BV en koemelk/soja allergie

Discussie in 'Borstvoeding' gestart door red88, 27 jul 2010.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Neem van mij aan dat je geen gelijk hebt in deze.
    Ik ben zelf bekend met allergieen, allergologen en de hele reutemeteut en heb er een hele studie naar gemaakt over hoe en wat en weet dus niet alleen in theorie waar ik het over heb, maar ondervind tevens aan aan den lijve dat een verhit allergeen zijn allergeniciteit behoudt en met mij al die anderen die allergieen hebben.
    Allergenen gaan NIET dood als je ze verhit!
    En frituren doe je op 150 tot 180 graden. Daarboven verbrandt je product.

    Ik zal mijn beweringen even staven met een bronnetje, alsjeblieft:
    Allergenen Consultancy | Invloed procesbewerkingen
     
  2. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Sojaecithine wordt gemaakt uit koud geperste soja-olie. Het bevat nog eiwitten, zij het minder dan uit de hele sojaboon.
    Als je een ernstige soja-allergie hebt, laat je het wel uit je hoofd sojalecithine te consumeren.
     
  3. dirksmama

    dirksmama VIP lid

    29 aug 2007
    22.170
    34
    48
    mens
    Meestal in de wolken
    Bedankt voor de link, dit strookt niet met wat mijn allergoloog me al die jaren verteld heeft. En ook niet met wat ik met zelfstudie verder als informatie heb kunnen vinden.

    Maar nog wel een aanvulling op het frituren.
    Het PRODUCT dat je frituurt komt alleen maar kort met de temperatuur van 180 graden in aanraking, alleen de korst zal ook echt die temperatuur bereiken, het binnenste niet. De olie ZELF bereikt wel overal een temperatuur van 180 graden. Anders is je friteuse niet goed.

    Ik snap alleen je aanval niet zo, ik onderga de gevolgen van allerlei allergieën al jaren aan den lijve, heb een hele familie die stijf staat van de allergieën en heb me er ook al jaren in verdiept. Niet veel Nederlandse bronnen, meer Australische en Amerikaanse trouwens.
     
  4. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Ten eerste is het geen aanval, ten tweede: jij zegt dat met frituren allergenen dood gaan, maar dat weerleg ik. Met feiten.

    En Amerikaans, Australisch of Chinees; een allergeen blijft een allergeen en zal in al die verschillende landen hetzelfde reageren.

    Ik ben allergisch voor een aantal zaken, ook als ik ze verhit.
    En ik ben een uitmuntend hobbykok, je hoeft mij niet te vertellen hoe frituren werkt.

    Vraag eens aan de mensen met een kma of ze wel tegen gekookte of gepasteuriseerde melk kunnen of tegen een gekookt of gebakken ei, geroosterd varken, tomatensoep, aardbeienjam, brood, koekjes met gluten, zal ik doorgaan?
    Fijn dat jij alle producten waar je allergisch voor bent, wel kan consumeren als je ze eerst verhit, bij het gros van de mensen gaat die vlieger dus niet op, omdat een allergeen zijn allergeniciteit behoudt na verhitten, dat is wetenschappelijk bewezen. De bron die ik je gaf, is een willekeurige, kan er nog zo 10 geven, google zelf maar eens.

    Het is geen kwestie van gelijk, het is een kwestie van feiten.;)
     
  5. Eylem

    Eylem Niet meer actief

    Hmmm...ik heb dus net pure hagelslag gekocht, maar daar zit dus E322 (sojalectihine) in. Die kan ik dus beter maar even laten staan? :(
     
  6. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Dat is echt aan jezelf om dat te beslissen!;)
     
  7. Eylem

    Eylem Niet meer actief

    :) ik wacht nog wel een paar weekjes, als alles hier hopelijk!! weer een beetje op rolletjes loopt gaan we maar eens voorzichtig daarmee beginnen
     
  8. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Je kan natuurlijk eerst alle allergene stoffen waar verdenking op heerst uit je systeem bannen en dan na een tijd bijv. soja(lecithine) weer introduceren.
     
  9. maja82

    maja82 VIP lid

    30 jan 2007
    15.508
    1
    0
    Beetje offtopic maar ben zelf nogal allergisch voor van alles en nog wat en veel producten kan ik wel eten als het eerst verhit wordt.
    Zo ben ik allergisch voor appels maar niet voor appelmoes, appeltaart etc. Sowieso veel fruitsoorten kan ik wel eten als het eerst verhit wordt.
    Aan de andere kant.. Soja ben ik allergisch voor geweest en ook al verhit je sojamelk, de reactie blijft.
    Hmm, ben wel benieuwd hoe zoiets werkt..
     
  10. Eylem

    Eylem Niet meer actief

    Ja precies, zo ga ik het ook doen
     
  11. dirksmama

    dirksmama VIP lid

    29 aug 2007
    22.170
    34
    48
    mens
    Meestal in de wolken
    't Een gaat wel kapot bij verhitten, het ander niet. Eiwitten uit koemelk en soja zijn sterk, pinda bijvoorbeeld ook. Maar in fruit zitten weer dingen die wel makkelijk kapot gaan.
     
  12. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Zie 5e regel deze link:
    Allergenen Consultancy | Invloed procesbewerkingen
     
  13. maja82

    maja82 VIP lid

    30 jan 2007
    15.508
    1
    0
    Ok, bedankt dames! Ik blijf lekker mijn appels, tomaten en worteltjes verhitten:)
     
  14. Nynke Bal

    Nynke Bal Lid

    1 aug 2010
    5
    0
    0
    Moeder, maar begeef me binnenkort weer in werkende
    IJmuiden
    Ik kan voedsel verhitten tot ik weet niet hoeveel graden, maar mijn dochters reageerden er toch op. Het is niet in alle gevallen waar dat als je de eiwitten kapotstraalt/frituurt/whatever dat ze er dan wel tegen kunnen.

    Frituurvet waar ook ei-bevattende producten in gebakken waren, konden wij dus niet gebruiken. Dat is ons door gecontroleerd uitproberen/provoceren heel erg duidelijk geworden. Gaat niet om het vet zelf in ons geval, was zelfde merk/soort vet. Mijns inziens hangt het af van de graad van allergie. Sommigen kunnen er wel tegen als de eiwitten heel erg verknipt zijn of stuk zijn door koken/frituren/magnetronnen, anderen kunnen er dan alsnog niet tegen.

    Groetjes Nynke
     
  15. Nynke Bal

    Nynke Bal Lid

    1 aug 2010
    5
    0
    0
    Moeder, maar begeef me binnenkort weer in werkende
    IJmuiden
    #35 Nynke Bal, 2 aug 2010
    Laatst bewerkt: 2 aug 2010
    Ik zie net dat er al heel veel op gereageerd is... beetje mosterd na de maaltijd, sorry.

    Maar ook in geval van fruit geldt bij ons dat verhitten de reactie niet vermindert. Zelfs uitsluitend via borstvoeding nog heftige reactie op wat jus waar appel in meegebakken was (appel zelf niet gegeten, kwam er alleen net te laat achter dat hij de appel ook in dat pannetje gebakken had). Heb mijn bord niet eens leeggegeten, ben na twee happen gestopt.

    Reactie: Gillen, krijsen, daarna wit wegtrekken, bezweet, afwezig, niet benaderbaar...

    Groetjes Nynke
     
  16. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Mijn vader heeft er ook geen baat bij groente en fruit waar hij allergisch voor is eerst te verhitten, no matter hoe heet; zelfs dan zwellen zijn tong en lippen zo op dat hij bijna stikt.
     
  17. Eylem

    Eylem Niet meer actief

    Ik vandaag vol goede moed (en met koekjeszin) de Nizza kokosbicuits van Verkade gekocht...kom ik thuis, lees het etiket voor de zekerheid na, ingredienten zien er oke uit, maar daarachter staat 'bevat melk' :x . Ook raar, want ik kon uit de ingredientenlijst echt niet halen waar die melk inzat. Maar goed, het was ook niet 'kan sporen van melk bevatten' want dan zou ik het wel durven eten, maar het stond er zo stellig, dat ik ze maar laat staan....snif....nog geen koekjes.

    Mocht van de dietiste wel weer met sojalecthicine en kippeneiwit beginnen (mits er geen reactie volgt natuurlijk) dus mijn assortiment breidt zich gelukkig weer iets uit
     
  18. Umm85

    Umm85 VIP lid

    17 jun 2007
    26.310
    248
    63
    Vrouw
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    Weten jullie hier nog wel wat andere lekkere koekjes of snacks die wel mogen? Zit ook op een dieet en sta s'avonds echt wanhopig voor de keukenkastjes..

    so boring..
     
  19. Eylem

    Eylem Niet meer actief

    In dit topic staan al een aantal tips :) heb je die al gezien?

    's avonds lekker: naturel ribbelchips! nootjes, pepsels, toastjes (wel even goed 't etiket lezen) met vis, tapenade, pesto (ook wel weer de etiketten lezen natuurlijk), olijven euuuhhhh.

    Koekjes ben ik ook nog niet over uit, de koekjes die wel mogen vind ik niet lekker maar ik ben dan ook echt een chocoladefreak! Ga volgende week de etiketten van koekjes met pure chocolade eens goed nalezen want pure chocola mag wel.
     
  20. Eylem

    Eylem Niet meer actief

    Oh en anders zelf een lekkere cake oid bakken :D als je wel ei mag, kun je heel veel bakken, veel recepten zijn zonder melk
     

Deel Deze Pagina