Hai, Luca is dus een maand niet naar de kinderopvang geweest ivm vakantie in Juli en Augustus (laatste 2 weken juli, 1e 2 weken augustus). De kinderopvang kost normaal 975 euro waarvan ik 150 euro zelf moet betalen , krijg van de BD 825 euro vergoed. Nu is er in Juli 975 euro afgeschreven, en in Augustus waarvan ik zelf dus 300 euro heb betaald. Maar hij komt geen hele maand, hij mist 12 dagen a 975 euro (3 dagen per week) Ik vroeg aan hun via e mail of dat zo hoort endit de procedure is etc, en ja dat hoorde zo; Want ze staan wel klaar voor de kinderen. Eh... dus mn vriend kan begrijp ik ook een rekening van honderden euros indienen bij zn aannemer omdat ie op vakantie was maar wel klaar stond voor de aannemer. Hoort dit zo? Doen jullie kdv ook? Lijkt mij dat ik de dagen dat ik op vakantie ben en Luc er niet is, ik niet hoef te betalen, of is dit gek gedacht?
Je betaald meestal voor een aantal weken per jaar. Als je dan op vakantie gaat loopt dat gewoon door. (pakket voor 45 weken bijvoorbeeld) Ik zou dat nog even nalezen in je contract, waar je precies voor betaald. Wij mogen de vakantie dagen wel inhalen, wij krijgen ook geen lagere rekening.
Lijkt me logisch! Er kan toch geen ander kindje in jou plaats komen voor die paar dagen dat je er niet bent?!
Ja je dient gewoon te betalen, dat is normaal. De leidsters worden tenslotte gewoon doorbetaald tijdens jouw vakantie. En ze kunnen inderdaad niet ergens een ander kind opsnorren die die zomer de dagen opvult.
dat snap ik wel, maar als luca er niet is hebben ze toch ook geen kosten voor hem. maar ok, dan weet ik genoeg
ja, het is volstrekt normaal dat je die dagen betaalt. Meestal bestaat er wel een soort ruilsysteem, dan kun je die dagen inhalen wanneer de groep het toelaat. Dat betekend dat ze geen extra leidster inzetten voor Luc als hij komt, maar bv als er een kindje afvalt. Bij ons is het ruilsysteem heel luxe, de ruildagen worden per kind allemaal op een lijst genoteerd en ze hebben t/m 31 december om het in te halen. Na dat jaar vervalt alles. Ik zou eens informeren. Er zijn ook kdv's die pakketten aanbieden, waar je bv opvang afneemt buiten alle schoolvakanties. Ouders die in het onderwijs werken hebben dat vaak.
Hoezo geen kosten? Moeten de leidsters dan ook op onbetaald verlof omdat de kindjes met vakantie gaan? Hier betalen we ook gewoon door, lijkt me logisch. Jij betaalt voor een plek, niet voor de fruit, fles en boterham dat ie krijgt,
Ik heb vorig jaar november Jack een maand thuis gehouden n.a.v. een zware operatie, vooraf dit met kdv besproken en uiteindelijk maar de helft hoeven betalen die maand. Werd wel bij gezegd dat dit een uitzondering was en dat het ook was omdat ik zelf niet kon werken en dus ook niet betaald werd.
Het hangt er vaak vanaf hoe vaak je gebruik kunt maken van het kinderdagverblijf. Als ze 52 weken open zijn betaal je 52 weken, zijn ze bv. 48 weken open, dan betaal je 48 weken. Die 48 weken betaal je dan wel in 12 gelijke termijnen, dus een vast bedrag per maand. Ook de kinderopvangtoeslag rekent met een jaarbedrag, wat ze dan uitbetalen in 12 maandelijkse termijnen (tenzij je het achteraf aanvraagt). Voor de uren die je niet gebruikt, omdat je op vakantie bent, vrij bent, kindje ziek enz. krijg je ook gewoon toeslag. Als je vakantie hebt gaat (meestal) je salaris ook gewoon door, dus is het ook logisch dat een kinderdagverblijf gewoon betaald moet worden. Je betaalt ook voor de plek die je evengoed reserveert/bezet houdt ook al komt je kindje niet.
hallo, ja je betaald alle vakantie gewoon door. Hier gaan ze ook 4 weken niet, maar heb gewoon de rekening betaald. Je kan ze ook gewoon brengen. Sommieg kdv hebben nog wel een regeling dat ze zoveel dagen kunnen ruilen in de zomervakantie. Bij ons dus ook niet.
maar hoe zit het dan als het kdv gesloten is vanwege feestdagen. ik moet hiervoor ook gewoon doorbetalen,maar ik krijg er geen ruildagen voor terug. gr sarita
we betalen 51 weken per jaar omdat ze tussen oud en nieuw dicht zijn als een feestdag op onze opvang dag valt moeten we deze ook gewoon betalen en geen ruildag voor terug je krijgt wel 1 extra dag van het kdv per jaar die je niet hoeft te betalen maar de kleine wel mag komen ze hebben wel uitzonderingsregels zoals kindje lang in ziekenhuis dan niet betalen maar tijdens vakanties betalen wij gewoon
Dat is gewoon pech Ook leidsters worden betaald tijdens de feestdagen. Jij krijgt tenslotte ook gewoon loon tijdens deze vrije dagen. Soms heb je een jaar lang extra pech, als toevallig al deze dagen net op jouw KDV dagen vallen. Maar ach, is dat nou zo'n drama? Ik kan er niet mee zitten hoor.
Ik zit er verder ook niet mee,maar wat ik dan wel weer een beetje raar vind is wanneer ik een dagje extra zou aanvragen mij dit 15 euro per uur kost.Terwijl ik al regelmatig betaal voor dagen die zij niet kan komen,omdat het kdv dicht is. Bijna alle vrije dagen vallen op haar dagen.mijn dochter gaat op maandag en vrijdag naar het kdv. Het kdv is bijvoorbeeld ook op vrijdag naar hemelvaartdag gesloten. Dit is geen feestdag,maar ook voor deze dag krijg ik geen dag terug.En het kost de leidsters een eigen vrije dag gr sarita
Wat is het voor KDV wat 15,00 per uur kost? Of heb je er 6 kinderen op? Als je echt zelf 15,00 zelf betaalt moet je wel een heel hoog inomen hebben, want je krijgt als je een miljoen per jaar verdient nog toeslag. Rekent het KDV echt die dagen mee of betaal je bv. 51 weken, verdeeld over 12 gelijke termijnen?
Veel KDV's trekken de doordeweeksefeestdagen af van het beschikbare aantal dagen en berekenen dan de kosten. Dus volgens mij betaal ik ook niet voor de feestdagen die evt mijn opvangdagen zijn. Maar ja, het lijkt me niet meer dan logisch dat je tijdens je vakantie moet betalen, ze zijn in principe gewoon beschikbaar voor jou kindje! Afgelopen voorjaar ben ik een maand uit de running geweest ivm blindedarmontsteking en operatie en is M niet naar KDV geweest. Ik heb nl KDV bij mn werk en niet bij mn woonplaats. Dit zou betekenen dat mn partner drie keer in de week 120 km zou moeten rijden om haar naar KDV te brengen..... Daarom thuis gehouden, maar ik moet die maand dus wel betalen.
@ hopmarjanneke: je hebt gelijk. Ik betaal inderdaad voor 50 weken omdat dit is gecorrigeerd voor de momenten waarop zij zijn gesloten. Dat zal bij de meeste wel zo geregeld zijn denk ik.