Regels & schema's & alles zo snel mogelijk zonder mama

Discussion in 'Baby en dreumes' started by Duchess, Oct 28, 2010.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. nonnie26

    nonnie26 Niet meer actief

    nou meiden hier een mama die zich wel aan een schema houd!!!

    in de eerste week kraamweek was ik wat onzeker maar het moedergevoel was er wel gelijk ik ging BV geven dus dat was even wennen want een flesje maken is een koud kunstje vergeleken bij BV, als advies van mijn wat oudere kraamhulp kon ik het beste de eerste periode tussen elke voeding gemiddeld zo'n 3 uur tussen laten, dit uitgevoerd en ging prima BV was goed op gang en de drie R'en werden hier toegepast, helemaal top en na een week nachtvoedingen kon ik die eraf laten want mevrouw werd een keer niet wakker in de nacht en de dagen erna ook niet! dit is niet om op te scheppen of iets dergelijks maar het is nou eenmaal zo..

    ons schema is als volgt opgebouwd en onze meid is hier tevreden mee

    8.30 eerste voeding wordt ze een half uur eerder waker dan speelt ze even in de box tot half 9 dit vind ze trouwens niet erg maar juist geweldig!!

    11.00 fruit ook dit geeft ze aan want om kwart voor 11 komt ze dan gaat ze in de wipper en pak ik alle spulletjes dus eten om 11 uur

    13.30 een fles en stukje brood dan gaat ze naar bed en wordt zelf standaard om half 4 wakker ze valt gewoon zelf in slaap en heeft werkelijk waar maar twee keer gehuild toen ze in bed lag 1 keer in de kraamweek van de krampjes en de tweede keer toen ze ziekjes was dus laten huilen is hier ook niet aan de orde!!!!

    boodschapjes halen en om 5 uur groente hap en een klein flesje daarna in de box en om 19.00 laatste fles dat geeft ze zelf aan om kwart voor 7 dat ze het zat is en naar bed wil dus dwing haar nergens toe laat dat duidelijk zijn..

    tussen dit schema in word ze overmatig geknuffeld en sta ik altijd voor haar klaar net als mijn man, ben express thuismama geworden om voor mijn kleintje te zorgen..

    moet ze alles al kunnen? NEE dat hoeft ze niet ze begint nu met draaien terwijl er zat van haar leeftijdgenootjes allang draaien en terugdraaien, ben begonnen met 4 mnd fruit en dit ging niet goed dus we zijn gestopt voor haar wil er niet iets in doen als het niet werkt he!! sinds 5,5 mnd eet ze wel goed en is tevreden, mijn meidje is supervrolijk en ze huilt echt nooit dat is gewoon zo en kan ik niets aan veranderen, ze slaapt nu van 19.30 tot 8.00/8.30 en niet omdat ik haar dwing om te slapen, ze doet het zelf...

    wat betreft andere culturen sorry maar ik vind het niet normaal dat een kind van 3 of 4 niets anders wil dan mama haar borst maar dat vind ik er zijn er zat die er anders over denken ieder zijn eigen mening ;)

    bij ons werkt het schema nu eenmaal perfect en hebben wij misschien een makkelijk meisje en zal het bij een tweede waarschijnlijk anders zijn maar voor nu reageert deze dame er perfect op!!!!

    nog even ter verduiding ik ben echt niet onzeker en houd me eigen niet aan de rust regelmaat en reinheid omdat ik onzeker ben ik doe het juist omdat het onze meid ten goede komt dat is duidelijk maar ieder kind is anders dat is duidelijk ;)

    oh ja mijn verhaal is ook niet om op te scheppen dat hoeft niet want dat doen er al genoeg ;)
     
  2. vinisa

    vinisa Fanatiek lid

    Sep 8, 2008
    4,346
    1
    36
    @ fafje: oh nee dan begrijp ik je. Tja ik denk dat velen ook wel het moedergevoel zullen volgen. Ik kreeg ook vaak te horen dat ik mijn dochter verwende.. of nou ja dat ze eraan GEwend raakte ;)

    En dat keer op keer, alsof iedereen het zo zeker wist.

    Ik heb inderdaad een keer op advies van de kinderarts haar laten huilen, want ze huilde volgens de kinderarts uit gewenning dat ik haar wel bij me zou nemen. Ze had geadviseerd dit te proberen. Laten huilen en elke 10 minuten troosten en dan weer weglopen. Deuren dicht, tv aan zodat ik het niet kon horen, etc. En toen ik vroeg waar de grens dan lag, omdat mijn dochter waarschijnlijk dan uren zou huilen.. kreeg ik als antwoord "tot de volgende voeding en dan ga je weer verder daarmee".

    Ik wilde het niet, maar toch geprobeerd. Want ik wilde wel eerlijk kunnen zeggen bij de volgende controle dat mijn dochter niet huilt om aandacht maar gewoon omdat ze pijn heeft.

    Ze had gezegd dat het bij "pittige" baby's, zoals mijn dochter, het wel een week kon duren voordat ze het zzou accepteren.

    Moet eerlijk zeggen dat ik het maar anderhalve dag heb geprobeerd en dan niet consequent. Het ging inderdaad tegen mijn moedergevoel in. Die kinderarts kon van mij de pot op met dat advies :p

    Toen heb ik dus wel geprobeerd een schema aan te houden en dat had deels met onzekerheid te maken en deels niet. Ik deed het met de hoop dat de arts dan zou beseffen dat het niet om de aandacht ging. En natuurlijk was ik onzeker, ik kreeg continu te horen dat ze echt eraan gewend was dat mama haar wel bij d'r zou nemen.
     
  3. nonnie26

    nonnie26 Niet meer actief

    sabse, dat zou ik dus echt NOOIT kunnen vind het knap van je dat je het uberhaupt geprobeerd hebt!!! ook ik zou mijn kleintje bij me nemen als ze zou huilen en zou haar nooit laten huilen ze geven aan dat er blijkbaar iets mis is anders zouden ze het niet doen toch goed van je dat je die kinderarts de pot op hebt gestuurd ;)
     
  4. fafje

    fafje Niet meer actief

    @nonnie ...ja maar jouw kindje is al 6 mnd!!...die kan honger ook al rekken...3weken oude babies niet...

    ja dat je baby huilt zodat je komt, vind ik niet meer dna logisch...aangezien dat het enige is dat ze kunnen...
    Mn zoontje huilt ook als ie moet slapen ofzo...dan laat ik hem huilen(gewoon normaal, niet overstuur ofzo)..maar ga ik er wel naar toe om te troosten...of ik blifj even bij hem tot ie half indoezelt..
    Tja dan GEwend hij dara maar aan...no problem voor mij...ik bedoel hij is nog zo jong...langzamer hand bouw je dat toch wel af...
    Ik ga in elk geval niet naar 1 kik gelijk naast zn bedje staan/eruit halen..

    maargoed ik zelf hou ook van schema's...maar vooral voor mezelf...zodat ik een goed beeld van de dag krijg...verschuiven doe je toch wel als je het niet anders kan...maar ik kan de honger van mn zoontje niet een half uur rekken...dan is het huis te klein haha!
     
  5. vinisa

    vinisa Fanatiek lid

    Sep 8, 2008
    4,346
    1
    36
    Ach een baby (zeker als ze zo jong zijn) kan niet volgens een ideaal schema leven (uitzondering daar gelaten). Vandaag had mijn meisje rond 18.00/18.10uur duidelijk honger en 18.30uur was eigenlijk de tijd dat ze weer "mocht". Maar dan maken we gewoon de fles en krijgt ze die lekker.

    En uh.. als ik dat niet zou doen.. nou dan laat ze wel even merken dat ze heeeeeeeel erge honger heeft en NU eten wilt :D Rekken is dan onmogelijk al zou ik dat willen.
     
  6. vinisa

    vinisa Fanatiek lid

    Sep 8, 2008
    4,346
    1
    36
    Nou ja, ik deed het eigenlijk omdat ik serieus genomen wilde worden. En nadat ik voor de (leek het wel) 100ste keer te horen kreeg dat het gewenning was begon ik te twijfelen... :) Zou het echt gewenning zijn?? Is het dan niet de pijn waardoor ze zoveel huilt, zoals ik denk???

    Heb het tenminste geen week volgehouden :D
     
  7. nonnie26

    nonnie26 Niet meer actief

    @fafje, als je goed leest dan zie je dat wij al een schema hebben vanaf dag 1, toen was ook tevreden en kreeg ze ook niet na een uur een voeding omdat ze wakker was en huilde dat was puur omdat ze bij me wilde zijn heeft niets te amken met weigeren om eten te geven kwestie van uitvogelen wat je kleintje wil!!
     
  8. fafje

    fafje Niet meer actief

    @nonnie ...oh en je moet je niet aangesproken voelen want rust en regelmaat is juist wat volgens mij iedereen toepast...

    Maar het ging over de strakke schema's en regels in dit topic...TS vroeg zich af waar dat vandaan komt, dat sommige zo enorme haast hebben als het gaat om wat je baby moet kunnen (zelf in slaap, eten op gezette tijden)

    ;)
     
  9. nonnie26

    nonnie26 Niet meer actief

    kan me voorstellen dat je dan gaat twijflen maar je weet nu ook dat jouw gevoel het beste is toch???
     
  10. nonnie26

    nonnie26 Niet meer actief

    voel me ook zeker niet aangesproken hoor ;)

    en ja ik denk dat het komt door kraamhulpen en CB die zeggen dat ze voor een bepaalde leeftijd toch echt nog steeds 4 flessen MOETEN drinken omdat het nou eenmaal zo is en o wee als je daar van afwijkt ik denk dat het daar van komt omdat sommige mama's onzeker zijn en daardoor gaan geloven wat CB zegt snap je me nog niet ik niet namelijk hihi :)
     
  11. fafje

    fafje Niet meer actief

    @nonnie...

    Nee precies maar ik bied niet gelijk mn borst aan als mn kind wakker wordt na een uur en huilt...
    Tenminste ik zie heel duidelijk verschil en hoor het vooral wat eet-honger is of mama-honger...dus ik begrijp t..

    Schema zoals jij met tijden werkt hier nite...wel een goede reglemaat...alles gebeurd in de zelfde volgorde of op zelfde momenten...dus ochtend-middag-avond-nacht ....in principe ook een schema....tis maar hoe je dat invult...alleen hoe jij het doet is niet echt wat TS bedoelt...

    maar wel goed en fijn voor je dat het zo werkt! ;)
     
  12. pooh82

    pooh82 Fanatiek lid

    Jan 11, 2009
    1,820
    1,034
    113
    Nog even een aanvulling: Ik vind zonder schema werken ook prima voor degene die zich daar prettig bij voelen, maar ik werk op een kinderdagverblijf en ik snap dan niet dat er soms kinderen oververmoeid bij ons komen, omdat ze volgens ouders pas om 23.00 gingen slapen?!? Dan denk ik soms wel: Dit is niet de goede manier van naar je kind kijken. Soms moet je daarin wel je eigen grenzen stellen, maar ook dat is mijn mening:). Zelf zou me dat nooit gebeuren dat mn kind gaat bepalen hoe laat hij/zij naar bed gaat.
     
  13. desteny

    desteny Actief lid

    Dec 13, 2005
    272
    0
    0
    hoi,

    hier werk ik ook nie echt met een schema.. ik voed haar als ze honger heeft en ze gaat naar bed wanneer ze moe is...maar sommige dingetjes zijn er wel ingeslopen... ze weet al precies dat ze na het eten in lekker in bad gaat en daar nemen we ook ruim de tijd voor... daarna en fles en ze valt als een blok in slaap tot de volgende dag.... aleen de laatste tijd is ze weer wakker s'nachts en krijgt ze ook gewoon een fles omdat ze die wil... dat is de laatse dagen tussen 04.00 en 05.00 en daarna slapen we samen nog een uurtje of 2 a 3 samen naast elkaar... vind het heerlijk en totaal niet erg... als zij maar tevreden is!!! en dat is ze.... ze is altijd vrolijk en ik dus ook:D:D!!
     
  14. Snoopy1979

    Snoopy1979 VIP lid

    Oct 8, 2006
    34,227
    7,274
    113
    Female
    Brabant
    Tja Eva ging een jaar terug ook regelmatig om 22 uur pas slapen. Dan lag ze om 19:30 in bed, ging vervolgens zingen en kletsen en sliep dan dus pas om 22 uur. Maar ze was 's ochtends wel goed gemutst en ging op het kdv ook lekker slapen tussen de middag. Maar om 23 uur pas slapen betekent dus niet altijd dat ouders hun kind wakker houden. Soms wil een kind gewoon echt niet slapen als je het in bed legt.
     
  15. Kimi1

    Kimi1 Fanatiek lid

    Apr 17, 2010
    1,946
    54
    48
    hey meid...

    ik doe ook niet echt aan schema,s ik kijk naar mijn dochter en hoe zij zich voelt...
     
  16. Duchess

    Duchess VIP lid

    Jan 26, 2006
    11,503
    3
    38
    Eindhoven
    Wbt laten huilen; dát heb ik wel gedaan. Haha.
    Moest ook van de kinderarts, maar wel nadat ze helemaal ondersteboven gekeerd is of ze ergens last van had o.i.d. en alles was helemaal goed. Hier was het wel gewenning, en dan wel de gewenning dat ze iedere 10 tot 20 minuten wakekr werd snachts en al bij ons in bed lag en elke keer aangelegd werd als ze wakker werd omdat ze dan zo snel mogelijk in slaap viel. (als je kapot bent moet je wat)
    Dus het kan wel helpen. Maar met 4 weken NIET.

    Daarom vind ik in dit onderwerp heel veel verschil in leeftijd. Een baby van 4 weken is heel anders dan een baby van 6 maanden of 12 maanden. Vandaar dat ik zeg dat je beter uit kunt gaan van een pasgeborenen. En dan niet zo zeer op de schema's. (ik snap dat regelmaat goed is voro sommige kindjes maar met mijn stukje schema doel ik op errug vaste schema's en niet 'halve schemas' zeg maar ;) )
    Mijn dochter gaat ook iedere avond op dezelfde tijd naar bed, dan is ze moe. Wordt ook iedere ochtend ongeveer even laat wakker en krijgt altijd 10 tot 20 minuten daarna honger. Dus wbt ingeslopen schema's tuurlijk lijkt me normaal. Dus dat is niet zo zeer waar ik op doel.

    Maargoed volgens mij wordt het al wat beter begrepen wat ik bedoel. :D En dan toch echt wel met nadruk op de regels & alles zo snel mogelijk zonder mama moeten kunnen hoor.
     
  17. ikkelies10

    ikkelies10 Fanatiek lid

    Jul 31, 2007
    2,139
    0
    0
    thuiszorg
    noord-holland
    ik voel dat precies hetzelfde!
    waarom moet alles zo volgens de regels?

    nu merk ik wel dat het ene kind het andere niet is hoor!
    mijn dochter was helemaal niet van de regelmaat..
    bij haar namen we alles zoals het kwam!

    maar mijn zoon heeft wel regelmaat nodig! niet speciaal tijden enz maar wel op tijd naar bed enz.
    (hij heeft in het begin wel veel problemen gehad, en toen merkte we wel dat hij echt rust en regelmaat nodig had. niet qua tijden maar wel qua volgorde)

    maar verder doe ik ook niet alles op regels en tijden omdat het ''moet''
    zoals dat mijn dochter savonds ook nog een fles warme melk krijgt als ze naar bed gaat ( dat moet je ook het cb ook niet zeggen:D)

    mijn kids krijgen ook wel gewoon een lekker snoepje of chips enz

    tja ik volg eigenlijk gewoon het ritme van me kids, we hebben wel richtlijnen maar een half uur eerder of later who care's
     
  18. ikkelies10

    ikkelies10 Fanatiek lid

    Jul 31, 2007
    2,139
    0
    0
    thuiszorg
    noord-holland
    en hier heb ik met dochterlief ook totdat ze 1 was moeten helpen met in slaap vallen. nu heeft ze nergens problemen meer mee..
     
  19. Miepie74

    Miepie74 Fanatiek lid

    Oct 10, 2008
    4,062
    8
    0
    Ik ben niet van schema's maar wel van regels en ook van zelfstandigheid. En waarom? Omdat ik een idee heb over opvoeding en dat zal anders zijn dan sommigen en hetzelfde als anderen. Voor mij is opvoeden (en dat begint met de geboorte wat mij betreft) het begeleiden van een persoon naar een zo zelfstandig mogelijk leven. Voor mij houdt dat in dat er regels zijn, dat er geen suiker en snoep wordt gegeten, dat er op tijd naar bed wordt gegaan, maar wel dat er goed wordt gekeken naar de behoeftes van mijn kind. En dat kan prima samengaan wat mij betreft maar ik heb een behoorlijk zelfstandig kindje dat al heel snel heel goed aan kon geven waar haar grenzen liggen. Kinderen moeten wat mij betreft ook leren dat soms dingen nu eenmaal even niet gaan zoals zij willen.
    Los daarvan wil ik een stukje van en voor mezelf bewaren en moet ik er gewoon niet aan denken de hele tijd 'in dienst' te staan van mijn kind als het gaat over voeden of slapen of wat dan ook. Maar dit alles zonder echt schema eigenlijk...
     
  20. lennylenn

    lennylenn Niet meer actief

    ik snap je wel hoor en nu ik het allemaal zo lees denk ik van goh ze heeft toch wel heel erg gelijk....hmmmm ik ben ook best wel van de schemaatjes en waar dat vandaan komt tjahh omdat het je wordt aangeleerd zeg maar.
     

Share This Page