Hoi hoi! Ik vroeg mij eigenlijk af wat je nou precies voor bekleding doet in een kinderwagen? Een matrasje heb ik al, moet daar nog een lakentje overheen? En een dekbedhoesje over het dekbedje of iets anders? Nouja hopelijk kan iemand me helpen En wat doen jullie eigenlijk in je maxi-cosi?? Alvast bedankt!! Heel veel liefs, Iris xxx
Kinderwagen: hoeslaken over het matrasje en verder had ik een deken en lakentje erin. Net zo opdekken als de wieg of het ledikant. Als je er een dekbedhoesje bij hebt zou ik daar een deken in doen en geen dekbed, veel te warm. Is ook afgeraden door de stichting ter voorkoming van wiegedood. Maxi cosi: ik had er een dekentje overheen of niets, ligt maar net aan de temperatuur. Je kunt ook een voetenzak erbij kopen en dan in winkels de zak open ritsen. Ik heb die zelf nooit gehad en nooit gemist. Ik had er een dekentje op als we op straat waren en in winkels/in de auto haalde ik het eraf.
Ik deed een hoeslaken van een wiegje rond het matras en dan aan het hoofdeind een hydrofile luier moet je alleen die verschonen en dan een deken met een laken. En heb ook al gezien dat mensen de lodger wrapper gebruiken lijkt me ook wel makkelijk. Heb nu een wikkeldeken bij de Hema gekocht was niet zo duur en ga dat eerst een proberen.
kinderwagen/reiswieg: matras met hoes erom, kan een hoes van een aankleedkussen zijn, wij gebruikten een molton onderlegger (Hema , 70x70cm). Een hydrofiel aan het hoofdeinde om evt restjes melk om te vangen. En bovenop de kleine een lakentje en wiegdeken. Verder een beetje afhankelijk van het weer: het dek van de reiswieg, een jasje/vestje/gewoon binnenkleren aandoen. Mutje in het begin, of bij erg koude wind.. In de MC had ik alleen een dekentje, een wiegdeken, en een fleecedeken dat toevallig bij de reiswieg was gekregen. Die fleecedeken kun je beter niet continu gebruiken, kindjes kunnen dan slechter hun warmte kwijt dat bij katoen/wol. Die gebruikten we dus vooral om de kleine van huis naar de auto te brengen. En die wiegdeken als we wat langer met de MC weg waren (uurtje stad). Als je de kleine verder goed aankleed is het snel warm in een MC.. Voetenzak voor de MC heb ik ook niet gehad. Ook niet gemist inderdaad..
Je kan ook terugzoeken in topics, is al vaker gevraagd kan ik me herinneren. Hier de bugaboo in gebruik. In de wandelbak gaat hier (in die volgorde ook): - Molton - Hoeslakentje wiegformaat - Hydrofielluier (onder hoofdje) - Lakentje wiegformaat - Deken wiegformaat (van prenatal) In begin legde ik Lotte in onze omslagdoek van Koeka (wikkeldoek zeg maar) en dan onder de dekentjes. Ook al was het mei, was lekker warm. Vooral in begin want ze had moeite met zich warm te houden. In de winter kan er een extra dekentje los overheen. Sommige mensen vinden dit niet handig (opmaken als een bedje) omdat ze het gepriegel vinden met al die stof. Ik vond het geen punt, je wordt er vanzelf handig in. Je kan ook een lodger bunker gebruiken. In maxi cosi hier niks gebruikt. In begin wel: een wikkeldeken van Lief! die aparte beentjes heeft en dus in de sluiting past. Heb ook een hoes van prenatal (badstof) voor erin maar moet eerlijk bekennen dat ik hem niet mooi vind en eigenlijk al een hele poos niet gebruik. In de winter had Lotte winterkleren aan. In de auto legde ik dan nog een apart fleeche dekentje (geen katoen, gewoon fleeche was niet van speciaal baby collectie maar gewoon mooi lief en zacht dekentje) over haar (beentjes) heen, lekker knus en warm. Groetjes!
in de wagen (zoals zovelen) een hoeslakentje, wiegendeken in een dekbedovertrek of een lakentje en een hydrofiel onder het hoofdje. in de maxi cosi had ik bij alyssa een voetenzak en nu (heb een andere zonder voetenzak) heb ik een wikkeldeken. liefs doris
Ah bedankt voor alle reacties!!! Super lief! Ehm, is het handig/nodig om meer dan 1 hoeslaken, deken en lakentje voor de bak te hebben of is 1 gewoon genoeg? (Aangezien het niet haar bedje is en ik een hydrofiel luier onder haar hoofdje ga doen als ik met haar weg ga )
Ik had minimaal 3 sets, omdat we ook een wiegje hadden. Dus 1 in de was, 1 in de kinderwagen en 1 in de wieg. Maar heb je geen wieg, dan zou ik 2 sets kopen denk ik. Ze kunnen altijd een spugen, en als dat net gebeurd als je weg wil..
wij hebben er nog een zeiltje onder, werd geadviseerd in de winkel om vlekken en vocht in matras tegen te houden.
Weet niet waarom ze je dat hebben geadviseerd maar dat zou ik je nooit adviseren. een zeiltje is waterdicht wat betekend dat het niet ademd vooral in de zomer gaat dat vreselijk broeien waardoor stuwing kan ontstaan. In de kinderwagen: waskussenhoes om het matras en een hydrofiele luier onder het hoofdje. Heb ook een dekentje en 2 lakentjes. Ook heb ik een wikkeldekken waarin die kan liggen in de reiswieg en die kun je ook weer gebruiken in de autostoel omdat er beentjes in zitten zodat je het slot gewoon dicht kunt doen van de autostoel. Ik heb de Puck a gogo, heerlijk ding! Maxi Cosi: de eerste weekjes de puckagogo wikkeldeken omdat het best fris was en dan hoefde je niet te pielen met een jasje. Na een paar weekjes gewoon een jasje aan en dan deed ik het dekentje van de kinderwagen wel eens over zijn beentjes leggen als het wat frisser was. Gebruik die wikkeldeken ook vaak als we bij iemand op visite zijn geweest en hij slaapt nog. Hup vanuit bed in de deken en in de MC wordt ie vaak niet eens wakker van.
de kinderwagen maken we op als wieg en in de MC hebben we een wikkeldoek van de hema voor de eerste weken. Daarna kan de beeb een jasje of vestje aan.
Ik heb nu net een lodger bunker (Paars met roze binnenvoering, vind hem zooo super leuk haha!) gekregen, volgens mijn moeder kan dat ook in de maxicosi.. Heb een beetje zitten frummelen, het lukt wel maar is wel errug dik In iedergeval heel erg bedankt voor alle reacties! xxx
Maxi Cosi: Als het heel koud was, had mijn zoontje een winterjasje aan en zat hij in de voetenzak. Als het iets minder koud was had hij een gewoon vestje aan en de voetenzak. En bij het mooie weer van de afgelopen tijd had hij gewoon zijn kleertjes aan en verder niks. Ik heb nu zelfs om de maxi cosi zo'n badstof hoes die een vochtregulerende werking zou moeten hebben, maar dat helpt niet echt. Zoontje zweet nog steeds heel erg met het warme weer. Reiswieg: een aankleedkussenhoes om het matrasje heen. Bij koud weer deed ik mijn zoontje in een Lodger Wrapper (super handig!). Bij 15 tot 20 graden: zoontje in een dun vestje en dan een doorsnee dunne omslagdoek (bijv. Hema) over hem heen. Een wieglakentje en wiegdeken zou ook kunnen, maar dat vond ik veel te veel gedoe.
De Lodger Bunker is alleen voor in het zit gedeelte van de wandelwagen. De binnenvoering van de bunker, dus dat teddyachtige ding dat kan je in de maxi cosi doen. Heel dat ding in de Mxi cosi is veel te warm.
Ik heb ook een lodger bunker, alleen dan de knalroze Maar deze is idd alleen voor in het zitgedeelte van de kinderwagen. Het lijkt me ook dat die bunker in het begin toch ook nog veel te groot voor de baby is, in de maxi cosi? Kinderwagen: Molton hoeslaken, hoeslaken, lakentje+dekentje en een hydrofiele luier. Maxi Cosi: We hebben een voetenzak gekocht, omdat ze in september geboren wordt. Ik wil er wel zeker van zijn dat ze het in de winter lekker warm heeft. Nog even een vraag, moet je in de wieg/reiswieg een molton onderlegger en dan een molton hoeslaken of is alleen een molton hoeslaken voldoende? Ik raak er een beetje de weg van kwijt..
Haha ja die roze is ook echt super mooi!! Ik had even geprobeerd om die binnenvoering uit de lodger te halen en dan in de maxi-cosi, dan krijg je je zo'n idee als op de foto. Ziet er wel super comfortabel uit haha
Reiswieg: Baby nomade van Red Castle. Als het echt fris was nog een extra deken Maxicosi: Een wiegdeken.
Ik gebruikte alleen de onderlegger. Het matrasje was net geen 70 cm lang, en die onderleggers (van de hema) net wel 70cm. En dan een hydrofiel aan het hoofdeinde.. Maar dat is iets wat je kraamhulp je ook wel kan vertellen. Ons jochie sliep overdag soms in de kinderwagen (voor het raam, ivm geelzien), en de laatste dag heeft ze nog 1 keer voorgedaan hoe we de wagen voor een wandeling op moesten maken.
Reiswieg. net als het wiegje dus hadden wij ook meer dan 1 laken en dekentje.. maxi cosi had ik wel een voetenzak en vond dat heel handig, zoontje in oktober geboren en een koude winter, toen hij wat groter was een deken over beentjes... Zo ga ik het nu weer doen want deze beeb komt in november, ik denk dat het ook heel erg er van af hangt wanneer beebje geboren wordt..
Ligt idd heel erg aan wanneer je kindje geboren wordt. Wordt je kindje in de winter geboren zou ik zeker iets van een voetenzak of wrapper gebruiken, je trekt namelijk zelf ook een dikke winterjas aan.