Wat doen jullie ´groen´?

Discussion in 'De lounge' started by Cinnamon, Oct 15, 2010.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Sannehai

    Sannehai Niet meer actief

    owja ik heb ook groene stroom:D toch nog wat erbij haha
     
  2. kvinna

    kvinna Niet meer actief

    Even een knuppeltje in het hoenderhok gooien (sorry, ik kan het niet laten...): we zijn van plan niet meer dan twee kinderen te krijgen (mocht dat lukken). Zo krimpt de bevolking niet, maar belast je het milieu ook niet overmatig.

    En voor de rest: hier niets op de fiets (wonen te ver van de bewoonde wereld), scheiden het afval wel heel netjes (papier in twee verschillende bakken, glas, metaal, plastic, is hier in Zweden verplicht), hebben natuurstroom en een aardwarmtesysteem voor de verwarming. Verder is het huis heel goed geïsoleerd. We eten geen biologische producten, de gewone boodschappen vind ik hier al duur zat. We gaan nooit met het vliegtuig op vakantie.
     
  3. Jo79

    Jo79 VIP lid

    May 6, 2007
    25,068
    3,862
    113
    Ik heb het zelf niet, maar de was doen met regenwater lijkt mij niet vies hoor, zal vast wel een soort filtersysteem inzitten neem ik aan.

    Wat ik groen doe:
    - Regelmatig biologische groente en biologisch vlees (behalve kip, want dat is een stuk duurder), biologische zuivel. We eten sowieso niet veel vlees.
    - Ecologische allesreiniger en w.c.-reiniger (maar ook gewoon Ajax ofzo, wissel het af, maar gebruik voornamelijk die ecodingen).
    - Wasbare luiers
    - Laat niet onnodig de kraan open staan tijdens het tandenpoetsen ofzo.
    - Plastic scheiden, gtf alleen wanneer het wat minder warm is, anders krijg ik fruitvliegjes in de keuken en ben te lui om voor alles naar de groene container in de tuin te lopen.
    - Probeer wel vaak de fiets te pakken als het even kan i.p.v. de auto, maar doordat ze hier zo fijn het fietsen willen motiveren, laten ze de auto's een heel stuk omrijden en dan nog met tig hobbels in de weg, dus gas geven, remmen, gas geven remmen etc. Stom bedacht, want wanneer je nu de auto pakt, verbruik je juist meer benzine.
     
  4. Daydreamy

    Daydreamy Fanatiek lid

    Sep 7, 2007
    3,945
    42
    48
    Female
    Onderwijsassistent
    Ergens in de Polder
    Wat wij groen doen:

    - Niet onnodig de kraan laten lopen
    - Lichten uit waar we niet zijn
    - We hebben groene stroom
    - Probeer zo veel mogelijk te fietsen/lopen (wonen gelukkig overal dichtbij, incl. werk)
    - Tas(sen) mee als we boodschappen gaan doen
    - Verwarming aan als we het na het aandoen van warme kleding nog steeds koud hebben ;)
    - Op lagere temperaturen wassen (incl. vaatwasser -> heeft eco-stand)

    Kan verder even niets bedenken..
     
  5. debby82

    debby82 VIP lid

    Nov 18, 2008
    25,903
    1
    0
    Hypotheekacceptant
    zaandam
    die 2 kinderen die je neemt... doe je dat voor het milieu of omdat je zelf niet meer dan 2 kinderen wilt ;)
     
  6. nijntje1984

    nijntje1984 VIP lid

    Sep 15, 2008
    15,693
    1
    0
    Neen hoor, geen emmertjes :p

    Dat water komt helemaal gratis uit de lucht gevallen ;) Moeten er niet voor betalen. Alleen de installatie van de pomp en filters kost wat geld, maar da's eenmalig he. Door de filters is het water heel proper (maar wel niet drinkbaar).
     
  7. Devilschase

    Devilschase VIP lid

    Dec 1, 2007
    21,155
    8,129
    113
    Generaal zonder leger.
    Flevoland
    Het enige groene wat ik doe is tuinieren.
     
  8. littleladybug

    littleladybug Niet meer actief

    De dingen die ik "groen"doe, doe ik eigenlijk puur uit eigenbelang. Wel jammer. Maar er wordt zo gigantisch veel nadruk opgelegd dat het bij mij een beetje de andere kant op werkt. Bij alle "groene" mensen: doen jullie dit hoofdzakelijk voor het milieu of is het net als bij mij mooi meegenomen dat het voor het milieu ook goed is?
     
  9. oleander1986

    oleander1986 Fanatiek lid

    Aug 20, 2009
    1,298
    0
    0
    zelfstandige
    Midden Nederland

    Allebij. Het gaat me om mijn eigen gezondheid en die van mijn kinderen (biologisch eten en bio verzorgingsproducten) en ook om het milieu. Ik wil absoluut niet meewerken aan de bio-industrie, vind het echt te erg voor woorden wat er allemaal met die dieren gebeurd om wille van de vlees consumerende mens.
    Ook het bespuiten en manipuleren van het eten vind ik erg voor de mens zelf, maar ook voor het milieu. Er zijn ook mensen die eters van biologische producten weer asociaal noemen omdat er veel meer grond en tijd nodig is om minder eten te produceren, maarja, het is maar waar je belangen liggen.
    En veel mensen vinden bio eten te duur, ik ook. Heb weinig geld en zou voor hetzelfde geld 3 keer zoveel kunnen kopen in een normale supermarkt, maar dat wil ik gewoon niet. (niet dat ik nooit iets in een normale supermarkt koop hoor, je hebt ook heel veel bio producten bij de ah, die dan weer goedkoper zijn als bij de natuurwinkel.
     
  10. angiebaby

    angiebaby Fanatiek lid

    Jan 12, 2010
    3,872
    0
    0
    ik zet de verwarming pas aan als t echt nodig is.
    ik zet niet onnodig t water aan.
    niet op elke kamer de verwarming aanzetten.
    een nieuwe ketel gekocht.
    niet 30 lampen aan ofzo.
    niks op standby.
    maar moet eerlijk zeggen dat ik dit gewoon voor mn portomonee doe.

    wij eten normaal geen aparte dingen biologisch ofzo.
    ik gebruik gewoon diverse schoonmaakmiddelen.
    we hebben 2 auto's omdat we die beide voor ons werk nodig hebben anders komen we niet op ons werk openbaar vervoer is hiet maar 1 bus en op heel weinig tijden en heeeeel ver lopen dus nee.
    al t afval scheid ik wel erg goed dat is een sport van mij haha
     
  11. kvinna

    kvinna Niet meer actief

    Ik had er zelf nooit zo naar gekeken en had nooit een vast aantal in mijn hoofd, drie leek me ook wel leuk, maar mijn man was hier heel stellig in toen we elkaar tien jaar geleden leerden kennen en ik moet zeggen dat ik me met alle nieuwsberichten over overbevolking en niet voldoende voedsel en schoon drinkwater toch ook verantwoordelijk voor het aantal mensen op aarde. Klinkt misschien een beetje zalvend, maar ik meen het wel.
     
  12. Cinnamon

    Cinnamon Fanatiek lid

    Jun 24, 2009
    2,478
    0
    36
    Net als Oleander, beide eigenlijk. Eten omdat het gezonder is en omdat ik het onzin vind om bv sperzieboontjes uit Israel te eten als ik ook Hollandse tuinboontjes kan kopen (scheelt weer kerosine in de lucht)
    En natuurlijk koop ik ook dingen in de supermarkt hoor. Maar alle beetjes helpen toch?
    Ik kijk de laatste tijd ook naar verpakkingen in de supermarkt. Ik koop liever een rol koekjes dan hetzelfde koekje dat individueel in folie verpakt, vervolgens in een plastic bakje wat weer in een verpakking zit.
     
  13. Caithlin79

    Caithlin79 VIP lid

    May 21, 2006
    6,208
    3
    38
    Strikt genomen krimpt de bevolking wel als iedereen max 2 kinderen neemt ;)
    Je hebt minimaal 2,1 kinderen per stel nodig om de bevolking op peil te houden. Volgens mij zitten we nu gemiddeld op 1,7 (autochtonen iig) en krimpt de Nederlands van oorsprong bevolking dus wel langzaam.
     
  14. Caithlin79

    Caithlin79 VIP lid

    May 21, 2006
    6,208
    3
    38
    Ik snap je hoor, echt, maar wil toch nog even benadrukken dat die overbevolking niet door de westerse bevolking komt maar juist door de 2e en 3e wereldlanden.
    Binnen de westerse wereld krimpt de bevolking juist schrikbarend. Een van de redenen waarom er door de overheid steeds gestimuleerd wordt om immigranten binnen te halen, zodat de bevolking op peil blijft en we elkaar kunnen blijven onderhouden.
     
  15. Suusjeuh

    Suusjeuh VIP lid

    Jul 4, 2010
    13,212
    13
    38
    Verpleegkundige/gastouder
    Ik doe niet heel bewust groen, maar probeer wel op bepaalde dingen te letten.
    * Wasbare luiers & geen wergwerp maandverband maar een mooncup en katoenen inlegkruisjes
    * Wassen met een volle trommel en afgepaste hoeveelheid wasmiddel ( Minder als 't voorschrift )
    * Geen plastic tasjes
    * Deed voor zwangerschap veel op de fiets, nu ivm bekkenklachten niet helaas
    * Scheiden van afval; plastic, papier, glas, groen, rest.
    * Producten kiezen waarvan verpakking recyclebaar is, bv yohi uit plastic fles ipv kartonnen pak.
    * Zuinig met energieverbruik maar dat is meer vanwege de portomonee
     
  16. mamamuts

    mamamuts Niet meer actief

    Wij zijn niet zo'n goeie voor het milieu...:)
    Wat we wel niet weggooien iedere dag aan luiers, billendoekjes en toetenboeners! Niet normaal.
    Daar in tegen gebruiken we wel veel spaarlampen. :D En we scheiden afval. Maar dat is het wel zo'n beetje...
     
  17. Djamila

    Djamila Fanatiek lid

    Oct 8, 2010
    2,221
    3
    0
    Wij zijn niet zo groen.
    Douche doe ik zo kort mogelijk, deed ik eerst standaard een half uur nu 15 minuten.
    De kachel staat eigenlijk altijd savonds aan, overdag niet.
    Afval scheiden doen we ook. dat was het volegns mij al.
     

Share This Page