Ik had dit topic ook al bij baby en dreumes gezet, maar daar stond hij verkeerd. Heb gevraagd of hij dicht kon. Ik ga hier dus verder. Mijn zoontje mag sinds vorige week brood eten. Nu ben ik daar mee begonnen, maar ik stond heel erg te dubben in de supermarkt welke producten ik mee moest nemen. Nu heb ik delight jam van hero en light smeerkaas. Heb net op de pot gekeken van de jam, het is geen light product, er zit alleen 50% minder suiker in. De smeerkaas is overigens wel light. Wat is nou goed voor je kindje? Welke producten kiezen jullie?
ik sluit me aan bij de reacties bij je eerdere vraag... Light is slecht voor je baby vanwege de zoetstoffen die erin zitten. Juist baby's (tot vier jaar geloof ik zelfs) hebben goede volle vetten nodig. Ik gebruik zelf alles vol (melk, kaas, boter etc) en zo weinig mogelijk zout en suiker. Als je gaat letten op zout zit er overal zooo veel in. Kijk eens op dit forum, daar staat veel info over goede voeding e.d. Bijvoedingforum • Portal
Light is een hele algemene term en wil zeggen dat er minder van een bepaalde stof in zit. Light/minder zout is idd beter. Light/minder suiker, wordt meestal vervangen door kunstmatige zoetstof of fruitsuikers (wat ook suiker is). Light/minder vet is niet altijd goed voor een kind, want die heeft die vetten juist nodig om te groeien.
Ik sluit me aan bij de opmerking xxxxx1974! Ik geef ook alles vol en als de opvolgmelk periode erop zit krijgt ze ook volle melk en niet halfvol.
Je gaat er zo van uit dat een light product zoveel beter is. Maar dat is dus echt een beetje onzin. Er zitten voordelen aan light producten, maar dus ook vooral nadelen. thnx!
Hihi de smeerkaas ga ik zelf opeten, en koop normale smeerkaas voor me kleine mannetje. De jam hou ik wel voor me ventje, dat is jam met 50% minder suiker, en dat is altijd goed. Heb ook nog even de achterkant van de pot bekeken, en er zit geen kunstmatige zoetstoffen in. Die is dus prima!
Je kunt ook jam nemen van bijv zonnatura gezoet met fruitsuikers, blijft wel suiker maar wellicht gezondere ingredienten.
Bellibel, light producten zijn voor de volwassenen ook niet altijd beter hoor (ik ben ook een tijdje 'verslaafd' aan geweest). Het is wel zo dat je minder calorieën per 100gram naar binnen krijgt, maar vaak ook veel minder voedingsstoffen. Per saldo ga je dan meer van dat spul eten omdat je 1. denkt dat je er toch niet dik van wordt en 2. niet verzadigd genoeg raakt.
Light produkten voor een baby? Waarom? Miz hoeven kinderen niet aan de lijn te doen, tenzij op advies van kinderarts ivm ernstig overgewicht, maar dat komt bij baby's zelden voor. Volle melkproducten zijn juist goed voor een baby! Uit onderzoek blijkt dat baby's en peuters veel te weinig goede vetten binnen krijgen. Halfvolle ipv volle melk, maar dan wel gebakken aardappels en vet vlees. Tsja... Dus gewoon volle smeerkaas kopen. Je kunt je afvragen wat ze eruit hebben gehaald en erin hebben gestopt om het product minder vol te maken en of dat gezonder is. Over kunstmatige zoetstoffen ben ik heel duidelijk: Niet geven! Ook daar zijn onderzoeken naar geweest en kunstmatige zoetstoffen zijn schadelijk. Ik ben van mening dat een kind geen geraffineerde suiker nodig heeft en dat de natuur zoet genoeg is, maar dat het altijd nog beter is dan kunstmatige zoetstoffen!
ik sluit me aan bij adi en zogelukkig. ik snap werkelijk niet dat spullen met zoetstoffen verkocht mogen worden. en waarom mensen die aan kleine kinderen willen geven. en als je al gezoet wilt geven kies dan inderdaad voor (riet)suiker.
In principe is alles waar light op staat iets dat je moet wantrouwen vind ik, en meestal niet geschikt voor een baby (persoonlijk vind ik het ook niet geschikt voor een normale volwassene of een normaal kind met een normaal ontwikkelde smaak). Light betekent dat er van een normaal ingredient minder in zit. Meestal moet er dan met allerhande hulpstoffen gewerkt worden om toch tot een qua smaak vergelijkbaar product te komen. Hulpstoffen word je meestal niet vrolijker van. Als je niet teveel van iets hebben mag zoals vet of suiker, dan kun je jezelf beter aanwennen om gewoon minder te nemen van het origineel, dan je te buiten gaan aan de nep (light). Babies hebben gewoon behoefte aan normaal en puur, niet aan allerlei hulpstoffen en vulmiddelen enzo. Dus op een boterham voor mijn kind, het liefste gewoon een dun schrapje boter of margarine, en een dun laagje appelstroop of jam, i.p.v. al dat nepspul waarvan je niet precies weet wat er in zit. Op zich is 'light' met minder zout wel een goed idee, ware het niet dat een deel van het natriumzout dan vervangen is door smaakversterker (natriumglutamaat, E621, vetsin) of kaliumzout. En daarvan mag je ook niet teveel binnenkrijgen. En voor 15% van alle mensen smaakt kaliumzout ongelooflijk bitter.