Goeiemorgen, Ik heb het vermoeden dat mijn zoontje de laatste tijd minder tevreden is. Zijn/ons schema is: 8.00 210+7 12.00 1,5 a 2 broodjes met boter en ivm zelf eten nu even geen beleg meer Na de broodjes zijn fruithapje 17.00 avond eten en soms een toetjes maar meestal gaat hij daarvan erg boeren en zuur terug geven. 19.00 210+7 Soms als hij tussendoor wakker is krijgt hij een rijstewafel maar hij slaapt erg veel. Water krijgt hij over de hele dag tussendoor en meestal gaat er een flesje of tuit van 120 cc water door heen. Nu heb ik het gevoel dat hij niet meer tevreden is dus zit ik er aan te denken om weer een flesje bij zijn middag eten te gaan geven inplaats van de fruithap en die dan in de ochtend te gaan geven voordat hij naar bedje gaat. Maar kan ik weer 3 flessen geven? Of kan ik al over stappen op iets anders en dan in een tuitbeker? En moet ik mijn zoontje weer vitamine d toevoegen?? Ik ben van de week op het cb geweest maar ze liepen uit dus kreeg een beetje een gehaast gevoel en daardoor helemaal vergeten te vragen. Alvast bedankt voor jullie meedenken en adviezen Groetjes Luna
Waarom begin je niet met de ochtend een goed, stevig ontbijt te geven? Je kunt bijvoorbeeld pap geven of ook een boterham. Ik gaf met 9 maanden pap als ontbijt (of muesli) met fruit. Goed begin van de dag! Ik zou persoonlijk niet meer melk gaan geven. Rond 1 jaar is 300ml zuivel voldoende. Je zit daar nog ruim boven. En ik zou gewoon beleg op de boterham doen.. is wel zo lekker. En een beetje knoeien hoort er echt bij! (smeerworst, appelstroop, smeerbare kazen (of even onder de grill zetten), etc etc)
Mijn dochter eet ook het liefst brood zonder beleg. Heb alleen nog maar appelstroop en fruit op brood geprobeerd. Smeerkaas/worst vind ik nog niet zo geschikt voor een klein kind en kaas kan ze ook niet ivm allergieen. Mijn dochtertje eet het volgende op een dag: - 1-2 boterhammen met boter (s morgens wat als ontbijt maar dat is meestal niet zo veel, 's middags de rest en dat is vaak meer) - 100-120 cc water/slappe rooibosthee - 1 stuks fruit (appel is favoriet) - avondeten: +/- 1 aardappel + schep groente, soms geprakt, meestal vanuit het vuistje. Ze eet ook wel rijst of pasta met groente. - 2 bambix rijstewafeltjes - 6-7x borstvoeding (in totaal 600-800cc denk ik)
Mijn schema is: 07.00-08.00 fles 200+6 met bambix(gaat leeg) 10.00-10.30 fruit(hooguit een half potje) 11.30-12.00 brood(bijna niet) 15.00 fles 150+5 17.00 warm eten(vol potje) toetje krijg ik er niet in grrr Sinds 2 weken wil ze na haar groente helemaal niks meer, ze kreeg altijd nog een flesje om 20.00 maar die wil ze absoluut niet meer! Tussendoor krijgt ze diksap of water en soms een liga of nijntje koekje. Ze eet de laatste tijd erg slecht, wel bezig met tandjes en erg verkouden dus hopelijk komt haar eetlust snel terug!
Mijn schema is 7.00 uur 180+6 met pap 10.30 uur fruit 12.00 uur 1 tot 2 boterhammen met niets erop. Mevrouw spuugt alles met beleg weer uit. en 180+ 6 fles 15.00 roosvicee + soepstengel of 2 bambix rijstewafels 18.00 uur warm eten en biogarde met roosvicee voor het naar bed gaan krijgt ze ook nog wat water
Ik zie dat er veel variatie is met de schema'tjes. Zou ik bijv. Een klein beetje gewone melk mogen gevenbij zijn middag eten? En moet ik vitamine d bij gaan geven? Ik merk dat mijn zoontje meteen na de fles begint te huilen en meestal is dat als hij niet voldaan is dus vandaar dacht ik dat ik hem misschien te weinig geef op de dag. Ook slaapt hij ineens stukken korter in de nacht.. Het is een flinke man en de hele dag zou zijn mondje op en neer kunnen gaan volgens mij als ik hem een rijstewafel geef is het ook binnen no time op ook is hij de hele dag erg druk met lopen en zit geen seconde meer stil. Dus dan heeft hij ook veel nodig aan voeding lijkt me, toch? Groetjes
Melk krijgt hij genoeg dus dat zou ik niet extra geven. Anders wat extra brood(korst), fruit, groente, enz. Misschien dat hij komkommer of cherrytomaatjes lust. Heb je ook gelijk wat gezonds. Met 2x 210+7 komt hij denk ik wel aan de 500ml en hoeft hij geen extra vit. D.
Luna, mijn meisje is op dezelfde dag geboren als jouw knul. haar schema: 180ml melk met een cracker Boterham (met wat soep), soms met beleg soms droog en een stuk fruit tussendoor: rozijntjes/rijstwafel/cracker/koek Groentehap 220gr Flesje 21Oml voor het slapengaan Drank: 200ml aangelegd vruchtensap. Mijn meid groeit niet goed en komt niet goed bij, terwijl ze volgens K&G (belgië) wel goed eet, ze eet steeds alles op. Hoeveel weegt jouw ventje en hoe groot is hij?
Hè wat leuk op dezelfde dag geboren niet schrikken maar mijn zoontje weegt nu ruim 9 kilo en is 74 cm klein. Het is altijd een hele flinke geweest en ik heb tot nu toe nog niks kunnen ontdekken wat hij niet lust hoeveel weegt jouw dochterje? Wat ze binnenkrijgt ziet er idd erg goed uit. Is ze verder wel heel tevreden?
Hoe geef je de komkommer? ik durf dat soort dingen altijd moeilijk te geven omdat hij alles zo snel naar binnen schuift. een rijstewafel gaat goed en brood gaat ook steeds betere in grote stukken. Avond eten 8 maanden potjes en bij vers prak ik het.
In lange brede, repen snijden of in plakjes maar als je kindje een propper is, is dat misschien niet zo handig. hier knaagt ze er een beetje op met haar 2 tandjes Misschien proberen om hem groente in grote stukken aan te bieden? Dan is hij er ook wat langer mee bezig. Broccoli gaat hier bijv. erg goed. Alles even goed gaar koken.
Mijn meid weegt (vorige week) 6700gr en is 66.5cm groot. Klein en fijn, ze zit met alles op P3. De afgelopen 12weken amper 40gr aangekomen. Maak me zorgen, binnen 3 weken moeten we naar de kinderarts, hoop dat ze tegen dan wat aangekomen is. Wij moeten trouwens vit D geven tot 1 jaar, ongeacht het aantal ml melk ze binnenkrijgen. En bij ons 'moeten' ze min 500ml per dag tot 1 jaar, bij jullie 300ml, gek hé, terwijl we toch niet veraf wonen
Mijn zoon wordt volgende week 9 maand en hij krijgt dit op een dag: 8.00: 180 ml. opvolgmelk 11.00: 2 stuks fruit (bijv. 1 appel + 1 banaan) > je zou hier eventueel een beschuitje doorheen kunnen doen als je zoon wat extra nodig heeft 14.00: 1 á 2 bruine boterhammen met boter 17.00: warme maaltijd (1 potje) + yoghurt uit tuitbeker + wat broodkorstjes die van de middagmaaltijd zijn overgebleven 19.30: 240 ml opvolgmelk met pap Tussendoor drinkt mijn zoon veel kruidenthee en ik geef hem ook tussendoortjes zoals een soepstengel en/of rijstewafel.
Hier over een week ook 9 maanden..... Ons schema is nu: - pap 160water+40gr pap - fruit (heel potje = 200) - brood (1 snee) + melk (120+4) - groentje (heel potje = 200) - melk (180+6) Geen tussendoortjes en hij drinkt ook niks anders tussendoor....
Een hele domme vraag hoor maar wat verstaan jullie onder pap Waarvan maken jullie dat of is dat kant en klaar? Ik heb vanmiddag wel een klein beetje giesmeel van nutrilon gegeven in een tuitbeker. En hij heeft er zeer goed en lang op geslapen vanmiddag. Nu even kijken hoe het vannacht gaat.
Griesmeelpap van Nutriton geef ik als ontbijt. 150 ml melk en ik geloof 45 gr poeder vervangt 1 fles opvolgmelk. Je hebt ook die pyamapapjes. Vervangen ook 1 fles melk. Kijk maar eens op de doos. Ik geef het bijna altijd uit een bordje, behalve op de dagen dat ik op tijd op mijn werk moet zijn. Als Sven dan later wakker is, dan geef het uit de fles. Dan rond 10.00 lekker fruit. Afgelopen week voor het eerst mandarijntjes gegeven. Rond 12.00 een boterham met 180 ml melk Rond 14.30/15.00 diksap met koek/soepstengel/rijstewafel Rond 17.00/17.30 warm eten Rond 19.00/19.30 laatste fles:210 ml melk met 1 schepje rijstebloem. Hier ook een flinkerd. Denk dat hij al over de 9 kilo heen is en ook zo'n 74 cm.
Hè romy, Wat voor melk gebruik je dan om de pap te maken? Gewoon van de nutrilon num 2? Ik heb nu iets gehaald wat de fles melk vervangt en ga dat morgen proberen. Dus jij geeft Sven ook nog 3 flesjes? Vind het een beetje lastig om in te schatten waar hij behoefte aan heeft.
Oww sorry ik bedoel 150 ml water ipv melk. Haha..je maakt het dus met 45 gram poeder en 150 ml water. Je hebt trouwens ook van Nestle rijstebloem banaan. Dat kun je wel door de melk doen en dan krijg je ook pap. Ik geef trouwens de opvolgmelk 2 van het kruidvat. Maar of dat nou Nutrilon of welk merk dan ook is maakt niet uit hoor. Wij geven idd nog steeds 3 flessen, althans 1 keer pap uit een bord wat 1 fles vervangt en dan 's middags bij het brood en voor het slapen gaan nog een fles. Maar wel blijven geven hoor die 3 flessen, want op deze leeftijd hebben ze nog minimaal 500 ml nodig. Als je twijfelt kun je ook overleggen met het CB.