Hoe worden opa en oma genoemd?

Discussie in 'De lounge' gestart door Dahlia, 30 mei 2010.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. ProudMum

    ProudMum Niet meer actief


    is bonbon dan echt alleen van de pfaffs?
     
  2. Lucia

    Lucia VIP lid

    6 sep 2005
    12.287
    6
    38
    Thuishulp
    België

    Bobonne bedoel je? ;)

    Tja, misschien is het iets van die streek...heb het nog nooit in het echt gehoord hier.:)
     
  3. ProudMum

    ProudMum Niet meer actief

    haha ja die!
     
  4. chantal1984

    chantal1984 Niet meer actief

    Gewoon opa en oma ... Mijn oma ( zijn overgroot oma dus ) noemt hij oude oma ... Is al een jarenlang begrip bij ons in de familie zo noemde ik ook mijn overgroot oma altijd ;) .. Mijn oma's kant leeft altijd heel lang door ( de vrouwen dan )
     
  5. wannie

    wannie Niet meer actief

    Mijn ouders zijn gewoon opa en oma
    Me kids hebben ook nog een surrogaat (sugeraat zoals we het zelf noemen:p grapje onderling) opa en oma. Deze noemen me kids dus ook zo.
    Bij een gesprek over worden ze opa en oma en dan de plaatsnaam genoemd. Geldt alleen bij de surrogaat opa en oma.

    Zelf vind ik opa/oma voornaam en opa/oma achternaam beide niet klinken vandaar de plaatsnaam denk ik :p

    Bij tantes en ooms worden wel de voornamen gebruikt. Tante miep, Ome klaas
     
  6. zonnetjes

    zonnetjes Fanatiek lid

    19 aug 2006
    3.079
    1
    0
    drenthe
    pake en beppe, pake pillem(willem) en oma.

    pake pillem en oma zijn gescheiden, lang geleden.
     
  7. Vogelinnetje

    Vogelinnetje VIP lid

    3 nov 2009
    7.182
    6.580
    113
    Hm, interessant, ik heb er namelijk nog niet echt over nagedacht. Vroeger sprak ik mijn oma's en opa's met opa en oma aan. Thuis kwam daar de achternaam bij om onderscheid te maken. Maar ik heb zo'n hekel eraan als oudere mensen zich voorstellen met 'mevr Jansen'. Dan denk ik: je hebt toch ook een voornaam??? Grote kans dat wij dan ook meer naar voornaamgebruik gaan icm opa/oma. Of we laten de kleine creatief zijn.

    Over u-gebruik: ik vind 'u' tegen bekenden zo afstandelijk. Ik vind het niet direct iets met respect te maken, maar met je band tot een bepaald persoon. Ik heb mijn opa's en oma's altijd met je/jij aangesproken en later ook uitgelegd (want ze vonden het natuurlijk maar vreemd) waarom ik dat deed. Toen snapten ze het helemaal en konden ze het ook wel begrijpen.

    Ik zit ook met tante/oom gebruik. Ik zal daar een ander topic voor openen om dit topic over opa's en omá's te laten zijn.
     
  8. Anakin

    Anakin VIP lid

    17 mrt 2006
    6.694
    301
    83
    Hier opa en oma + de achternaam.
    Ik vind er niks afstandelijks aan.
    Het is gewoon een begrip voor mijn zoontje.
     
  9. Ellen291982

    Ellen291982 Niet meer actief

    Hier hebben we een bijnaam voor de opa's en oma's.
    Opa en oma trein (omdat we daar met de trein heengaan)
    opa en oma motorscooter (ze hebben beide een motor dat op een scooter lijkt)
    en oma Milka (omdat haar auto de kleur heeft als milka chocolade.

    Ik vind het zelf erg grappig. later kan dat natuurlijk veranderen dan word het lijkt me gewoon opa en oma.
     
  10. MeisjeV

    MeisjeV Bekend lid

    11 nov 2009
    750
    0
    0
    MAMA & student
    Nichtje van mij noemt mijn schoonouders (haar opa en oma) grote opa en oma, omdat mn schoonmoeder flink is. Daarintegen is mn opa dat niet, dus dat is wel grappig.
    Haar andere opa en oma noemt ze kleine op en oma, omdat die oma klein van stuk is, die opa daarintegen is tegen de 1,90 aan, dus alles behalve klein.

    Ik laat mijn kinderen zelf wel puzzelen wat de extra namen van de opa's en oma word. En ben helemaal benieuwd hoe ze mijn oma gaan noemen...
     
  11. Nettie

    Nettie Fanatiek lid

    14 jun 2007
    4.016
    0
    0
    Verzorgende IG
    ergens boven in Nede
    Gewoon opa en oma. Om het thuis duidelijk te houden zeggen we de achternaam erbij (als we alleen zeggen dat we naar opa en oma gaan krijgen we standaard dezelfde vraag: welke opa en oma???) Vind het niet afstandelijk maar vind het juist een bijzonder iets, ze zijn opa en oma, niet zomaar iemand! Mijn ouders hebben zeer goede vrienden uit Canada die als ze over zijn ook altijd helemaal bij de fam. horen, die worden door de kids wél opa [voornaam] en oma [voornaam] genoemd. Het zijn een soort opa en oma maar staan net iets verder dan hun "échte" opa en oma.
    Ach ieder z'n ding natuurlijk, en dit is de mijne (onze) :)
     
  12. Nynke

    Nynke VIP lid

    30 sep 2006
    8.087
    0
    0
    Frankrijk
    Hier is het oma Spanje( omdat ze, toen mijn SV nog leefde vaak in Spanje waren)
    en mijn ouders zijn Opa en Oma Zwolle.
     
  13. Opa's en Oma's worden door ons met hun woonplaats aangesproken.Maar mijn ouders hebben mijn dochter geleerd om hun bij hun voornaam aan te spreken,dus opa en dan hun naam.
     
  14. taliaa

    taliaa VIP lid

    2 mrt 2007
    16.059
    2.200
    113
    Brabant
    oma is oma
    en mijn so's zijn opa en oma voornaam. als we er zijn zeggen we gewoon oma, maar als ik tegen isabella zeg dat oma komt dan denkt ze dus mijn moeder, dus dan zeg ik oma voornaam
    maar mijn moeder heet oma:)
     
  15. Sarah84

    Sarah84 VIP lid

    21 jul 2008
    6.665
    1
    0
    Student en moeder
    Dordrecht
    Helemaal mee eens!

    Ik zeg ook geen "u" tegen mn oma...en Finn hoeft dat ook echt niet van ons!

    Wij zeggen als we aanduiden naar welke opa en oma we gaan de voornaam erbij. Maar meestal nog gewoon opa of oma...als hij ouder is zal het allemaal wel vanzelf gaan denk ik!

    Achternaam wil ik zelf niet...vind ik zo gek klinken...
     
  16. Luannie

    Luannie Fanatiek lid

    1 nov 2009
    1.241
    1
    0
    NULL
    Bij mij wordt het ook gewoon opa en oma en met wat ze zelf komen...
    Ik heb grote oma (is lang) en opa
    en kleine oma (is erg klein) en oom henk (mijn echte opa is al vroeg overleden..)
     
  17. Amaryllis

    Amaryllis Fanatiek lid

    24 aug 2008
    3.708
    4
    38
    Mijn moeder zei pas dat ze misschien wel oma Els genoemd wil worden. Maar ik weet niet of ik me daar lekker bij voel, aangezien ik nogal formeel opgevoed ben en nog steeds 'u' tegen ze zeg. Bij oma Els hoort voor mijn gevoel een 'jij', en dat matcht niet helemaal...
     
  18. Gizje

    Gizje Fanatiek lid

    11 feb 2010
    1.661
    0
    0
    Ik zou het heel raar vinden als mijn kinderen mijn ouders opa/oma + voornaam zouden noemen. Dit omdat ik mijn ouders zelf ook nooit bij hun voornaam noem. Altijd ma of pa en aanspreken met u (zit er gewoon van jongs af aan ingeprent)

    Bij m'n schoonouders zou ik het minder raar vinden, aangezien ik die bij naam noem omdat ik die geen pa en ma noem.

    We zien wel hoe het gaat tegen die tijd :)
     
  19. Tamale

    Tamale Niet meer actief

    Geen idee.. Ze kan nog niet praten.
    Mijn neefjes noemen mijn vader: Opa tatoeta. ( omdattie bij de brandweer werkt )
    En mijn moeder gewoon oma.
     
  20. chantal1984

    chantal1984 Niet meer actief

    Vind ik ook, met mijn ene oma heb ik ( inmiddels geen ) weinig contact en had ik vroeger ook dus als ik daar was zei ik altijd U ( als ik al wat mocht zeggen daar ;) ) en bij mijn andere oma zeg ik gewoon je, ben daar op gegroeid vanaf kleins af aan en het zijn een soort tweede papa en mama dus waarom zou ik daar dan U tegen zeggen ?
     

Deel Deze Pagina