ik ga echt nooit meer werken......

Discussie in 'De lounge' gestart door winniethepoeh, 5 nov 2010.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. lillyenco

    lillyenco Fanatiek lid

    5 okt 2009
    4.080
    0
    36
    forumverslaafde
    Onder de zon
    hmm wij kregen met veel verbazing ook de brief binnen van mijn man. Hij is in 2008 wel in het ziekenhuis geweest voor een slijmbeursontsteking in zijn knie en heeft 2 weken in t ziekenhuis gelegen aan de antibiotica. Tevens is hij dit jaar geopereerd aan zijn neus...
    Ik snap nou niet waar hij die uitkering voor krijgt.
    En ik vraag me af of ik het ook krijg omdat ik namelijk PCOS heb..
     
  2. stef

    stef Fanatiek lid

    19 apr 2006
    3.084
    31
    48
    hebben jullie die brieven vandaag allemaal kregen?
     
  3. Windows

    Windows Fanatiek lid

    2 feb 2006
    1.860
    0
    0
    Mijn man die moet dagelijks een maagtablet in nemen,en krijgt dat op recept,maar die zijn dus niet relevant voor zo'n bijdrage van het CAK.
    En toen ik fysiotherapie aanvinkte,stond er dat dat wel relevant is...
    (hij heeft namelijk na een polsbreuk nog een paar keer fysio gehad in 2010)dus daar zou ie dan volgend jaar zo'n bijdrage voor krijgen?
     
  4. Minyaweth

    Minyaweth VIP lid

    20 aug 2006
    9.082
    1
    0
    Overijssel
    Hmm... ik zou ook haast van alles willen mankeren...:(
     
  5. Miniman

    Miniman Niet meer actief

    Welkom in het walhalla land dat Nederland heet.....
    Niet tegen jou hoor maar ik vind het van de zotten dit.
    En mijn man ik hard werken en wij worden overal op gekort..
    1 keer een antibiotica kuur gedeclareerd dit jaar en ja hoor, kregen een brief dat we het zelf mogen dokken. Mijn schoonouders, allebei WAO, krijgen zoveel toeslag dat ze bijna niets betalen aan de zorgverzekering terwijl mijn man en ik samen 260 euro betalen per maand..... hoe krom kan het zijn!!
     
  6. Wijffie75

    Wijffie75 VIP lid

    26 jun 2009
    5.330
    0
    36
    Midden v/h land
    Ik krijg al een paar jaar 50euro tegemoetkoming van het CAK ivm chronisch medicijngebruik. Ik vind het wel een prettig extraatje hoor, m'n eigen risico gaat tenslotte elk jaar gewoon op.
     
  7. horselover

    horselover Fanatiek lid

    24 aug 2008
    2.518
    1
    0
    Misschien lees ik het verkeerd... Maar je schrijft dat je de aanvullende beurs van je niet afgemaakte opleiding terug krijgt?
    Maar volgens mij moet je dat juist weer terug betalen bij het niet behalen van je diploma? Of heb ik dat nu fout?
     
  8. kleintje88

    kleintje88 VIP lid

    17 nov 2008
    9.362
    2
    0
    Ik heb vorig jaar veel in het ziekenhuis gelegen voor mijn zwangerschap (en 1 zwangerschap die mis is gelopen) ook heb ik fysio therapie gehad voor mijn bekken enz... Kom ik dan ook in aanmerking daarvoor?

    Ik ben trouwens ook ieder jaar mijn eigen bijdrage kwijt!
     
  9. Rosao

    Rosao VIP lid

    3 nov 2007
    12.893
    1.390
    113
    De wtcg tegemoetkoming (het bedrag van rond de 300 euro) heeft niets te maken met het eigen risico op de zorgverzekering :) Die krijg je alleen als je bepaalde zorgkosten (vaak voor chronisch gebruik of als je chronisch ziek of gehandicapt bent) maakt. Als je de test in vult in de link die in mijn eerder mail stond kun je het nakijken of je dat krijgt.
    Sommige mensen met een chronische ziekte of die gehandicapt zijn krijgen ook compensatie eigen risico (dat is dat bedrag van rond de 55 euro).

    Klinkt misschien wel lekker om die bedragen te krijgen, maar je moet niet vergeten dat het overgrote deel van de mensen die dat krijgen nu geen gebruik meer kunnen maken van de aftrek bijzondere ziektekosten. Het is in feite een verkapte bezuinigingsmaatregel (ongeveer 6 miljoen mensen maakten gebruik van de aftrek bijzondere ziektekosten en nu krijgen maar ongeveer 2,5 miljoen mensen die wtcg tegemoetkoming!)
     
  10. Wijffie75

    Wijffie75 VIP lid

    26 jun 2009
    5.330
    0
    36
    Midden v/h land
    Klopt, dat is het bedrag wat ik jaarlijks krijg, compensatie eigen risico inderdaad.
     
  11. Channie

    Channie Fanatiek lid

    13 okt 2005
    4.149
    0
    0
    Nou sorrie hoor, maar mijn dochter krijgt dit bedrag echt wel terrecht. Ze heeft een halfzijdige verlamming en hiervoor therapie en revalidatie en hulpmiddelen. Ik denk toch wel dat we dus even meer als die 500 die we terug krijgen opmaken.
    Voor ons is het onverwacht, wist hier niks van dus een leuke extra!

    Voor de mensen die het allemaal maar raar en stom vinden en zelf van alles zowat willen mankeren.. denk toch eens na wat je zegt..
     
  12. Opening

    Opening Niet meer actief

    Ik vroeg me dat inderdaad ook af van die aanvullende beurs. Ik studeer nog maar krijg nooit wat terug van hun hoor.
     
  13. Tinusje

    Tinusje Bekend lid

    Ik reageer niet zo vaak op dit forum, maar deze komt wel keihard aan hoor!

    Ik heb MS en heb de afgelopen jaren ontzettend veel in moeten leveren; mijn superleuke baan en daarmee ook een groot deel inkomen, want van een WIA-uitkering word je echt niet rijk (2 HBO studies huppekee in de prullebak..), mijn wens voor een tweede kind, een groot deel van mijn sociale leven en ik heb ALTIJD pijn en weinig energie.

    Ik heb 500 euro van het CAK gekregen en zou die rotcenten zo weer inleveren als ik daarvoor een stukje van mijn vroegere leven terug kan krijgen.

    En weet je hoe erg ik het vind om te zeggen dat ik afgekeurd ben en een uitkering krijg als mensen vragen wat ik voor werk doe. Vreselijk!!

    Waarschijnlijk heb je het niet zo bedoeld en ik weet dat ik het niet persoonlijk moet opvatten, maar denk echt na voor je er iets uitfloept, want deze deed behoorlijk zeer..

    Sorry, ik moest dit eventjes kwijt. No hard feelings hoop ik!
     
  14. Ellen291982

    Ellen291982 Niet meer actief

    @ tinusje meissie wat erg zeg! kan het heel goed begrijpen dat geld echt helemaal niks zegt dan endat je heel erg graag alles in zou willen leveren voor een gezond lichaam.

    @ minyaweth dacht dat ik de enige was die erg struikelde over die zin van jou maar niet zo dus. Mijn dochter is geboren met erbse parese en die zal er mee moeten leren leven. Dat er een compensatie kan komen voor de kosten die je maakt is erg fijn, maar idd zoals tinusje al zegt liever geen geld en een gezond lichaam. Je hebt dit vast niet zo bedoeld hoe je het zei, maar het kwam even hard aan.
     
  15. Rooibos

    Rooibos Niet meer actief

    Is dat dit jaar voor het eerst dan?
    Ik ken het niet en heb ook best veel kosten gemaakt in 2009!
     
  16. Tinusje

    Tinusje Bekend lid

    Dank je Ellen!

    Rooibos: Voor mij kwam het ook als verrassing, maar in de brief stond wel duidelijk aangegeven dat het ging over 2008 en 2009. Misschien kan je het andere even opzoeken op de site (de link is volgens mij al gegeven ergens op dit topic).

    Edit: Het CAK - Algemene tegemoetkoming met dank aan Rosao.
     
  17. Tania

    Tania Fanatiek lid

    13 mei 2008
    1.240
    0
    0
    Je mag met alle liefde de ziekte van mijn man overnemen hoor. Leuk, als je zoontje 6 weken is in het ziekenhuis moeten liggen, altijd moe zijn, heel vaak overal pijn hebben, elke dag zware medicijnen slikken met allemaal nare bijwerkingen. Oh ja en dan ook nog weten dat het de rest van je leven niet meer overgaat en het met een beetje mazzel aleen nog maar (veel) erger wordt. MAAR dan krijg je wel 300 euro...
     
  18. Rosao

    Rosao VIP lid

    3 nov 2007
    12.893
    1.390
    113
    Ja, de wtcg tegemoetkoming is dit jaar voor het eerst. Het is dan een vergoeding voor 2009. 2009 is namelijk het eerste jaar met de beperking aan de aftrek bijzondere ziektekosten.
     
  19. Tinusje

    Tinusje Bekend lid

    Van de 5 punten die benoemd werden, gingen er 2 over 2008 en 3 over 2009. Dus bij mij is 2008 ook meegenomen.
     
  20. Rooibos

    Rooibos Niet meer actief

    Hoe kom ik erachter of mijn fysio in 2009 uit de basisverzekering of uit de aanvullende verzekering is vergoed?
     

Deel Deze Pagina