Geboortegewicht, komt dit door papa en mama of door grootte moederkoek?

Discussie in 'Zwangerschap' gestart door oogappel, 8 nov 2010.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. oogappel

    oogappel Bekend lid

    26 jul 2007
    842
    1
    0
    Hoi meiden,

    Wat ik me nu ook afvraag, het gewicht van een baby in de buik.
    Komt dat nou door erfenis van papa en/of mama of is het zo dat een baby het goed heeft in mama's buik.

    Vind het moeilijk uit te leggen, ben op dit moment best wel bezig met de grootte van ons 2e kindje.

    Ons 1e kindje was namelijk 4360 met 10 dagen eerder geboren.

    Komt dit ook omdat mijn moederkoek "heel erg goed" haar functie heeft uitgeoefend haha snappen jullie me een beetje.

    Zal ik grote kinderen op de wereld zetten ongeacht geboortegewicht van papa/mama :(
     
  2. Acem

    Acem Fanatiek lid

    6 mei 2010
    1.587
    8
    38
    Brabant
    Als het te maken had met erfen zou ik blij zijn... mijn kindje wordt namelijk heel klein geschat... ik was zelf 2500 gram... misschien wel erfelijk....
     
  3. Champy

    Champy Fanatiek lid

    26 sep 2007
    2.533
    0
    0
    N.V.T.
    Tegen ons werd gezegd dat het niks met papa/mama te maken heeft, maar meer van het kindje zelf. Natuurlijk moet je zelf opletten, maar ook met aankomen heeft de kleine niks te maken! Al kom je 30 kg aan,het zegt niks over het geboorte gewicht...

    Dus waarschijnlijk een combi van goede moederkoek + eigen genen baby.
     
  4. Suusjeuh

    Suusjeuh VIP lid

    4 jul 2010
    13.212
    13
    38
    Verpleegkundige/gastouder
    Mijn ervaring is dat 't niet zo zeer aanleg of familiair is, althans, mn schoonzus is nu zwanger van de 5e, de eerste 2 waren heel normaal qua gewicht en formaat. De 3e was enorm groot met vooral een erg groot hoofd, is met een KS gehaald omdat hij niet door het bekken pastte. De 4e is geboren met 2500 gram waardoor ze nu bij de 5e extra controle's en echo's heeft omdat de vorige zo'n ukkie was.... Zij heeft dus echt van alles wat!

    Ben je bij je vorige gecontroleerd op zwangerschapssuiker? Mn schoonmoeder had veel 7 a 8 ponders ( Ze heeft 9 kinderen ) maar er was er 1 een 10 ponder. Toen bleek ze suiker te hebben...
     
  5. oogappel

    oogappel Bekend lid

    26 jul 2007
    842
    1
    0
    Ben wel echt benieuwd of we weer een flinkerd op de wereld gaan zetten!

    Maar tis wel zo ik met 34 weken een groeiecho ga krijgen, ze houden het in de gaten ;)
     
  6. binnabinna

    binnabinna VIP lid

    19 dec 2007
    10.027
    1
    0
    kinderopvang
    krommenie
    Nou weet wel dat het niet komt door wat je zelf eet. had een niet al te grote buik. ben in het begin onwijs af gevalen maar me meisje was 4600 gram en 56 cm
     
  7. M'n eerste was 16 dagen te vroeg en 3180 gram, de tweede 4 dagen te vroeg en 2720 gram. Bij de tweede was de placenta beduidend kleiner, en de verloskundige zei ook dat er een stukje bij was dat wat minder goed doorbloed leek.
    Ik zou dus zeggen dat het inderdaad veel met de placenta te maken heeft, en minder met erfelijkheid ofzo.

    Hoewel een collega van me 4 kinderen heeft, en de eerste was iets van 8 pond, de tweede wat zwaarder, derde nog wat zwaarder, en de vierde kwam uiteindelijk aan de 10 pond!
     
  8. oogappel

    oogappel Bekend lid

    26 jul 2007
    842
    1
    0
    Kortom ik ben erg benieuwd :)

    Afgelopen vrijdag bij VK geweest, ze zei dat alles netjes verliep qua groei. Bij ons 1e dochtertje was rond deze weken echt even dat de VK dacht aan zwangerschapssuiker ;)

    Misschien komt de "groeispurt" nog!
     
  9. misa

    misa Niet meer actief

    Mijn schoonzusjes eerste had ook zo'n gewicht met zo'n 10/12 dagen te vroeg. De tweede is nu met krap 6,5 pond geboren, ook zo'n 10 dagen te vroeg. Dus dat hoeft niets te zeggen!
     
  10. Mispoes

    Mispoes Fanatiek lid

    2 feb 2006
    1.821
    1
    0
    Nabij Eindhoven
    hmm ik denk ook dat het niet te maken heeft met papa en/of mama. Mijn kindjes waren respectievelijk 8 en 9 pond, dus hoop eigenlijk niet dat die lijn doorzet, dan krijg ik nu een 10 ponder. Ook ik krijg wel extra groeiecho's maar dat wil helemaal niks zeggen, de vorige keer schatten de baby ook zo'n 6-7 pond.
     
  11. Musty

    Musty VIP lid

    2 jul 2008
    10.414
    0
    36
    @ oogappel... pooh geen idee waar t aan ligt

    onze meis is met 38+6 geboren en was 52 cm en 3775 gr aardig gemiddeld dacht ik zo?

    Wel was mijn moeder koek groter en zwaarder dan normaal
    ze zijn hm zelfs nog speciaal gaan wegen (mafketels dacht ik op dat moment)

    ik en manlief waren beiden 51 cm en ongeveer 7 pond
     
  12. linnywonderbaby

    linnywonderbaby Actief lid

    11 dec 2007
    212
    1
    16
    Limburg België
    Ik had een hele kleine placenta, vergelijkbaar met de grootte van een mannenhand en mijn dochter was 2855 gram.

    Ik denk ook dat het aan de placenta ligt.

    Groetjes
     
  13. pinguin72

    pinguin72 VIP lid

    7 jan 2006
    7.832
    1
    38
    Mijn beide kindjes waren groot bij geboorte.
    De eerste is met 36+3 geboren en was 4095 gr.
    De tweede is met 38+3 geboren en woog 5120 gram.
    De placenta's van beide waren ruim een kilo. Een stuk groter dan normaal dus.
    Maar zowel manlief als mijzelf waren ruim 9 pond bij geboorte.
     
  14. balleke

    balleke Fanatiek lid

    21 jan 2009
    1.837
    0
    0
    gevaarlijk beroep
    brabant
    Ik ben nu ook erg bezig met het gewicht van dit mannetje, maar anders om dan jij. Wij hopen namelijk dat deze wel een stuk zwaarder zal zijn.

    Ik ben er nog niet echt zeker van of het aan de placenta ligt.
    Bij mijn eerste kindje was namelijk de placenta normaal terwijl zijn gewicht 2820 gram en 47 cm. geboren met 39.6 weken.

    Ik denk (en zo werd mij verteld) dat het met erfelijkheid te maken heeft.
    Ik was 2350 gram en 48 cm en mijn man was 3750 gram en 52 cm.
    (mijn ma had niet gerookt!!! En zijn moeder wel..:() dusss

    Zo als het er nu naar uit ziet zal dit ventje zwaarder zijn, omdat zijn voet met 27.2 weken al 5.66 cm was en bij mijn eerste 26.4 dagen 4.94. Nu maar hopen met de 30 en 34 weken echo dat het een flink ventje is en niet terug zakt....;)
     
  15. Snoopy1979

    Snoopy1979 VIP lid

    8 okt 2006
    34.228
    7.276
    113
    Vrouw
    Brabant
    Hier 2 redelijk grote kindjes bij de geboorte (4350 en 4490 gram). Wij maken blijkbaar grote kindjes :). Mijn vriend was bij de geboorte nog geen 3 kilo, ik zo'n 2,5 kilo geloof ik (moeder wel gerookt tijdens de zwangerschap), dus daar ligt het niet aan zou je denken.
    Ik had wel bij allebei een grote placenta. Ik denk dat het daar mee te maken heeft. Ik had geen zwangerschapssuiker, dat is beide keren getest.
    Ik heb bij Lisa met 34 weken een groei echo gehad, omdat ik graag wilde weten of dit kindje niet véél groter zou worden, vooral ook omdat Eva een beetje vast had gezeten. Maar met 34 weken was ze helemaal gemiddeld! Met 38 weken zei de verloskundige dat het toch wel weer een 9 ponder zou worden, dus ze heeft een flinke groeispurt gemaakt. Uiteindelijk ietsjes zwaarder dan Eva dus, maar een veel makkelijkere bevalling, wat nou vastzitten, ze floepte er in 5 minuten uit :)
     
  16. mommy1983

    mommy1983 VIP lid

    30 mrt 2009
    12.507
    5
    38
    ik weet niet of het erfelijk is. Wij zijn allebij flink maar sem was maar een ukkie(nu heeft ie het wel ingehaald hoor haha) maar er zat een soort knoop in de navelstreng waardoor die op het laast niet veel voeding heeft gekregen. De laaste 4 weken was ie maar 200 gram gegroeid. Hij had wel een groot hoofd haha
     
  17. Vica86

    Vica86 Niet meer actief

    Bij mij in de familie waren ze allemaal 2500-3000 gram.
    Bij mijn ex allemaal maximaal 2500 gram.

    Onze dochter was 3585 gram.
     
  18. beagle78

    beagle78 Bekend lid

    7 feb 2008
    720
    1
    0
    Heeft idd ook te maken met hoe de placenta aangelegd is. Mijn placenta was erg klein en daardoor had ik ook een piepklein kindje.

    nu bij de tweede is het afwachten maar de gyn zegt dat het maar zo kan dat ik gewoon kleine placenta's aanmaak.

    Ze zei ook dat steeds meer wordt bewezen dat de voeding van de moeder wel degelijk van invloed is.
    Als je niet genoeg voedingsstoffen binnenkrijgt pakt de baby eerst van jou maar op een gegeven moment is het dan toch op en krijgt het kindje er WEL last van. Er is mij op het hart gedrukt om echt te zorgen dat ik krijg wat ik nodig heb.

    Verder kunnen dingen als stress en te druk zijn ook meespelen evenals genetische dingen. je kindje krijgt nu eenmaal van beide ouders de helft van de genen. Mijn man en ik zijn beiden lang en dun dus een klein dikkertje zal het vast niet worden.

    succes met je kleintje...ben benieuwd hoe het afloop.

    ps sorry voor het lange verhaal
     
  19. Storm

    Storm Niet meer actief

    Mijn man en ik waren beide maar net iets meer dan zes pond bij de geboorte. Mijn zoontje was 10 pond (en 55cm). Ik heb in mijn zwangerschap niks ander gegeten dan normaal, geen vreetbuien gehad en als ik honger had pakte ik meestal een extra plak brood. Lichaamsbeweging werd op het laatst natuurlijk wel wat minder, maar ik ben tot week 41 gewoon aan het fietsen en wandelen geweest. Sterker nog, toen de bevalling eindelijk begon met 41+3 liep ik met de hond achter in het bos.
    Mijn zoontje was dan wel zwaar, maar dat viel niet te zien. En nog niet! Hij is gewoon lang en heeft een normaal tot slank postuurtje.

    En Beagle: wat jij zegt is niet helemaal waar. Ook als beide ouders niet zo lang zijn kunnen er toch lange kinderen komen.
     
  20. beagle78

    beagle78 Bekend lid

    7 feb 2008
    720
    1
    0
    tuurlijk kan dat maar over het algemeen hebben kinderen toch wel de bouw van 1 van de ouders.Je ziet niet vaak dat twee ouders boven de 1.80 een kind van maar 1.60 krijgen. Heeft ook nog te maken met de genen van de generaties daarvoor trouwens.Dus opa's en oma's en de generatie daarvor tellen ook nog mee.Helemaal als het de niet dominante genen betreft,kan het dan heel verrassend uitpakken zoals je soms ziet bij kindjes met rood haar tewijl de ouders en grootouders niet rood zijn.
     

Deel Deze Pagina