Ik heb heel veel boeken in de kast staan over het eerste jaar van je baby. Maar nu is onze meid 13 maanden en zou ik daar graag iets over willen lezen. Ik ben dus eigenlijk op zoek naar goede boeken met opvoedtips, ontwikkeling, tips eten/ drinken/ slapen, etc. etc. voor kinderen vanaf 1 jaar. Wie heeft er een aanrader? Groetjes shampoo
ik heb het boek Als we nou eens gewoon gingen opvoeden, maar mijn kleintje daar nog te jong voor, maar staan veel goeie dingen in! Je kan niet vroeg genoeg beginnen met voorbereiden denk ik dan maar!
Ik vind dit een fijn boek: bol.com | De ontwikkeling van je kind, Marga Schiet | Nederlandse boeken Maar wel vooral van 0-1 wat heel uitgebreid per maand beschreven staat. Zowel in lichamelijke als emotionele/ sociale ontwikkeling en hoe je dit kan stimuleren met welk speelgoed. Vervolgens gaat het per 2 maanden en dan tot het vierde jaar. Maar ik lees wel mee voor nog meer tips!
bol.com | Baby- en kinderverzorging & opvoeding, Benjamin Spock | Nederlandse boeken... Ik heb deze dus, al kijk ik er niet vaak in. Was een aanrader volgens mijn moeder.
Waarschijnlijk omdat dit in de tijd dat wij klein waren, zo'n beetje het enige opvoed-boek was dat je kon krijgen Ik ben nu "Luisteren naar kinderen" van Thomas Gordon aan het lezen, wat mij enorm aanspreekt (al vindt mijn vriend dat ons kind vooral naar óns moet luisteren, dus dat is nog een discussiepuntje thuis ). Maar dit boek is ook weer meer op oudere kinderen gericht (vanaf de late peuter/kleuterleeftijd). Dus ik lees ook even mee...
Ik heb hier ook alleen maar opvoedboeken uit mijn ouders boekenkast staan, dus ben ook wel benieuwd. Hier ook Dr Spock, en een paar boeken van dr Bruno Bettelheim (een psycholoog/pedagoog die de vrije opvoeding predikte). Die Bettelheim vind ik wel interessant, maar dat is ook allemaal erg gericht op oudere kinderen. Dat gaat vooral over het belang van je in je kind verplaatsen e.d. Een beetje van 'ik begrijp hoe je je voelt, want dat had ik als kind ook, maar misschien kan je het ook zo proberen'. Beetje geitewollensokkerig, en niet echt bepaald toepasbaar op een eenjarige. Ik zie het al voor me, haha. Dus graag tips!
"Ik begrijp waarom je je boterham in de dvd-speler probeert te proppen, maar kijk...je kan hem ook gewoon in je mond stoppen"
Ja, precies. Haha. Echt een goed boek hoor, maar meer om meer kennis te krijgen van de belevingswereld van kinderen. Maar om nu te zeggen dat er echt goede tips in staan over hoe om te gaan met dreumesen/peuters: nee.
Het boek dat ik erg verhelderend vond was 'De babyfluisteraar lost alle problemen op' van Tracy Hogg. Ik heb hem niet in de kast staan, maar als ik even niet meer weet hoe ik iets aan moet pakken, dan ga ik voor dit boek naar de bibliotheek.