Ze zegt papa en ham (als ze wil eten of drinken) bewust. Andere woordjes niet bewust, gewoon herhalen als ze het hoort. EN nog een mama helaas Oh ja sinds een weekje ong. zegt ze da en dan zwaaien erbij. Tenminste haar handje hangt dan naar beneden en dan beweegt ze ermee. Ze kan nog niet goed zwaaien haha.
Met 6 maanden "mmmama" (bij verdriet), maar sinds 8 maanden echt gericht. Ze heeft wel eens "papa" gezegd, maar.. "mama" blijft beter hangen, haha, wordt er af en toe gek van. Verder brabbelt ze veel, maar er is geen touw aan vast te knopen.
Met 10 maanden bal. Vrij snel daarna papa, trein (djjjeinnnn), kraai (laai), duif en fiets (fts) ... daarna pas kwam mama En een hele mooie was haar woord voor slak: lul (maar toen was ze al 1)
hahaha Hier weinig woordjes hoor, papa, mama, bah, dada, hebbe, nee. Eerste woordje was mama met 11 maanden ongeveer, daarna papa, toen heeeeeeeeeel lang niks gezegd en nu kletst ze de oren van je hoofd maar we verstaan er maar erg weinig van. Ze brabbelt veel van japie-japie jaaaaaaaa, lola lolalooooo, heel erg lollig vind ik het haha.
Met 7 maand: papa met 8 maand: 'etje' wanneer iets vies of vuil is met 9 maand : mama met 10 maand : dada en nu met 11 maand: kaka
Noah was 'n lekker ding wat praten betreft. Ze ontdekte het woord 'hap' toen ze een jaar oud was. Dat heeft ze éen of twee dagen gebruikt en vervolgens hield ze, uitzonderlijk tevreden, haar mond dicht voor 'n aantal maanden. Noah was als baby helemaal niet zo vreselijk vocaal, maar slakt me nu de oren van de kop.. Hanne is wel erg vocaal, dus ik ben benieuwd wat die gaat doen. Volgens mij hoor ik af en toe voorzichtig wat 'gemamma'...
Rosalie zei met 6,5 maand al 'papa'. Ze zegt het echter niet zo vaak en natuurlijk vooral niet als je zegt 'zeg eens papa'. En ik kon zweren dat ze met 6 maanden een keer 'baby' zei, maar dat kan natuurlijk helemaal niet zo geweest zijn Zal nog wel even duren voordat ze echt bewust een woordje gaat zeggen Maar wij waren allang blij dat het eerste wat er echt uitkwam toch 'papa' was. We waren namelijk bang dat ze als eerste 'Tika' zou zeggen (de naam van een van onze honden) . Dat hoort ze natuurlijk de hele dag door en is echt zo'n makkelijk woord voor babies om uit te spreken (alhoewel de buurjongen van 2 ook nog steeds 'Tita' zegt).
Hier met 9 maanden, tiktak was het eerste woordje.. Vrij snel erna papa en mama. Met 1 jaar zijn we al opgehouden met tellen. Inmiddels (16 maanden) zegt ze al tientallen woordjes en spreekt ze eigenlijk altijd met 2 woordjes, of soms zelfs hele zinnetjes (grammaticaal niet helemaal in orde hoor!). Wij waren zelf ook vlugge praters..
Rond de 7 maanden zei hij papa en iets later mama. Zijn eerste echte woord was auto. Er kwamen tot een maand geleden een paar woordjes bij. Nu komen er heel snel veel woordjes bij. Maar nu zegt hij pie pie aaaa (piet piet piraat).
Rond 7 maanden begon ze met 'mmmmama' als ze verdrietig was en snel erna werd het echt gericht mama en rond 8 maanden begon ze met 'papa' en ze zegt soms bah.. Ik ben benieuwd wanneer er nog meer woordjes bij komen...
syrv, ik zit hier niet te liegen hoor. waarom zou ik? hij begrijpt ook al heel veel maar goed, ik zal maar niets meer zeggen.
Mijn zoontje zei voor eerst iets verstaanbaars toen hij ongeveer 1 jaar was. Dat was mama, papa kwam vrij snel daarna maar zijn echte favoriet is 'auto'. Toen hij dat voor het zei is hij er niet mee opgehouden. Nog steeds is het eerste wat hij 's ochtends zegt 'auto buiten'. Hij zit nu in een fase dat hij alles wat je zegt probeert na te zeggen. Sommige woordjes blijven hangen en die zegt hij dan ook uit zichzelf maar de meesten zegt hij maar 1 keer. Opeens ging het heel snel met woordjes zeggen, tot ongeveer 17 maanden zei hij alleen maar mama, papa, op, die, uit en auto. Dat is genoeg maar nu gaat het echt hard. Veel liefs Nataly
Ons ventje is nu 7,5 maand en kan al van alles zeggen. Zo langzaam als ie is met zijn motoriek, zo snel kan ie praten. Mama, papa, dag dag, bah en heel veel gekeuvel. Echt heerlijk dat geklets om je heen de hele dag!
Belize, ik zou me er niets van aantrekken hoor! Ieder kind kan andere dingen, soms verbaas je je erover wat ze al kunnen (soms niet passend bij leeftijd). Geniet er lekker van!
Hier sinds ongeveer 1,5 of 2 maanden (dus met 7 mnd) papa en sinds een week of drie a vier echt gericht mama. En vorige week begon hij met 'oma' tegen mijn moeder (zo leuk voor d'r!!) Ook wijst hij al vaak als ik in de verkeerde stoel zit met hem voor zijn papfles naar de stoel waar we moeten zitten, maar hij zegt er nog niets bij (was van dat wijzen al onder de indruk, hahaha)
Ik zeg niet dat je zit te liegen, maar poepen is toch best een moeilijk woord en helemaal voor een kind van 5 maand. Maar als jij het zegt zal het wel zo zijn
poepoe zonder n, zoals ik het ook tegen hem zeg. maar hij zegt niets anders dan dat dus. hij is bijna 8 maandn oud!