wie heeft er ervaring met engelse stafforden

Discussion in 'De lounge' started by beertje87, May 10, 2010.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Isademi

    Isademi VIP lid

    Jun 3, 2008
    11,327
    2
    0
    Thuisblijfmama
    Zuid Oost Brabant
    een hond is echt niet wat je er zelf van maakt, ze hebben een eigen persoonlijkheid en net zoals bij mensen kan dat wel eens botsen met elkaar, vooral met elkaars verwachtingen van elkaar.

    Een bordercollie heeft bv veel lichaamsbeweging nodig als je dit hem of haar niet geeft kunnen diverse problemen de kop op steken.

    Bij het ene ras is opvoeding "belangrijker" dan een ander ras (vanwege dominantie, eigenwijsheid e.d.)

    Ik vind zoiezo training (en niet alleen die afgezaagde puppietraining die elke hond kan een heel goed iets!
    Je leert elkaar leuk kennnen en ze kunnen je helpen met karaktertrekken van je hondje en hoe je het beste ermee kunt omgaan.

    Geen enkele hond kan alleen met kids maar ben met bepaalde rassen toch wat voorzichtiger (de ene kan toch aanzienlijk meer schade aanrichten dan een ander ras) een ras die blijft vasthouden bv (die is hierop gefokt) is anders dan een hond die erop is gefokt om de jacht "zachtjes" in zijn mond te nemen

    Ik zou mijn Golden ook niet alleen met mijn kids laten hoor ook al staat dat bekend als een "kindvriendelijke" hond ik ben dat eigenlijk helemaal niet zo eens dat dat de meest kindervriendelijke hond zou zijn.

    Ik heb mijn honden genomen toen ik vrijgezel was en ze opvang nodig hadden en allebei de nodige problemen hadden waardoor een ander leuk thuis een stuk moeilijker dan normaal zou worden..
    Ik weet dit hier heb ik rekening mee gehouden en zijn de nodige voorzieningen voor getroffen..

    En wat betreft "strenge" reactie ik denk dat dat goed is, er mag best goed worden nagedacht over de aanschaf van een dier waar jij de rest van zijn leven voor moet zorgen!
     
  2. Loesjuh

    Loesjuh Niet meer actief

    Waar je wel rekening mee moet houden met een staffie, is dat het geen hondenvrienden zijn! Na een jaar of 2 vinden ze andere honden niet meer leuk en heb je kans dat ze naar andere honden uitvallen. Of je met je pup naar puppytraining bent geweest of niet, is aard van t beestje.

    Ben ook wel benieuwd of je hond een stamboom heeft of niet. Ben wel bekend met dat wereldje. Heb een aantal jaren shows gelopen met mijn reu.
     
  3. beertje87

    beertje87 Actief lid

    Sep 16, 2008
    339
    0
    0
    het is niet zomaar een beslissing geweest mijn man wou deze hond al toen hij nog thuis woonden
    en toen we bij elkaar gingen wou hij eigenlijk gelijk 1 kopen maar dat wou ik niet en nu na 4 jaar zeuren haha zei ik je doet maar, maar ik vind het gewoon een beetje eng met me zoontje nou.

    veder hebben we echt een goed hondje gekocht met stamboom en alles hier een link van het laatste hondje uit het nest
    Marktplaats.nl > Hele mooie engelse stafford pups met FCI stamboom - Dieren en Toebehoren - Honden en Puppies | Overige Rashonden

    ook hebben we al een hondje een boomertje dus ook dat vind ik wel een beetje een eng idee maar ik heb wat site´s over staffies gelezen en er staat ook dat als de hond er mee opgroeid er meestal geen problemen ontstaan, dus heb me wel een beetje ingelezen over dit ras.

    alleen was ik benieuwd naar de ervaringen die de mensen zelf hebben met zo´n hond

    mij man heeft een autobedrijf zelf en neemt de hond dan ook gewoon mee als ik niet thuis ben zodat ie niet alleen hoeft te zijn, ook wou ik graag op puppy training met chico zo heet hij en mijn man wil ook naar die shows met hem omdat chico ook echt een goede afstamming heeft zolas je in de link kan lezen.
    en de moeder van chico is heel lief me man kon zelf zonder dat de eigenaren erbij stonden zo een puppy van haar tepel halen en ze deed helemaal niks.
    me man stond voor de deur en toen hij haar aaide spron ze gelijk op hem met een kwispelend staartje en de vader moet ook een hele lieve stafford zijn dus daarmee zit het in ieder geval wel goed.

    dus het is echt niet dat hij zomaar ff een hondje heeft gekocht hij heeft samen met zijn neef die ook wel een beetje verstand heeft ervan en die ook al zo´n hond heeft gehad gezocht en die is ook met hem meegeweest kijken en die heeft zelfs een broertje gekocht van chico dus dat is ook wel weer leuk!
     
  4. beertje87

    beertje87 Actief lid

    Sep 16, 2008
    339
    0
    0
    en over het alleen laten honden met kinderen noooit ik laat mijn boomertje er nog niet alleen bij en dat is het liefste beesie van de wereld geloof ik haha
     
  5. makey

    makey Fanatiek lid

    Feb 16, 2006
    1,999
    0
    0
    Engelse stafords zijn verschrikkelijk lief en aanhankelijk kunnen goed met kinderen. beschermd zijn baas/gezin
    Mijn ouders hebben er eentje ze is verschrikkelijk lief alleen een beetje lomp ;)

    IK zou wel op een puppy curses gaan want ze zijn lekker eigenwijs en je kan beter alles goed aanleren netjes volgen, zitten liggen enz enz
     
  6. Bajou

    Bajou Fanatiek lid

    Feb 10, 2009
    4,599
    1
    0
    België
    @isademi, ik weet wel dat honden verschillende karakters hebben, maar het is gewoon een feit dat de opvoeding héél veel doet.
    Als je graag een vechtersbaas als hond wil kan je makkelijk een lieve pup omtoveren tot een vechtmachine. Terwijl diezelfde pup in een andere opvoeding kan uitgroeien tot een lieverd.

    En zowel staffords, als goldens, als gelijk welk ras hebben nood aan een degelijke opvoeding. Want ELK ras kan dominant zijn, ligt gewoon in de aard van het beestje.
     
  7. noukie89

    noukie89 Niet meer actief

    kijk op de hondenras veringings site dat is het betrouwbaarst

    sla of schop dit ras nooit ze onthouden alles

    laat hem gewoon zn gang gaan en straf hem doormiddel in zn nekvel te pakken en dan naar de grond dieuwen dit doen moeder honden ook
    wees niet bang om hem een keer te laten piepen
    als hij echt niet wil luisteren bijt hem dan in zn oor (er niet dwars door heen dat is overdreven natuurlijk en zielig voor de hond)
    laat hem zien dat hij onderaan de roedel staat en niet boven want dan ben je gewoon zacht uitgedrukt de lul

    niet op de bank
    geen eten geven wat uit jouw bord komt
    je kunt hem best wat uit de pan geven in zn bak nooit uit een bord
    hem eten geven nadat jullie hebben gegeten

    laat hem als hij volwassen is minimaal 3 keer per dag uit zo voorkom je al een grootdeel van gedrags problemen

    wij hebben een bull en dat is zekker geen beginners hondje
     
  8. beertje87

    beertje87 Actief lid

    Sep 16, 2008
    339
    0
    0
    dit is chico
     
  9. Bajou

    Bajou Fanatiek lid

    Feb 10, 2009
    4,599
    1
    0
    België
    ohhh :) liefie!
     
  10. Linnie1985

    Linnie1985 Fanatiek lid

    Mar 17, 2010
    3,406
    0
    0
    NULL
    Gouda
    Is je boomertje een reutje of een teefje? Chico is een reutje neem ik aan?

    Ik heb een engelse staff reu van ruim 2 jaar. Houd er rekening mee dat een stafford (zeker reutjes) geen honden zijn die dol zijn op andere honden (uitzonderingen daargelaten).

    Hoe het met kinderen gaat weet ik niet, want ik heb nog geen kinderen.

    Een goede, consequente opvoeding en goede socialisatie is heel erg belangrijk! Maar dat is met iedere hond zo.
     
  11. beertje87

    beertje87 Actief lid

    Sep 16, 2008
    339
    0
    0
    dat is ook een reutje maar wel gecastereert en het is geen hondje wie de baas wil zijn mijn moeder heeft een chiwawa en die is nog de baas over mijn boomertje haha dus het is niet zo dat elvis mijn boomer chico ooit zou uitdagen.

    maar is zou ze nooit alleen met elkaar laten denk ik als chico ouder is
     
  12. Linnie1985

    Linnie1985 Fanatiek lid

    Mar 17, 2010
    3,406
    0
    0
    NULL
    Gouda
    Er zijn inderdaad voorbeelden waar het gewoon goed gaat. Ik zou het met mijn hond niet moeten doen...

    Ik vind zelf dat je honden nooit alleen moet laten met elkaar. Ik heb vele horrorverhalen gehoord over staffords die elkaar volledig hebben afgerondseld..Echt vreselijk!
    Dus dat is goed dat je daar al rekening mee houd!
     
  13. Isademi

    Isademi VIP lid

    Jun 3, 2008
    11,327
    2
    0
    Thuisblijfmama
    Zuid Oost Brabant
    chihuahua's zijn de baas over elke hond geloof ik, size does not matter LOL!!
     
  14. Aszz

    Aszz Niet meer actief

    Oooh wat een schatje!
    Ik zie dat ze getest zijn op L2-HGA, iets wat belangrijk is tegenwoordig bij de Engelse.
    Leuke papa en mama.

    Qua opvoeding, tsjah elke hond ( ook een chihuahua ) heeft opvoeding nodig. Dus lekker op meerdere cursussen gaan. Zo leren jullie elkaar kennen en vertrouwen.
    Ik ken een paar Engelse die op behendigheid zitten, ook erg leuk!
    Staffords zijn nu eenmaal niet allemans vrienden qua andere honden. Maar vaak gaat het met het andere geslacht of geholpen reutjes wel goed.
    Onze amstaff reu van 33 kilo is gek op de dames en kleinere hondjes hoor. Hij heeft echt vaste vrienden en vriendinnetjes met wie hij heerlijk kan spelen.
    Alleen grotere reuen zijn niet zijn beste vrienden, maar dan nog zoekt hij de confrontatie niet op.
    Probeer hem als pup zoveel mogelijk te socialiseren. Maar laat ze nooit met z'n 2en alleen. Ze kunnen ruzie krijgen over een mini stukje speelgoed en voor je het weet heb je een bloedbad.

    Let goed op de voeding! Engelse zijn vrij gevoelig voor allergieën.
    Weet niet of je wel eens aan vers vlees of i.d. hebt gedacht?

    Verder zou ik, als ik jou was, je goed inlezen op fora's.
    ( • Portaal zitten veel Engelse )

    Succes en veel plezier met je pup!
     
  15. Linnie1985

    Linnie1985 Fanatiek lid

    Mar 17, 2010
    3,406
    0
    0
    NULL
    Gouda
    @Aszz
    Hé, wat leuk om ook een versvoerende hondenmama op zp tegen te komen! :D
     
  16. DeniseG1986

    DeniseG1986 Fanatiek lid

    Apr 27, 2010
    3,070
    0
    36
    hier krijgt mijn bulldog ook vers voer en dit is zeker een aanrader
     
  17. draak86

    draak86 VIP lid

    Mar 7, 2008
    5,427
    0
    0
    Thuisblijf mama
    Noord-holland
    hier ook een fanatieke versvlees voerder
     
  18. Aszz

    Aszz Niet meer actief

    Ja ik wist wel dat er meer waren.
    Hier vanaf pups af aan al aan het barfen :D
     
  19. Linnie1985

    Linnie1985 Fanatiek lid

    Mar 17, 2010
    3,406
    0
    0
    NULL
    Gouda
    Leuk om te lezen! Deze lieve, kleine boef barft ook heerlijk! :D:D
     
  20. marjand

    marjand VIP lid

    Jul 13, 2009
    9,728
    0
    36
    geboefte vermaken
    zuid holland
    Hier ook een staffie eigenaar...wij hebben een teefje van nu 5 jaar. En ze is super lief naar kinderen en andere honden (bij andere handen sta ik zelfs een beetje voor lul want ze is dan zoooo onderdanig dat ze kruipend op een tekkel af gaat, nou daar sta je dan met je "stoere" hond) Wij hebben vooraf veel info gewonnen bij de kennel waar we haar kochten en er is een super goed boek over staffie's ehhh zal de titel ff opzoeken. Daar staat echt alles in over het ras, de opvoeding enz...

    Verder tja kinderen laat ik sowieso niet alleen met een hond, dus ook niet met mijn staf. Verder echt een goedzak en een watje...
     

Share This Page