thuisbevalling verhoogt babysterfte

Discussion in 'Films, televisie en nieuws' started by gaby1986, Nov 3, 2010.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Miepie74

    Miepie74 Fanatiek lid

    Oct 10, 2008
    4,062
    8
    0
    @NathalieH: volgens mij heb jij ook nog eens een best slechte verloskundige gehad zeg, sjonge wat een eigenwijs exemplaar ook....

    Overigens, mijn vk hadden geen opmerkingen over dat ik in het zh wilde bevallen. Ze deden gewoon alle controles en dat was allemaal prima. Maarrrr.... Ik ben dus in het zh bevallen, Mini moest er blijven vanwege een infectie en mocht een week later naar huis. Eenmaal thuis een k*t van een kraamhulp waar we echt geen zak aan hadden de eerste dagen en geen verloskundige gezien. Ja, ze hebben een paar keer gebeld die eerste week hoe het ging en toen heb ik een afspraak gemaakt dat ze zouden komen en dat is tot 4 keer toe niet doorgegaan. En juist toen ik ze het meeste nodig had, had een zwangerschap die verliep echt super dus ze hadden weinig last van me gehad. Ik voelde me zo alleen en in de steek gelaten, had echt het gevoel dat ik maar steeds werd verschoven omdat ik niet met hun hulp was bevallen (ben ingeleid, dus alles gebeurde in het ziekenhuis zonder eigen verlos).
     
  2. cherie

    cherie VIP lid

    Oct 18, 2009
    5,757
    0
    36
    Het kwam een beetje nors over.
    Uiteindelijk vind ik het gewoon jammer dat er op dit gebied vele fouten worden gemaakt. door zowel vk-en als gyn-en.
    Eigenlijk zouden we zelf niet de gevolgen mogen dragen.

    Ik geloof zelf niet dat het thuisbevallen de issue is. Meningen mogen daarover verdeeld zijn.
    Ik geloof zelf echter wel dat idd zoals iemand al zei. de (on)kunde van de persoon in leiding de grootste oorzaak is.

    Bij mij zijn er fouten gemaakt en mijn hele bevallingsdossier bestaat uit niet meer dan 10 zinnetjes;) dus achterhalen wat er gebeurd is kan niet meer. (zh)

    Echter ben ik het er wel mee eens dat men makkelijker moet zijn met extra onderzoeken groei echo's en het luisteren of geruststellen van de aanstaande moeder zou beter moeten worden. zoals in diverse verhalen al blijkt is dat de moeder vaak van te voren al wel een gevoel heeft. daar moet naar geluisterd worden al is het voor de geruststelling.

    De vk praktijk waar ik zit is denk ver vooruit. Ze doen veel aanvullende onderzoeken (bloed) als ze twijfels hebben schakelen ze een ander in. staan in direct contact met gyn's en ha'en OOk hebben ze echo apperatuur zodat ze ligging en groei zelf kunnen nakijken. Ze lopen echter ook altijd vreselijk uit:D maar daarentegen nemen ze ook alle tijd voor jou. voor al je vragen.
    Heb je twijfels maken ze een afspraak met een gyn zodat je daar eventueel over een bevalling kan praten.

    zo zou het overal moeten zijn.

    Als je dan hier leest dat een VK tegen de Arts in gaat wat betreft medische indicatie:$ schokkend.

    Ik had een verhoogde bloeddruk en de gyn gaf me toestemming om thuis te bevallen. (verder geen signalen van zwangerschapsvergiftiging) De vk wilde mijn bevalling graag doen. maar alleen als het mocht van de Gyn. Helemaal super gegaan.
    Ik denk dat je dan ziet hoe het zou moeten zijn.

    Zou veel schelen.
     
  3. michele25

    michele25 Fanatiek lid

    Apr 5, 2010
    4,657
    1,778
    113
    Female
    hoi mg, ken je nog wel ja. niet meer zin om mee te babbelen in feb mama's? gaat t wel goed met je verders?krijgen idd een dochter na 2 zoons. erg leuk!

    maar goed.. vind gewoon de aantal onderzoeken belachelijk. om de 3wk mag ik nu t hartje horen. tja als hij vandaag zou stoppen kom je dr pas laat achter. tja je voelt t miss aan de aantal schopjes ofzo.. maar dan nog. te laat ben je.

    echo's tis dat ze nu de 20wk echo hebben. maar ik heb totaal nog maar 2 echo''s gehad. en daar zal t ook wel bij blijven denk ik. op mn pretecho na. dat is niet echt wat medisch. meer voor the fun. en aan mn buik hebben ze gevoeld dat we een gemiddeld kindje krijgen tot nu toe. en hoe ze ligt etc.. maar verder.. vruchtwater voldoende? zuiver? navelstreng nog goed? etc etc... niks controleren ze verders.
     
  4. cherie

    cherie VIP lid

    Oct 18, 2009
    5,757
    0
    36
    Voor dit soort dingen is er wel een klachtencommisie he?!:$
    Want dit soort ervaringen zorgen voor slecht vertrouwen in de vk-en! heeeeeeeel fout dit
     
  5. michele25

    michele25 Fanatiek lid

    Apr 5, 2010
    4,657
    1,778
    113
    Female
    sabse, in feite ligt onze gezondheid, en onze babytjes in de handen van de gyn of verloskundige.. tuurlijk wij voelen t, en wij moeten t ondergaan. maar de verantwoording ligt bij hun!

    ik ben geen dokter, ik voel enkeld schopjes en hoe k me nu voel etc. verder kan ik niet in mn buik kijken. hun moeten oplettend zijn. en hun moeten de gevolgen net zo goed dragen. wij moeten ze meer ondergaan.
     
  6. Maria74

    Maria74 Niet meer actief

    Even voor de goede orde, weet niet of dit al gezegd is, maar als er geen gyn 24/7 aanwezig is in het ziekenhuis moet die er idd binnen 10 minuten kunnen zijn én zijn er wel arts assistenten aanwezig. Dat is nl. verplicht: deze mensen zijn zo goed als klaar met hun specialisatie, dus zeker niet beginnend of onkundig.

    Conclusie van dit onderzoek is dat alles staat en valt met communicatie. Ik had geen keuze: stuit en ks (incl probleemloze ruggeprik!!),maar zou in nooit thuis zijn bevallen, de cijfers van 1e bevallingen die eindigen in het ziekenhuis waren mij allang bekend, dus ik zou altijd het zekere voor het onzekere hebben genomen en niet met weeen alsnog in de auto etcetc.
     
  7. Puppy78

    Puppy78 Fanatiek lid

    Apr 16, 2008
    2,099
    0
    0
    Het probleem is ook dat je, als er geen medische indicatie is om in het ziekenhuis te bevallen, je het grootste gedeelte van de bevalling (en ook nog eens het zwaarste) nl. de ontsluitingsfase gewoon thuis moet doormaken. Je mag immers pas bij een x-aantal cm ontsluiting naar het ziekenhuis. Dus dan moet je ook alsnog met weeën de auto in. Ik vraag me dan af waarom ik nog naar het ziekenhuis zou gaan, dit was voor mij juist een reden om thuis te bevallen. Wellicht zou ik een andere keuze maken als ik al in een eerder stadium naar het ziekenhuis zou mogen. Bij mijn eerste is mijn thuisbevalling trouwens prima verlopen, en geheel naar wens. Maar ik vraag me wel af of ik een tweede keer weer zoveel geluk heb. Dus twijfel is er nu wel.
     
  8. Maria74

    Maria74 Niet meer actief

    Dat is goed balen ja, voor 2 van mijn vriendinnen gold dit niet; die hebben afgedwongen dat ze eerder mochten komen. Soms moeten wij vrouwen mondiger zijn als het om onze en onze babies gezondheid gaat: wij moeten laten merken/horen dat wij bepalen hoe we de zwaarste taak uit ons leven gaan volbrengen.
     
  9. Daan78

    Daan78 VIP lid

    Jun 25, 2008
    8,202
    1
    0
    Apeldoorn
    vind ik een prachtige beschrijving (helaas zo jammer dat je bijna achter uit je strot moet) van hoe het zou moeten zijn.
     
  10. Miepie74

    Miepie74 Fanatiek lid

    Oct 10, 2008
    4,062
    8
    0
    Als jij het gevoel hebt dat je het niet meer trekt en je wil naar het zh voor pijnbestrijding, dan "mag" jij gewoon naar het ziekenhuis hoor! Nou ja, vanaf 2 cm ontsluiting dan maar toch. Inderdaad wat Maria zegt: zelf je mond opentrekken is ook belangrijk. Als ik dat niet had gedaan, had ik bovenstaande informatie ook niet gekregen namelijk. De verlos met wie ik de bevalling van Mini de eerste keer besprak (er zijn er 5 in mijn parijktijk), was duidelijk niet zo'n voorstander van pijnbestrijding dus ze deed niet bepaald haar best mij op mijn rechten te wijzen. Dus toen ik doorvroeg kwam die aap pas uit de mouw...

    Hm, ik heb best nog wel wat aanmerkingen op mijn vk praktijk merk ik maar ik ben tóch naar ze terug gegaan. Het merendeel van de contacten was namelijk prima en ze anticiperen nu goed op wat eventueel fout kan gaan, krijg extra goeiecho's enzo.

    Overigens ben ik niet voor standaard heel veel echo's bij zwangerschappen met laag risico, er moet wel ergens een grens getrokken worden. Maar dat is mijn persoonlijke mening...
     
  11. michele25

    michele25 Fanatiek lid

    Apr 5, 2010
    4,657
    1,778
    113
    Female
    tis gewoon erg dat we mondiger moeten zijn. er hoort gewoon ten alle tijden goede begeleiding te zijn..

    dan erbij mag je vk ook pas bellen met 4 a5mn weeen.. dus ja.. tis ammel moeilijk...ik blijf bij mn thuisbevalling. ik zie t ammel wel.
     
  12. Miepie74

    Miepie74 Fanatiek lid

    Oct 10, 2008
    4,062
    8
    0
    Hoezo "mag" pas bij zoveel minuten bellen? Ik bel de vk wanneer IK denk dat het nodig is, of dat bij elke 10 minuten weeën is of bij elke 2 minuten. Dát is voor jezelf opkomen en daar is helemaal niks mis mee.
    Moet niet gekker worden zeg...
     
  13. adi

    adi Niet meer actief

    Nou bij mijn nichtje werd dat echt niet op prijs gesteld.

    Ze is voor het eerst zwanger geworden op haar 40ste, dus toch we een risicozwangerschap. Nou de vk vond van niet, mijn nichtje stelde zich alleen maar aan.

    - Op de ochtend dat haar vliezen braken hadden ze gebeld, er was niks aan de hand, ze moest gaan douchen en bellen als ze regelmatig weeën had.
    - Na 4-5 uur verging de vrouw van pijn, en werd zelf steeds zwakker. Ze heeft altijd al hele lage bloeddruk en voelde zich met die weeën heel duizelig en slap. Weer gebeld, nou de weeën kwamen niet vaak genoeg, en als ze slap was moest ze iets gaan eten en weer onder de douche zitten;
    - Na 2 uur weer gebeld omdat ze helemaal wit keek en de weeën om de 10min kwamen. Nou, haar man kreeg ongeveer op zijn donder dat ie WEER gebeld had. Ze hadden duidelijk afgesproken wanneer gebeld mocht worden, en de pijn hoorde bij een bevalling :x

    (uiteindelijk is mijn nichtje in het zkh bevallen, had heeel veel bloed verloren, had extreem lage bloeddruk, een ruggeprik, en bijna een KS omdat ze ongeveer wegzakte)

    -> ik denk dat mijn oordeel ook verkleurd is door dit verhaal....
     
  14. Puppy78

    Puppy78 Fanatiek lid

    Apr 16, 2008
    2,099
    0
    0
    Eigenlijk zou je in zo'n situatie gewoon schijt moeten hebben aan iedereen, en naar het ziekenhuis moeten rijden, het lijkt me dat ze je niet weg zullen sturen. Maar ja, dat is makkelijk gezegd als je niet in de situatie zelf zit.
     
  15. Umm85

    Umm85 VIP lid

    Jun 17, 2007
    26,310
    248
    63
    Female
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    ik heb ook geen hoge pet op van sommige vk´s hoor..

    Bij de eerste bevalling een fluxus gehad waarvoor ik een transfusie heb gehad.. Ze is geboren dmv de vaccuumpomp, flinke knip, bleef vervolgens hangen met haar schouder en hebben toen met 2 man op mijn buik lopen drukken terwijl mijn benen in mijn nek werden geduwd. Toen ze eenmaal geboren was was ze helemaal wit en slap en werd direct meegenomen en opgenomen..
    Toen de vk later die week op bezoek kwam toen ik weer thuis was en ik aangaf dat ik toch wel heel blij was dat ik in het ziekenhuis was zei ze: 'Nou, het was ons ook heus wel gelukt hoor'.. terwijl mijn opmerking helemaal niet rot naar hun toe was.

    Nu met de tweede zwangerschap meerdere keren gevraagd hoe dat nou zou gaan omdat ik een fluxus had gehad en vanwege de achterhangende schouder etc.. maar dat was allemaal geen probleem zei ze. Ook kon ze steeds de overdrachtspapieren van mijn 1ste bevalling niet vinden, heel vaag.
    Tot ik opeens een vervanger kreeg en ik direct werd doorgestuurd naar de gyn omdat ik een risicogeval was. Zelfs nog met 36 weken aan een ijzerinfuus gemoeten omdat mijn hb zo laag was en ze bang waren voor weer een fluxus, nogal slordig.
     
  16. Miepie74

    Miepie74 Fanatiek lid

    Oct 10, 2008
    4,062
    8
    0
    Adi, wat een verhaal, afschuwelijk... Puppy heeft dan zeker gelijk, je zou gewoon zelf naar het zh moeten rijden ofzo maar ik kan me ook heel goed voorstellen dat dat net een beetje teveel assertiviteit gevraagd is. Maar dat bedoelde ik ook eigenlijk met: het moet niet gekker worden. Daar hebben ze toch een opleiding voor gevolgd, om onderscheid te kunnen maken tussen een vrouw die pijn heeft die erbij hoort of een vrouw in barensnood?

    Umm, ook bizar, gelukkig kreeg je een invaller...
     
  17. Snieke83

    Snieke83 Fanatiek lid

    Jan 8, 2009
    2,234
    0
    36
    ja dat heeft mijn ma bij de tweede gedaan: Ik ga hier niet weg voor dat kind eruit is! en zo geschiedde... :)
     
  18. Bastet

    Bastet Niet meer actief

    Ik ben allang blij dat ik de laatste maand overgedragen zal worden aan een gyn (ivm keizersnede van de eerste).
    Ook zal ik wat extra echo's krijgen ivm overgewicht, mijn vlos gaf zelf aan dat het moeilijk voelen zal zijn voor hem ivm de extra beschermlaag :)

    Ik vind dat elke vrouw zelf mag kiezen waar ze wil bevallen, zonder dat ze naar eventuele extra kosten zou hoeven te kijken.
     
  19. daphne78

    daphne78 VIP lid

    May 10, 2006
    7,311
    0
    0
    Nijmegen
    Nog niet alles gelezen hoor, maar ik moest ivm voorgeschiedenis+hoge bloeddruk+afwijkingen al in bloed+ dysmatuur kindje verplicht in het ziekenhuis bevallen. Ik moest komen als mijn vliezen braken of regelmatige weeen.

    Nou mij vliezen braken, geen weeen. Ik naar het ziekenhuis...
    1: de baby was ineens echt een flinke hollandse dame volgens de voelende vk (weet niet wat de gyn al die maanden al op de echo's heeft gezien ahum...)
    2: ik mocht naar huis als ik wilde.. (huh? ik had toch een medische reden om daar te moeten blijven.. o ja, ik was nog geen 12 uur daarvoor ontslagen uit het ziekenhuis ivm veel te hoge bloeddruk)...

    Ik heb er dus in overleg met mijn man voor gekozen om te blijven...

    Nou, 'smiddags kreeg ik weeen, maar volgens de monitor niet..(ik voelde ze toch echt hoor!).

    Even later bleek de kleine te hebben gepoept in het vruchtwater.

    Ik had gehoord dat ze mij ivm ks niet mochten inleiden, maar de spullen lagen al klaar omdat volgens de monitor ik geen weeen had.

    Dus ik inwendig aangesloten, ooo je hebt al weeen zien we... (euh.. dat ZEI IK TOCH!!!)
    Geen inleiding nodig gehad.

    Op een gegeven moment mogen kiezen voor een ruggeprik, die waren onderweg, maar moesten ineens naar een spoed operatie, dus ik moest wachten. Heb toen wel pethidine gehad. Toen het team eindelijk kon komen bleek ik volledige ontsluiting te hebben dus niet meer nodig.

    Beeb bleek dus echt dysmatuur te zijn, dus die vk wist niet echt wat ze aan het gokken was... Ook hechten kon ze niet, heb er veeel last van gehad, ze had het knoopje te strak gemaakt en niet goed gehecht.

    En dit alles IN het ziekenhuis.
    Dus het heeft niet altijd te maken met verschil thuis bevalling of ziekenhuisbevalling. Denk dat de kwaliteit van een vk WEL heel erg belangrijk is. Misschien is daar ook wel iets meer scholing voor nodig. (ivm pre-eclampsie/HELLP heb ik veel verhalen gehoord van verloskundigen die vrouwen te lang laten lopen onder het mom van "het hoort erbij").
     
  20. Jiska

    Jiska Fanatiek lid

    Mar 6, 2007
    1,477
    3
    38
    Overijssel
    Als we het hebben over extra controles, extra onderzoeken of standaard behandeling door een gynaecoloog dan hebben we in Nederland maar één ding nodig: GELD en nog eens GELD! Alle bovenstaande zaken kosten (veel) geld en aangezien de premies van de ziektekostenverzekering nu al ieder jaar fors stijgen... Ik vrees (en dat vind ik jammer!) dat erg weinig politiek draagvlak voor is.
    Als je bijvoorbeeld alle zwangere vrouwen bijv. een extra echo geeft rond de 30 weken dan praat je toch al snel over een miljoen of meer per jaar?
     

Share This Page