De vraag zegt het al Tot nu toe heb ik altijd halvarine (heel klein beetje) gesmeerd. Heb ook gepureerde fruit geprobeerd, maar dan sabbelen ze fruit op en spugen brood gewoon weer terug (deed ik vroeger ook volgens mijn moeder dus mag niet klagen ). CB adviseert smeerkaas (veel te zout vind ik) of smeerworst (zitten te veel ongedefinieerde ingrediënten vind ik). Heeft iemand nog goede ideëen om toch wat meer afwisseling in te brengen en te hopen dat ze dan meer brood gaan eten? Thnx!
tja alles mag in principe. smeerkaas en smeerworst hier hooguit 1x inde week. dan kan dit echt niet zoveel kwaad hoor. verder soms smeerbare brie. gewoon dun laagje. doe ik met alles eigenlijk. appelstroop, pindakaas, vruchtenhagel, kipfilet, boterhamworst.
Nou daar komt mijn lijstje, ze krijgt dit allemaal vanaf 8/9 maanden: leverpastei smeerkaas kaas gebraden gehakt uiengehakt grillworst boterhamworst kipfilet pasta en pindakaas (geen allergien in de familie) jam hagelslag (gekleurde dan) fruitpotje op brood Banaan op brood Soms: Gebakken ei of roerei of gekookt ei gebakken visje of kibbeling Dit is beide zelden en meestal als we op een vrijdagmiddag bij opa en oma eten. phoe, nu weet ik het ff niet meer, maar eigenlijk krijgt ze alles. Ze mag ook alles hebben.
Phoe tijgertje ze krijgt idd alles En het mag waarschijnlijk ook, maar ik ben nog te voorzichtig denk ik. Ze krijgen alleen puur groente/aard/rijst/vlees en dan echt in de vorm van een groentehapje. Ik durf denk de stap naar eieren, kaas, bewerkte vlees enz niet te nemen. Maar bedoel je met pasta Chocoladepasta? Mag dat onder een jaar? (heb echt geen idee)
Tot nu toe heeft ze alleen leverpastei, appelstroop, jam en boter op haar brood gehad. Ik wist eigenlijk niet dat ze al zoveel mochten.
Hier krijgt ze vanalles, maar ze eet alleen brood met boter, stroop of jam.. Vooral smeerkaas vindt ze niet te pruimen (mar mama ook niet..).
Met pasta bedoel ik idd chocoladepasta. Maar je hebt gelijk, pasta en pindakaas wordt eigenlijk afgeraden onder een jaar vanwege de pinda's die erin verwerkt zijn. Maar (ook het cb vind het goed) bij ons in de complete familie (en die is groot) heeft er niemand allergie, en ons meisje is nog nooit ziek oid geweest, dus hebben wij het geprobeerd en dat ging goed. Ze krijgt pasta en pindakaas overigens niet zo vaak.
Hier krijgt Marin eigenlijk altijd Jam op brood. Zowieso blue band goede start/ Ze krijgt soms appelstroop, smeerkaas of smeerworst. Maar ben zelf niet zo varkensvlees achtig, dus smeerworst geef ik niet vaak. Jam vind ze echt het lekkerste
Nils krijgt vooral smeerkaas en leverpastei. Appelstroop geef ik soms (1x in de week), maar vindt hij echt smerig. Dan gaan er ook echt maar een paar stukjes in (terwijl hij normaal 1 tot 1,5 boterham eet). De zonnatura jam is ook nog geen succes, maar blijven proberen. Nog niet zo veel variatie hier dus.
Vegetarische smeerworst Vegetarische filet american Soms smeerkaas. Zelfgemaakte aubergine/tomaat salade. Dit hierboven is wat eigenlijk laatste tijd blijft hangen. Vooorheen ook gepurreerde worst van welke soort dan ook zodat het smeerbaar was of sesamzaadpasta maar is niet echt favoriet hier. Probeer soms ook boter maar dat wilt mijn dochter echt niet en echt dom dat ik haar dat niet van begin af aan heb geleerd maar goed, gebruik blue band brood bruin en soms doe ik een mespuntje boter in haar avondeten. Zoetigheid krijgt ze niet op brood maar ze lustte het voorheen ook niet toen ik een keer jam op haar broodje had gedaan en vind het niet nodig want ze krijgt al genoeg lekkere zoete dingen zoals fruit of sinds enkele weken nu gepofte tarwe met honing als tussendoortje.
Ik heb vanmiddag een klein beetje jam geprobeerd op een stukje maar hij keek er eerst gek naar...zo'n rode boterham haha. Hij werd er niet wild enthousiast van. Het stukje erna werd ook eerst weer uitvoerig bestudeerd maar gelukkig voor hem was die weer "normaal".
Chocopasta, smeerkaas, smeerworst, jam, hagelslag.... dat geef ik mijn kind echt niet! Vind ik ongezond. Vooral smeerworst. Dames jullie weten toch wel dat dit van de lever gemaakt word waar alle afvalstoffen naartoe gaan??? En jam en hagelslag en chocopasta bevatten echt veel suiker/zoetstoffen! Ze krijgt wel op brood; tahin, zonder zout geitenkaas kwark, bio appel of perennstroop, bio roomboter pindakaas, bio Pas honing geprobeerd maar dat vind ze niet lekker.
Joh een klein beetje jam doet echt geen kwaad hoor, als je daarin tegen verder erom heen maar niet teveel zoetigheid geeft. We moeten ook niet te moeilijk gaan leven...Het is maar een heel klein beetje wat ze krijgt. Ja smeerworst ben ik zowieso geen fan van, maar dat is ook persoonlijk
hier ook bijna alles op brood. maar net wat hij lekker vind. hij eet gewoon met ons mee en koop dus geen aparte producten voor hem. en als je alles met mate doet valt het echt wel mee. ik was er eerst ook fel op tegen. geen zoetigheid maar ja wat blijft er dan nog over he!
Tot nu toe krijgt hij alleen maar een beetje (room)boter op brood. Binnenkort ga ik hem wel dingen als appelstroop, jam, smeerkaas, sandwichspread etc. geven, maar hij is best tevreden met alleen boter op brood. Bij mijn dochtertje heb ik het net zo gedaan. Die krijgt ondertussen vanalles op brood, de eerste boterham is altijd 'gezond' belegd en wil ze daarna nog eentje, dan mag ze daar iets chocopasta o.i.d. op.
Ons dochtertje krijgt nu ook van alles op brood. Ik besmeer het met blue band goedestart(=halvarine). Ik ben, persoonlijk, dan weer geen voorstander van roomboter, omdat dat toch voor een groot deel uit verzadigde vetten bestaat, ook niet heel gezond. Sorry, maar ik vind dit stukje nogal betuttelend overkomen. Er is ook smeerkaas met minder zout. Er bestaat ook jam met minder/geen suiker en geen zoetstoffen. Dus dit kan ook gerust een keertje. Wij kregen dit vroeger ook wel en wij hebben geen enge ziektes of wat dan ook.