kun je luizen voor zijn?

Discussie in 'De lounge' gestart door jonibra, 26 aug 2010.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. SushiLover123

    SushiLover123 VIP lid

    22 jul 2008
    18.631
    31
    48
    Grote onzin. Is echt niets van waar. Ik heb één keer in mijn leven luizen gehad en dat was toevallig in Turkije, op vakantie. Nou geloof maar dat ik, mijn neefje en nichtje en alle andere kinderen jánkend op een rijtje zaten met allemaal die troep op ons hoofd en ik kan me ook aluminiumfolie herinneren voor het intrekken.... En geloof me, in de jaren 80 hadden ze echt agressief spul daaro... :(

    Kan zijn dat er Turkse gezinnen zijn die bepaald spul dat hier te koop is, niet zouden mogen gebruiken, maar als dat zo is, dan zijn dat echt uitzonderingen. En daarnaast zijn er dan genoeg andere dingen die ze zouden kunnen doen om hun kind luisvrij te maken. Als er al iets niet rein zou zijn, dan is het wel je kind met luizen laten rondlopen. Geloof me, iedere moeder wil haar kind luisvrij hebben en ik denk dat 99% van de Turkse moeders zich kapot schaamt als haar kind luizen heeft.
     
  2. vonnie73

    vonnie73 Fanatiek lid

    22 aug 2008
    1.898
    0
    36
    in un schwon huiske
    Afgelopen maandag ontdekte ik ook luizen bij mijn dochter, blijkt dat we ze allemaal hebben. Ik ben aan het kammen geslagen en lotion gebruikt. Het waren er gelukkig niet zoveel. Het was de tweede keer en ik kan me zo boos maken. Waarom wij? Waar komen die krengen vandaan? Ach, ik moet gewoon regelmatig kammen.
    Nu heb ik een elektronische luizenkam gekocht, men zegt dat die de luizen (in alle maten) gelijk dood. De recenties zijn veel belovend. Komende weken blijf ik dagelijks kammen. Mijn kids moeten volgende week weer naar school, zij moeten hun jas onder een luizenkap hangen. Ik wil er vanaf. Ook ik gebruik teatree olie maar ik was te laks geweest.
     
  3. Chillin

    Chillin VIP lid

    22 mrt 2007
    68.561
    899
    113
    Zorgprofessional.
    Belgische grens.
    Die elektrische luizenkam werkt goed bij mn dochter,naast de creme spoeling methode.
     
  4. jonibra

    jonibra Niet meer actief

    Bedankt voor alle tips/
    We hebben tea tree olie gekocht, cremespoeling gebruiken we al en zoon heeft extra gel + haarlak in zn haar...

    Nu maar duimen;)
     
  5. tupp

    tupp VIP lid

    13 jun 2009
    22.780
    18.927
    113
    Vrouw
    lerares basisonderwijs
    Ik werk op een basisschool (gelukkig in de bovenbouw, dat scheelt) en ik ben altijd erg gevoelig voor luizen. Mijn strategie als er weer een uitbraak is: ik was alleen vrijdagmiddag nog mijn haar. ;) Ze houden inderdaad van een schoon koppie. Vanaf maandagochtend gaat er dus ook nog eens haarlak of gel in. Doordeweeks draag ik mijn haar in een staart.
    Gelukkig hangt mijn jas niet aan dezelfde kapstok als die van de kinderen. Maar voor kinderen adviseer in een luizencape. (Geen plastic tas! Echt smerig als je daar een natte jas in hangt!)
    Hiermee ben ik al een paar jaar luis-vrij.

    Kinderen lopen natuurlijk wel wat meer risico dan de juf. Dus dagelijks met een luizenkam het haar kammen. En als je toch 'getroffen' wordt, moet je ALLES in één keer aanpakken. 't Heeft geen zin om luizenshampoo te gebruiken maar pas een dag later het beddengoed te wassen. En: niet alleen de jas van het kind met luis wassen, maar ook van alle andere gezinsleden.
    ('t Is vreselijk... je kunt er gerust een dag voor uittrekken ;))

    Zorg ook dat schone was en ongewassen kleding / beddengoed echt uit elkaar blijft. (Dus geen truitje na het luchten weer terughangen in de kast.)

    Wat betreft kinderen naar huis sturen als ze luis hebben: wij doen het niet gelijk, maar als een kind na herhaald waarschuwen niet luis-vrij is, mag een school inderdaad (in overleg met de leerplichtambtenaar!!) tijdelijk de toegang tot school ontzeggen.
    Maar wij zullen eerst altijd de ouders advies geven hoe ze van de luis af kunnen komen.
     

Deel Deze Pagina