hoi, ik vraag me af of het beter voor ons gezinnetje is dat we nu dan ook gaan trouwen. Ik hoorde dat dat voor de vader beter is? En ook dat het beter is om allemaal dezelfde achternaam te hebben. We hebben wel al een samenlevingscontract vanwege ons koophuis. Kunnen jullie me helpen? x
Het is niet zozeer 'beter', het is puur wat je zelf wilt. Je hoeft niet te trouwen, maar dan moet je vriend jullie kindje wel erkennen. En dit moet bij ieder eventueel volgend kind opnieuw. Tevens moeten jullie het voogdijschap regelen (dit is niet automatisch bij het erkennen, tenminste dat meen ik ). Zelf ben ik getrouwd dus niet helemaal op de hoogte van alle exacte regels. Als jullie trouwen, dan hoeft dit allemaal niet en is het automatisch geregeld. Het is maar net wat je zelf wilt!
Wij zijn ook niet getrouwd. En het klopt wat Laris zegt. Erkenning van het kind geeft de vader wettelijke rechten (en plichten) ten aanzien van het kind. Dit kun je elk moment van de zwangerschap doen en zelfs na de geboorte. Verder moet je bij de geboorte aangifte het ouderlijk gezag aanvragen. Ouderlijk gezag is het recht ( en de plicht) van de ouder om zijn of haar kind op te voeden en te verzorgen. Wij zouden afgelopen vrijdag getrouwd zijn, maar doordat mijn zwangerschap een "ongelukje" was ( door de pil heen) en ik geen idee heb hoe ik me zou voelen, hebben we de trouwerij uitgesteld. We zaten net op het moment van beslissingen over welke fotograaf, welke locate enz enz. Dus het had ons nog niks gekost. Achteraf hadden we makkelijk kunnen trouwen want ik voel me super, maarja, dat wist ik in oktober nog niet hahaha. En het was nog een slekker weer ook! Succes!! Liefs Sas
Wij zijn hier niet getrouwd! Ik wilde niet omwillen van de zwangerschap trouwen! Ik wil mijn zoontje erbij hebben als tie ook kan lopen! Ook hebben wij geen samenlevingscontract, maar is alles voor de vader ook goed geregeld met gezag. Dus je hoeft niet te trouwen!
Wij hebben een geregisteerd partnerschap. Moet je nog wel erkennen en gezag regelen. Maar zit je wel goed met je partnerschaps rechten (erven, pensioen).. We gaan later nog wel eens trouwen als de kinderen groter zijn, en we geld hebben voor een leuk feest.. Ik heb nog wel mijn eigen achternaam. Maar soms is het wel onhandig. Ik geloof dat de kraamzorg de administratie standaard op meisjesachternaam deed. Bij de verzekering was het eerst even gedoe. Maar inmiddels weet ik dat ik even de achternaam van mijn zoon erbij moet zeggen. En soms als ik bel, dan gebruik ik gewoon mijn mans achternaam. En ik heb hem in mijn paspoort laten zetten, dan is er ook bewijs dat we familie zijn (maar dat kan geloof ik niet lang meer). Dat krijg je snel genoeg door.. Dus soms is het onhandig, maar het levert geen onmogelijke problemen op.
erkennen moet dat indd nog, gezag word automatische gedaan door het erkennen, bij gps hoef je dus geen gezag aan te vragen dat word voor je gedaan.
Erkennen en gezag zijn andere dingen en gezamenlijk ouderlijk gezag moet na de geboorte voor de vader alsnog worden geregeld indien je tijdens de geboorte niet getrouwd bent of een geregistreerd partnerschap hebt. Voor gezamenlijk ouderlijk gezag (moeder heeft het altijd automatisch) moet je na de geboorte een verzoek indien bij het kantongerecht en daarbij een papierhandeltje inleveren.
ik ben vorig jaar wel getrouwd paar weken voor ik ging bevallen. We hadden al trouwplannen voor de baby werd verwekt, maar het toen uitgesteld. Op het laatst besloten om toch in elk geval voor de wet te trouwen zodat alles meteen geregeld is voor de kleine meid.
Dat klopt niet. Gezag moet je apart aanvragen (zie ook de post van druif). Als het kind erkend is door de vader kan deze het ook na de geboorte aangeven op het gemeentehuis. Bij dit bezoekje kan hij direct het aanvraagformulier en de verschillende uittreksels die je nodig hebt voor het gezag meenemen. Deze papieren stuur je op naar het kantongerecht en als het goed is krijg je binnen een paar weken bericht dat het gezag geregeld is. De vader heeft dus niet direct gezag na de geboorte en dat is wel een verschil met GPS en trouwen.
ik wil heel graag trouwen, maar niet voordat het kindje er is. persoonlijk vind ik een dikke buik in een trouwjurk niet zo charmant, het geeft mij zelfs een beetje het idee dat het trouwen een moetje is, maar dat is echt mijn gevoel, begrijp me niet verkeerd ajb,ik wil hier verder niemand mee voor haar hoofd stoten
Mejojo bedoelt volgens mij dat je het gezag niet apart aan hoeft te vragen als je een geregistreerd partnerschap hebt. Als je een geregistreerd partnerschap hebt, moet je de vader alleen het kindje erkennen. De rest is dan geregeld. Wij gaan ook voor een geregistreerd partnerschap en als we voldoende centjes hebben en het beebje is al wat ouder, dan gaan we trouwen.