Avond ertussen uit, maar hij weigert de fles. Tips?

Discussion in 'Baby en dreumes' started by Saartje123, Nov 25, 2010.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Saartje123

    Saartje123 Fanatiek lid

    May 7, 2009
    2,395
    35
    48
    Female
    Moeder ♡
    Brabant
    Hoihoi,

    Wij zijn van plan om er binnenkort een avondje tussen uit te gaan, maar ik ben erg aan het twijfelen omdat mijn zoontje al een tijdje de fles weigert. Ik wil hem die dag bij zijn oma laten.

    Hij slaapt altijd om 18u tot de volgende ochtend (met voedingsmomenten ertussen), dus ik ben van plan om hem dan goed te voeden voordat we weggaan, misschien zelfs pap erbij te geven (alhoewel het denk ik niet zal helpen).

    Hij wordt meestal rond 21:00u en 00:00u weer wakker voor een voeding. Om 0:00u zullen we (als het goed is) weer thuis zijn, dus het gaat in principe om 1 voeding (maar het kunnen er ook 2 zijn).

    Heeft iemand tips voor als hij de fles weer gaat weigeren? Want ik geef wel gewoon een flesje mee. Ik wil niet dat hij eerst helemaal vergaat van de honger en dan pas zijn flesje leegdrinkt. Want dat voelt niet goed, ik lol hebben en hij huilen van de honger.

    Dus ik hoop dat iemand kan helpen....
     
  2. Libelle82

    Libelle82 VIP lid

    Jun 26, 2008
    5,081
    372
    83
    Gezinsbegeleider
    Zeeland
    Hij weigert dus niet altijd de fles? Omdat je zegt,.. pap geven?
     
  3. Salapio

    Salapio VIP lid

    Jan 15, 2007
    13,917
    0
    0
    Zuid-Holland
    Als hij om 18u heeft gedronken, zal hij om 21u niet omkomen van de honger. En als wel, dan gaat ie of wel de fles drinken, of hij gaat heel hard brullen, of verbijt zn honger en gaat weer slapen. In het brul-geval kun je afspreken met je moeder dat ze je belt.

    Als hij wel pap van een lepel eet, dan zou je je moeder dat kunnen laten geven.

    Verder kun je ook aangegeven dat ze maar moet doen waar hij stil van wordt (in de zin van mee naar beneden nemen, spelen, etc).
     
  4. Salapio

    Salapio VIP lid

    Jan 15, 2007
    13,917
    0
    0
    Zuid-Holland
    Dit gezegd hebbende, ik zou in zo'n geval inderdaad voeden, uit eten gaan en zorgen dat ik rond 21u weer thuis ben ;) (of niet te ver weg en dan laten bellen als kindje wakker wordt)
     
  5. Saartje123

    Saartje123 Fanatiek lid

    May 7, 2009
    2,395
    35
    48
    Female
    Moeder ♡
    Brabant
    Pap geef ik hem altijd met een lepel.

    Maar hij weigert inderdaad niet altijd de fles. Het komt wel eens voor dat hij zo 200cc leegdrinkt en daarna een paar weken de fles hard weigert.
     
  6. Saartje123

    Saartje123 Fanatiek lid

    May 7, 2009
    2,395
    35
    48
    Female
    Moeder ♡
    Brabant
    We zullen ongeveer 20min rijden ervandaan zijn, dus in het ergste geval kan ze mij inderdaad opbellen.
     
  7. adi

    adi Niet meer actief

    Als ie echt onstilbare honger heeft, kan je moeder hem dan wat pap van een lepeltje geven, of wat afgekolfde melk van een lepeltje. Als ie het maar kan overbruggen totdat jij terugbent.
    Omkomen van honger zal het niet zijn ;)

    En misschien gaat ie bij oma wonderbaarlijk wel zijn flesje drinken? ;)
     
  8. Libelle82

    Libelle82 VIP lid

    Jun 26, 2008
    5,081
    372
    83
    Gezinsbegeleider
    Zeeland
    Succes!
     
  9. Bri

    Bri Niet meer actief

    Mijn ervaring is wel dat kindjes soms wonderbaarlijke dingen kunnen doen, als mama niet in de buurt is. In de zin van: ineens wél uit een flesje drinken, ineens wél doorslapen. Dus wie weet, misschien komt het helemaal goed.

    Ik zou dus idd om 18 uur voeden, lekker uit eten gaan. Dan niet meteen om 21 uur weer terug, maar misschien om tien uur? anders moet je zo haasten met eten, en een uurtje rondlopen om een eventueel huilend kindje te troosten houdt oma toch wel vol?
     
  10. Pila79

    Pila79 Bekend lid

    Dec 4, 2007
    978
    0
    0
    Ik denk ook dat als hij niet altijd weigerd, hij bij oma het vast wel uit de fles drinkt. Je kan ook met oma afspreken dat ze hem bij het eerste kikje meteen geeft, zodat hij nog een beetje slaapdronken/rozig is als hij de fles krijgt, meestal als ze de eerste slok binnen hebben drinken ze wel door.

    En anders idd pap laten geven met een lepeltje, of wij hadden vanuit het ziekenhuis een cupje meegekregen (heel klein bekertje met opstaand randje) en vanaf een krappe 6 maanden dronk ze melk uit zo'n difrax beker (met opstaand randje en inkeping). Melk tegen het lipje aan en dan gaan ze vanzelf het naar binnen zuigen, of likken. Of zoals al gezegd gewoon vanaf een lepeltje doen, hij zal zo vast wel genoeg binnen krijgen om de ergste honger te stillen, zodat jullie lekker van jullie avondje kunnen genieten.
     

Share This Page