Ik hoor zoveel tegenstrijdige berichten. Beginnen met 4 maanden of pas vanaf 6 maanden? Onze dochter is volgende week 5 maanden en krijgt nu alleen nog flesvoeding. Ze wordt de laatste tijd alleen vaak vroeger wakker na de voeding. Misschien dat ze meer voeding nodig heeft? Dus wat groente en fruit? Ben wel benieuwd wanneer jullie met bijvoeding zijn gestart.
Wij zijn met 4 maanden gestart. Eerst heel voorzichtig een lepeltje, maar na twee dagen een half potje en twee dagen daarna een heel potje (zo'n klein potje, dus). We wisselden af tussen fruit en groente, maar stapten eigenlijk al vrij snel (na een maandje hooguit) over op EN fruit EN groente. Inmiddels heeft hij ook eigenlijk al geen behoefte meer aan zijn fles, dus dat is nog wel een strijd hier in huis, omdat ik vind dat we er nog niet helemaal mee kunnen stoppen, maar het lijkt erop dat hij heel binnenkort alleen nog maar de opvolgmelk wil waarmee ik zijn pap maak en verder niet. We hebben een eigenwijs mormeltje
Gestart met 5,5 maanden met 1x per dag proeven van groente. De bedoeling was om te wachten tot 6 maanden, maar toen zouden ze ook starten op KDV en we wilden ze niet te veel nieuwe dingen in 1x laten meemaken. En het komt natuurlijk niet op een paar dagen neer.
Hier begonnen we na 6 maanden. Eerder vonden zij en wij niet nodig. Ze keken vanaf 3 maanden alles uit mijn ogen en handen, van stofzuiger en autosleutels tot theemok. Maar goed, ik nam aan dat ze nog niet aan stofzuigen en autorijden toe waren, dus dat eten en drinken kon ook wel even wachten.
We wilden zo lang mogelijk (6 maanden) wachten maar zoontje was er echt eerder klaar voor. Dit bleek niet uit 'kijken naar eten enzo' maar wel uit voeding voor hongerige kindjes, vier flessen met ruim 3 maanden, lengte en gewicht en motoriek (kon al goed zitten met 5 maanden). We zijn dus begonnen met net even meer dan 5 maanden (wel met ruim 4 maanden begonnen met rijstebloem = officieel ook bijvoeding) Onze tweede lijkt motorisch minder sterk en is duidelijk een kleinere (en 'fussy') eter. Nu zal het waarschijnlijk wel 6 maanden worden. @Futuremama.. vroeger wakker worden KAN te maken hebben met trek. Kan je de avondfles misschien nog iets groter maken? Anders is rijstebloem mogelijk een goede toevoeging in de laatste fles (dit is trouwens wel bijvoeding zoals boven al gezegd).
Wij met 5 maanden mooi er tussen in. Begonnen met een lepeltje en dit opgebouwd na een maand at hij eet heel potje.
wij zijn begonnen met 6 mnd eerder had ze er geen behoefte aan, ivm allegieen die haar broer had en omdat het beter is ( mijn mening ) voor de darmen. Maar echt wat eten deed ze pas met 9 mnd toen we ala rapley gingen doen. Deze dame wilde nl geen gepureerd eten.....
hoe merk je dan of je kindje er aan toe is? Zoals ik al zei is onze dochter sinds een week een uur eerder wakker (11.00 uur ipv 12.00 uur en 15.00 uur ipv 16.00 uur). Ze krijgt 4 flessen van 210.
hier rijstebloem vanaf 4,5 maand. Is dat bijvoeding? Vast wel.. Dat was een papje van 60cc water, 2 scheppen voeding en beetje rijstebloem, en dan lepelen. Vanaf 5,5 maand groente. En met 6 maand fruit en opvolgmelk. Bij 6,5 brood. En hij heeft alles vanaf dag 1 goed gegeten Mijn jochie had met 3 maand ook ontzettende honger, en het CB raadde fruithap aan. Maar dat is opgelost met Forte voeding en nutriton..
Waar staat het kopje voor 4 maanden? Wij zijn bij ongeveer 3,5 maand begonnen, dit was echter wel op advies van de huisarts omdat haar ontlasting zo moeizaam ging! Sinds we fruithapjes gebruiken gaat haar ontlasting echt super goed en is ons meisje enorm tevreden
Wij zijn met 6 maanden gestart. Waarom? Omdat een kind tot de leeftijd van zes maanden geen bijvoeding nodig heeft om voldoende voedingsstoffen binnen te krijgen. Wanneer hij bijvoeding krijgt (water, sap, potjes, fruit, wat dan ook) neemt hij minder melk. En melk (bv of kv) is hetgeen waar ze van groeien, dus daar moet hij niet minder van nemen. Hij is nu bijna een jaar en smult inmiddels van de 'bijvoeding'.
Vanaf 4,5 maand, omdat ze de fles (met gekolfde borstvoeding) gign weigeren. Ik werk 4 dagen. Om toch wat bij haar naar binnen te krijgen zijn we begonnen met kleine potjes en yoghurt. Dat ging al snel heel goed. Daarnaast ben ik op de tijden dat het wel kon, live BV blijven geven. Die krijgt ze nu nog..3 x per dag, terwijl ze verder heel goed eet: pap, brood, fruit, biscuitjes en warm eten.
vanaf 5 maand ivm zijn reflux heb ik op advies van de kinderarts groenten gegeven. fruit pas vanaf 6.5 maand omdat hij eerst slecht op reageerde. liefsz
heeft ons meisje ook last van maar komt door de ar voeding. Hoopte ook dat bijvoeding wat verbetering zou opleveren.
Bij Kylian vanaf 4 maanden omdat hij stelselmatig over een liter voeding ging (inclusief extra toegevoegde fantomalt) en omdat hij last had van zijn ontlasting. Bij Kinley iets voor de 6 maanden omdat ze eczeem had en heeft, we hebben het bij haar met pijn en moeite moeten rekken omdat ze erg hongerig was en ook regelmatig over een liter voeding ging maar ja dat was dus kiezen tussen 2 kwaden. groetjes Anita
vanaf 4 maanden! Om twee redenen; ik dacht dat ze er aan toe was, ze smakte etc en ik had een behoorlijke productiedip toen ik 2 daagjes naar mijn moeder op de camping was. De kleine had nog wel honger en dorst, alleen ik was leeg! Daar had ik geen mooie vriezer met voorraad en met de 30 graden.... dus een potje peer in de campingwinkel gescoord... ze heeft een paar hapjes op! Ze vond het heerlijk, was iets langer tevreden waardoor ik iets meer tijd had om wat melk aan te maken
Ilana had tot 6 maanden genoeg aan BV en daarna zijn we overgegaan op bijvoeding volgens Rapley. Voor de 6 maanden zijn de darmen nog niet voldoende volgroeid.