Dit vind ik een beetje kort door de bocht! Ik zit op dit moment ook thuis (ongewenst...ik ben hard op zoek naar nieuw werk ndat mn contract niet is verlengd en ik geen WW krijg omdat ik 1 week ziek thuis heb gezeten) Maaaaaarrrr....dat ik heel de week thuis zit betekend niet dat mn man ziek is ofzo! Hij kan net als de man van TS niet doet best zn sokken in de was gooien/bord in de vaatwasser zetten/jas ophangen/schoenen in de kast zetten en zo kan ik nog even doorgaan! Je gaat mij niet wijsmaken dat jij net als een schoonmaakster hee de dag achter je vent aan loopt! ================================================== Dat is waar ik ook het bericht mee begin. De normale dingen kan hij ook gewoon doen, dat doet mijn vriend ook. Maar ik vind dat als je fulltime thuis zit en je verder niks mankeert, dat jij degene bent die zorgt dat het huis opgeruimd en schoon is. En nee, ik ben wel de laatste die erachter aan gaat laat lopen, maar dat hoef ik ook niet, omdat hij dat zelf wel doet. (door mijn hormonen momenteel zou die het sowieso wel uit z'n hoofd laten, haha)
Wederom bedankt voor alle verhalen en adviezen. Ik hou echt heel veel van mijn vriend en we hebben het heel erg leuk samen maar zijn luie gedrag en laksheid verpest het soms voor mij.. Ik ga het er niet direct met hem over hebben,ik ga eerst een poosje zeggen: "Doe jij de was even in de machine of wil je ff een doekje over de tafel halen enz" Als ik de dingen benoem gaat hij het misschien zelf ook een keer zien! I hope so!
is al een wonder dat mijn man de nieuwe ventilator in de badkamer heeft op gehangen. maar de rest raakt hij niet aan, zelfs als ik genoeg zeik erover.. hij heeft een week vrij gehad en nog geen een keer de vaatwasser in en uit geruimd en als hij de deur uitgaat moet ik echt een vuilnis zak in zijn handen proppen anders neemt hij het gewoon weg niet mee en laat alles achter zijn kont slingeren. zij al strakst moet je alles alleen doen voor een 1 maand en wat dan ??? heb de liefste vent te wereld dat wel maar dat mmmmm ergernis nr 1 hopelijk gaat hij nadat 1 maand alles alleen moet doen wat veranderen. xx
Ik werk minder dan mijn man maar hij helpt gewoon mee in het huishouden hij heeft gewoon een kantoorbaan en ik een zware lichamelijke baan en hij vindt het meer dan normaal om ook in het huishouden bezig te zijn. Hij heeft thuis op afwassen na nooit iets hoeven doen. Hij doet om de dag het hele huis stofzuigen en beneden vaak elke dag (2 katten) ook kan hij heel netjes de wasophangen en opvouwen ook is hij van de kattenbak en de vuilniszakken en de tuin doet hij helemaal. Mijn man kan ook super netjes opruimen (ik weet nooit goed waar ik moet beginnen als het rommelig is) De afwas doen we bijna altijd samen... Koken kan hij ook maar dat heeft hij in die 2 en half jaar nog maar 2 keer gedaan maar ik vind het erg leuk om te doen en ik ben altijd eerder thuis. Afgelopen week is mijn man vrij geweest en heb ik niks hoeven doen heerlijk. Ik ben blij met mijn man en hij gelukkig ook met mij (zegt hij net )Zou er niet tegen kunnen als hij niks zou doen in huis.
Mijn man doet genoeg...Ik ben thuismoeder en daarvoor werkte ik...We zijn direct beide uit huis samen gaan wonen en mijn motto is dat je je man niet te veel moet verwennen dan raken ze er ook niet aangewend en is het ook niet vanzelf sprekend en hoef je ook niet te zeggen dat hij zijn brood zelf moet smeren....SUCCES!
Mijn vriend doet ook weinig tot niets in huis, hij werkt momenteel niet en de afspraak is dat hij straks als de kleine er is thuis blijft om voor hem te zorgen. Het enige wat hij nu doet is zo'n beetje alles opeten wat er in huis is en de playstation warm houden we hebben zowieso al afspraken gemaakt wie er straks gaat zorgen dat het huis er een beetje normaal uitziet en dat de boodschappen enzo gedaan zijn. HIJ! Ik vindt het echt niet erg om te stofzuigen/schoonmaken/wassen e.d. maar verwacht wel dat als hij de hele week thuis is dat hij dan minstens zijn eigen rotzooi opruimt! En eigenlijk vindt ik dat hij dat nu ook al kan doen maar meneer denk daar blijkbaar anders over. Wat ik deze week heb gedaan is alles verzamelen wat hij vies gemaakt heeft ( borden,bekers,glazen) en dat lekker op z'n playstation gezet Heb hem nog nooit zo snel zien opstaan en afwassen hahaha. Tot nu toe nog nergens vieze spullen van hem zien staan dus denk dat dit wel een goede oplossing was
Mijn vriend doet ook bijna niets in huis. Zolang ik me niet zijn slaaf voel vind ik dat ook prima. Als ik vraag of tie zijn was in de wasmand wil gooien omdat ik de dag erna ga wassen doet ie dat, vraag ik of hij de vaatwasser aan wil zetten of uitruimen doet ie het ook net als stofzuigen... Ook al ben ik degene die meestal alles doet helpt hij wel mee als ik het vraag dus dat is voor mij voldoende. Als tie van mij dingen gaat verwachten terwijl ik erg druk ben mag tie zelf de handen uit de mouwen gaan steken. Gelukkig zeurt ie ook nergens over. Hij weet dat zolang hij niet zeurt ik alles wel doe haha Ik werk trouwens 36 uur. Hij net zo..
Ja dag, we wonen hier samen dus meneer helpt maar mooi mee!!!! Ik moet soms wel vragen of hij iets wil doen, maar dus verder nooit een probleem. En brood smeren doe ik wel eens, maar hij smeert mijn brood ook wel eens. Wel wel erg blij als ik dit zo lees!!!
van de week had ik alles netjes schoon gemaakt en opgeruimd en kom thuis heeft ie overal zn zooi weer laten slingeren nou je geloofd het of niet ik heb gezegt nu ben ik er helemaal klaar mee je kan nu echt direct al je tering zooi opruimen er staat geen sloof op mn voorhoofd ben je helemaal gek en hij ging het doen hoor hij was wel heeeeel boos maar hij deed t! en gooit hij niks in de was was ik het niet meer heeft ie vanzelf een keer geen kleren meer.... als ik dingen vraag doet hij het maar wel met moeite en dan moet hij er echt zin in hebben anders word het afgeraffeld heeeel af en toe kom ik uit mn werk en dan heeft hij dingen gedaan en dan is het wel netjes
Nou eigenlijk doet ie van mij ook totaal niks...is nog te lui voor z'n sokken in de was te gooien.hij heeft wel eens goeie momenten erbij zitten dat ie eens een keer in de maand wat doet maar verder doe ik alles. En dat vind ik helemaal niet erg..vind het wel prima zo. Hij werkt en ik ben thuis. Als hij thuis van z'n werk komt mag ie van mij op de bank gaan liggen. Zowiezo als hij het al zou doen is het toch nooit goed genoeg haha ben een poetsmiep Alleen als ik weer met mijn gezondheid zit verwacht ik wel dat ie me helpt in het huishouden. Binnenkort word ik aan me hart geopereerd en dan komt ie toch wat te poetsen want dat gaat me echt niet lukken. En natuurlijk z'n eigen sokkies in de was te gooien
Nou dat hoort er toch ook bij?? fles geven in bad doen de vuilnis na buiten soms pakt ie de stofzuiger enz. brood hoef niemand te smeren we eten samen thuis. we hebben een eigen zaak eethuis/rest dus daar kan hij ook eten.maar sommige reacties hier me man hoef niks te doen hij werkt hard.hij is blij als ie ff kan slapen zo hard ben ik niet. ik zeik ook wel eens maar goed.(in bad doen is voor mij heel wat kan ik in die tijd iets anders doen) vandaar wel een taak dus
Jeetje wat een verhalen van sommige dames hier. Lijkt me echt helemaal niks als je vent totaal niks doet. Mijn man doet wel dingen, stofzuigen, dweilen en was ophangen etc. De grotere dingen zoals de douche schoonmaken doe ik altijd. De meeste dingen komen wel op mij neer, maar dat komt omdat hij 40 uur werkt en in de 5 ploegen zit. Dus hij slaapt ook geregelt overdag. Ik zelf werk 24 uur, dus doe vanzelfsprekend meer dan hij. Koken doen we om de beurt, en boodschappen geregelt samen. Brood smeren komt hier wel eens voor maar dat is echt heel af en toe. Als hij bijvoorbeeld nachtdienst heeft en om 10 uur begint. Hij gaat vaak dan nog even weg met de hond en in die tijd smeer ik zijn brood wel eens. Hij vraagt hier vrijwel nooit om. @Celia 82, sorry maar ben het wel met Aszz eens, het verzorgen van je kinderen vind ik niet onder huishoudelijke taken vallen.
Ik ben gelukkig gezegend met een man die heel veel doet. Ik werk part-time en hij werkt full-time, maar hoe vaak ik wel niet uit mijn werk kom en toch in een spik en span huisje binnen kom........dat is niet te tellen! Ik doe uiteraard wel het meeste: Ik kook, ik was, ik strijk, maar hij doet wel degelijk de vaatwasser, stofzuigen, dweilen, de hond uitlaten! Hij zal nooit lui op de bank gaan liggen als ik me uit de naad werk! En we doen altijd samen boodschappen....vind ik altijd gezellig
Mijne doet niet veel in huis maar als ik hem wat vraag om te doen dan doet hij het wel, zonder mopperen, behalve de kattenbak.. daarbij moppert hij hahaha die zou hij afgelopen vrijdag al doen, je raad het al, die staat nu nog hetzelfde en sja ik doe hem nu echt f niet hoor. Vanavond maar weer even aankaarten bij meneer Broekzakken niet leeggehaald? sja deze slechte wasvrouw gooit ze dan gewoon zo in de was hoor, dan leertie het wel af hahaha. Zn brood smeren heb ik nog noooooooooooooooit gedaan! Alleen als ik voor mezelf een gebakken eitje op brood deed dan maakte ik zijn brood ook maar dat gaat dan in 1 handeling door en hebben we allebei lekker gebakken ei op brood. Voor de rest doet hij het zelf. Ik ben nu 5 dagen vrij geweest en heb alles lekker schoon gemaakt zodat hij het niet hoeft te doen alstie een keertje vrij heeft. Hij heeft wel eens diensten van 6 dagen per week en soms zelfs 8 dagen achter elkaar.. sja dan heeftie wel rust verdiend vind ik, als hij gewoon maandag tm vrijdag zou werken net als ik en dan 2 dagen vrij zou hebben zou het anders zijn, maar hij mag nu blij zijn met af en toe een ochtendje vrij en dan weer opgeroepen worden om te werken.. Mn ex was net zoals TS haar vriend.. Gewend dat anderen alles voor hem deden, dag 1 dat we samenwoonde wilde hij dat nog steeds, sja eh sorry maar heb ik ook iemand die mijn brood voor me smeert? Die mn kleren netjes houden, die de was doet, die het huis schoonmaakt voor me? Nee toch?? je hebt niet voor niets handjes gekregen dus laat ze wapperen!!! Sterkte Pluis!! Ik hoop dat je zn brood niet meer klaar maakt.. hij moet volwassen worden hoor.
Ik bof behoorlijk... mijn man doet juist veel. Als hij werkt werkt ie maar als ie thuis is helpt ie gewoon net zo hard mee. Mijn job als moeder stopt ook nooit dus waarom zou hij als hij klaar is met werken wel op de bank mogen ploffen. Als hij thuis komt helpt ie gewoon mee en dan als alles klaar is gaan we samen zitten. We hebben wel dingen een beetje verdeeld maar dat is meer omdat we sommige klusjes minder graag doen. Hij doet meestal de vaatwasser. Ik doe standaard de strijk en wc-badkamer. Voor de rest maakt het niet uit. Zelfde met de kids... hij kan net zo goed broodjes smeren, konten vegen en ze in bad doen. Als hij veel werkt doet ie natuurlijk minder maar dat vind ik niet erg omdat ik weet dat als hij er is hij gewoon meehelpt. Ik zou echt jeuk krijgen van een vent die bij thuiskomt op de bank ploft met zn sloffen aan en bier en afstandbediening binnen handbereik. Van zo´n man heb je meer last dan gemak lijkt me.
Het scheelt natuurlijk wel hoeveel uur je beide werkt. Ik zou het ook heel normaal vinden dat als mijn man 50 uur werkt, en ik maar 20 dat ik zo goed als alles doe. Mijn mannetje ruimt na het eten de tafel mee af, en gooit de vuilniszak in de container. Altijd samen het bed verschonen, omdat ik gewoon een abnormaal lomp en zwaar matras heb, en ik deze niet alleen om kan gooien. Voor de rest heeft hij geen taken. Ik moet wel eens zaterdag van 7.15 tot 1 werken, en dan komt het wel eens voor dat hij de vaatwasser uit heeft geruimd, en heeft gezogen(alleen beneden) Moet heel eerlijk erbij zeggen dat mijn mannetje de WII aantrekkelijker vind dan de stofzuiger, dus het is niet altijd opgeruimd als ik dan thuis kom..... Hij doet wel steeds meer, maar ik hoef echt niet te verwachten dat hij de douche doet, of de wc bijvoorbeeld.... En wassen en koken zie ik m nog niet doen. Wassen mag hij niet van mij, en koken kan hij gewoon niet, hij zal gerust aardappeltjes willen bakken ik een steelpannetje.
mijn man helpt wel mee hoor... hij wast savonds altijd af na het eten en haalt zonodig de stofzuiger erdoor... ook draait hij weleens een wasje of vouwt alles op... maar het meeste doe ik gewoon zelf, ik ben ook gewoon thuis en mijn man werkt heel veel dus van mij hoeft hij niets te doen hoor....
Dit topic was toch voor meiden waar de man NIET veel in huis deed? Krijgen we ineens allemaal verhalen hoe goed de man wel niet is
Ja, overal is wel iets. Toch vindt ik het juist fijn voor de dames waar de mannen wel iets van ondernemen hoor. Ik heb de mijne moeten opvoeden (lijkt wel zo) maar toch.. hij doet enorm zijn best. Moet ook niet zo zijn dat hij op zijn tenen gaat lopen omdat ik zo zit te blaten haha, maar goed.. praat er gewoon over.