Vraag aan iemand met bijstand uitkering gezin

Discussie in 'De lounge' gestart door bosi333, 8 okt 2010.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Mams136

    Mams136 VIP lid

    26 jun 2007
    22.837
    0
    0
    achterhoek
    En waarom zouden voor mij andere regels gelden dan voor de rest?
    Als ik een bericht post dat niet duidelijk genoeg is vraagt 75% van de dames hier ook niet om verduidelijking...

    Maargoed lekker offtopic weer.

    White saber, ik hoop echt serieus uit de grond van mij hart dat er voor jullie een oplossing word gevonden dat jullie toch iets kunnen doen.
     
  2. jessy77

    jessy77 VIP lid

    9 aug 2007
    8.640
    5.947
    113
    Niemand heeft gezegd dat er voor jou andere regels gelden hoor:) Er is je alleen een optie aangeboden, daarbij lijkt me dat gewoon wat beschaafder dan wat die (volgens jou) 75% van de dames hier doen.
     
  3. sabrina79

    sabrina79 Fanatiek lid

    10 jun 2009
    2.962
    0
    36
    Leerkracht basisonderwijs
    Zaanstad
    Misschien heeft mams136 wel een hele goede reden om zo te reageren??

    Nu vallen jullie haar ook aan zonder dat je de achtergrond kent...

    De pot verwijt de ketel????????????
     
  4. Mams136

    Mams136 VIP lid

    26 jun 2007
    22.837
    0
    0
    achterhoek

    Dank!:D
     
  5. Vica86

    Vica86 Niet meer actief

    Heeft zij niet gezegd nogmaals.

    Ze zei dat als haar man gaat werken dat zij haar uitkering kwijt raakt.
    Nergens heeft ze gezegd dat dat de reden is dat haar man niet werkt.
     
  6. jessy77

    jessy77 VIP lid

    9 aug 2007
    8.640
    5.947
    113
    Sinds wanneer is 'iemand een optie aanbieden' een synoniem geworden voor 'iemand aanvallen?':(
     
  7. Mams136

    Mams136 VIP lid

    26 jun 2007
    22.837
    0
    0
    achterhoek

    En zeg nou eerlijk...Vind je het niet raar overkomen?;)
     
  8. luckybird

    luckybird Fanatiek lid

    2 sep 2009
    1.274
    0
    0
    NULL
    NULL

    Dikgedrukte klopt niet. Als een werkende zo'n 1800 netto heeft krijgt ie nul komma nul extra aan toeslagen. Werken of niet werken maakt zelfs op dat modaal salarisniveau dus niets tot weinig uit. En wel 40 uur per week buffelen en 42% belasting betalen....

    Nog afgezien van langdurigheidstoeslagen, extra geld voor sporten kinderen, kwijtschelding gemeentelijke heffingen, kwijtschelding schoolgeld, extra geld incidenteel voor vervanging als je wasmachine/koelkast en dergelijke stuk gaan, een babybonus, soms zelfs inrichtingskosten en betaalde opleiding met kinderopvang die je in de bijstand krijgt. De goed modaalverdiener kan hier allemaal naar fluiten want zijn bruto salaris (dat bedrag waar die hap belasting nog af moet, dus wat je zelf NIET krijgt) is te hoog. Ik snap er niks van Gun iedereen een goede boterham, maar ik vind wel dat werkenden iets moeten worden beloond (zonder werkende geen uitkeringen). Ook zij willen wel iets meer geld mogen houden en leuke betaalde scholing volgen.
     
  9. bamjolan

    bamjolan VIP lid

    7 mei 2008
    8.138
    0
    36
    Vrouw
    Moeder
    Den Haag
    Ik kreeg 1031 euro per maand en dan idd 500 aan toeslagen van de belastingdienst (zorg, huur, KGB, alleenst. ouder en heffingskorting de voorschotten dus die je 15 en 20e krijgt).

    Nu ik zelf weer werk word uiteraard alles weer afgebouwd met de uitkering, binnenkort krijg ik weer via mijn werk wat uurtjes erbij en dan ben ik heerlijk uit de uitkering!

    Ik kon ook kiezen, werken of ontheffing van de arbeidsplicht maar wel met een opleiding dat mag alleen met kids onder de 4 jaar.

    Maar ik vond werken fijner.
     
  10. Vica86

    Vica86 Niet meer actief

    Dus jij vind dat als iemand aangeeft beide een uitkering te hebben dat ze dan ook direct hun hele levensverhaal neer moeten zetten omdat anderen er anders raar tegenaan kijken???? :$

    Sorry hoor, misschien moeten jullie eens anders aankijken tegen mensen met een uitkering!!!!!!!!!
     
  11. Mams136

    Mams136 VIP lid

    26 jun 2007
    22.837
    0
    0
    achterhoek
    Oh nee absoluut niet.
    Maar als je zulke opmerkingen maakt zonder toelichting kun je minder leuke reacties verwachten.

    Het is toch niet moeilijk om te zeggen dat jullie beiden iets mankeert waardoor jullie niet kunnen werken? 1 zinnetje maar. Zonder details, maar verduidelijkt de boel wel.

    Maargoed, ik peer em hier weer want dit is weer een bodemloze put geworden(uiteraard mede dankzij mij, voordat er daar weer mensen over beginnen)
     
  12. Vica86

    Vica86 Niet meer actief

    Het klopt wel. Want iemand met een uitkering krijgt never nooit niet 1800 netto!!!!!
    Even een optelsom..

    Netto 1200 euro uitkering, plus maximale toeslagen (meerdere kinderen en dure huurwoning enz) kom je tegen de 1800 euro aan.

    Dus als iemand hetzelfde verdiend met werken (die 1200 euro netto) krijgt hij ook die toeslagen....


    Pfff... mensen zien hoge bedragen bij het woord uitkering staan en gaan direct in de aanval zonder het verhaal nog eens GOED te lezen.
     
  13. Vica86

    Vica86 Niet meer actief

    Toen ik het de eerste keer las... JA.
    Maar dan lees ik het nog een keer en probeer het van de andere kant te bekijken en dan klopt het toch behoorlijk goed in mijn ogen..

    Dus ja, ik ga iemand niet aanvallen op iets wat 2 dingen kan betekenen maar je niet weet welke het is.
     
  14. luckybird

    luckybird Fanatiek lid

    2 sep 2009
    1.274
    0
    0
    NULL
    NULL
    #214 luckybird, 10 okt 2010
    Laatst bewerkt: 10 okt 2010

    Is geen aanval hoor en ik kan prima lezen en heb nog verstand van zaken ook. Daarover graag geen insinuaties en die grote letters hoeven ook niet hoor, mijn ogen zijn prima. Misschien moet je zelf even eerst eens goed lezen, dat scheelt je een hoop frustratie.

    Ik heb eerder in dit topic gezegd dat iedere situatie anders is. Als je inderdaad 1200 netto hebt krijg je ook die toeslagen, natuurlijk. Mijn punt is dat als je meer verdiend het dus nog bijna niets uitmaakt dat je werkt, omdat je alle toeslagen misloopt en onder de streep bijna gelijk uitkomt. Niet echt stimulerend om te gaan werken voor veel mensen. En nee, dit is niet mijn situatie. Dikke kus!

    PS: no hard feelings jongens. Onze maatschappij is zo ingericht als ie is, dus ieder maakt zijn eigen keuzes naar die situatie. Daar is niks mis mee! Ik denk alleen niet dat dit betaalbaar blijft in de toekomst.
     
  15. Mams136

    Mams136 VIP lid

    26 jun 2007
    22.837
    0
    0
    achterhoek
    Dan voel jij je vast nu echt zoooo goed he....;)

    I'm out!
     
  16. Vica86

    Vica86 Niet meer actief

    Ja dat klopt idd.. Maar dat is hetzelfde als werken tegen het minimum loon en werken tegen net wat meer loon. In principe kom je op hetzelfde uit.

    Heeeel belachelijk dat vind ik ook. Maar ja, nederlandse wetten zijn eigenlijk ook gewoon belachelijk.
     
  17. Vica86

    Vica86 Niet meer actief

    Haha, nee hoor.
    In mijn ogen is het namelijk neit meer dan normaal ;)
     
  18. Caithlin79

    Caithlin79 VIP lid

    21 mei 2006
    6.208
    3
    38
    Ik hoop niet dat ik nu veroordelend overkom, maar ik vraag me toch iets af.
    Als je beiden niet in staat bent om (ook maar gedeeltelijk) te werken door persoonlijkheidsstoornissen, worden jullie dan wel begeleid in het ouderschap?
    Want ik denk dat een kindje op sociaal gebied ook behoorlijk tekort gaat komen aangezien géén van beide ouders hem/haar een stabiele sociale en emotionele basis kunnen geven...
     
  19. Caithlin79

    Caithlin79 VIP lid

    21 mei 2006
    6.208
    3
    38
    Wat overdreven.

    Je reactie naar Whitesaber was ontzettend fel. Ik zat echt met plaatsvervangende schaamte te lezen en was blij verrast om te zien dat ze er heel relaxed op reageerde.
    Zolang er niet duidelijk staat op welke grond iemand een bijstand ontvangt vind ik het persoonlijk verre van netjes om op zo'n belerende manier te reageren.
     
  20. Marjolijn

    Marjolijn Fanatiek lid

    22 aug 2010
    1.154
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ai, ik begrijp je vraag Caithlin79, maar ik vind het een erg riskante vraag gezien de discussies die hier al oplaaien...
    Laten we hier niet een nieuwe discussie starten over iemand die daar niet om heeft gevraagd. Want een discussie kan ontstaan, aangezien ze ook niet online is en dus niet kan reageren. Kun je je daarin vinden?
     

Deel Deze Pagina