In G'land bieden ze het standaard aan. Mar ik heb aangegeven dat ik het niet wil.Ik heb het vertrouwen (of de illusie?haha!) dat ik het aankan!bovendien werd dat vroeger ook niet gedaan dus het is mogelijk zonder...
Ik heb voor nee gekozen. Ik ben bij onze dochter gewoon thuis bevallen met een zo goed als pijnloze en supersnelle bevalling (jaja, ze bestaan, pijnloze bevallingen ). Ook bij deze spruit ga ik voor een thuisbevalling en dus geen ruggeprik. Moet wel zeggen dat ik een belachelijke hoge pijngrens heb.
ik wou em wel maar kreeg em nog niet. maar achteraf ben ik blij dat ik hem niet gehad heb. toen ik vroeg om een ruggeprik had ik het ergste er bijna op zitten.
Ik heb 'nee' gestemd. Ik ga het zonder proberen, maar sta er wel open voor om als het nodig is wel een ruggenprik te nemen. Ik behoor dus niet tot de ' anti-ruggenprikclub '.
Ik heb voor ja gekozen omdat ik wel graag die optie open wil houden voor als ik het echt niet meer houd Ik heb totaal geen idee wat ik kan verwachten qua pijn namelijk
We hebben hetzelfde antwoord, maar allebei anders gestemd . Misschien dat er een derde optie aan de poll teogevoegd kan worden voor vrouwen die het zonder willen proberen, maar er wel open voor staan?
Ik heb ja gestemd omdat ik jaren geleden voor die keuze stond. Toen moest ik bevallen van een overleden kindje (met 8 maanden). En normaal vergeet je de pijn van de bevalling zodra je kindje geboren is, en ik zou die pijn dan nog altijd extra herinneren bovenop de pijn van mijn overleden kindje. Om die reden heb ik gekozen voor een ruggeprik! Waarom pijn lijden voor iets wat je niet mag hebben.
hai, ik ben vandaag dus bij de Vk geweest, en info meegekregen. vind het lastig, tuurlijk als het kan graag. maar bij mn 1e bevalling kreeg ik vrij snel ontsluiting (en al met al 12uur geduurd de hele bevalling) de vk zei dat al het weer zo ging (en met een 2e waarschijnlijk sneller) dat het niet mogelijk is. en ten 2e dat er dan geen eigen vk is die de bevalling doet, maar een vk uit het ziekenhuis. (ik moet zowiezo in het ziekenhuis bevallen)
Ik heb ja gestemd. Wil niet zeggen dat ik hem neem, maar wil wel de optie hebben, mocht ik het nodig vinden.
Ik ben nu 3 keer zonder ruggeprik bevallen en was het deze keer ook zonder prik van plan. Ik ben niet tegen een ruggeprik maar ik ben banger voor zo'n prik dan voor de bevalling. Dus als alles goed gaat, dan het liefst weer zonder ruggeprik.
hier sluit ik me ook bij aan... bij de 1e had ik het nodig, maar bij de 2e ga ik het zeker weer zonder proberen. Ik beval sowieso in het ziekenhuis, maar als het zelf lukt, dan liever zelf en zonder de risico's van de ruggenprik.
Ik kies voor 'nee' en we hebben daar een aantal redenen voor. Ten eerste heb ik jaren geleden een ruggeprik gehad die erg slecht bevallen is. Ik heb er echt nog jaren last van gehad. Bovendien kroop tijdens de operatie (was een knie-operatie) de verdoving omhoog en kreeg ik het benauwd en daalden mijn hartslag en bloeddruk nogal. Was best even paniek toen, alleen had ik het op dat moment niet echt in de gaten. Daarnaast hebben we in het ziekenhuis goede voorlichting gehad over de voor- en nadelen van de verschillende pijnstillingsmethoden. Daar werd ons verteld dat de kans dat je baby koorts heeft (of de moeder) na een ruggeprik best groot is en dat je baby dan standaard drie dagen in het ziekenhuis moet blijven om infecties ed uit te sluiten. En daar zit ik ook niet echt op te wachten. Dus ik hoop dat we het zonder de ruggeprik kunnen doen, maar misschien zijn de omstandigheden wel zo dat ik er toch wel gebruik van wil maken. Ik sluit het niet uit maar als het enigzins aan mij ligt, liever niet.
Ik kies bewust voor een ruggeprik, mede doordat mijn eerste bevalling erg slecht is bevallen, nu is de mogelijkheid er, dus ik heb echt zoiets van waarom zoveel pijn hebben als het niet nodig is? Ik ben natuurlijk wel zo nuchter dat als de bevalling begint, en ik de vk moet bellen, want die moet je doorsturen naar het zkh, en er zou blijken dat ik al veel ontsluiting zou hebben zoder al te veel pijn, ik dan toch mischien kies om het zonder te doen.
heb nee gestemd, ik heb de bevalling van mijn dochter als zo iets moois ervaren (zlefs de pijn) dat ik er niets van wil missen... ook de pijn niet... het gevoel dat je het allemaal helemaal zelf hebt gedaan voelt echt super mooi! enne ik denk altijd maar zo, vrouwen hebben een oerkracht!
ik wil heel graag thuis bevallen dus dan gaat het natuurlijk niet, maar mocht ik naar het ziekenhuis moeten, en ik red het dan niet op eigen kracht, dan graag!!! het is ervoor hoor! we zijn hier alzo behouden met alles. maar alleen als het nodig is natuurlijk. even eerst de oerkracht testen!!!!
Ik sluit me hier volledig bij aan! het is ook zo'n mooi gevoel dat je het echt allemaal zelf heb gedaan. daar ben ik gewoon best trots op inclusief mijn mannetje! je kunt meer dan je denkt op zo'n moment!! echt waar! En het is ook echt zo, als je denkt dat je het niet meer aankunt, mag je meestal persen en dat is dan zo'n opluchting!
ook ik heb ja gestemd. vorige bevalling heb ik non stop alleen maar rugweeen gehad en je kan er gewoon niets tegen doen. dus ik roep al een tijdje als ik nu weer alleen maar rugweeen krijg en de bevalling dit keer niet in 1 uur en 12 minuten (toen het eindelijk echt was begonnen na 2 dagen inleiden) gedaan is ik hem nu wel graag zou willen.
Ik heb nee gestemd, ben van onze dochter ook thuis bevallen dus zonder ruggeprik en wil als alles goed gaat dit keer ook weer thuis bevallen.