Wanneer overstappen op een grotere maat pamper..

Discussion in 'Baby en dreumes' started by Alexandra1988, Nov 12, 2010.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Alexandra1988

    Alexandra1988 Actief lid

    Nov 14, 2009
    187
    0
    0
    Nu las ik hier al over in een ander topic, maar heb toch nog een vraag.

    Je kijkt natuurlijk ook of de maat die je gebruikt nog goed past (niet te klein is)...

    Maar als ik het dus goed begrijp, kan het zijn dat de pamper gaat doorlekken, naarmate mijn kleine man groter wordt?
    Heeft dit ermee te maken dat de pamper dan te klein is of dat hij teveel plast voor de maat pamper die je gebruikt? Dat de pamper het niet meer absorbeert?
    Absorbeert een grotere maat pamper dan meer?

    Ik gebruik nu nog steeds maat 1 new baby van pampers, hij weegt nu ergens tussen de 4,5 en 5 kilo schat ik...
    Als hij lang geslapen heeft (22.30 uur tot ongeveer 7.00uur) is de pamper wel flink vol, overdag tussen de voedingen in (om de 4 uur) valt dit wel mee...
     
  2. adi

    adi Niet meer actief

    In het begin ga je gewon over als de pamper te klein wordt. De eerste 6-7 maanden loop je heel wat maten door.

    Op gegeven moment groeien kindjes niet zo hard meer, maar wordt de plas/ onlasting wel zwaarder. Dan ga je over naar grotere varianten. Daarom heb je bijvoorbeeld maat 4, 4+, 5, 5+ enz.
     
  3. Eylem

    Eylem Niet meer actief

    Ik kijk nooit naar de kilo aanduidingen. Het ligt ook erg aan de bouw van je kindje. Irem zou qua kilo's (7 kilo) al een tijd in maat 3 moeten, maar maat 2 zit haar veel beter. Ze heeft ook tot 2,5 maand maat 1 gepast, en nu dus al 3,5 maand maat 2. Zolang het past en niet doorlekt zou ik gewoon die maat blijven gebruiken. Een te grote luier is ook niet handig.
     
  4. MamavanDane

    MamavanDane Bekend lid

    Sep 23, 2009
    916
    2
    18
    Centralist meldkamer
    Voorschoten
    Hier zit ie al in maatje 3, niet zozeer omdat het begon door te lekken (plas)maar meer omdat de luiers te 'kort' werden.
    Als hij dan een goeie poepbroek had kon ik hem helemaal verschonen omdat dan alles onder zat.
     
  5. Alexandra1988

    Alexandra1988 Actief lid

    Nov 14, 2009
    187
    0
    0
    Ik heb een pak maat 2 liggen van de bumblies en de kruidvat.
    Aangezien hij net een schone luier moest hebben, heb ik ze hem beide eens gepast.
    Maar ik vind ze tussen de benen erg groot en opbollen.
    Dus ik denk dat ik toch nog even mooi op de maat 1 blijf plakken.

    Kwa een flinke poepluier heb ik pas 1 of 2 keer gehad dat het richting zijn rugje kroop, maar dat was volgens mij meer doordat opa niet in de gate had dat hij gepoept had hihi
     
  6. tupp

    tupp VIP lid

    Jun 13, 2009
    22,824
    19,146
    113
    Female
    lerares basisonderwijs
    Wij zijn net overgegaan naar maat drie (babydry) van pampers. Vooral omdat maat twee (new baby) gewoon krap zat. Toen zagen we dat hij qua gewicht ook toe was aan de volgende maat. Hij weegt nu bijna 7 kilo, dus maat 3 van newbaby had ook al geen zin meer.

    Ik merkte de laatste week dat we maatje 2 gebruikten wel een paar keer dat zijn rompertje nat was en dat heb ik nu in die paar dagen dat we maat 3 gebruiken nog niet gehad. Ik denk dat dat komt omdat een grotere maat inderdaad meer urine opneemt. Maar ik let nu ook beter op of zijn piemeltje wel naar beneden wijst, omdat ik dacht dat het daar misschien ook door zou kunnen komen? We verschonen zijn luier namelijk best vaak.
     
  7. Koekeloerie

    Koekeloerie Niet meer actief

    helemaal mee eens.
     
  8. Tink

    Tink Niet meer actief


    Zo doe ik het ook. Is nog goedkoper ook, want van kleinere luiers gaan er meer in een pak ;)
    (Ik gebruik overigens Lidl en geen Pampers, maar dat maakt natuurlijk niet uit, ook die hebben verschillende maten.)
     
  9. Gentle

    Gentle VIP lid

    Oct 10, 2007
    6,979
    1
    36
    Overijssel
    Ja, het gaat om pasvorm en om hoeveel plas hij aan kan. Mijn dochter is nog geen 9 kilo en zit pas sinds een paar maanden in maat 4, maar ze plast 's nachts zo veel dat ze dan 4+ nodig heeft. Qua grootte écht niet, maar qua plas wel.
     
  10. fafje

    fafje Niet meer actief

    je moet kijken naar de billetjes...of die nog tussen de rekbare randjes passen...ik kijk ook niet naar de kg...maar had mt 2 liggen, toen mt 1 ff op was...dacht ff proberen...en past heel goed...amper verschil leek wel...behalve dat het net iets beter om zn bips sloot
     
  11. misa

    misa Niet meer actief

    Als je merkt dat de luier niet meer past of dat je kindje (bijna) gaat doorlekken, dan zou ik voor een grotere maat gaan. Een grotere luier neemt zeker meer op (het is meer luier he).
     
  12. Skye

    Skye Niet meer actief

    Ik gebruik hier nog maat 4+. Nu ga ik merken dat ze 's nachts iets gaat doorlekken, dus ga ik hierna (als de luiers op zijn) over op maat 5! Ik verander dus zodra ik merk dat de luiers beginnen door te lekken!
     

Share This Page