Taboe-doorbrekend: wat doe je wél goed?

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door MamaMarije, 21 apr 2010.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Pila79

    Pila79 Bekend lid

    4 dec 2007
    978
    0
    0
    Echt applausje waard hoor!!! Ik heb mijn dochter 10 maanden gevoed. We kwamen er na 4 maanden achter dat ze kma had dus ik ook op dieet, met 5 maanden bleek ze ook soja allergie te hebben, dus kon ik echt heel beperkt eten, maar vond mijn half jaartje dieet echt lang genoeg, en toen wilde ze zelf (ivm allerlei andere kwaaltjes). Lekker volhouden zolang jij en je dochter je er prettig bij voelen!!!!!

    On topic:

    Ik vind mezelf gewoon een leuke moeder ;):

    - Ik raak niet in de stress als mn kind in de aarde zit te wroeten ipv in de zandbak (wordt toch van beide vies)
    - Vind het heerlijk als mn dochter een hele tijd bezig is met een tijdschrift (die ik uit heb uiteraard) in stukken te scheuren.
    - Hier geen drama's met eten, dochter eet of niet, maar dat bepaald ze zelf.
    - Naar bed gaan, tandjes poetsen, haren wassen e.d. maken we hier gewoon een feestje van (tot nu toe) helemaal geen problemen.
    - Heb ALTIJD naar mezelf geluisterd, ook toen cb en huisarts met toch meerdere malen hebben verteld dat baby's nu eenmaal spugen en krampjes hebben en we er na 4 maanden achter kwamen dat onze dochter hevige reflux heeft en kma/soja allergie.
    - Ik ben reuze trots op mezelf dat ik die eerste 4 maanden doorgekomen ben, mijn dochter krijste de hele dag (en geloof me, dat is nog 10 tandjes erger dan de hele dag huilen) van de pijn, en nooit heb ik het op haar afgereageerd, of haar maar laten huilen in haar bedje (wat het cb dus adviseerde)
    - Ik denk een goed balans gevonden te hebben tussen werken en mama zijn.
    - Vind mezelf een relaxte mama, raak van zieke kindjes niet meer overstuur, ook dat ze nog steeds bijna niks aankomt kan me (meestal) niet meer zoveel schelen, als ze maar gezellig is.

    En zo kan ik nog wel ff doorgaan hoor :D
     
  2. raspberry

    raspberry Niet meer actief

    Thanks :)
    Heb de eerste periode van ons dieet (koe)melk-, ei-, soja-, noten- en visvrij geleefd, dus weet ook wat dat voor opoffering is! Goed gedaan dus daar!
    Thumbs up voor alle mama's die op dieet gaan/zijn voor hun kindje :)

    Om die reden bedacht ik me trouwens net wel dat ik ook trots ben op mezelf omdat ik mezelf toesta Thirza regelmatig eten uit een potje te geven :) Oftewel: ik ben er trots op dat het me lukt om geen perfecte moeder te hoeven zijn van mezelf ;)
     
  3. moeke31

    moeke31 Niet meer actief

    dat had ik in eerste instantie niet door dat het een drieling was, maar als je alle berichten hebt gelezen heb ik ook al weer gereageerd dat ik daar heel veel respect voor heb. Wel goed lezen voordat je iemand dom noemt, he!?
    En niet zo serieus, was van mijn kant iig niet serieus bedoeld.

    Mijn vriend zei altijd als het een tweeling is geven we er een weg. (was ook niet serieus bedoeld voor het geval er weer commentaar komt)
     
  4. Pila79

    Pila79 Bekend lid

    4 dec 2007
    978
    0
    0
    @rozemarijke: Onze dochter is nu een maand of 2 allergievrij (joehoe wat makkelijk) en heeft tot die tijd ook voornamelijk uit potjes gegeten.
    Vond het veeeeeeeeeeel te lastig om elke keer apart koemelk, soja, vis etc vrij te koken. Dus ze heeft het eerste jaar op potjes geleefd en vind me daar geen slechtere moeder door dan als ik elke avond gestresst wat apart voor haar had moeten koken ;) Vond het zelfs nog wel lastig om koemelk etc vrije potjes te vinden, dus de variatie was hier met een potje of 10 wel gedaan en nu eet ze alles mee en vind ook alles lekker!
     
  5. Lisszy

    Lisszy Fanatiek lid

    27 mei 2008
    2.602
    6
    38
    Vrouw
    Jemig, het is misschien voor mij niet goed om dit topic door te lezen... :(
    Ik kook namelijk niet elke dag vers, Zoë krijgt vaak potjes (en ze vindt het heerlijk), ik heb haar wel laten huilen omdat ik ten einde raad was (gisteravond nog omdat ik MOEST kolven en zij absoluut niet wou drinken, ze was daarna erg overstuur), samen zwemmen is echt al een eeuwigheid geleden omdat ik er tegen opzie om alleen emt haar naar een zwembad te moeten, ik verhef mijn stem wel eens, Zoë overdag wel tv laat kijken (vaak tijdens het koken) en laatst haar naar mijn schoonmoeder gebracht op mijn vrije dag omdat ik ziek was.

    Maar nu on-topic
    Waarinik mezelf wel een goede mama vind:
    - Ik geef al 8,5 maand bv (probeer nu af te bouwen om uiteindelijk te kunnen stoppen)
    - Ik ga elke dag met haar wandelen
    - Ik doe haar zo min mogelijk in de box zodat ze alle ruimte heeft om zich te bewegen en dingen te ontdekken.
    - Ik kijk goed naar mijn meisje waar ze behoefte aan heeft en haar rust en regelmaat geef waardoor ze goed uitgerust is.
    - Nu wel heb geleerd als ze echt niet wil slapen, er geen strijd van te maken en haar mee naar beneden neem of bij ons in bed leg om lekker met mama te knuffelen.
    - eind van de ochten uitgebreid de tijd neem om een broodje te eten met mijn meisje, zo gezellig aan tafel! Overigens 's avonds ook tijdens het avond eten!
    - Ik al mijn liefde en warmte aan mijn meisje geef, dus de hele dag door knuffelen, kusjes geven samen kneutelen op het speelkleed enz..! :)
     
  6. Sisa

    Sisa VIP lid

    13 jun 2008
    5.552
    1
    0
    @Adi, over die schoonmaakster ;)
    In het andere topic wordt gezegd: ik ben fulltime huismoeder maar heb een schoonmaakster.
    Nou, ik werk 3 dagen en heb geen schoonmaakster, die heb ik ook niet nodig en zou haar ook niet willen, ik doe alles in het huishouden zelf en nog redelijk graag ook. Heb het graag opgeruimd en schoon. Vandaar mijn opmerking.
    En ja, ook van mij toch de complimenten met hoe je het allemaal doet met jullie 3 kleine ukken. Wel met wat hulp maar dat is onmisbaar lijkt me. En dat je soms een hele dag niet naar de wc gaat, ik kan het me voorstellen. Heb ik ook weleens en ik heb er 'maar' 1 rondlopen!!
     
  7. sweetmarije

    sweetmarije Fanatiek lid

    25 nov 2008
    1.199
    0
    36
    mummy
    letchworth garden city
    dat eerste stuk hoorde in het andere 'taboe doorbrekende' topic thuis. als je daar kijkt zul je zien dat er veeeeeeeeel meer moeders zijn die net zo doen als jij!! :p
     
  8. Boefjesmamma

    Boefjesmamma Fanatiek lid

    23 jan 2010
    2.378
    1
    0
    Afgestudeerd en werk zoekende.
    Gouda
    Hier sluit ik me helemaal bij aan! Zowel het ontopic als het offtopic. Behalve de BV dan ;). Dus daar maak ik van:
    - dat ik heb durven kiezen voor volledige flesvoeding ondanks de velen rare gezichten die je dan krijgt
     
  9. Lisszy

    Lisszy Fanatiek lid

    27 mei 2008
    2.602
    6
    38
    Vrouw
    Ja, ik was dat topic net aan het doorlezen! Ik voel me weer een stukje beter! ;)
     
  10. MamavanMischa

    MamavanMischa Fanatiek lid

    4 mrt 2009
    1.164
    0
    0
    Goed idee hoor!Wij laten Mischa van het begin af aan al met zijn handjes eten, tegenwoordig zelfs rijst en macaroni (met saus!). Na het eten moet je soms even poetsen, maar je hebt heerlijk je handen vrij (kun je voor het eerst gewoon gezellig samen eten!) en die kleintjes vinden het heerlijk. Althans Mischa wel. Als wij hem wilden voeren wilde hij opeens van alles niet meer eten, maar als hij het zelf mag doen "lust" hij opeens alles en eet als een bootwerker. Twee vliegen in een klap dus. ;)
     
  11. adi

    adi Niet meer actief

    Nou we hebben het vanochtend uitgeprobeerd, heb me echt kapot gelachen :)
    Aldin heeft al vaker 'zelf' gegeten, hij pakt gewoon het eten uit onze handen en gaat dan zelf aan de slag, ligt ook aan de karakter. Op een of andere manier snapt hij meestal meteen wat de bedoeling is, vannochtend dus ook.
    Maar Diyana kreeg een stuk banaan. En ik zag haar denken. Nou.. wat kan ik hiermee doen... o ja, even in mijn oren en haren krabben, en daarna mee op tafel slaan :D:D:D
     
  12. adi

    adi Niet meer actief

    Ik snap hem nu van die schoonmaakster...
    En thnx ;)
     
  13. jaja23

    jaja23 Fanatiek lid

    20 jan 2009
    1.740
    0
    0
    adi: ik heb respect voor je en snap helemaal dat je de wc wel eens vergeet haha. ik heb 1kleintje en men handen vol en jij hebt er 3 wauw!!!!!!!!! als ik er toch 3 had vergat ik denk ik de hele dag om naar de wc tegaan!
     
  14. Madelon84

    Madelon84 Niet meer actief

    tja fulltime huismama en toch een schoonmaakster is wel heel erg lui eh lux haha.
    Daar zou mijn vriend nooit mee akkoord gaan!
     
  15. Sisa

    Sisa VIP lid

    13 jun 2008
    5.552
    1
    0
    Nee mijn man ook niet en hij zou zich kapot ergeren als de was her en der door het hele huis verspreid lag enz. Maar dat is offtopic.
     
  16. adi

    adi Niet meer actief

    Hier ben ik degene die zich daaraan ergert ;), dus mijn man loopt constant achter zich op te ruimen (maar niet achter mij, dat doe ik dan weer zelf)
     
  17. joyce1838

    joyce1838 Fanatiek lid

    6 nov 2008
    1.922
    1
    36
    mkd groepsleidster
    oeps, diegene ben ik, wbt de schoonmaakster en fulltime mama:).

    Even ter verdediging:
    Ik ben namelijk zelf een enorme rommelkont, maar mijn man:$, die is echt heel erg. Ten eerste hoefde hij thuis echt nooit wat te doen en ten tweede is hij een stucadoor. (alles zit altijd onder de stuc, je ziet echt een spoor lopen als hij binnen komt)
    Maar goed hij pakt vanalles maar ruimt niks op. nu wil ik graag zelf dat het huis er gewoon schoon uitziet alleen blijf ik dan bezig. Ik heb echt geen zin om continu ruzie te maken over dat hij een beetje mee moet helpen. Ik bedoel hij werkt zo`n 12 uur op een dag en doet een heleboel andere dingen wel erg goed.
    Dus heb ik gezegd, er komt een schoonmaker. Ik houd de boel dagelijks aan kant en de schoonmaakster maak het nog eens extra schoon. Hij mag zoveel rommel als hij wilt en we hebben er geen gezeur over en ik heb tijd voor mijn meiden en voor mezelf! Heerlijk toch???:D
     
  18. moeke31

    moeke31 Niet meer actief

    waarom geen schoonmaakster? Als je het geld ervoor (over) hebt is dat toch ieder zijn keuze. Ik kan me voorstellen dat je met 3 baby's niet echt veel tijd hebt om op te ruimen laat staan te poetsen. En ik denk dat iedere normale man dan echt niet gaat steigeren.
     
  19. Angelala

    Angelala Actief lid

    3 apr 2008
    296
    0
    0
    #79 Angelala, 22 apr 2010
    Laatst bewerkt: 22 apr 2010
    * Dat ik haar eigenlijk nooit inde box doe en het hele huis hier beneden heb aangepast zodat het helemaal veilig is.
    * Nooit een fruithapje of flesje of wat er ook moet gebeuren vergeet.
    *altijd een een feestje probeer te maken van het verschonen/in bad gaan. En er ook eigen lijk nooit gehuild word dan.
    *tussen de middag en 's avonds altijd uitgebreid aan tafel eet.
    *geen drama maak als ze haar eten niet op eet)als ze neit hoeft dan hoeft ze niet)
    *altijd heb gezorgd voor genoeg regelmaat(ben de eerste 6 maanden bijna nergens heen geweest omdat ze er niet tegen kon, ze was erg gevoelig). Nu kan het gelukkig weer!!!
    *geleerd heb mijn geduld te bewaren(wat ik eerst nog welleens moeilijk vond).
    *elke dag een uitspapje met haar maak tegenwoordig.
    *dat ik maar 1 ochtend in dew week werk en voor de rest altijd bij haar ben.
    *De vloer en het huis elke dag schoon maak zodat Suus niet vies word:)
    *wij de hele tuin hebben omgegooit zodat suus gewoon in de tuin kan kruipen zonder dat wij de hele tijd op haar nek moeten zitten dat er vanalles niet mag.

    Jeeej haha wist niet dat ik zoveel goed deed:D Dacht altijd dat ik zoveel fout deed maar als ik dit zo opschrijf ben ik wel trots opmezelf:D
     
  20. adi

    adi Niet meer actief

    dat van de schoonmakster ging niet over mij hoor ;)
    Ik heb er overigens ook één, maar ik werk ook 3 dagen in de week en vind het daarom prima gerechtvaardigd ;)

    Overigens inderdaad, als je een poets kunt betalen zonder dat je zelf hoeft te werken, waarom niet zou ik zeggen?
     

Deel Deze Pagina