Ik heb jaren geleden ook EMDR gehad/gedaan. Het heeft me goed geholpen. En was na een paar behandeling merkbaar mezelf aan het worden. Wat ik wel erg vreemd vond was dat ik echt een 30min. moest bijkomen na een sessie. Omdat je er aan de ene kant erbij bent, en aan de andere kant in (een soort van) hypnose. Zou je aanraden op het bij een goede therapeut te laten doen. Je vergeet het natuurlijk niet, maar als je eraan terug denkt, ga je het anders zien. Althans dat heb ik wel.
De naam kwam me zo bekend voor maar kon het even niet plaatsen. ik zit er al een hele tijd over na te denken ook deze therapie te doen. Omdat ik een zware bevalling heb gehad en de eerste tijd erna. Ik kan het moeilijk een plek geven. Mijn fysio die voor mijn dochter komt die gaf deze tip aan me. Ik ken wel iemand die hetzelfde heeft meegemaakt en die heeft er zeker baat bij gehad. Het is een zware therapie en daarom ben ik zo bang daadwerkelijk te kiezen de therapie te doen. Meid ik wil je heel veel sterkte wensen en ik hoop dat de therapie voor je mag helpen.
Ik denk dat, als je met EMDR begint, je je daar echt op moet kunnen focussen, zonder dat er allemaal andere (nieuwe) dingen spelen in je leven.. Ik ken eigenlijk niemand die niet heftig heeft gereageerd op EMDR, en die niet hoefden bij te komen na een behandeling.. Ik weet niet of het mogelijk is om bij je nieuwe werk telkens een dag vrij te nemen?
Ik sluit me aan bij Shadixxx. Ik heb er bijna een half jaar lang uitgeweest en een nieuwe baan zou onmogelijk zijn geweest. Het was heftig en ik heb echt moeten doorzetten. Achteraf was het dubbel en dwars waard, maar het kost je heel veel energie.
ik heb emdr gehad, maar bij mij hielp het niet helaas. ik wil je wel het advies geven om het zelf eerst een paar keer te proberen. je hoort er hele goede dingen over. bij mij mocht het niet baten, maar dat kan heel persoonlijk zijn
alsof ik mijn verhaal lees. En zo denk ik er ook precies over! Gelukkig kun je ook een therapie volgen waarbij je trauma's niet opgerakeld worden enzo. Maar dat je gewoon leert om in het hier en nu te leven en te aanvaarden en sterker te worden. Dat ga ik doen als de jongens wat ouder zijn ( aangezien het behandelcentrum niet hier in de buurt ligt en ik dus een aantal uren in de week ernaartoe moet.)
Ik heb ook EMDR gehad en ben er nog steeds mee bezig voor een PTSS veroorzaakt door mijn bevalling en de heftige tijd erna. Tot nog toe helpt het mij heel goed, en misschien ben ik dan de eerste die het zegt, maar ik vind de heftigheid nadien erg meevallen. Persoonlijk vind ik wel dat de persoon die het doet, nit zomaar iemand moet doen. Ik doe het bij een psychiater. Succes!
ik heb, een jaar of 12 geleden (was toen iets van 22), ook EMDR gehad en ik heb, in tegenstelling tot de meesten hier, er ' prima ' bij kunnen studeren. het heeft me ongemerkt (briljant!) ontzettend geholpen met de scherpe randen van heftige gebeurtenissen en herinneringen uit t verleden (jeugd) zachter en ronder te maken; handelbaar. ik kan van mezelf zeggen dat ik to-taal geen zweverig type ben of was op dat moment, maar misschien juist omdat ik er zo weinig van wist ben ik er open in gegaan en nogmaals, het was ontzettend goed. inderdaad heel heftig, om dingen weer te moeten herbeleven, maar ik merkte meteen het verschil. daarom kon ik doorgaan! en ook het niet eeuwig hoeven te zemelen over ' je jeugd ' en al die andere inkoppers maar gewoon constructief en praktisch dingen verhelpen was een openbaring. ik had in die tijd al aardig wat mensen onder de tafel, of om de tuin, geluld en niemand die me doorzag. maar de vrouw die me heeft ' ge-EMDR-d ' doorzag me ten eerste (waar ik echt mee zat, wat ik uiteraard mooi verzweeg), en de EMDR deed de rest. zoals trees (hai schat! ) al zei, het verlegt verbintenissen in je hersenen (eigenlijk een behoorlijk technische en dus totaal niet zweverige procedure) op een zodanige manier dat ' open zenuwen ' en andere ' snaren ' veel minder, of zelfs vrij ongevoelig kunnen worden. net alsof ze gaan slapen ipv jou wakker houden! ik geloof best dat het bij mensen ook niet kan werken. ik denk dat het een combi is van verschillende factoren, waarvan misschien 'je eigen houding' en ook 'wie doet het' de allerbelangrijkste zijn? wens je alle sterkte, en hoop echt dat het werkt! schaam je er ook niet voor he, je mag juist trots zijn op dat je dingen wilt aanpakken en verbeteren. of je de baan erbij kan hebben; misschien dat je dat pas weet na een eerste sessie. is het een optie om dat te bekijken? en als het je te zwaar wordt eventueel, als je daarvoor wilt/kan kiezen, de therapie voor de baan te laten gaan? nogmaals, heel veel succes!
Hmm dit klinkt als een therapie die ik misschien wel eens wil proberen. Want na een 9tal gesprekken met een psychiater waren we pas door de intake gesprekken heen. Ze wilden eerst weten hoe de jeugd van mn beide ouders was. Nouja dat opzich is al n heel (trauma) boekwerk. En daarna mijn jeugd...tja euh heb je even een paar sessies? Heb geloof ik 2 gewone sessies gehad en toen was het geld op zeg maar en moest ik de hele zooi zelf ophoesten. En dat kon bruintje niet trekken! Maar ik neem even aan dat deze therapie door het ziekenfonds (helemaal?) vergoed wordt? Ga er eens wat meer over lezen want t gezeur en gezever over mn ouders jeugd en daar door mijn jeugd daar heb ik geen zin in maar er zou toch eigenlijk ook iets moeten gebeuren in mn bovenkamertje Enneuh Amfy heel veel succes en ik hoop dat het je perfect helpt!
ik hoop het ook emdr is een kort duurdende therapie wat ik begreep. ik heb basis verzekering en ik krijg de eerst 8 behandelingen vergoed MAAR ik moet wel een eigen bijdrage betalen van 10 euro per sessie
Nou dat is al beter als de 90,- per sessie die ik toen moest betalen en waarbij ik niet verder kwam als wat geneuzel over mn ouders hun jeugd en mijn jeugd (wat t probleem helemaal niet is...) En na 9 sessies moest ik t dubbele betalen en waren we nog geen klap verder. Heb al gezocht maar hier in t dorp kan t iig alvast niet...
Hey! Ik ben zelf behandeld voor een aantal traumatische ervaringen met EMDR en ik ben er heel positief over, hoewel het de eerste keer meer impact had dan de tweede keer, maar dat had meer met het trauma te maken. Na een aantal gesprekken, kwam het erop neer dat ik mijn trauma's het beste kon verwerken met EMDR. Ik ben er wel heel positief over, ik ben er zeker beter uit gekomen! Het was wel zwaar om het weer te herbeleven en ik heb ook echt vrij moeten nemen de rest van de dag. Ik had het gevoel alsof ik helemaal stoned was, allemaal spanning die mijn lichaam had verlaten... En ik moet eerlijk toegeven, dat had ik niet verwacht! Op het moment zelf had ik ook niet het gevoel dat het heel erg verwerkt werd, maar dat was wel zo! Ik heb het trouwens via het GGZ gedaan en kreeg alles vergoed..
Ik heb onlangs ook EMDR gedaan en was met 4 behandelingen klaar. Het was een soort van meekijken met de traumatische gebeurtenis en dan je emoties daarbij herkennen. Mijn trauma zat bij de bevalling; ik stond dus in de verloskamer toe te kijken hoe ik zelf lag te bevallen en welke emoties er allemaal door mij heen gingen toen en nu als ik er op terug kijk. Oh ja, ik was wel wat moe na een sessie alsof je een zwaar examen had gedaan met heel veel concentratie, maar meer niet. Succes!
Hoi, ik heb niet alle reacties gelezen, maar wilde je toch ook nog even laten weten dat ik heel positieve ervaringen heb met EMDR. Heb zelf zo'n 5 jaar geleden EMDR in combinatie met psychotherapie gehad en vond het wonderlijk wat de EMDR met me deed. Ben erin gestapt met het idee "baat het niet dan schaadt het niet", maar de resultaten waren verbluffend. Het is wel vreemd om eigenlijk bijna niets te doen (je zit met een koptelefoon op, waardoor klikjes klinken) en toch zo hard te werken tegelijk. Ik was na die sessies wel echt uitgeput en er kwamen tijdens de sessies emoties los die ik heel ver weg had gestopt, zonder dat ik ervan in paniek raakte ofzo. Natuurlijk weet ik niet of het voor iedereen zo werkt, maar het is voor mij toen echt een heel goed middel geweest om stukjes van mijn leven een plekje te geven en af te sluiten. Succes in ieder geval!
Hey daar, Ik heb ook niet alles reacties gelezen, maar ik heb ook zeer goede ervaringen met EMDR. Wel heftig, zeker de 1e sessie die anderhalf uur duurde en waarvan ik zeg maar een paar dagen nodig had om bij te komen (tijdelijk stem kwijt, keelpijn, verhouden) het leek wel alsof alles "shit" mijn lichaam verliet. Ik heb 2.5 geleden een trauma opgelopen door mijn bevalling en in diezelfde periode nog iets anders heftigs. Hierdoor ben ik in een postnatale depressie gekomen. Doordat EMDR de 1e keer zo heftig was, wilde ik eigenlijk de 2e keer niet. Maar toch gegaan en dit was direct al een hele andere sessie. Ik heb toen geen traan meer gelaten en 2x was voor mij dan ook genoeg. Vanaf dat moment kon ik weer slapen en waren de scherpe randjes er van af. Ik moet wel zeggen dat ik zondag (2 jaar later)naar de gelukkige huisvrouw heb gekeken en ik hier toch wel weer heel slecht tegen kon..... Maar dat zijn dan weer de confrontaties. In het dagelijks leven heb ik sinds EMDR nergens last meer van! Succes met je keuze. Goed van je dat je iets onderneemt anders is het geen leven. Liefs Kari