Hey, Ik vroeg me af wat bij jullie de grens is wanneer je de kleine niet meer mag brengen of gebeld wordt om de kleine op te halen. Bij het KDV waar Demi zit mag ik al bij 37,6 niet meer brengen en wordt je ook vanaf die temperatuur ongeveer gebeld. Ik hoor van veel mensen dat dit best wel streng is. Dus ik vroeg me af hoe dat bij jullie is. Overigens wordt er wel een beetje gekeken hoe de kleine verder is (hangerig, huilerig) maar naar mijn idee niet heel veel. Soms vind ik het wel lastig, want als ze met kiezen bezig is moet ik haar al vrij snel thuis houden of halen in verband met de verhoging, terwijl het nou eenmaal een tijdje kan duren tot ze echt helemaal door zijn. groetjes, Dreames
Op het KDV waar ik werk is het vanaf 38,5 graden.. Maar als een kindje verhoging heeft en echt niet fit is bellen we ook, en dan is het hoe lullig het klinkt aan de ouders wat die ermee doen..
Hoe wordt gebeld vanaf 38,5 graad. Maar dan hoef je je kindje niet te halen. Als verder alles goed gaat, hoeft dat niet. Ze zeggen ook altijd eerlijk, of ze willen dat je het kindje komt halen of dat het niet hoeft. Dus de keuze wordt niet geheel bij jou gelegd. Gelukkig maar, want ik kan door de telefoon niet zien of mijn dochter in d'r hum is of niet.. En als ze ziek is, maar geen koorts heeft, bellen ze natuurlijk ook..!!
Hier gaat het ook zo. Zolang je kindje nog gewoon lekker speelt, en nog steeds drinkt en wat eet dan mag ze gewoon blijven. Pas als ze echt 39 graden koorts (of hoger) heeft moeten we haar ophalen.
Meestal merk je het ook pas als ze hangerig zijn oid.. Of als ze warm zijn natuurlijk.. Mijn zoontje kwam laatst binnen van het buiten spelen, en was "boos" omdat hij naar binnen moest.. 10 min later kwam hij bij en voel ik toevallig dat hij warm is, tempen en 39,3.. Met buitenspelen echt niks van gemerkt..
Hier ergens tussen de 38 en 38,5. In het contract staat 38. Maar als een kindje verder niet hangerig is tot 38,5, dan kun je het wel gewoon brengen. Al loopt de koorts vaak over de dag op, dus dat doen we meestal niet. Ze kijken op ons KDV vooral naar hoe veel last een kind ervan heeft. Soms heeft mijn jochie wel eens koorts gehad de hele dag, maar als hij dan verder leuk speelt maakt het de leidsters niet uit. Meet 37,6 vind ik echt laag. Even een jasje teveel aan in de kinderstoel en ons jochie haalt dat wel (normale temp 37,3). Klinkt me meer alsof ze alle "moeilijke" gevallen niet binnen willen hebben, alleen maar vrolijke kindjes..
hier vanaf 38 graden. als ze merken dat het kindje niet echt een hele hoge temp. heeft maar wel chagrijnig niet tevreden en ziekjes is dan moet hij/zij ook opgehaald worden.
Hoi hoi, Bij ons hebben ze geen grens wat verhoging betreft. De kindjes mogen gewoon komen als ze gewoon aan het dagprogamma mee kunnen doen als ze hangerig huilerig zijn en koorts hebben mogen ze dus niet komen maar met tandjes enzo kan hij er gewoon heen! Wel lastig hoor zo'n lage grens! Ons zoontje heeft van zichzelf een temp van 37,3 meestal dus die zit zo aan de 37,6.... Groetjes Lysanne
Hier niet afhankelijk van temperatuur, maar van hoe het kindje is. Bij koorts worden de ouders natuurlijk wel even gebeld om te overleggen, maar zolang de kleine gewoon in normale doen is, mag ie gewoon blijven. Pas als ze merken dat hij 'te veel' aandacht nodig heeft oid vragen ze of je 'm komt halen. Toevallig is dat hier vorige week gebeurd Sil zat gewoon ff niet goed in zijn vel (sprong, denk ik) dus wilde eigenlijk alleen maar op schoot. Dat had ie het hele weekend al, maar ik wilde het toch ff proberen. Dus gebracht en gelijk aangegeven dat de kans bestond dat ie het niet lang vol zou houden. En idd, 2 uur later werd ik gebeld dat ie toch echt papa of mama nodig had, dus kon ik weer naar huis Maar koorts had ie niet. Gewoon niet lekker. Kan gebeuren.
wij hebben als grens dat we bellen bij 38, dan is het in overleg, maar vanaf 38,5 moeten ze opgehaald worden.
de officiele GGD richtlijnen zijn als volgt, bij 38,5 ouders op de hoogte stellen en bij 39,5 verplicht ophalen. Wel kijken wij idd hoe het kindje is, sommige zijnmet 38 stront beroerd en sommige met 39 nog kiplekker. Ophalen met 39,5 is verplicht omdat de kans op koortsstuip dan oploopt!
Wij worden bij 38 graden gebeld en vanaf 38,5 is het verplicht ophalen. Als 'ie 's ochtends thuis al 38 graden is, mag je 'm ook niet brengen.
Op het kdv hier mag je ze niet brengen wanneer ze een temp hebben van 38.0. Maar oke, ik denk ook niet dat we ze dan willen brengen, maar liever lekker thuis houden ! Vanaf welke temp ze je bellen weet ik eigenlijk niet, neem aan van ook rond de 38.0. Maar nu ik dit topic lees ga ik daar toch eens over bellen of het even (laten) vragen als de kids gehaald worden. Ik wil namelijk niet dat hun onze kindjes temperaturen, en ook helemaal niet met hun thermometer (hoe schoon deze dan ook mag zijn). Eigenlijk had ik daar nog nooit bij stil gestaan, dus waar zo een forum al niet goed voor is !
Hier ook hoe het met Milan gaat. Als hij koorts heeft maar verder nergens last van mag ik hem brengen. het is wel een tijdje met oog op de mexicaanse griep zo geweest dat we hem bij koorts niet mochten brengen.
Hier mag ik m ook met koorts brengen, mits hij verder niet 'ziek' is. Ze mogen dan niet s nachts een zetpil hebben gehad, ivm mogelijkheid van plotselinge stijging van de temp. Ze bellen hier als ie zich echt niet lekker voelt. En zelfs dan zou ie nog mogen blijven als ze een rustige groep hebben. Maar dat vind deze mama net iets te ver gaan .
Is hier hetzelfde. Ik zou haar ook niet eens willen brengen met verhoging. Je weet niet wat er aan de hand is, ik vind het zielig en wie weet heeft ze iets waarmee ze andere kindjes aansteekt. Moet zeggen dat ze een periode vaak een keer verhoging had en verder niet ziek was. Maar ook dan bleef ze thuis. Laatst een mama die ik tegen de leidster hoorde zeggen dat haar zoon 's nachts 3x had gespuugd, vanochtend al 2 dunne luiers had gehad en nu 'nog niet helemaal lekker was maar ook niet echt heel ziek'.. Ik kan me daar echt pissig om maken dat ze dat kindje dan wel brengt. Ten eerste vind ik het ontzettend sneu voor het mannetje en ten tweede heeft het jochie waarschijnlijk een buikgriep onder de leden waar andere kindjes (mijn dochter!) echt niet op zitten te wachten.. grr..
Als het goed is ( tenminste bij de meeste kdv's) hebben ze een plastic hoesje die om de thermometer gaat en na gebruik meteen word weggegooid ( net als in het ziekenhuis). Dus kwa hygiëne hoef je je daar denk ik niet zo heel druk om te maken ( natuurlijk moet je wel gewoon doen waar je je het beste bij voelt hoor, zo bedoel ik het verder niet). Bij ons op het kdv bellen we ook als een kind rond de 38,5 zit en rond de 39 staan we er eigenlijk wel op dat kindjes worden opgehaald. Echter kindjes hoeven geen koorts te hebben om ziek te zijn en ik heb ook wel eens een kindje laten ophalen dat geen verhoging had, maar gewoon echt niet lekker in zijn vel zat.