alle gerechten of nog ff niet?

Discussion in 'Voeding' started by Annemarie76, Sep 2, 2010.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Annemarie76

    Annemarie76 Fanatiek lid

    Nov 25, 2008
    2,765
    0
    0
    wijkziekenverzorgende
    West-Stellingwerf
    kan een ukkie van (bijna) 13 maanden nu al wel of toch maar even niet volledig met de pot mee-eten?

    Dan denk ik vooral aan gerechten die je maakt met een zakje/pakje/potje ( knorr, maggi, conimex etc.). Het lijkt mij nog al zout of soms te pittig..
    De macaroni die ik gister gemaakt had, gekruid gehakt, pot pastasaus van c1000, blikje ananas en pasta, vond mn man voor Gijs nogal pittig...

    Wat geef jij je kindje ( van ongeveer 13 maand oud) nu nog niet, als t over de warme hap gaat?
     
  2. Cygnet2

    Cygnet2 Niet meer actief

    Ja, het kan maar het is niet verstandig om dit meer dan één keer per week te eten vanwege het hoge zoutgehalte.. dit geldt trouwens ook voor volwassenen!
    Kinderen zijn vaak dol op pittig en als ze geen last van krampen e.d. hebben kan je dat ook prima gewoon geven. Mijn zoontje eet sinds hij 6 maanden is knoflook, kerrie, paprikapoeder etc en is dol op curry, indonesisch etc etc.

    Tjonge.. je gaat een boel afvallen zeg! En al goed op weg! Zet 'm op!

    Oja.. mijn zoontje kreeg met 13 maanden niet:
    - rauw vlees (carpaccio, filet americain etc)
    - gefrituurd eten (hij heeft 2 x frietjes gegeten in zijn 2e levensjaar)

    en weinig / zelden:
    - eten uit pakjes of potjes
    - snoep / chips etc
    - chocomelk, fristi, chocolademelk, limonade
    etc
     
  3. adi

    adi Niet meer actief

    Hier krijgen ze nog niks uit zakjes/blikjes voorgekookte of kant-en-klare maaltijden. Ik vind het allemaal te veel bewerkt en te zout voor kleine kinderen.
    Ik moet zeggen dat wij onze menu ook behoorlijk aangepast hebben en dat we steeds meer alleen vers koken. Hier hebben ze weleens een frietje van MCD geproefd, maar dat is het ook wel. Misschien ben ik een zeikerd wat dat betreft, maar ik vind het nog niet nodig allemaal.

    Ik ben nu wel aan het overwegen of ik weer een keer bruine bonen uit pot kan gebruiken oid.
     
  4. deepfreeze

    deepfreeze VIP lid

    Nov 29, 2007
    11,895
    42
    48
    Mijn jochie kreeg het pittige wel, maar voor hem deed ik ook eerder al pittige kruiden in het eten. Denk dat ik vanaf 10 maand rustig ben begonnen met peper/paprikapoeder etc. Met 13 maanden at hij de chili con carne zo op, ik vond hem pittig, hij wilde een 2e bordje..

    Die potjes/zakjes proberen we voor onszelf ook niet dagelijks te gebruiken. Toen hij 13 maand was hielden we iets van 2 keer per week aan. Tegenwoordig ook wel eens vaker. Maar zelf maken is ook gewoon lekkerder soms..

    Maar er was weinig wat hij dus niet kreeg, alleen sommige dingen (zoals zout, te vet, te zoet) nog met mate..
     
  5. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Zoon van 16 maanden eet met de pot mee, maar nooit uit blik, pot of zakje. Oh nee dat jok ik; de tomatenpuree en nierbonen komen uit blik. Wij vinden pakjes-eten heel vies en zout...
    Hij heeft met 14 maanden op een bbq-feestje wat frietjes op, hij vond ze erg lekker, dat mag; wij eten nooit patat. Wel gebakken aardappeltjes hoor.
    Wij eten wel gekruid uit vreemde keukens, mijn man kan heel goed Indiaas, Mexicaans en Indonesisch koken. Dat is gekruid en een beetje pittig, maar hij houdt wel van pittig.
    Wat geven wij niet? Vlees en ei en koemelk.
     
  6. taliaa

    taliaa VIP lid

    Mar 2, 2007
    16,059
    2,201
    113
    Brabant
    getsie, nierbonen... Klinkt viezer dan kidneybonen;)
    ontopic: hier eet ze alles mee hoor. Vindt alleen niet alles lekker, maar steeds meer wel.
    Het enige wat ze niet krijgt is rauw vlees.
    maar pakjes, zakjes, friet, frikandellen, blikvoer, potjes, ja hoor... Diepvries, vers, koud, warm, alles mag hier*grijns*
    Het enige wat ze verder eigenlijk nooit krijgt is yoghi, behalve in de vakantie omdat ze toen geen pap at.
    Oja, priklimonade lust ze niet! *grijns*
    Het ligt ook een beetje aan je eigen instelling. Sinds ze met ons mee-eet zijn wij ook gezonder gaan eten. Dus ipv vrijdag friet, zaterdag broodje hamburger en zondag worstenbroodjes eten we nu in het weekend iets gezonder;)
     
  7. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Ja, lekker he!:D
     
  8. Boefjesmamma

    Boefjesmamma Fanatiek lid

    Jan 23, 2010
    2,378
    1
    0
    Afgestudeerd en werk zoekende.
    Gouda
    Aaron eet ook alles mee. Alleen sausjes uit een zakje beperk ik tot 1 keer per week.
    Hij heeft ook al eens wat frietjes mee mogen happen. Dan eet hij gewoon zijn eigen eten of een potje en als hij goed gegeten heeft, mag hij een paar frietjes snoepen (is nu 2x gebeurd).
    Wat betreft zoete dingen: hij mag 1x per week bosvruchten sojamelk en 1x per week een soja puddinkje. Overdag krijgt hij zelden tot nooit een koekje (of hij moet ze weer van mij gejat hebben grmbl).
    Ik kook verder nog steeds bijna altijd zoutloos. Ook omdat ik zelf ook zoutloos eet. Maar als je wel met zout kookt, zou ik zeker nog niet elke dag geven en niet veel.
     
  9. femkes

    femkes VIP lid

    Jul 24, 2007
    9,088
    10,382
    113
    Ons manneke eet in principe alles mee, alleen pittig eten ben ik voorzichtig mee. Dat heeft niet te maken met dat ik denk dat het slecht is, maar bij ons kost het onze slaap. Dat betekent dat als we pittige kip eten, ik de pittige kruiden op het laatst toevoeg, en dat bij hem weglaat. Iets soortgelijks hebben we met zalm en tonijn.
    We eten eigenlijk niets uit pakjes of blikjes. Alleen blikken tomaten eten we veel. Volgens de verpakking zit daar geen zout aan toegevoegd.
    Ik neem geen eten voor hem mee als ik de deur uitga, dus laatst op een feestje toen er alleen frites en kroket was, heeft hij dat gewoon gegeten. (Als ik het van tevoren had geweten had ik misschien wel wat geregeld, maar ik ging uit van iets van een buffet). Volgens het cb is dat geen enkel probleem. (vanochtend toevallig geweest)

    Hij krijgt geen chocola, geen yoki of chocomelk of zo. Wel koekjes, maar beperkt en met zoveel mogelijk vezels en dergelijke. Qua avondeten krijgt hij alles, qua toetjes geldt zo min mogelijk toegevoegde suikers en ook weer geen chocola.
     
  10. Samba25

    Samba25 Fanatiek lid

    Oct 22, 2008
    2,082
    0
    0
    Zuid Holland
    Fay eet ook bijna alles mee behalve filet american, salami en dat soort dingen.
    Verder qua avondeten eigenlijk alles. Ook weleens een beetje friet en heel soms een frikandelletje. Oh ja en ze krijgt ook geen shoarma o.i.d..
     
  11. Danabelle

    Danabelle Fanatiek lid

    Jan 3, 2008
    2,495
    0
    0
    Hier krijgt ze met avondeten gewoon wat wij eten. Maar stel wij eten shoarma met pitabroodjes, saus en salade, dan krijgt zij een paar reepjes vlees, een stuk pitabrood, een drupje saus en vooral sla met tomaten enzo (daar is ze toevallig ook gek op). Dus ik verander de verhoudingen wel eens. Doe ik met pasta ook, geef ik haar niet te veel saus als die uit een pot komt.
     
  12. Daan78

    Daan78 VIP lid

    Jun 25, 2008
    8,202
    1
    0
    Apeldoorn
    Noor eet in principe alles. Iemand schreef het hier ook al, maar ook wij zijn bewuster gaan koken (naja, ik dan :p) nu ze mee eet.
    De mixen laat ik voor haar nog even weg, maar als het even kan eet ze net zo als wij eten.
     

Share This Page