Vriend gebeten door onze hond!

Discussie in 'De lounge' gestart door G89, 12 apr 2010.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Lovely83

    Lovely83 VIP lid

    29 mei 2008
    20.418
    3.298
    113
    Ik zou hem zoiezo een prik laten halen! Ziet er niet echt lekker uit.

    En dit is inderdaad echt bijten geweest en niet happen.
    Ik zou goed nadenken over wat jullie willen.
    Een hond blijft altijd onvoorspelbaar...
     
  2. G89

    G89 VIP lid

    18 sep 2008
    10.064
    1.296
    113
    Nederland
    Nou, Buddy heeft zijn plek tegenwoordig in de gang!
    Als we hem staffen, dan sturen we hem naar de gang. Wil hij niet, omdat hij denkt dat het een spelletje is, dan pakken we hem bij de halsband.

    Door zijn enthousiasme laten we hem ook altijd even in de gang, als er bezoek komt! Na 10 min mag hij naar binnen, zodat hij wat rustiger is.
    Ook dan wordt hij bij de band gepakt en op zijn plek gezet, dit is nooit een probleem geweest, ondanks dat hij "nog" maar 3 mnd bij ons is.

    Misschien voelde hij zich idd in het nauw gedreven, maar dat geeft een hond in mijn ogen nog niet om te bijten! Ik ben hier echt van geschrokken. Voor het zelfde geld bijt hij eens het neefje van mn zwager, omdat die een lekker koekje heeft en buddy niet!
     
  3. corina83

    corina83 VIP lid

    10 sep 2009
    6.038
    0
    36
    Vrouw
    IT'er
    in een huis aan het water ;)

    Dat bang zijn voor naalden ken ik.. heb zelf ook zo'n held in huis ;)
    Ook tattoages maar een prik ho maar...
    Hij is tijd geleden gehecht zonder verdoving..
    Als ik een bloedonderzoek heb kijkt hij ook altijd een andere kant op..
    Tetanus - Wikipedia
    Ik zou hem dit even laten lezen, ik hoop dat hij dan wel de prik gaat halen...
    Succes met hem overhalen.
     
  4. Poemelke

    Poemelke Fanatiek lid

    31 aug 2009
    1.341
    0
    0
    Hey meis!
    Allereerst wat voor hond is het? zn karaktertrekken enz, kunnen (voor mij) een hoop verklaren.
    een hond die weet wat zn plaats is binnen het gezin hoort ten allen tijde nooit te bijten in welke situatie dan ook! Let wel; een hond bijt van nature pas, als hij zich letterlijk in het nauw gedreven voelt. Zoals ik uit je verhaal kan opmaken heeft je vriend hem bij zijn halsband gepakt? dus niet bij zn nekvel? Dan nog...als je een hond bij zn nekvel pakt en hij weet zn plaats binnen het gezin is dit een goede manier om tijdens echt destructief gedrag te laten zien dat hij fout zit (bij mijn twee honden gaat dit ook zo, let wel dit gebeurt echt alleen in situaties die absoluut niet toegestaan zijn, misbruik dit dus nooit, en schud nooit met je hond als je zn nekvel vasthebt, dit betuigt nl. op het feit dat hij prooi wordt en hem wilt doden, vastpakken is voldoende, dat terzijde)
    Je vriend straft de hond op de beste manier. niet schelden maar zn plaats wijzen. Als een hond in dit gevalt bijt, zou ik ernstig gaan nadenken. lok evt een situatie uit in de nabije toekomst, zodat je kunt testen of de hond het weer zou doen, bescherm jezelf dan op een goede manier.
    dan nog, een sociale en welopgevoede hond, zal eerst waarschuwen voordat hij bijt, hij zal grommen of zn tanden laten zien. in dit geval beet de hond direct, en dat vind ik niet zo'n goed teken.
    Je kunt inderdaad evt. een gedragstherapeut benaderen.

    xxx
     
  5. Seth

    Seth Niet meer actief

    Sluit ik me bij aan....
     
  6. bosi333

    bosi333 VIP lid

    1 aug 2006
    37.272
    6.801
    113
    Sorry hoor, bang voor naalden, ha ha. Wat een vent.

    Maar goed, zelf weten dus. Als hij ziek wordt is hij verder van huis. Dan volgen er wel meer dan 1 prik.

    Wat de hond betreft,

    Wat is het voor ras?

    Hij is nog maar 1 jaar en nog maar 3 maanden bij jullie. Ik denk dat jullie het beste naar een hondenschool kunnen gaan.

    Zodra de hond weet wie de baas is gaat het denk ik een stuk beter thuis ( ook met die vernielingen)
     
  7. Hopmarjanneke

    Hopmarjanneke VIP lid

    10 jul 2008
    13.556
    529
    113
    Vrouw
    Docent Frans (in opleiding)
    Duitsland
    Nee het geeft hem inderdaad het recht niet om te bijten en gezien de foto heeft ie toch fiks uitgehaald. Juist het feit dat een herplaatser een aantal maanden nodig heeft om zich thuis te gaan voelen maakt het zo lastig. Meestal "uiten" dit soort dingen zich pas na een paar maanden omdat hij zich dus eerst een plekje eigen moet maken.

    Ik denk niet dat hij nu je neefje zal gaan bijten omdat die een koekje heeft.

    Maar misschien is het wel handig om eens een gedragstherapeut in te schakelen.
     
  8. Emma 79

    Emma 79 Fanatiek lid

    26 feb 2009
    2.834
    3
    38
    Ik krijg er ook een gevoel bij dat hij heeft gehapt uit angst. Is hij normaal gesproken erg dominant? En als jullie hem corrigeren gebeurt dit dan hardhandig? Want het kan ook zijn dat hij zijn plek nog helemaal niet zo goed kent als jij denkt en dat hij de correcte niet pikte. Mag ik vragen wat voor ras het is?
     
  9. Rammel

    Rammel Fanatiek lid

    29 nov 2009
    1.518
    0
    0
    Moeder zijn
    Drenthe
    Jeee! Dat is ook niet zomaar een wondje!!
    Ik snap dat je vriend bang is voor ziekenhuis en naalden (IK OOK!!), maar echt, liever even een naald in je bil, dan tetanus in je lijf!!

    Over je hond heb ik eigenlijk geen advies. Ik zou me ook even geen raad weten. En hondengedragstherapeut zou ik in ieder geval wel proberen. Wie weet heb je er wat aan! Wens je veel wijsheid en succes.
     
  10. nense

    nense Fanatiek lid

    14 apr 2008
    1.358
    0
    36
    Vrouw
    Gelderland
    Waarschijnlijk is jullie hond idd aan het uittesten hoever hij kan gaan en hoe vast de hiërarchie bij jullie in huis ligt.
    Juist nu is het belangrijk duidelijk te zijn dat jullie in hiërarchie boven hem staan. Jullie bepalen en niet hij.
    Ik zou hem een bench geven ipv op de gang zetten. Hij heeft nu geleerd dat hij toch de kamer in kan.
    De bench biedt hem een eigen veilige plek. Waar hij rustig kan liggen en zonder dat jouw neefje of straks jullie kleintje bij hem kan komen.
    Succes!
     
  11. G89

    G89 VIP lid

    18 sep 2008
    10.064
    1.296
    113
    Nederland
    Het is een kruising herder/berner sennen.
    Ik ben altijd op gegroeid met herders, dus ik ben zeker niet bang voor de hond. Maar het fijn dat hij toch onvoorspelbaar is!

    Tuurlijk is een hond onvoorspelbaar, maar ik had het niet achter hem gezocht! Mn vriend heeft hem inderdaad bij de halsband gepakt.
    Eerst naar zn plaats gewezen, door met zn stem te verheffen; plaats te roepen! Mn vriend heeft een harde stem, maar hij luistert wel naar die stem.
    Dit vertikte hij en liep er van weg!
    Mn vriend is naar hem toe gelopen en heeft hem van voren bij de halsband gepakt, dus het kwam niet onverwachts!
    Zeker niet omdat we dit wel vaker doen, als we hem staffen!
    Hij kent zn plaats zeker in dit gezin.
     
  12. bosi333

    bosi333 VIP lid

    1 aug 2006
    37.272
    6.801
    113
    Ja herders zijn geweldige honden alleen wel heel dominant.

    Ik zou toch echt een hondenschool doen.
     
  13. Emma 79

    Emma 79 Fanatiek lid

    26 feb 2009
    2.834
    3
    38
    Hier sluit ik mij ook bij aan, schaf een bench aan, zeker omdat hij zo sloopt. Weet je trouwens of hij verlatingsangst heeft, sommige honden kunnen dan nl ook gaan slopen. En maken jullie hem lekker moe voordat je weggaat, want hoogstwaarschijnlijk sloopt hij omdat hij zich stierlijk verveelt en ook niet moe is om te slapen.
     
  14. Wup

    Wup Fanatiek lid

    23 apr 2007
    4.912
    1
    36
    Ik denk ook een gevalletje angst-happen. Zoals hopmarjanneke zegt. Ik zou een goede hondenschool zoeken en daar iig gehoorzaamheidstraining gaan doen. Dan leer je ook goed de baas te zijn over je hond.

    Onze hond heeft ook één keer gebeten (toen ze een paar maand was). Ook tijdens het in de nekvel pakken...ze voelde zich in het nauw en heeft gehapt.

    Een tetanusprik...zou ik wel ff gaan halen. Liever een prik dan tetanus.
     
  15. yinte

    yinte Fanatiek lid

    28 jul 2008
    4.513
    1
    0
    mama en huismanager
    omgeving breda
    ik heb daar een heel stellige mening in maar daarover zijn in een ander topic al mensen gevallen. voor mij is het zo simpel als wat. als een dier bijt is het einde verhaal in mijn huis en om zo'n beest nu bij iemand anders in zijn maag te duwen met misschien alle gevolgen vandien is ook niet mijn ding. ik zou hem dan nooit meer vertrouwen. zeker niet met mijn kinderen of de kinderen van iemand anders. maarja, wie ben ik.

    vooral je laatste stukje. dat hij al jaloers is op je vriend en jou als jullie samen bezig zijn of tv kijken. dat zou voor mij al de streep zijn. je moet toch niet denken aan de jaloezie die hij met een baby ten toon gaat spreiden met god weet wat voor gevolgen.
     
  16. G89

    G89 VIP lid

    18 sep 2008
    10.064
    1.296
    113
    Nederland
    Bedankt voor jullie reactie's!
    Die prik krijg ik er echt niet in!

    Helaas moet ik nu naar mn werk, maar ik lees vanavond alle reacties en zal er dan op reageren!
     
  17. yinte

    yinte Fanatiek lid

    28 jul 2008
    4.513
    1
    0
    mama en huismanager
    omgeving breda
    wie het niet horen wil moet het dan straks maar voelen hé.
     
  18. Emma 79

    Emma 79 Fanatiek lid

    26 feb 2009
    2.834
    3
    38
    Dit vind ik nogal rigoreus, maar goed ;). Ik vind dat er wel verschil zit in bijten. Bijten omdat een hond uiterst dominant en agressief is of bijten uit angst door in het nauw te worden gedreven.
    Zo heb ik eens gelezen dat een hond werd ingeslapen omdat deze een kind had gebeten. Hond was ingeslapen en toen bleken er 10 nietjes in zijn oor te zitten :$:x. Kan je nagaan wat deze hond heeft moeten doorstaan voordat hij uiteindelijk beet :(.
    Ik denk dat veel mensen die een hond hebben totaal geen verstand hebben van de hondentaal, deze mensen zien belangrijke signalen niet waardoor ze uiteindelijk gebeten worden. En tja, de hond heeft dan gebeten en moet maar worden herplaatst of erger nog worden ingeslapen :x
     
  19. Wup

    Wup Fanatiek lid

    23 apr 2007
    4.912
    1
    36
    @Emma79, helemaal mee eens!
     
  20. darcy

    darcy VIP lid

    1 okt 2006
    5.715
    0
    0
    English teacher!
    Zaanstreek
    Klopt. In dit geval van de TS denk ik eerder aan 'angst-bijten' - de hond zag de correctie niet aankomen / schrok er enorm van.
     

Deel Deze Pagina