dit is echt heel slecht

Discussie in 'Na de bevalling' gestart door elie5209, 14 mei 2010.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. fleur24

    fleur24 Fanatiek lid

    26 sep 2008
    1.442
    1
    38
    Ik heb ook gerookt tijdens mijn zwangerschap. Maar ik heb wel mijn uiterste best gedaan om niet of zo min mogelijk te roken. Dat lukte me wel. Ik rookte weinig. Maar door het mindere roken werd ik erg stresserig en had ook nog extreem veel stress van huis verkopen/nieuwe kopen angst om mijn kindje te verliezen (had daarvoor een MK) en mijn werk. Mijn dochtertje is toen 12 weken en 5 dagen te vroeg geboren. Had een gewicht van ruim 1000 gram en dat is erg netjes voor een kindje van die zwanegrschapsduur. GELUKKIG!! die paar sigaretjes hebben de geboorte niet opgewekt. Hoogstwaarschijnlijk was het de extreme stress. Ze lag 5 weken op de IC en wij hebben 4 weken in eht RMD-huis gewoond. Ik kan me wel voorstellen dat je naar huis gaat als die mogelijkheid er niet is. Maar om naar huis te gaan omdat je daar wel kan roken, dat komt er bij mij niet in. Ik was de hele dag bij mijn kindje. Ook al zat ik daar maar naar de couv met een deken eroverheen. Ik wilde bij haar zijn zo dicht mogelijk. We waren op dat moment ook de enigste ouders die er zo lang waren op een dag. We waren er om 8 uur en gingen om 22.00 naar het huis. Tussendoor natuurlijk wel eten enzo.
    Ik hoop dat die moeder haar verantwoordelijkheden wel beter gaat nemen.....
     
  2. Ellen291982

    Ellen291982 Niet meer actief

    Of het kindje nou zo licht is door roken of niet het is gewoon slecht om te roken tijdens de zwangerschap. Ze zeggen het niet om je te pesten maar omdat het een feit is. Wat mij kwaad maakt bij het verhaal van ts is dat dat meisje overkomt alsf ze er niet bij na zou denken of het misschien wel zou komen omdat ze een pakje wegpafte per da. Dat soort mensen kijken zichzelf volgens mij heleemaal niet aal. Ken hier ook eentje die rookte ook door en haar vriend ook gewoon in huis. Haar kindje was te klein geboren ook al was ze met bijna 40 week bevallen. Had ik het later met haar erover zegt ze doodleuk dat ze maar niet egzegd heeft dat ze had gerookt tijdens de zwangerschap (tegen de artsen in het zh) want ja daar kon het toch niet aan liggen. Dan word ik zo verschrikkelijk boos. Je maakt d keuze om te roken, weet dan ook dat er concequenties kunnen zijn.

    Verder voel ik me zeker geen slechte moeder dat ik ook naar huis ben gegaan toen mijn dochtertje in het zh moest blijven de eerste week. Is was er doodongelukkig. Wij hebben dan ook een slecht zh kan ik zeggen met verpleegsters die je absoluut niet steunen in die moielijke tijd van wanneer mag ze naar huis? komt het allemaal goed? en mijn dochtertje mocht ook niet bij me blijven. Maar snap wel hoe je het bedoeld in het hele verhaal, ik zou er ook geen goed woord voor over hebben

    En ze heeft het erover alsof ze een pak melk gaat halen in de supermarkt. Of het nieuwste paar schoenen: ik wil het, ik wil het, ik moet het hebben. Hoop zo dat het kindje wel een goede opvoeing en veel liefde gaat hebben. ben bij dat soort mensen gewoon bang dat ze op het kind uitgekeken raken en denken, nou vind ik het niet leuk meer.

    Ts gelukkig ben je geen vriendinnen meer, want me tzulke mensen wil je toch niet omgaan. Ik kan me heel goed voorstellen dat je je opwind.
     
  3. Romy1979

    Romy1979 Niet meer actief

    Mijn zus heeft ook gerookt tijdens de zwangerschap en haar kids wogen allemaal boven de 4 kilo en werden tussen de 39ste en 40ste week geboren. Dus of het nou door het roken komt dat dit kindje zo licht is? Ik zou daar iemand niet op willen veroordelen.

    Overigens ben ik er wel op tegen hoor, roken tijdens de zwangerschap of uberhaupt roken in het bijzijn van kinderen. Zelf rook ik dan ook niet (nooit gedaan) en bij ons in huis mag er ook absoluut niet gerookt worden.

    Maar zoals omschreven wordt dat ze naar huis gaat om te roken? Dat vind ik echt een kwalijke zaak. Ik ken deze vrouw niet, dus wil er ook niet al te veel over kwijt, maar zoals jij het omschrijft vind ik het maar een onverantwoordelijk mens. Bah...
     
  4. suze238

    suze238 Actief lid

    9 mrt 2009
    296
    0
    0
    pedagogisch medewerker
    spijkenisse
    uitzonderingen zijn er natuurlijk altijd.. maar over het algemeen is het effect van roken op het ongeboren kind dat ze dus veel te licht zijn!!
    Zeker als je een pakje per dag rookt!!!!!! Dat is natuurlijk wel een verschil met 3 of 4 sigaretten per dag (wat ik overigens ook heel slecht vind, benzelf ruim een half jaar voordat ik met de pil gestopt ben gestopt met roken. dit zodat alles uit mijn lijf was en ik echt niet meer terug zou vallen naar de sigaret! )

    ik kan er met mijn hoofd niet bij dat mensen zomaar een kindje "nemen". een kind is een groot geschenk en wonder en dat stel je je zelf voor op de laatste plaats... zo denk ik er althans over..
     
  5. kleinvisje

    kleinvisje Niet meer actief

    ik vind het ook nogal heftig ja !! pfoe

    ik ben bevallen, ben alleenstaand en mijn zoontje moest blijven in het ziekenhuis vanwege longinfectie waarvoor hij een infuus moest. de eerste 5 dagen mocht ik blijven. ik heb dat wel gedaan maar dat is idd voor ieder persoonlijk. zelf zat ik vrijwel de hele dag op de couveuse om te helpen. tussendoor dan even op eigen zaal eten enz. ( ik ben zelf kraamverzorgende geweest en heb op de couvese dus heel de dag zelf eigenlijk voor luuk gezorgd)
    na die 5 dagen moest ik naar huis en luuk moest nog 5 dgn blijven. die dagen heb ik zelf 2 tot 3x per dag heen en weer GEFIETST (nog met hechtingen haha) om bij hem te zijn. hoe meer en hoe langer hoe beter was mijn gevoel.
    totdat hij eindelijk naar huis mocht. was kapot maar zo blij.

    Scheelt misschien ook dat mijn wereld toen echt draaide om hem .. had immers toen even niets anders meer omdat mijn ex 3 maanden daarvoor weg was gegaan... had dus echt naar de kleine toegeleefd...

    tja ieder zijn ding he... maar wat jij beschrijft vind ik toch minstens wel apart om het maar zachtjes uit te drukken.
     
  6. Sterre82

    Sterre82 VIP lid

    23 sep 2008
    8.211
    3
    0
    In de wolken
    Ik vind het altijd zo frapant dat er bij rokers tijdens de zwangerschap hele verhalen staan waarom ze het deden.. wie probeer je dan voor de gek te houden ;)
    Ik heb ook gerookt.. pulkte zelfs sigaretjes uit elkaar in de asbak als ik niks meer had :) maar per direct gestopt voor de zwangerschap!
     
  7. natascha25

    natascha25 Bekend lid

    1 nov 2005
    732
    0
    0
    Ik heb ook gerookt in mijn zwangerschappen. Misschien wel onder het excuus van stress want dat had ik toen ook heel erg. Maargoed ik had ook het idee dat de placenta die stoffen zou filteren want dat doet de placenta met alle giftige stoffen. Maar zowel bij de eerste als tweede bevalling is er geen sigaret gerookt in de buurt van de kleine. En ik ben toen zelfs gestopt omdat dat voor mij wel een motivatie was om te stoppen. Maargoed heeft er iemand wel bij stil gestaan dat zij misschien wel een Postrenale depressie heeft????? Je kind zo makkeiljk achterlaten en zo laconiek reageren doet een normale moeder niet. Misschien heeft ze wel geen band met het kind! Of misscien vind ze het wel moeilijk om haar kindje zo te zien en wil ze er stoer over doen!!

    Het is maar een idee hoor want iedereen kan altijd zo makkelijk oordelen over een ander. ik heb ook een hele tijd in de put gezeten maar voor de buitenwereld was ik de persoon die alles aan kon en overal om lachte. Maar ondertussen. Dus ik vind dat je voorzichtig moet zjn met oordelen. Ik praat het roken absoluut niet goed!! Ik vind het ook zwak van mijzelf maarja het is niet anders. En de oudste was 3665 gram en de twede was iid lichter maar dat heeft een andere oorzaak en ze is trouwens met twee weken overtijd geboren.
     
  8. miffy11

    miffy11 Niet meer actief

    ik wilde er eerst niet op reageren, maar doe het toch.
    ik ga t niet hebben over het roken, want ik denk dat iedereen wel weet dat het slecht is voor de baby.

    mijn dochter is geboren met 33 weken, en woog 1600 gram.
    ten eerste vraag ik me af, aangezien jouw kennis bij de gyn liep, of ze tussendoor geen groei echo gehad heeft?
    dat jouw kennis besloten heeft niet bij haar baby te blijven maar naar huis te gaan, puur en alleen door het roken gaat er bij mij niet in. als ze fit genoeg was om naar huis te gaan, kan ze ook best voor de deur van het ziekenhuis een sigaretje roken. ik neem tenminste aan dat de baby in de couveuse ligt?
    wat ik me wel kan voorstellen (en ik spreek hier dus uit ervaring), is dat ze naar huis is gegaan omdat het gewoon erg zwaar is om in het ziekenhuis te liggen, zeker als je op een kraamafdeling ligt, dat is voor een langere tijd niet mogelijk om daar rustig te slapen, terwijl er overal baby's liggen te huilen. ik heb toen 3 weken in het ziekenhuis gelegen, en ben een weekend naar huis gestuurd om bij te slapen.
    je zegt dat ze zichzelf nu zo zielig vind, omdat ze 2 keer per dag naar het ziekenhuis moet, maar ik weet niet of jij beseft hoe zwaar het emotioneel gezien is om een baby op de couveuse afdeling te hebben.
    daarnaast is het moeilijker om een band te krijgen met een kindje dat in de couveuse ligt, dan dat je het thuis, 24 uur per dag om je heen hebt.

    op het einde van je bericht schrijf je ook dat je nu gelukkig geen contact meer hebt met haar, dit vind ik pas erg!
    natuurlijk praat ik niet goed dat jouw kennis heeft gerookt tijdens haar zwangerschap, misschien is het haar eigen schuld, misschien niet, maar dat jij je kennis laat vallen, die op dit moment in een vreselijk zware periode zit, dat vind ik erg laag.
     
  9. Eliza1986

    Eliza1986 Bekend lid

    12 mei 2009
    517
    0
    16
    Zoetermeer
    Mooi omschreven. Ik denk dat mensen idd niet beseffen hoe heftig et is als je kindje te vroeg geboren word en in de couve moe(s)t liggen. Jayden is ook met 35.6 geboren en heeft goddank niet in de couve gehoeven. Na 5 dagen mocht ik naar huis en ik vond dat een opluchting en jayden een dag later. Ik ben toen die dag dat ik ontslagen werd uit het ziekenhuis nog jayden wezen voeden en geloof me dat was pissig.

    Ik denk zelf ook persoonlijk dat er wel meer achter zit dat ze naarhuis wou.
     
  10. Ons Kleintje

    Ons Kleintje Niet meer actief

    #50 Ons Kleintje, 27 mei 2010
    Laatst bewerkt door een moderator: 27 mei 2010
    Hoi TS ik heb eerst nog maar even niet verder gelezen als jouw bericht omdat ik me niet wil laten beïnvloeden door de andere meningen. Ik ben een niet rokende moeder van een zoontje met 27 weken en 6 dagen geboren, woog 1790 gram bij de geboorte met forse oedemen, eigenlijk woog hij 1650 gram. Dat is heel groot voor een baby zo extreem prematuur geboren. Na de geboorte moest ik na 1 dag naar huis omdat ik `te goed ` was. Ik weet niet of je zelf 1 dag of nacht hebt doorgebracht op de kraamafdeling van het ziekenhuis... overal bloed, aan de wc in de douche, en nachts gekreun van vrouwen met pijn. en bezoektijden, ik mocht mijn familie niet eens vertellen hoe de bevalling was geweest, omdat het bezoekuur was. Nou ik was klaarwakker en echt net bevallen.
    Daarnaast had de afdeling van mijn zoontje bezoekuren en mocht ik niet steeds bij hem zijn omdat hij moest rusten.
    Hij heeft meer dan 8 weken in het ziekenhuis gelegen en ik heb nooit de kans gehad om samen met hem op 1 kamer te liggen, hij lag op een speciale baby-unit inderdaad met webcam. Ik denk dat je de situatie verkeerd inschat, het is super zwaar om je kindje achter te laten in het ziekenhuis, en ik kan het me echt niet voorstellen dat ze alleen om het roken gekozen heeft om naar huis te gaan. Daarnaast hebben veel moeders problemen om zich te hechten aan een couveusekind, immers.. je mag zo weinig, soms voelt het alsof je kind niet eens van jou is! het is niet natuurlijk. Misschien zijn er complicaties en kan zij dit moeilijk aan, en durft ze zich niet te hechten en doet ze er verstandig aan om rust te nemen, maar wel op bezoek te gaan.

    Uit je verhaal merk ik dat je je erg irriteert aan je kennis, en dat je veel invult. sommige dingen die je noemt vind ik ongepast, natuurlijk zijn er heel wat mensen die moeite hebben met zwanger worden, maar sommigen worden meteen zwanger, en dat hoeft niemand misgunt te worden.
    Je komt niet zomaar bij een gynaecoloog terecht, misschien heeft ze jou niet alles verteld.
    als je kindje minder dan 2 kilo weegt komt het in couveuse en mag je het niet op je kamer in een wiegje hebben.
    ze heeft doorgerookt toen ze zwanger was, iets wat ik zelf erg slecht vind. Maar dat een kindje te licht is bij de geboorte kan heel andere oorzaken hebben, bijvoorbeeld een niet goed werkende placenta, of niet goed werkende navelstreng, of misschien was het kindje ziek of heeft het een afwijking waar jij niet van weet.
    .

    ik hoop dat je hierdoor andere inzichten krijgt in hoe het ook kan zijn gegaan.
     
  11. maja82

    maja82 VIP lid

    30 jan 2007
    15.508
    1
    0
    Ik vind je nogal harde uitspraken doen. Zeggen dat iemand 'slecht' is, is nogal wat. Dat je bepaald gedrag afkeurt, ja dat kan ik me wel voorstellen maar dat is iets heel anders dan wat je nu zegt.
    Ook lijkt het idd alsof je van veel dingen te weinig af weet om zo'n hard oordeel over te hebben.
    Maar goed, ik begrijp ook wel weer dat je dit van dichtbij ziet en je kwaad kan worden om bepaalde dingen. Maar vergeet niet dat er altijd meerdere kanten aan een verhaal zitten en ook goede redenen kunnen zijn voor bepaalde acties.
     

Deel Deze Pagina