Nog meer meiden hier met een lange cyclus?

Discussion in 'Zwanger worden clubs' started by Truus21, Jan 21, 2010.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. mamatien

    mamatien Niet meer actief

    #521 mamatien, Mar 24, 2010
    Last edited by a moderator: Mar 24, 2010
    Ik zie dagelijks beide lijntjes op de test:
    De meeste vrouwen maken constant LH aan waardoor je dagelijks beide lijnen op de test te zien krijgt. Meestal is de testlijn dan lichter van kleur dan de controlelijn.

    Ik heb meerdere dagen een positief resultaat:
    Twee dagen een positief resultaat is normaal en komt vaak voor omdat het proces 36 uur duurt. Is de testlijn langer dan twee dagen hetzelfde of donkerder van kleur als de controlelijn dan kan er sprake zijn van een hormonale storing. Het kan zijn dat je lichaam zich klaarmaakt om het eitje los te laten maar door bijvoorbeeld stress of een andere reden het eitje niet los kan laten. Je lichaam blijft het dan proberen en kan zelfs een tweede eitje proberen los te laten waardoor beide LH pieken elkaar overlappen. Als je regelmatig langer dan drie dagen een positief resultaat hebt dan is verstandig eens contact op te nemen met je huisarts.

    Kan ik een ovulatietest gebruiken om een zwangerschap vast te stellen:
    In principe kan het maar het wordt afgeraden. Wanneer je zwanger bent kan een ovulatietest een positief resultaat geven. Dit komt doordat LH en hCG bijna identiek zijn.
    Een ovulatietest test op de stof die bij beide aanwezig is (blauw). Dus wanneer je zwanger bent kan de ovulatietest een positief resultaat geven. Omgekeerd werkt het niet want een zwangerschapstest test op de stof die hCG uniek maakt (grijs).

    Kan ik een positief resultaat hebben maar niet ovuleren:
    Ja dat kan. Door stress of andere factoren kan je lichaam zich klaar maken om het eitje los te laten (zichtbaar door een LH piek) maar dat niet doen. De LH piek zal weer dalen en je lichaam zal het later nogmaals proberen. Dit kan meerdere malen gebeuren in een cyclus.

    Moet ik ochtendurine gebruiken voor de ovulatietest:
    Nee. Het beste kun je in de middag testen. Belangrijk is dat je dagelijks op hetzelfde tijdstip test.

    Ik krijg geen positief resultaat betekent dit dat ik niet ovuleer:
    Nee dat hoeft niet. Het kan zijn dat je de LH piek net mist wanneer je één keer per dag test. Je hebt dan bijvoorbeeld één of meerdere bijna positieve testen en de dag daarna een negatieve test. Om er zeker van te zijn dat je de piek niet mist zou je kunnen proberen twee maal daags te testen. Eén keer begin van de middag en één keer aan het eind van de avond.
    (Vragen over het gebruik van ovulatietesten.)

    @ Truus: Jij had vorige cyclus toch meer dagen posi test?! Miss dat op jou bovenstaande slaat betreft loslaten eitje??? (Laat de dokter hier maar antwoord op geven!!)

    Ik had op dag 21 een bijna posi test. Als ik het stukje hierboven lees, is dus grootste kans dat tussen de 2 testen in mijn piek het hoogst was en mn ei gesprongen is... Wat denken jullie? (Als ik bij FF op de dag 21 '+test' invul, dan verschuift de rode lijn ook, en wordt het een doorgetrokken lijn i.p.v. hoe hij nu staat, een stippellijn..)
     
  2. Truus21

    Truus21 Niet meer actief

    @Mamatien, interresant om te lezen! En ik had inderdaad 3 dagen een positest, de eerste was knal en de 2 daarop volgende gewoon positief. Maar dat ga ik inderdaad ook eens voorleggen aan de huisarts.

    Wat betreft jou temp.. Lastig. Als je je ovutest positief invoert op CD21 op welke dag zet FF je kruis dan neer? Want ik denk dat of CD20 je je ei hebt gehad, of CD24.

    Een rood dik kruis is dat FF je ei zeker weten heeft gespot, en een gestippeld kruis dan geeft FF alleen zijn vermoeden aan.
     
  3. Truus21

    Truus21 Niet meer actief

    Spannend meid! Hopelijk is het raak!
     
  4. mamatien

    mamatien Niet meer actief

    @ Truus: Ja ik weet nooit zo goed wat ik van internet moet geloven en wat niet, maar je kan het altijd even aan de HA voorleggen toch!?

    FF zegt ook CD 20 of CD 24 als ik geen ovu test invul.
    Als ik de ovutest positief invul op CD 21, dan zegt FF dat ik mn ei op diezelfde dag heb gehad (met een doorgetrokken streep dus) (Kijk maar op mn kaartje, ik zal hem op positief zetten)
     
  5. Truus21

    Truus21 Niet meer actief

    Ja ik zie het. Ik zou hem zo laten staan, je hebt een positief test gehad. Ik denk dat je er alleen rekening mee moet houden dat je NOD wat later zou kunnen zijn als je dus je ei hebt gehad op CD24.
     
  6. mamatien

    mamatien Niet meer actief

    Tis nu maar gewoon weer afwachten... Btje jammer dat ik die dagen niet heel veel geklust heb..! Maar goed.. Er blijft hoop, FF geeft aan dat ik 'goede kans' heb (bij CD 20, CD 21 en CD 24) :)

    Ben je deze maand opnieuw aan het tempen?
    Gaan jij en je partner trouwens samen naar de HA of ga je daar alleen heen?
     
  7. Truus21

    Truus21 Niet meer actief

    Precies jullie hebben mooi geklust. Bij mij gaf FF vorige maand aan dat de kans 'high' was maar ja, ook gewoon ongi. Je hebt uiteindelijk maar 1 zaadje nodig..
     
  8. Truus21

    Truus21 Niet meer actief

    Oh ik lees nu dit pas ;)

    Ja ik ben gewoon doorgegaan met tempen. Ik denk dat ik alleen naar de HA ga, we hebben het er eigenlijk nog niet over gehad. Maar mijn man's kennende wil ie toch mee. Dus ik weet nog niet ;)
     
  9. Truus21

    Truus21 Niet meer actief

    Ik zit een beetje in dubio wanneer ik met ovutestjes zal gaan beginnen. Vorige ronde ben ik er op dag 14 mee begonnen, maarja toen heb ik mijn ei pas gehad op dag 31.

    Ik kan nu wel weer zo vroeg gaan testen maar heeft waarschijnlijk niet veel nut.. Maar goed, wil mijn ei natuurlijk ook niet missen. Wat is wijsheid?
     
  10. mamatien

    mamatien Niet meer actief

    Ja wanneer je kan beginnen.. Als ik kijk naar je cyclussen,was afgelopen maand dus je kortste.. Toen was je 1e positieve test op CD 28. Ik zou dan denk ik op CD 20 ofzo starten. Want je ei zal toch niet in 1x 14 dagen eerder komen?! Hij zal hooguit paar dagen eerder komen, maar als er naar je andere cyclussen gekeken wordt, zal hij waarsch pas rond CD 28 komen...
     
  11. Truus21

    Truus21 Niet meer actief

    Ja inderaad. Denk inderdaad dat ik dat maar ga doen, op CD20 beginnen. Dan kan ik hem denk ik niet mis lopen.
     
  12. Juffie1984

    Juffie1984 VIP lid

    Nov 16, 2007
    10,986
    116
    63
    mag ik me hier ook melden??
    Heb ook een lange cyclus. De afgelopen ronde was 46 dagen maar wel na een mk (viel me nog mee;))
    Voor Nathan cyclussen van rond de 42 dagen, de langste was 47 dagen.
    Was bij Nathan trouwens wel redelijk snel zwanger, ronde 4.
    Bij de mk was ik de 2e ronde dus al zwanger (ook in een cyclus van +/- 42 dagen) Het kan dus best!

    Frustrerend vind ik de tijd die je moet wachten op je ei, dat duurt echt zo lang.

    Goed heel verhaal zo:)
     
  13. Truus21

    Truus21 Niet meer actief

    Nee :p

    Natuurlijk mag dat, gezellig :)

    Balen dat je ook van die lange cyclussen hebt en wat erg van je MK..

    En inderdaad, het is hartstikke frustrerend om op je ei te moeten wachten! Ik zit nu op CD 14 en de gemiddelde mens zou dan nu hun ei hebben. Maar die van mij zal nog wel een keer zo lang op zich laten wachten ;)
     
  14. Jessie80

    Jessie80 VIP lid

    Oct 3, 2009
    6,203
    266
    83
    He dames, ben ik weer. Even een paar dagen weg voor het werk en om nou bij een vreemd bedrijf in te loggen op zp.. :$

    Maar goed, nog steeds niet ongi.. CD76, al denk ik niet dat je van een "cyclus"dag kan spreken. Ik denk dat ik voor de grap nog eens een paar dagen ga tempen, heb dat dus een paar dagen gedaan, telkens rond 36.6, als temp nog steeds rond die waarde ligt, ga ik volgende week de ha bellen, mocht ie nu gestegen zijn dan wellicht nog een paar weekjes afwachten. Heb nu wel weer wat last van mijn buik, dus misschien gebeurt er toch nog wat vanzelf!

    @Truus21, heb jij al gezegd waarvoor je komt, of alleen een afspraak met je ha gemaakt?
     
  15. debby82

    debby82 VIP lid

    Nov 18, 2008
    25,903
    1
    0
    Hypotheekacceptant
    zaandam
    truus ik zou ook op cd20 beginnen, dan loop je hem niet meer mis!

    juffie welkom! Hopelijk ben je snel weer zwanger!

    Jessie jij ook al zo een lange cyclus. Hier vandaag CD 71. Soms denk ik dat er geen eind aan komt...
     
  16. Truus21

    Truus21 Niet meer actief

    Haha nee dat zou ik ook niet doen inloggen op ZP bij een vreemd bedrijf.

    Maar jou cyclus duurt ook vreselijk lang.. Ik zou inderdaad ook naar de HA gaan, hoop dat ie iets voor je wil/kan betekenen.

    Ik heb al gezegd waarvoor ik kwam. De assistente die vroeg erom omdat ik specifiek een afspraak wou bij mijn eigen HA en niet bij degene die er 2 dagen in de week zit omdat mijn HA dan niet werkt. Daarom moet ik ook wachten tot aankomende maandag.

    @Debby, ja ga ik doen, op CD20 beginnen!
     
  17. Juffie1984

    Juffie1984 VIP lid

    Nov 16, 2007
    10,986
    116
    63
    pff meiden meer een dan 70 dagen:$ dat is echt lang zeg:(
    zou inderdaad de ha bellen dan.
     
  18. debby82

    debby82 VIP lid

    Nov 18, 2008
    25,903
    1
    0
    Hypotheekacceptant
    zaandam
    sja zo begint het niet natuurlijk... en de huisartsen doen het vaak makkelijk af hoor. Gelukkig wist mijn huisarts dat ik vroeger ook onregelmatig was (tot een keer een jaar niet ongesteld geweest) en verwees hij me gelijk naar de gyn...
     
  19. debby82

    debby82 VIP lid

    Nov 18, 2008
    25,903
    1
    0
    Hypotheekacceptant
    zaandam
    Heb vandaag de fertiliteitspoli gebeld en ze sturen een nieuwe vragenlijst (eentje was niet compleet). En ik mag ook bloed laten prikken als ik ongesteld wordt want anders moet ik na de afspraak weer zo lang wachten alleen om bloed te prikken. Die vrouw aan de telefoon was het met me eens. Als ik niet ongesteld wordt moet ik een week voor de afspraak bloed laten prikken.
     
  20. Jessie80

    Jessie80 VIP lid

    Oct 3, 2009
    6,203
    266
    83
    Fijn dat ze met je meedenken, Debby! Die afspraak is 27 april, tegelijk met de echo van je eierstokken?

    Hier vanochtend een hogere temp dan die keren toen ik 2 weken terug heb getempt, 36.9 en toen 36.4-36.7-36.5, dus als ie morgen en overmorgen weer 36.9 of hoger is, wacht ik toch nog even af..
     

Share This Page