hoe vaak er op uit met dreumes?

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door debby82, 22 jul 2010.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. debby82

    debby82 VIP lid

    18 nov 2008
    25.903
    1
    0
    Hypotheekacceptant
    zaandam
    Hoi dames,

    Ik had hier een discussie met mijn schoonvader en ik vraag daarom even jullie mening.
    Schoonvader zit mij altijd te pushen dat ik naar de speeltuin moet gaan met die kleine of naar het Amstel Park ofzo of naar de Kinderboerderij of naar Ballorig of Nemo.
    Mijn schoonzus heeft een kindje van 17 maanden en die doet dat wel allemaal.
    Mijn dametje is 13 maanden en ik vind haar nog een beetje klein voor de speeltuin. In sommige babyschommels kan ze wel of met met mama van de glijbaan maar verder niet echt iets. Ook voor Ballorig vind ik haar erg klein, thuis kan ze ook fijn spelen. En voor Nemo vind ik haar echt veel te klein.

    Ik ben met mijn kleine meid vaak thuis aan het spelen en we gaan elke dag wel een paar keer wandelen met de hond en verder af en toe bij mensen of visite, in de stad winkelen, naar een terras etc.
    1 of 2 keer in de week ga ik of mijn man met die kleine naar een kinderboerderij hier vlakbij, dat vind ze erg leuk. Of we gaan naar Sprookjesland bijvoorbeeld of als het warm is naar een strandje of naar de dierentuin.
    Maar het komt ook regelmatig voor dus dat we de hele dag binnen aan het spelen zijn en alleen af en toe een half uurtje met de hond wandelen.

    Wat vinden jullie, doe ik echt te weinig met mijn kleine meid en stimuleer ik haar te weinig?
    Ze gaat verder niet naar een kdv ofzo, alleen 1 dag per week naar oma...

    groetjes

    Debby
     
  2. Foxter

    Foxter Niet meer actief

    Denk je zelf dat ze wat mist?

    Ik zou doen wat je zelf goed lijkt, niet wat je schoonvader denkt dat goed is. Alles op zn tijd :)
     
  3. debby82

    debby82 VIP lid

    18 nov 2008
    25.903
    1
    0
    Hypotheekacceptant
    zaandam
    foxter daar heb je gelijk in hoor. Maar goed, ik was ook onvertuigd van mijn eigen gelijk, totdat ik opeens dacht, mijn schoonzus doet het zo. Hoe zullen anderen dat doen?
     
  4. Foxter

    Foxter Niet meer actief

    Ik ga 2 keer in de week naar de speeltuin, of naar ballorig of iets dergelijks. En ze gaat 2 dagen naar het kdv.
    Als het regent gaan we in de plassen stampen, met laarzen aan enzo :) Dan speelt ze net zo leuk, ook al zijn er dan geen andere kinderen bij.
    In ieder geval, af en toe is lekker naar de speeltuin zal ze wel leuk vinden, maar of het echt nodig is voor haar ontwikkeling enzo, denk ik nog niet.
     
  5. Bubbel

    Bubbel Niet meer actief

    Er echt op uit gaan doen we idd sinds dat ze een maand of 13 is, toen werd het mooi weer. Ik werk zelf 3 dagen. Op de dagen dat ik thuis ben gaan we sowieso 1x naar de speeltuin, kinderboerderij, park, zwemmen.. Dat doen we meestal 's middags en 's ochtends gaan we een stukje wandelen. Als mijn vriend late dienst heeft gaan we 's avonds ook nog vaak de eendjes voeren, stukje fietsen of iets dergelijks. In de weekenden zijn we ook weinig thuis..
    Best veel. Maar ja, ik kan zelf moeilijk binnenzitten en onze meid is vrij druk..
     
  6. Yukl

    Yukl Niet meer actief

    Ik ben dit pas echt gaan doen sinds zoonlief kan lopen. Nu is het allemaal veel praktischer. Voorheen gingen we trouwens wel regelmatig naar de dierentuin, maar daar hebben we een abonnement op. Nu gaan we ook iedere week een paar keer naar de speeltuin. En op mijn mamadagen gaan we sowieso altijd er op uit, al is het naar de supermarkt. En onderweg naar de supermarkt stoppen we altijd bij de speeltuin die we tegenkomen.
     
  7. music4life

    music4life Niet meer actief

    naja ik woon in brabant en hier heb je niet echt iets ,waarvan ik denk oohh te gek daar gaan we heen,, we zijn in de zomervakantie naar blijdorp geweest was best zenuachtig omdat onze meid wagenziek was,,maar het ging super!!! verder jah ik werk 12 uur per week en doe alles op de fiets,,boodschappen, ik ga heel vaak naar mn moeder/schoonmoeder, speeltuintjes hier in het dorp,wandelen, maar thuis is het ook prima vertoeven met ons konijn en cavia,, ik vind zoiso dat je schoonouders/ouders daar niks van morgen zeggen,, jullie voeden je kindjes op jullie manier op.. en hoe,wat waar,waneer,hoevaak dat is aan jullie,als jullie vinden dat het zo goed gaat,lekker houden zo,anders ga jejezelf veranderen voor een ander!
     
  8. Yukl

    Yukl Niet meer actief

    @ music4life: dat is natuurlijk ook zo. Hier in de stad is alles binnen handbereik, maar op heel veel plekken is dat niet zo. Dan zou ik er inderdaad ook veel minder op uit gaan. Als het een stuk rijden met de auto is, vind ik het al veel minder de moeite waard.
     
  9. debby82

    debby82 VIP lid

    18 nov 2008
    25.903
    1
    0
    Hypotheekacceptant
    zaandam
    Het is gewoon vaak dat als ik de moeite neem iets te bedenken en ergens heen te rijden (vaak ver), ze het niet eens veel aan vindt. Dierentuin vindt ze niet veel leuker dan wandelen zeg maar. Alleen de kinderboerderij vindt ze leuk. Speeltuin vind ze de glijbaan eng en alleen met mama op de schommel is wel leuk.

    Maar goed schoonvader heeft er een handje van om mij lui te vinden (ik ben nu bijv. doodmoe door mijn zwangerschap en dan zegt hij wel 10x dat je van stil zitten moe wordt...).
    Maar ach, hij is wat ouderwets maar bedoelt het goed. Verder kan ik best goed met hem opschieten hoor...
     
  10. sabrina1

    sabrina1 Lid

    2 jan 2009
    44
    0
    0
    bergen op zoom
    He wat leuk mijn zoontje is ook 17-06-2009 geboren:) en veel meer dan dat jij beschrijft doen wij hier ook niet, want dat hebben die kleintjes toch niet in de gaten, die vinden een stukje wandelen net zo leuk.Dus ik zou me niet zo gek laten maken hoor. succes met je zwangerschap

    Groetjes Sabrina
     
  11. femkes

    femkes VIP lid

    24 jul 2007
    9.088
    10.382
    113
    Wij doe eigenlijk alleen kleine dingen. Toevallig komen we nu net terug van de 4-daagsefeesten, maar dat deden voor onszelf, niet voor hem. Maar ik vind het niet moeilijk om hem mee te nemen omdat ik weet dat hij drukte heel leuk vindt. Een grote speeltuin zoals ballorig lijkt mij helemaal niks voor zo'n kleine. Hij kan nog maar weinig zelf en wil toch vooral bij ons blijven. Volgens mij is voor die kleintjes naar de supermarkt gaan, als je het een beetje aankleedt al een hele uitstap en hoef je nog niet gek veel te verzinnen. Wandelen, fietsen, zwemmen en een kinderboerderij is al heel veel volgens mij.
     
  12. grietje

    grietje Fanatiek lid

    16 okt 2009
    1.918
    0
    0
    Wandelen, fietsen een keer kinderboerderij, boodschappen en op visite. Daar houdt het wel mee op. Ik ga echt niet alleen met hem naar ballorig of zwemmen ofzo 2x per week. Ten eerste kost het handen vol geld, en ik heb daar ook geen tijd voor!
    We gaan elke dag wel 1 of 2x er op uit, en de rest vd dag thuis. Huishouden gaat ook gewoon door.
    Denk ook niet dat hij er wat aan mist. In de vakantie gaan we wel een x naar de dierentuin en andere leuke dingen doen, maar dan gaat mijn man ook mee, dan hebben we echt een dagje uit!
     
  13. mirell

    mirell VIP lid

    17 jul 2007
    15.021
    1
    0
    in een hele leuke winkel de xenos
    ik woon in julianadorp aan zee
    ik denk dat gewoon normaal doen al gek genoeg is voor een klein mensje.
    ik vind het bijna belachelijk om 2 keer in 1 week naar ballorig te moeten gaan en dan ook nog 2 keer in diezelfde week een speeltuin in te moeten.
    veeeeel belangrijker vind ik het dat ze zichzelf lekker in de tuin in haar zandbakje of zwembadje kan vermaken.
    tegenwoordig moet een kind bijna heel de dag vermaakt worden.
    smorgens ben ik om 9 uur beneden met haar en rond 11 uur boodschapjes daarna broodje en dan wil ze alweer slapen van 12 tot 3
    tuurlijk pak ik de fiets en ga ik er op uit.
    maar als dat eens een dagje alleen thuis is is voor een kind denk ik juist goed.
     
  14. mirell

    mirell VIP lid

    17 jul 2007
    15.021
    1
    0
    in een hele leuke winkel de xenos
    ik woon in julianadorp aan zee
    vind t niet zo gek dat ze vrij druk is
    :D
    daar zou ik ook druk van worden van zulke dagindelingen
     
  15. sidmick

    sidmick VIP lid

    23 jun 2008
    17.813
    4.194
    113
    Ik denk dat het per kind verschilt wat de behoeftes zijn.
    HIer gaan we 2x per week naar de kinderboerderij en speeltuin. Waarom? Omdat ik er langs loop als ik boodschappen doe en ik het dan ook wel even leuk vind. Maar geen hele dag hoor, gewoon een uurtje ofzo. We gaan op dinsdag altijd samen naar zwemles. Gemiddeld 1x per maand komen we terecht in ballorig, dierentuin. pretpark oid. Soms met ons gezin, soms met vriendinnen met kindjes.
    Verder gaan we regelmatig lunchen (omdat mama dat zo leuk vind!) en we gaan vaak naar het strand (omdat dat 10 minuten fietsen is en we dat beide leuk vinden)
    Straks als het weer winter is en koud en nat zijn we weer veel meer thuis en doen we thuis leuke dingen
    Maar vergeet niet, je moet niks!
     
  16. Sisa

    Sisa VIP lid

    13 jun 2008
    5.552
    1
    0
    Nou zoveel doen wij helemaal niet moet ik zeggen als ik al het bovenstaande lees. Ik werk 3 dagen en ben 2 dagen thuis door de week. Dan is er het huishouden, boodschappen, vanalles te doen. Tussendoor gaan we dan even langs mijn moeder, naar de supermarkt en dan even langs klein speeltuintje hier in het dorp, wandelen of fietsen en naar de koeien/paarden kijken onderweg. Dierentuin doe ik weleens in het weekend samen met mijn man maar niet doordeweeks alleen. Kinderboerderij zit hier nergens in de buurt, dichtsbijzijnde is ruim een half uur rijden met de auto dus daar begin ik niet aan. Eendjes voeren en speeltuin doen we ook in het weekend samen.
    Ik vind het belangrijk dat Charlotte het thuis leuk en gezellig heeft, in haar badje buiten, boekjes lezen, met de blokken spelen, tekenen met mama, dat soort dingen. Hoef zelf ook niet zonodig veel weg op mijn vrije dagen, zie er ook voor zo'n ukkie het nut niet van in en als jij dat ook niet nodig vindt, je vooral niks aantrekken van wat anderen daarvan vinden.
     
  17. Eefke84

    Eefke84 Niet meer actief

    hier doen we ook niks bijzonders hoor. alleen op zondag gaan we soms naar een binnen speeltuin of de apenheul of eens zwemmen, of een pannenkoek eten.
    doordeweek gewoon dingen als boodschappen doen, wandelen, een rondje fietsen, even naar oma, buiten spelen of gewoon binnen spelen.
     
  18. BuffySummers

    BuffySummers VIP lid

    16 sep 2008
    16.607
    7
    38
    Mars
    Wij doen ook niet zoveel nog met Jason. Hij is natuurlijk ietsje ouder dan jouw meisje.:) Hij vindt ook nog weinig leuk hoor, speeltuin is leuk maar voor even. Ik denk dat ze er nog wat jong voor zijn. Over een paar maandjes zal het allemaal wat makkelijker zijn om te doen.
    Wij spelen ook veel binnen en met het mooie weer gaan we nu ook veel fietsen vindt hij geweldig!
     
  19. Bubbel

    Bubbel Niet meer actief

    #19 Bubbel, 23 jul 2010
    Laatst bewerkt door een moderator: 23 jul 2010
    Ja misschien wel. Ik vind het wel meevallen, het gaat dan om de 2 dagen die ik zelf thuis ben. 's Ochtends speelt ze veel zelf en gaan we rond 10 uur een boodschapje doen (met de kinderwagen. Rond 12 uur ligt ze in bed (na het fruit eten). Daarna een boterhammetje eten, even spelen en dan gaan we weer op pad. Zijn we meestal weer zo'n anderhalf uur weg, alles is dichtbij dat scheelt. Dan gaat ze weer zelf spelen en ga ik eten koken. 's Avonds zijn we meestal thuis, hooguit dus een half uurtje weg naar de eendjes. Soms gaan we 's avonds op bezoek. In het weekend hetzelfde verhaal, we plannen veel om haar bedtijden en eettijden heen.
    Ik geef trouwens bijna nooit geld uit aan uitstapjes, speeltuin, kinderboerderij, zwemmen. Dat is voor een kleintje toch veel leuker dan een dierentuin of pretpark..
    Ow, en als het zo warm is als de afgelopen tijd, dan speelt ze natuurlijk de hele dag buiten in d'r badje.

    Edit: Ik zit eens terug te lezen, maar zoveel anders dan andere moeders doe ik het toch niet..;)
     
  20. kylain

    kylain Bekend lid

    7 mei 2008
    928
    0
    16
    Orthodontistassistente
    Zoetermeer
    Hoi hoi,

    Nou ik vind het helemaal niet raar dat je niet zoveel doet met je kleintje zeker niet nu je zwanger bent. En geloof me straks als de kleine er is dan is thuisblijven helemaal heerlijk. Wij hebben in de buurt geen kinderboerderij o.i.d in de buurt en naar de stad met de wagen doe ik ook niet meer omdat mijn oudste het niet meer leuk vind om in de wagen te zitten maar ook nog niet kan lopen...dus wij vermaken ons gezellig thuis en in de tuin bellenblazen op de auto rijden en in de huiskamer kan hij lekker met zijn speeltjes spelen. Meestal ga ik wel 1 keer per dag even naar de winkels om een paar boodschapjes te halen maar dat is een wandelingetje van 20 min totaal.Overigens gaan we in het weekend nog wel eens naar blijdorp want daar hebben we een abonnement op maar dan ga ik samen met mijn man dus dat scheelt tillen:)
    Niets van aantrekken of anderen nu wel of niet meer doen met hun kleintjes! Gewoon je eigen ding blijven doen en straks als je oudste wat groter is vind je het misschien wel leuk om andere dingen met hem te gaan doen. Je hebt nog alle tijd om hem mee te nemen naar allerlei dingen..

    Groetjes Lysanne
     

Deel Deze Pagina