Hoeveel weken van te voren gaan jullie met verlof?

Discussie in 'Zwangerschap en werk' gestart door Vlinderr, 24 jul 2010.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Rodayna

    Rodayna Niet meer actief

    Ik had gehoopt tot 4 weken vóór datum door te gaan.
    Maar helaas sinds mei voor 50% ziektewet. Ben nu gedwongen om 6 weken van tevoren te gaan en ik merk dat ik nu al zelfs graag met verlof zou willen. Maar heb nog 3 weken te gaan :(
     
  2. Vanilla

    Vanilla Fanatiek lid

    10 jul 2006
    1.373
    0
    36
    Hier ongeveer hetzelfde verhaal maar dan 100% ziektewet. Moet dus verplicht 6 weken vtv met verlof en die is inmiddels begonnen. Zit al de nodige weekjes thuis nu en moet zeggen dat ik me inmiddels wel een beetje begin te vervelen ;)
     
  3. babyproject

    babyproject Niet meer actief

    Pfff... Ik kan echt niet wachten tot mijn verlof! Maar kan me inderdaad ook voorstellen dat het op een gegeven moment een beetje saai wordt. Gelukkig hebben we altijd de nesteldrang nog :p
     
  4. Vlinderr

    Vlinderr Fanatiek lid

    11 mei 2009
    3.739
    2
    0
    Overijssel
  5. Piekie81

    Piekie81 Actief lid

    18 nov 2009
    364
    0
    0
    Zuid-Holland
    Ik ga ruim 4 weken van te voren en vanaf deze week werk ik 4 dagen ipv de ene week 4, de andere 5.

    Ik werk op kantoor bij een gemeente, dus het is nu heerlijk rustig! Ideaal om de overdrachten goed voor te bereiden. En als alles weer op gang begint te komen, wil ik vrijwel alles overgedragen hebben. Dan ben ik er vooral nog voor vragen, troubleshooting en dat soort dingen.

    Na mijn verlof heb ik zeker nog 2 weken vrij. En afhankelijk van de creche begin ik de eerste maand lekker rustig aan (opvang kan pas een maand later dan gewenst).
     
  6. soley

    soley Actief lid

    11 jul 2010
    332
    0
    0
    Noord Brabant
    Ik had in de planning vier weken van te voren te stoppen, en heb nog twee weken aan vrije dagen na mijn verlof. Maar die neem ik misschien wel deels aansluitend, deels een per week op, zodat ik de eerste tijd "gratis" drie dagen per week kan werken. Maar nu heb ik ontzettend veel last van mijn bekken waardoor het maar de vraag is of ik niet voor het verlof nog de ziektewet in moet.
     
  7. Kiki33

    Kiki33 Bekend lid

    30 sep 2009
    705
    9
    18
    Ik ben 4 weken van tevoren met verlof gegaan, vanuit een fulltime werkweek. Grappig te lezen dat iedereen hier verschillend over denkt, want mij lijkt 6 weken van tevoren echt te veel (als je lichamelijk gezien niet meer kunt, vind ik het anders hoor). Het lijkt mij prettiger om langer verlof te hebben. Omdat ik maar een klein aantal vakantiedagen mee mag nemen naar volgend jaar heb ik na mijn verlof nog 4 weken vakantie. Dus, december kom ik pas weer op mijn werk; vind ik wel heel luxe hoor ;)
     
  8. Linda86

    Linda86 VIP lid

    Ik ga 4 weken van tevoren met verlof, maar waarschijnlijk zal ik weer doorwerken tot aan m'n bevalling.

    Ik werk op basis van een 0-uren-contract, vanuit huis en ik moet dan aan 't eind van de maand m'n uren doormailen. De uren die ik in m'n verlof werk, kan ik na m'n verlof extra doormailen. Vorige keer ook zo gedaan en was me prima bevallen, anders zit ik toch maar thuis...
     
  9. corina83

    corina83 VIP lid

    10 sep 2009
    6.038
    0
    36
    Vrouw
    IT'er
    in een huis aan het water ;)
    Ik ga 4 weken van te voren met verlof, ook vanuit fulltime.
    Maar als ik het niet red tot die datum heb ik nog altijd 2 vakantie weken die ik op kan nemen vooraf gaande van mn verlof.
     
  10. Maria74

    Maria74 Niet meer actief

    Ik ga 6 weken van tevoren, maar daarvan 4 weken verlof + 2 weken vakantie en plak er naderhand ook 2 weken vakantie aan, dus uiteindelijk 20 weken 'verlof', waarvan 6 van tevoren en 14 naderhand. Ik zou het echt niet uithouden 4 weken van tevoren te stoppen. Rijd 1200 km per week voor mijn werk en dat begint me nu toch echt zwaar te vallen...pfff.
     
  11. Druif2008

    Druif2008 Actief lid

    16 aug 2008
    287
    1
    0
    Ik heb in de planning staan 4 weken van te voren zwangerschapsverlof, maar 2 weken daarvoor vakantie verlof. Dat komt dus op 6. Op zich heb ik geen zwaar lichamelijk werk zodat tot 4 weken doorwerken best kan, maar ik moet dagelijks best veel reizen voor mijn werk, zodoende heb ik gekozen om 6 weken van te voren al met verlof te gaan.
    Aansluitend op mijn bevallingsverlof neem ik nog enkele weken fulltime ouderschapsverlof omdat de kleine niet gelijk terecht kan bij het KDV.
    Ik werk overigens ook fulltime (en dat blijf ik doen).
     
  12. Kwek

    Kwek Fanatiek lid

    16 mei 2009
    3.207
    1.264
    113
    Centrum België
    Hier in BE kan je ten vroegste 6 en ten laatste 1 week voor de datum verlof nemen. Ben een dikke week op voorhand gestopt (werk FT), zodat ik nog lekker 14 weken achterna had... Had een droomzwangerschap dus was allemaal best te doen... :)
     
  13. babyproject

    babyproject Niet meer actief

    Maar wat doe je dan als je beeb vroeger komt als je pas een week voor de datum met verlof gaat?

    Het is mijn eerste, maar in mijn familie komt het vaker voor dat een kindje voor de uitgerekende datum komt dan daarna. Ik wil niet het risico lopen dat ik erg gehaast moet doen in die laatste dagen. Ben blij dat je in NL verplicht bent om 4 weken vantevoren te stoppen.

    Het verbaast me wel dat veel vrouwen kiezen voor 4 weken OF voor 6 weken. Dat terwijl alles mogelijk is tussen deze 4 en 6 weken.
     
  14. Kwek

    Kwek Fanatiek lid

    16 mei 2009
    3.207
    1.264
    113
    Centrum België
    Da's een minpunt aan het systeem. Ben je nog niet in je verlof, of minder dan een week en je bevalt, rekenen ze je toch de 1e week volledig aan.

    Tja, m'n vriend en ik zijn nogal aanhangers van het "last minute principe". :) Was 5 dagen voor de uitgerekende datum toch maar begonnen met de adressen op de enveloppes te printen, moest de dag erna verderdoen en wat denk je? Vliezen gebroken 's ochtends om 7h30. Heb tijdens de weeën nog naar vrienden moeten smsen om hun juiste huisnummer te weten om de enveloppes af te werken. :D "Jaja, laat jullie wel weten als het zover is", puf puf :p
     
  15. Druif2008

    Druif2008 Actief lid

    16 aug 2008
    287
    1
    0
    Ik zou eigenlijk voor 5 weken gaan maar toen bleek dat ik nog zoveel vakantiedagen heb staan die ik niet allemaal mee kan nemen, dat ik gekozen heb voor 4 weken (met toevallig 2 weken vakantie daarvoor).
     
  16. Vlinderr

    Vlinderr Fanatiek lid

    11 mei 2009
    3.739
    2
    0
    Overijssel
    Ik heb nu uiteindelijk toch gekozen voor 5 weken ervoor + 2 weken vakantie, dus 7 weken vooraf in totaal. Zie er zo naar uit! :D Na volgende week vakantie en dan nog 8 weekjes werken.... schiet al mooi op!!! ;)
     
  17. Feilo09

    Feilo09 Fanatiek lid

    31 aug 2009
    1.565
    0
    0
    Logistiek planner
    Hoorn
    Ik had gekozen voor 4 weken van tevoren, maar ik begin nu toch te twijfelen of ik geen 5 of 6 weken van tevoren moet nemen. Mijn werk is redelijk stressvol. En aangezien ik ook nog 3.5 week aan vakantie-uren heb staan.. Misschien toch maar even in de groep gooien deze week ;)
     
  18. Brett

    Brett Bekend lid

    2 jul 2009
    896
    1
    0
    NULL
    NULL
    Bij de eerste met 33 weken met verlof gegaan, wel 3 weken vakantie ervoor genomen want had nog heel erg veel vrije uren staan. Mijn verlof ging 4 weken voor de uitgerekende datum in. Dit keer werk ik tot 32 weken door dan heb ik nog lekker de tijd met mijn kleine meisje.
     
  19. Ravi

    Ravi Actief lid

    27 feb 2008
    394
    0
    0
    juf
    Bij ons dochtertje heb ik tot 4 weken voor de tijd doorgewerkt (onderwijs) alleen lag ik toen op mijn eerste verlofdag in het ziekenhuis met gebroken vliezen. Uiteindelijk is ze met 37 weken geboren.
    Deze keer kies ik dus voor 6 weken van te voren. Ook omdat het met ouderschapsverlof daarna precies uitkomt tot de meivakantie en kan ik daarna weer beginnen. In totaal dus lekker lang vrij (van half november tot begin mei).
    Toen mijn dochtertje 10 weken was was ik heel blij dat ik nog niet hoefde te werken, dat zou ik toch echt te snel vinden. Gelukkig had ik toen nog 6 weken zomervakantie.....
     
  20. Brix

    Brix Fanatiek lid

    25 jan 2009
    1.969
    0
    36
    Ik stop officieel 4 weken van te voren. Maar doordat ik ga trouwen en ik daarvoor 2 dagen vrij krijg en er ook nog een parttime dag tussen zit, stop ik bij na 35+3, een half weekje eerder dus. Fijn getimed die trouwerij :D (was toevallig).
     

Deel Deze Pagina