Hey Wij hebben 2 katten genaamd Mickey en Peanut. Mickey is iets van 9 maanden oud en is al geholpen, Peanut is denk ik 5 maanden. Maar Peanut doet echt van die vreemde dingen die Mickey nooit heeft gedaan =O Zoals electronica draden door bijten, zomaar in Mickey's of zijn eige mand poepen of plassen (wat hij in het begin af en toe hebt gedaan terwijl hij ook gewoon op de bak ging) nou hebben beide katten vanmorgen op een lazer gehad want ze hebben in de plantenbak zitten graven en lekker een puinhoop van gemaakt dus vriendlieft heeft ze hier voor gestraft, (door ze in hun neckvel op te pakken en in hun mand te zetten) maar nu heeft Peanut na maanden weer in de keuken gepoept, hoorde hem graven en ging ff kijken lagen er 2 piep kleine drolletjes op de vloer. terwijl hij wel gewoon naar de bak gaat ik vind dit maar vreemd. Zou dit gewoon uit neit zijn? hij heeft in het begin wel vaker op zijn lazer gehad alsie in de gordijnen hing, op tafel sprong of aan de bank ging krabben etc.. zijn er meerdere die dit soort gedrag herkennen? Hij is verder trouwens ook heel erg schuuw, issie altijd al geweest ook toenie nog bij mijn oma was. (hebben hem bij mijn oma vandaan) Dierenarts zei dat hij gewoon erg op zijn hoedde is, maar meeste katten zijn toch niet zo? iemand ervaring hier mee?
Onzindelijk gedrag hebben wij gelukkig geen ervaring mee. Plantenbakken zit hier gaas op, vinden jonge katten nou eenmaal erg leuk. Net als de gordijnen, meubels, op tafel zitten etc. Hier 3 katten van een jaar, die nog steeds aan de meubels krabben en bij sommige katten krijg je dat er gewoon niet uit. Verder kunnen ze zich prima aan de regels houden zolang er iemand bij is, maar als ze alleen zijn, doen ze toch wel waar ze zin in hebben. Dus hier zijn ze niet in de woonkamer als wij er niet zijn en dan gaat alles prima. Kan soms vervelend zijn, maar dat weet je met (jonge) beesten.. Je kan het proberen af te leren met de plantenspuit, maar werkt hier niet bij alle katten (er is er hier eentje gek op water).
Tis idd wat je zegt, zodra je ff weg bent doen ze idd waar ze zelf zin in hebben, maar Peanut is een bijdehandje, want die doet ook alles waar je bij bent, Mickey daar in tegen weer niet. Maar dat onzindelijk gedrag, weet niet of je het wel zo kan noemen want hij gaat altijd netjes naar de bak, en in het begin heeftie het paar keer gehad dat hij het in zijn of mickey's mand deed, of een keertje naast de voerbak of onder tafel, (ook gewoon waar wij bij waren) maar tussendoor ging hij wel naar de bak, en dan vanmiddag nog datie in de keuken heeft gepoept, (was trouwens al paar maanden terug datie voor het laatst uberhaubt iets in de mand had gedaan of ergens op de grond) daarom vind ik het ook vreemd want vanmorgen werd hij gestaft, en daarna heeftie dus in de keuken gepoept wat hij normaal nooit eerder heeft gedaan (gaat met poepen altijd de bak op en met plassen ook maar in het begin heeft hij iets van 3x in zijn en mickey's mand gepoept en geplast, verder gaat hij op de bak)
Lijkt dan wel stress/angst.. Hoe heb je hem gestraft? Omdat je al zei dat hij vrij schuw is, zou ik eerst proberen zijn vertrouwen te winnen. Lekker verwennen met eten/aandacht en hem met rust laten als je ziet dat hij er behoefte aan heeft. Ook met straffen zou ik het niet te uitbundig doen. Gewoon even met de plantenspuit of even zijn naam roepen. Zodra hij weet dat het niet mag, is het goed. Hier een zwerfkatje in huis (inmiddels al bijna een jaar) en daar heeft het een hele tijd geduurd voordat ze ons vertrouwde. Was toen wel erg makkelijk te corrigeren, hoefde alleen maar in m'n vingers te knippen..
wij pakken ze bij hun nek vel (bij mick moet je wel je hand onder zijn kont houden anders doet het zeer omdat hij best zwaar is) en brengen ze dan naar hun mand, en dat is wel duidelijk voor ze meestal blijven ze wel een tijdje in zitten en daarna gaan ze eten, naar de bak doen waar ze zin in hebben. Dus echt hardhandig gestraft worden ze hier niet. Het is niet zo datie echt doodsbang voor ons is want als ik rustig met me laptop op de bank zit komtie rustig naast me op de bank liggen, en we pakken hem ook vaak op om hem ff te aaien en te knuffelen enzo aandacht krijgt hij zeker, Mickey daar in tegen ook. Maar hij was al zo bij mijn oma, hij vond het ook vreselijk om opgepakt te worden nu vind hij het niet zo erg hij mauwt in iedergeval niet en sparteld ook niet tegen, dus denk dat dat wel mee valt.
Hihih moet wel lachen. Een kat in de mand. Heb eerlijk gezegt nog geen katten mee gemaakt die echt luisteren. Van ga naar je mand. Of begrijp ik het een beetje verkeerd kan ook. Kan zijn dat het tertorium drift is, is het een kater of poes maakt eigenlijk niet uit en hebben jullie een katten bak dan kan het ook zijn dat hij of zijn er niet op wil om dat de andere kat zijn geur daar ook achter laat en dat die dat niet wil. Misschien een dubbele katten bak maken. En lichtjes straffen kan geen kwaad. Plante spuit harder roepen weg zetten. moet wel zeggen een kat van 6 maanden dat ze niet meer echt in hun nekvel gepakt willen worden ze worden er idd te zwaar voor. Gewoon op tillen en weg zetten. Succes trouwens.
nee ze zijn idd na 6/7 maanden te zwaar om bij alleen de neck vel opgepakt te worden daarom hou ik altijd mijn hand onder de kont zeg maar dat hij op mijn hand rust. Anders doet het zeer en heb je kans datie tegen gaat spartelen (wat ze op zoeen mannier dus niet doen) Zag net trouwens datie Na mickey gewoon de bak weer op ging :/ echt het is zoeen rare kat >.< Btw mickey gaat wel zijn mand in XD als hij weet datie iets fouts heeft gedaan en je hoef maar naar zijn mand te wijzen en hij gaat al Mick leusterd daar in tegen best wel goed XD