nou het hoge woord is er uit.ik moet een emdr traject in aan de ene kant fijn omdat het dan mischien beter worden. aan de andere kant de dingen die ik altijd verzwijg moet ik dus nu gaan vertellen, (het zijnde trauma;s) ik heb hier heel veel moeite mee.ik wil juist alles vergeten. niet niet weer oprakelen. zijn er mensen met ervaringen??
Ik heb er geen ervaring mee, maar wil je wel succes wensen. Zal wel pittig zijn, maar hopelijk voel je je na die tijd wel beter!
tja ik weet niet wat ik er van moet zeggen. Ik heb zelf ook genoeg trauma's meegemaakt en deze therapie lijkt me niet heel bijzonder. Het hang van de persoon af of het werkt ja of nee. Het kan net dat ene puntje verschil zijn. Het is het vast het proberen waard. Wat ik begrijp is dat het gaat om het vervagen van de gebeurtenis.Dat is bij mij nooit gelukt. Als er iets in het dagelijks leven gebeurd wat mij doet herinneren aan toen komt alles weer te boven. Ik geloof nooit dat je dat kunt vervagen. Ik heb ook de nodige sessies gehad hoor, dan wel een andere therapie. Dat wat er is gebeurd heeft mij gevormd tot wie ik nu ben. Wel is het belangrijk om er emonioneel mee om te gaan. Dat je wanneer je er aan herinnerd wordt je het ook weer kan afsluiten en dat het niet dagen blijft hangen. Maar goed ik ben benieuwd of het wat voor je is.
Hoi Amfy, Ik heb EMDR gehad om een trauma te verwerken en het hielp bij mij zeker wel! In kreeg het in combinatie met hypnotherapie. Dat laatste werkte bij mij minder goed. Maar ik kan je zeker aanraden om EMDR bij een goede therapeut te proberen hoor!
Ik heb dit bijna anderhalf jaar geleden gehad en het heeft mij echt geweldig geholpen!! Overigens gaat het niet zozeer om vervagen ,maar wel de ergste piek eraf halen. Mijn gebeurtenis zal ik altijd onthouden ,maar de angst ben ik kwijt. Voor evt verdere vragen mag je me altijd pb-en
Ik heb zelf zeer positieve ervaring met EMDR. Ik heb o.a., gebruikt om zeer pijnlijke, maar ook de tweetal levensbedreigende situaties rondom mijn miskramen te verwerken. Ook voor meer, maar dat wordt me te persoonlijk op zo forum. Het is een hele intensieve manier van traumaverwerking, maar wel zeer effectief en kortdurend. Het putte me wel volledig uit, maar het was het absoluut waard. Het gaat echt stapje voor stap en alleen wat jij aankan. Het begint relatief eenvoudig met iets waar je makkelijk aan kan denken en dan wordt het trauma laagje voor laagje afgepeld tot je bij de kern bent. Er zullen geen dingen tegen je zin in gebeuren. Zorg wel dat je een gekwalificeerde therapeut hebt, waarbij je je op je gemak voelt. Of neem desnoods een vertrouwd persoon mee. Toevallig ken ik ook het technische verhaal erachter doordat het ook mijn eigen vakgebied is. Wat er waarschijnlijk dmv deze therapie gebeurd (hier zijn de meningen nogal over verdeeld), is dat er nieuwe verbindingen in je hersenen worden aangelegd. Nu is een trauma in je brein verbonden met zeer negatieve emoties en tijdens deze therapie beleef je het trauma gedosseerd opnieuw (mentaal), maar dan in een veilige omgeving en verbonden aan neutrale emoties. Het is niet dat je het trauma vergeet, maar je gevoel erover veranderd en hierdoor is het trauma in je beleving minder intensief en zullen beelden, gevoelens etc. minder scherp worden. Ik weet niet zo goed hoe ik dat moet omschrijven?! Er is sinds het ontstaan ontzettend veel onderzoek naar gedaan en de resultaten zijn zeer goed. Helemaal als je het vergelijkt met de zeer lange 'traditionele' trajecten. Dit is voor mij ook de reden, waarom ik hier voor gekozen heb. Ik ken vanuit mijn werk alle vormen van therapieen en wilde voor mezelf alleen het beste. Ik meen me wel te herinneren dat het nog onduidelijk is, wat het effect op langere termijn was, maar dat is misschien al lang onderzocht en weet ik dat niet. Als je meer wilt weten, vraag gerust en je mag me ook pb-en. Heel veel succes ermee!
ik ken de therapie niet. heb zelf ook trauma's maar ervoor gekozen om niet meer in therapie te gaan want elke keer raak ik verder van huis. mijn probleem is te complex voor hun er zitten teveel dingen verweven in elkaar en ze komen steeds met de zelfde voor de hand liggende conclusies. ik heb geen zin meer om in het verleden te leven en alles op te rakelen en vast te blijven houden. ik probeer me neer te leggen dat die dingen gebeurd zijn en dat ik erdoor gevormd ben tot wie ik ben en daarmee probeer ik zo goed mogelijk te functioneren.ik wil me richten op de toekomst.
Yinte voor mij dus exact hetzelfde....teveel trauma's ook uit mijn jeugd en ik wil het nu laten rusten en probeer in het heden te leven.Of het goed is is maar de vraag maar elke therapie haalt zoveel los... Mijn man heeft trouwens wel EMDR gehad voor zijn PTSS maar het had maar even geholpen.Hij heeft een paar sessies gehad. Weet niet meer exact hoeveel maar ik dacht 4 of zo.Heeft zich wel een tijdje beter gevoeld hierdoor.
Wat ik zelf een groot voordeel van EMDR vond is dat er juist geen conclusies getrokken worden. Het is geen echte praattherapie en meer een emotionele begeleiding van een technisch proces. Zelf word ik ook erg kriegelig van mensen die betekenis gaan proberen te verlenen aan wat je hebt meegemaakt of van die open deuren gaan inknallen. Jij doet zo, omdat.... brrr.. hou je mond! Tot constante geneuzel over het verleden is alleen maar irritant, want je leeft nu en in de toekomst. Ik wil overigens helemaal niet zeggen dat je dit moet doen ofzo, maar meer om duidelijk te maken voor Amfy wat ze kan verwachten hiervan. Ik wil je wel heel veel sterkte wensen, want het klinkt allemaal erg heftig waarmee je moet dealen.
Bij een vriend van me met PTSS heeft het heel goed geholpen. Hij is het natuurlijk niet vergeten, zoals hierboven ook al werd gezegd, maar de scherpe kantjes zijn eraf waardoor hij nu beter kan functioneren.
collega van me is het gaan geven/doen (hoe zeg je dat). Zij is (natuurlijk) heel tevreden. Vooral ook voor mensen met een verst. beperking/ autisme etc is het doeltreffend. Vooral omdat het geen praattherapie is. Wil je veel succes wensen!!!
bedankt voor de reacties! ik hoop ook echt dat ik er wat aan heb voor al omdat praten bij mij niet helpt
Ik werk in een TBS kliniek en veel van onze patiënten hebben enorme jeugdtrauma's en daar wordt dan ook emdr bij toegepast en de resultaten zijn altijd verbluffend! Ik hoor dan ook niets dan positieve verhalen hierover! Wil nog wel even toevoegen dat ik er respect voor heb dat je je trauma's onder ogen gaat zien en ze gaat verslaan, sterkte meid!
Dat vind ik altijd zo jammer, dat het helemaal opgehemeld wordt (ik zeg niet dat jij dat doet hoor, ik geloof best dat jij goede resultaten hebt gezien!). In het foldertje wat ik kreeg toen ik het ging proberen stonden alléén maar positieve ervaringen, over hoe snel en hoe geweldig het wel niet had gewerkt, maar er stond NIETS over hoe zwaar en heftig het was. Ik ben na 3 keer met EMDR gestopt, want ik trok het echt niet. Ik kijk op straat liever 500 keer om me heen en heb liever 1 of 2 paniekaanvallen per maand, dan dat ik nog een keer aan EMDR begin! Dat zegt natuurlijk ook niet dat het voor jou niet kan werken.. Denk dat dat echt per persoon heel verschillend is! Sterkte in ieder geval!
Wat jammer dat het zo'n vervelende ervaring voor je was Shaddixxx. Een goede psychotherapeut bereidt je doorgaans hierop voor. Het wordt vaak ook eerst erger voor het beter wordt. Je moet het immers verwerken. Ik had continu paniekaanvallen en nachtmerries. Was geen doen meer. En ja, de EMDR was heftig. Maar ik heb na de laatste EMDR geen paniekaanvallen meer gehad. Maar ieder zijn eigen ding natuurlijk. Bij de een helpt het een beter, bij een ander weer iets anders.
ok heel erg bedankt!! nu een volgende vraag ik zou kunnen starten met een nieuwe baan.maar wat ik hier begrijp is dat het erg heftig kan zijn en je soms niets waard bent! ik het dan wel wijs om te beginnen met die nieuwe baan of eerst maar eens afwachten hoe de behandeling aanslaat?
Shadixx, het is inderdaad zo dat het erg zwaar is! Onze patiënten worden hier ook erg goed op voorbereid en hebben natuurlijk het 'voordeel' dat ze in de kliniek zijn waar altijd hulp aanwezig is! Maar ik heb ook een patiënt die al dagen voor de sessie van slag is en dagen, zo niet weken daarna nog, dus ja, het is heel erg zwaar en ik vind ook dat ze mensen daar goed in moeten begeleiden! Erg vervelend dat dat bij jou niet is gebeurd! Overigens blijkt het bij ons ook goede resultaten te boeken bij autistische patiënten!