Ach kom, wat een onzin, verdraai me de woorden niet in de mond. Deze vrouw heeft er bewust voor gekozen middels IVF, terwijl ze al 52 is. En nu doe jij alsof ik vind dat alle moeders die zwanger zijn van een drieling er 2 weg moeten halen ofzo. Dat slaat natuurlijk helemaal nergens op, maar gelukkig weet je dat zelf ook.
Mijn excuses dan, het kwam op mij over in het algemeen dus niet deze vrouw van 52 maar het kwam over als 'gewone' drieling moeders
Tuurlijk kan zo iemand liefhebbend , zorgaam en fit zijn. Maar het belangrijkste vind ik dat je denkt aan de toekomst van het kind!! Ik ken een paar mensen van mijn leeftijd die 1 of 2 hele oude ouders hebben en die vinden het verschrikkelijk! Niet omdat die mensen minder liefhebbend of wat dan ook zijn, maar wel de leeftijd. Ze kunnen minder, hebben hele andere opvattingen en ga zelf is na hoe je het zou vinden wanneer je als kind op school komt en andere kindjes zouden vragen: goh is dat je oma? Dan nog niet gesproken over de zorg die KAN hebben over je ouders op die leeftijd. Ik ben nu 20 en mn ouders zijn 52, ik moet zeggen dat ik het soms verrekte moeilijk vind om mijn ouders 'oud' zien te worden. Hoe zal dat zijn wanneer deze kinderen 20 zijn en hun moeder 72 is?
Ik vind het persoonlijk ook te oud en bizar dat dit mag. Wat ik wel altijd zo frappant vind, als vrouwen het op deze leeftijd doen is het ( los van de gezondheid) al idioot ,omdat ze als oma wordt gezien en dat is zielig voor de kinderen etc etc. Maar ik hoor bijna nooit mensen over dat het idioot is als mannen nog op hun 55e vader worden. Vind dat net zo krom en onverantwoord.
Wat je allemaal zegt, begrijp ik zeer goed. Maar ik vindt het kort door de bocht genomen, om het even heel grof te zeggen. Als een jongere moeder, wat 'heeft' (weet niet hoe ik het anders netjes kan zeggen) wat andere jonge moeders niet hebben kan dat ook moeilijk zijn voor een kindje. Ik heb ook heus mijn mening hierover, ook mbt het kiezen voor ivf op deze leeftijd. Maar ik ken deze mevrouw niet, en als ze er gelukkig mee is en instaat is om er voor te zorgen zoals er voor een kind gezorgd hoort te worden ben ik blij voor haar. Zie dan veel liever kindjes, en in dit geval een drieling bij een moeder van 52 dan bij een jongere moeder tussen de 20 en 40 jaar, waar het kindje onder toezicht geplaatst is bijv bij jeugdzorg. Zo kan ik van alles erbij halen. Vandaar dat ik al benoemd heb, als zij er goed voor kan zorgen, ben ik ook blij voor haar. Weet niet zo goed hoe ik mezelf hier duidelijk in kan maken, aangezien mijn berichten nogal tegenstrijdig over kunnen komen. Hoop dan ook dat jullie een beetje bergijpen wat ik probeer te zeggen. Groetjes!
In Nederland(AMC/VU/UMCU) is de leeftijdsgrens voor IVF 44 tot soms 46(als je al in behandeling was). Voor IUI is dat zelfs tot 47.Maar echt niet hoger. Ben zelf net vorige week 43 geworden.Heb nog steeds een kinderwens maar 45 is voor mij echt de grens. En over de abrotussen in Spanje tot de 7e maand. Gruwelijk!!! Mijn tweelingmeiden zijn na 30 weken geboren.Je moet er toch echt niet aan denken....:x
Ik denk dat het ook te maken heeft dat mensen van 50 nu een stuk jonger zijn ( ogen ) dan 20 jaar geleden. De nieuwe dertiger et cetera... Mijn oma van 83 is eigenlijk nog best fit en reist nog zeker 4 keer per jaar. Kan absoluut niet meer zonder internet ( net als ik) Ik vind het gevoelsmatig ook wel oud maar als ik naar mijn moeder kijk ( en ook haar moeder weer) dan zou ze best nu nog wel 3 kinderen goed op kunnen voeden. Gevaar om te overlijden is er altijd. Mijn vader was net 40 dus dat is toch niet te voorzien. Die drieling is na 13 jaar ook al een stuk zelfstandiger en dan is de moeder 65 jaar. Vind ik nog wel meevallen eigenlijk.
Ik vind het maar gek... 52 jaar...jemig zeg...dat is nogal wat om een drieling te krijgen! En idd het feit dat een zwangerschap zoooooooveel extra risico's met zich mee brengt voor zowel moeder als kind(eren) Wel grappig...er zitten hier nu meiden dat het allemaal makkelijk kan en dat vrouwen van 52 dat best aankunnen. Maar een poosje terug er een topic over een oma die maar op 1 kindje wilde oppassen en 2 teveel vond...en dat was allemaal begrijpelijk e.d. Want iemand van die leeftijd kan natuurlijk geen twee kindjes in de luiers aan. Maar een drieling dus blijkbaar wel! Hahaha!
Nou mijn moeder zou prima twee a drie kinderen aankunnen hoor. Volgens mij is het ook een kwestie van gezond leven. Mijn moeder sport veel en is super gezond ( gezonder dan de meeste 30ers of 40ers)
Ach ja het verschuift tegenwoordig allemaal.. als jonge twintiger ben je tegenwoordig volgens de omgeving vaak al ´te jong´ om kinderen te krijgen terwijl wat betreft je biologische klok dit je beste tijd is, dus zal niet raar opkijken wanneer het straks normaal gevonden zal worden wanneer vrouwen van 50 nog aan de kinderen gaan.
Ik heb me niet lopen mengen in deze discussie, totdat ik me ineens behoorlijk persoonlijk aangesproken voelde. Wil je mij even uitleggen waarom ik egoïstisch ben, of mijn kinderen het slecht hebben IGN?? Wil je voortaan even ergens in je hoofd een knop aanzetten en nadenken voordat je dit soort onzin uitkraamt????
Het bericht....Ik was niet verder gekomen als pagina 1. Ieder zo zn eigen maar ik vind dit echt niet kunnen....
Bah....Ik snap het niet. Ze heeft al 9 kinderen, waarom dan nog 1? (wat een 3-ling wordt) ik vind IVF daar niet voor. IVF is voor vrouwen/ echtparen die niet op de natuurlijke manier zwanger kunnen worden. Zonde van de tijd van de dokter, zonde van het geld! IVF moet niet een alledaags middel worden!