bij mij sloegen ze eerste kwartaal ook over, (kindje van eind maart en een van eind april)... ik hoop voor je dat je het gewoon wel krijgt, maar zou er niet teveel op rekenen
Haar kindje is denk ik ook van december en dan krijg je 't wel. . KB wordt immers achteraf betaald.. Hanne is van 22 december, we kregen dus 1 januari niets, maar nu wel..
tinkerbell dat is normaal. je krijgt kinderbijslag nadien. dus als er straks geen recht meer is vanwege de leeftijd dan krijg je nog een kwartaal "kado"
mijn meisje is in maart geboren maar ik heb wel in april gekregen!! uitzondering dan? wel maar een klein beetje....
Nog even voor alle duidelijkheid. Er wordt gekeken naar de situatie op de peildag (1 jan, 1 april, 1 juli & 1 okt), is er op de peildatum een kindje, dan heb je voor dat kwartaal recht op KB. De KB wordt altijd achteraf uitbetaald. Eerste kwartaal, tussen 1 en 5 april Tweede kwartaal, tussen 1 en 5 juli Derde kwartaal, tussen 1 en 5 oktober Vierde kwartaal, tussen 1-en 5 januari Het is dus echt niet zo dat je het eerste kwartaal wordt overgeslagen oid!!!!! En zoals al eerder genoemd....zodra je kind 18 wordt krijg je dus ook altijd nog een "nabetaling". Voorbeeld: kindje geboren op 15 januari. Op peildatum eerste kwartaal (01-01) is het kindje er nog niet.... dus geen recht op KB over 1e kwartaal. Op peildatum 2e kwartaal (01-04) is er wel een kindje.... recht op KB over tweede kwartaal... uitbetaling per begin juli. Aan het einde.... op 01-01 van enig jaar is kind nog 17, recht op KB over dat kwartaal, uitbetaling in april. Daarna is de 18e verjaardag van kindlief, op 01-04 is hij/zij 18 jaar oud.... dus geen recht meer op KB. Hoop dat het zo allemaal wat duidelijker is.
en als ik nu voor mezelf wil shoppen ik koop de hele maand door voor mijn dochtertje en nu ga ik zelf shoppen heb vorige week al over de 100 euro aan mevrouw uitgegeven en 2 weken terug geshopt op internet
Hier is het op de spaarrekening gegaan. Heb vorige week al geshopt, allebei 2 paar nieuwe schoenen, broeken, jurkjes, ze hebben beide een 3x zo grote/volle kast als ik zelf
Oh jaaa, het is vandaag 1 April en dus is de kinderbijslag weer bijgeschreven. Jippie! De kinderbijslag gaat er hier trouwens ook gewoon bij door hoor en als ik wat voor mijn zoontje nodig heb dan koop ik dat gewoon.