In een stad met 4000 inwoners Ik ga altijd om een uur of 16 naar de markt. Dan moeten ze er vanaf. En ze kennen mij onderhand hahahaha. Jep, ik ben een echte cheap ass
Ohjah, en haal je aardappelen bij een echte boer vandaag. Wij kopen altijd een 20 kilo zak voor gemiddeld 15.Ligt er een beetje aan, er zijn nu nieuwe aardappelen en die zijn vrij prijzig. Maar goed, wij doen gemiddeld 2 maanden met een zak van 20kg. En wij eten sowieso 3 x per week aardappelen. Én ze zijn 100000x lekkerder dan die vieze supermarkt dingen, brrrrr.
De wasmiddel heb ik van de action gehaald trouwens, 2 flessen omo voor 8 euro. Koeken etc komt niet altijd op, maar ook vaak wel. We vinden het in het weekeinde lekker om eens even een lekker koekje bij de thee te eten, en we hebben vaak wel aanloop. Wil een koekje bij de thee/koffie aan kunnen bieden. De nestle reepjes zijn inderdaad duur! 2 euro voor 3 reepjes, Esmee vind ze heeeeeerlijk. Koop ze niet elke week trouwens, maar ga eens sultana proberen. Scheelt de helft alweer . Verder van veel producten goedkoop merk, maar ook wel duurdere merken. Merk dat ik voor onszelf goedkoper haal en voor Esmee altijd duurdere merken heb. Bedankt voor het meekijken, en volgende week.... gaan we het weer proberen. En dacht dat ik zoooo goed mijn best had gedaan. @Mamavesmee, dat is het hem ook, je leeft naar wat je hebt! Maar als wij elke week 100 euro uitgeven aan boodschappen betekend dat 500 euro in de maand . Dat vind ik toch wel heel erg veel. Daar kun je de helft van sparen als je wilt. En aangezien ik zoveel mogelijk gezond eet kom ik amper aan de koeken en andere lekkere dingen. Wij leven teveel in luxe denk ik . Waarom zouden we ALTIJD een luxe koek bij de koffie aanbieden? Mijn vader komt in het weekeinde wel eens, en die is teleurgesteld als er eens geen koeken zijn. Erg eigenlijk . En tsja, we hebben altijd voorraad, maar dat vind ik weer prettiger. Krijgen vaak onverwacht visite. Wil dan iets aan kunnen bieden. En wat jij zegt helemaal waar: als je je loon krijgt is het fijn nog wat over te hebben. Dat is hier nooit zo eigenlijk. We sparen wel, alles is betaald, maar er is nooit een flink bedrag over. Leuk topic !
Dan vraag je je vader koek mee te nemen als hij komt, dat doe ik wel eens hoor. Als me moeder komt rond lunchtijd vraag ik of zij de lunch meeneemt
Butterfly.. Ik denk dan altijd.. Als ik bij een ander kom is er ook niet altijd een " luxe" koek.. Ik heb altijd een pak stroopwafels oid in huis.. maar zelf eten we het eigenlijk nooit. Had een pakje café noirs meegenomen, zitten er geloof ik 20 in ofzo. Doen we al 2 weken mee. En er is hier genoeg vooraad. Als er iemand wil mee eten is er voldoende.. Komt er onverwachts visite is er chips, kaas,frisdrank, bier.. Waarom voor Esmee duurdere merken halen? Oja.. meld je aan bij Lekker in het Leven .. krijg je elke 3 of 4 maanden een bonnenboekje in huis.. Korting op wasmiddel, shampoo, broodbeleg, frisdrank, soep,saus, eigenlijk van alles. Aszz.. Hier verkopen de boeren helaas geen aardappels. Heb het nog nooit gezien in iedergeval.
echt leuk dit topic! ik had gister nog even een paar dingetjes gehaald omdat we nog heel veel over hadden van vorige week en ben dit keer ook naar de AH geweest normaal ga ik altijd naar de bas van der heijden of aldi had een zak tomaten (500gram) een net uien vuilniszakken krop ijsbergsla diepvries sperziebonen (waren erg lekker) en afbakbroodjes alles eigenmerk van albert heijn en was 4 euro nog wat kwijt! met de dingen die ik nog had (vriezer+ kast) kan ik weer een week eten! terwijl ik normaal gewoon weer boodschappen had gehaald! het is gewoon een sport om zo goedkoop mogelijk boodschappen te doen! maar merk wel als we meer te besteden hebben dat je dan ook makkelijker wordt met uitgeven, dan heb ik geen zin om zo na te denken haha! maar ga het nu volhouden dan houden we eens wat meer geld over! normaal deed ik voor zo'n 400 euro boodschappen per maand! echt zonde! bedankt voor alle tips!
had nog een zak heerlijke aardappels gekregen van m'n schoonmoeder! scheelt ook weer en op vrijdag eten wij altijd met de hele familie bij mijn ouders scheelt ook weer
Ik heb niet alles gelezen hoor maar op het begin werd veel gepraat over die goedkope vleespakketten. Als er geen geld genoeg is voor vlees is het wellicht een idee om een paar avondjes vegetarisch te eten? Pasta, rijst en gebakken aardappels lukken prima zonder vlees erbij en is gelijk goedkoper! (Die goedkope vleespakketten vermijd ik, ik weet hoe de industrie eruit ziet..)
Vandaag weer de wekelijkse boodschappen gedaan en was 38 euro kwijt. Moet wel zeggen dat de Ramadan is begonnen en m'n vent dus elke avond buitens huis eet bij vrienden. Vandaag: Aardappels met verse sperziebonen en een gehaktbal Donderdag: chilli con carne ( nog over van vorige week) Vrijdag: krijgen we visite man kookt en doet ook daarvoor de boodschappen . Zaterdag: aardappels, met tilapia filet uit de oven ( volgens mij recept van devil? met tomaat en pesto) en een salade. Zondag: pannekoeken Maandag: macaroni Dinsdag: aardappels, met witlof en een rundersausijsje Verder ook nog fruit, drinken, broodbeleg, lekkers enz gekocht. Dus vind de 38euro zeer netjes!
Hoi, Wat een fijn topic! Ikzelf doe ongeveer boodschappen voor 50-70 euro per week. Gewoon bij AH en af en toe haal ik mijn fruit en groente op de markt (dat scheelt echt een boel geld). Ben nu minder mobiel dus dat schiet er wat meer bij in. We kopen wel zo veel mogelijk biologisch omdat ik dat erg belangrijk vind: melk, yoghurt, groente, fruit, vlees (ook wel scharrel), eieren, etc. Ik kan me in dit bedrag goed vinden en doe wat ik hier wel meer lees: - Ik maak een weekmenu - Een gedegen boodschappenlijst - Denk over elk product dat het karretje ingaat na (heb ik het nodig, wanneer gaan we dat eten, etc) en koop zo veel minder overbodige dingen. - Ga met een gevulde maag de supermarkt in (scheelt echt zo ontzettend veel) Daarnaast (ik weet niet of meer mensen dit doen) betaal ik al mijn boodschappen contant. Ik pin voor de hele maand boodschappengeld en verdeel dat over verschillende envelopjes. Ik breek dus elke week een nieuwe envelop aan en daar moet ik het mee doen (op = op). In dat weekbedrag zit ook wat extra's voor onvoorziene kosten of een bosje bloemen. Wat overblijft gaat in een grote spaarpot en daar doen we eens in de zoveel tijd iets leuks van. Ik merk dat ik hierdoor nog meer nadenk voer het weekmenu, de boodschappen en het geld dat ik er aan uitgeef omdat ik heel graag die paar euro in de spaarpot doe aan het eind van elke week. Het word voor mij zo nog meer een sport om goedkoper boodschappen te doen. Groetjes!
Faith88 .. dat is lekker goedkoop! Sidmick.. Haha.. helemaal geen boeren. Dat kan natuurlijk ook nog. bellabella..vegetarische hoef ik mijn vriend niet mee aan te komen. Zelf vind ik het geen probleem om vegetarische te eten.. Vlees zegt me niet zo veel. Lovely.. mooi menu hoor.. Doe jij niet mee aan de ramadan? E1982... Jij bent ook al goed bezig. En biologisch eten is id een stuk duurder. Vind het knap dat je dan zo " goedkoop" boodschappen kan doen. **** Hier vanmiddag toch nog even naar de winkel voor chips.. 2 zakken paprika en een doosje popcorn gehaald ( goed voor 3 zakken).. 54,50 + 3,33 + 57,83
ik ga morgen weer. ga nog even bedenken wat ik wil gaan eten de komende dagen. zit nu op 30 euro. vanaf maandag tot morgen. iig de pangafilet die is in de aanbieding bij de ah. denk lekker met spitskool ofzo
Wij geven altijd vrij veel geld uit per week aan boodschappen (rond de 100 euro), dat komt mede omdat ik altijd pas last minute beslis wat we gaan eten. Naar aanleiding van dit topic had ik vorige week een week menu gemaakt, en dat ging echt top! was ook meteen wat voordeliger uit! Mijn menu was: Maandag: rijst met kipkerrie en ananas (kipkerrie uit de vriezer, had het vorige keer gemaakt, maar is voor 4 personen dus hielden we over) dinsdag: karbonade, aardappeltjes en bloemkool (grote bloemkool in de aanbieding gekocht pas, en in gedeeltes ingevroren, nu kunnen we er meerdere keren van eten) Woensdag: krieltjes, combino's met tomaat en mozzarella en salade. (ijsbergsla met komkommer, een lepeltje yoghurtmayo en Italiaanse kruiden) donderdag: spaghetti bolognese met salade (de sla die over was van woensdag) vrijdag: snackbar (oke das dan wat duurder) zaterdag: nasi zondag: broodje met ham kaas en ananas uit de oven. Deze week geen menu gemaakt, en nu eten we alweer duurden en makkelijker. We hadden wel vorige week onze spaarkaart van het plus boodschappen pakket vol, dus dat was mooi meegenomen!
Ik eerst ook niet, maar ik heb het toch gedaan Even blancheren, en daarna zo de vriezer in, en het kwam er prima weer uit! Die bloemkolen zijn zo groot, en we zijn maar met zijn 2tjes (ja oke, 3 maar de kleine eet nog niet mee) en ik vond het zonde de helft weg te gooien!
Ik had hier ook een grote bloemkool, we eten er morgen van en maandag.. Vind dat niet zo erg.. **** Ga voor volgende week nog strenger zijn met boodschappen en eerst naar de lidl. Wat er daar duurder is of niet hebben ga ik voor naar de supercoop. Ben benieuwd.
Wat grappig om te lezen! Ik doe het precies hetzelde, met de enveloppen. Ik pin 225 euro elke maand, 50 voor elke week en 25 voor onvoorziene dingen. Dat bevalt heel goed! We geven nooit meer uit dan dat we zouden willen, want op = op.