Wat vinden jullie van dit briefje? (beetje spoed)

Discussion in 'De lounge' started by Bloem1981, Dec 6, 2010.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Bloem1981

    Bloem1981 Bekend lid

    Aug 4, 2009
    800
    0
    0
    NULL
    NULL
    Geachte mevrouw Van .....,

    Op de site ...... kom ik uw vacature tegen voor een administratief-secretarieel medewerker. Ik herken mijzelf helemaal in deze vacature en ik ben dan ook erg enthousiast na het lezen ervan.

    Het verzorgen van correspondentie, mailings, post, telefoon, archiveren, bestellingen, agendabeheer, notuleren, het verwerken en verzorgen van administratieve gegevens zijn taken die me niet onbekend zijn. Ik heb er alle vertrouwen in dat mijn ervaring me een geschikte kandidaat maakt voor deze functie en voeg mijn CV bij voor meer informatie.

    Als mama van 2 kleine kindjes van 3 en 1 jaar oud lijkt het me leuk en interessant om te werken voor een kinderopvang. Als ouder moet je kunnen rekenen op de opvang, ook wat het administratieve deel betreft.

    Ik kan mijzelf omschrijven als een enthousiast, spontaan en leergierig persoon. Ik kan goed in een team werken, maar kan ook prima zelfstandig aan de slag.

    Graag zou ik mijn mail nader toelichten in een persoonlijk gesprek. Ik zie uit naar uw spoedige reactie.

    Met vriendelijke groet,

    Dit wil ik gaan versturen...het lijkt me een super baan. Wat vinden jullie van de brief?
     
  2. maartje84

    maartje84 VIP lid

    Oct 8, 2008
    12,810
    4,446
    113
    Punnikexpert
    Import ergens
    Eerlijk? Hij kan zakelijker... Ik zou zelf niet direct jou uitnodigen nav deze brief....
    (Sorry ben een botte trut ;))

    Ik lig nu verplicht plat dus als je hulp wilt, stuur me dan de vacature eens door dan wil ik je brief wel wat zakerlijker maken ;)
     
  3. bosi333

    bosi333 VIP lid

    Aug 1, 2006
    37,265
    6,790
    113
    Met maartje eens.

    Ik zou haar aanbod aannemen ;)
     
  4. Ladydi85

    Ladydi85 Niet meer actief

    Je noemt heel veel taken op, dat kan korter. Noem de belangrijkste.

    Je zegt dat de taken je niet onbekend zijn: dat maakt nog niet duidelijk of je er veel of weinig ervaring mee hebt, of je het goed kan etc.

    Succes!
     
  5. xd24

    xd24 VIP lid

    Feb 27, 2010
    6,406
    0
    36
    Brabant!
    Geachte mevrouw Van .....,

    Op de site ...... kom ik uw vacature tegen voor een administratief-secretarieel medewerker. Ik herken mijzelf helemaal in deze vacature en ik ben dan ook erg enthousiast na het lezen van de vacature.

    Het verzorgen van correspondentie, mailings, post, telefoon, archiveren, bestellingen, agendabeheer, notuleren, het verwerken en verzorgen van administratieve gegevens zijn taken die me niet onbekend zijn. Ik heb er alle vertrouwen in dat mijn ervaring mij een geschikte kandidaat maakt voor deze functie.

    Als moeder van 2 kleine kinderen van 3 en 1 jaar oud lijkt het me leuk en interessant om te werken voor een kinderopvang. Als ouder moet je kunnen rekenen op de opvang, ook wat het administratieve deel betreft.

    Ik kan mijzelf omschrijven als een enthousiast, spontaan en leergierig persoon. Ik kan goed in een team werken, maar kan ook prima zelfstandig aan de slag.

    Graag zou ik mijn mail nader toelichten in een persoonlijk gesprek. Ik heb mijn CV bijgevoegd.

    Ik zie uit naar uw spoedige reactie. (dit zou ik persoonlijk niet vermelden, spoedig klinkt een beetje opdringerig:))

    Met vriendelijke groet,
     
  6. paradijsvogel

    paradijsvogel Fanatiek lid

    Aug 4, 2008
    1,789
    0
    0
    Noord-Holland
    Ik zou zelf, ook niet in een brief naar een opvang, al in de brief vermelden dat ik mama ben. Meestal wordt je brief dan zo weggegooit. Ik zou ook op het voorstel van Maartje ingaan :D
    Succes!
     
  7. Naiobi

    Naiobi VIP lid

    Apr 25, 2008
    6,397
    0
    0
    None
    Hellendoorn :)
    Je verteld teveel in je brief. Ze kunnen dat toch ook uit je cv halen ?

    Heb je bijv. eerder gewerkt als administratief medewerker?? Dan kun je dat vermelden ipv alle werkzaamheden
     
  8. debster2009

    debster2009 Fanatiek lid

    Nov 9, 2009
    2,144
    0
    0
    NULL
    Ja het moet veel zakelijker. Zinnen als 'als mamma van 2 kleine kinderen' komen op mij een beetje kinderachtig over. Ik zou hem wat krachtiger en zakelijker maken.
    Succes!
     
  9. Peetje08

    Peetje08 Bekend lid

    Mar 30, 2008
    704
    0
    0
    Ben je een noordeling en vrouw? ;) Buiten noord-nederland zou ik deze formulering niet gebruiken. Van welk van deze taken wordt je enthousiast zoals je hierboven schreef en wat vindt je van de afwisselende taken. Ga daar op een positieve manier op in zodat ook de lezer enthousiast wordt met bijvoorbeeld een verwijziging naar je vorige ervaring. Voor de rest moet het uit je CV blijken, lijkt me.

    Dit lijkt een beetje op vlees nog vis door de formulering ;). Ik zou eerder opschrijven dat je graag in een gemengd (of interdisciplinair) team werkt en daarbij uitstekend in staat bent je eigen taken zelfstandig te vervullen. Of andersom: Ik voer graag mijn eigen taken uit, maar wil wel graag in een team horen ofzo. Ik zou aangeven wat het dichsts bij jou ligt. Dit maakt het persoonlijker.
     
  10. maartje84

    maartje84 VIP lid

    Oct 8, 2008
    12,810
    4,446
    113
    Punnikexpert
    Import ergens
    Ik ben druk bezig hem te 'verzakelijken' ;)
     
  11. Daan78

    Daan78 VIP lid

    Jun 25, 2008
    8,202
    1
    0
    Apeldoorn
    Ik zou ook, nav de taken die je opnoemt, een beetje uitweiden waarom je dus een geschikte kandidaat bent. In hoeverre ben je bekend met die taken.

    zoals Ladydi85 al eerder vermeldde.

    succes met je solli!
     
  12. lieselot84

    lieselot84 Fanatiek lid

    Oct 11, 2008
    4,362
    0
    36
    Adm. mw.
    Overijssel
    - Ik herken mijzelf helemaal in deze vacature en ik ben dan ook erg enthousiast na het lezen van de vacature.
    2x vacature in 1 zin.
    - 'niet onbekend' zou ik niet gebruiken.
    - mama van 2 kleine kindjes zou ik niet zo zetten. (bijv. Ervaring leert me dat de afhandeling van het administratieve deel erg belangrijk is)
    - Mocht uw interesse gewekt zijn, dan zal ik graag in een persoonlijk gesprek mijn motivatie en geschiktheid verder toelichten.
    Ik hoop spoedig van u te mogen vernemen.


    - ik vind het goed dat je werkwoordstapels vermijdt en actief schrijft.

    Ik hou op want Maartje is hier verder al mee bezig.

    Maartje, wil jij je tekst ook hier posten? ik ben benieuwd wat jouw uitkomst is.

    O, Bloem heel veel succes!!
     
  13. maartje84

    maartje84 VIP lid

    Oct 8, 2008
    12,810
    4,446
    113
    Punnikexpert
    Import ergens
    Hoe ik het aangepast heb ;)

    het is nog niet af, maar dat moet ze zelf afmaken omdat het lastig aan te passen is als je niet precies weet wat iemand kan en heeft gedaan.
    Ik denk dat TS hier al wel verder mee kan :)

    JOUW NAAM
    JOUW ADRES
    JOUW POSTCODE EN PLAATSNAAM


    BLABLABLBLAAA
    t.a.v. mw. BLABLABLAA
    Straat 1
    1234 AB ABCDE


    JOUW WOONPLAATS, 6 december 2010

    Betreft: vacature sollicitatie Administratief Secretarieel Medewerker


    Geachte mevrouw VAN BLABLABLABLAAA

    Op de website van de Nationale Vacaturebank (EHHH ALS DIT NIET KLOPT FF IN IETS WAT WEL KLOPT VERANDEREN) las ik uw vacature voor Administratief Secretarieel Medewerker. Deze heeft mijn aandacht getrokken aangezien ik op zoek ben naar een nieuwe en uitdagende baan. De taken en verantwoordelijken zoals beschreven in uw vacature hebben mij dermate enthousiast gemaakt dat u hierbij mijn sollicitatie ontvangt.

    Momenteel werk ik met grote tevredenheid bij BLABLBLAA te BLABLABLAAAAGEEF DE REDEN WAAROM JE TOCH VOOR HET KDV WILT WERKEN – niet omdat je kinderen hebt, NOOIT dat in je brief zetten, tenzij je bij voorbaat wilt worden afgewezen ;) en ook niet omdat je contract niet verlengd werd ofzo WANT DAT KAN ALS NEGATIEF WORDEN GEZIEN. Bijvoorbeeld: desondanks wil ik mij nu graag verder ontwikkelen in een richting die te maken heeft met mijn studie/opleiding/interesse ????

    Zoals beschreven in mijn CV kunt u lezen dat ik bij verschillende bedrijven voldoende ervaring en competenties heb opgedaan om mij tot een goede medewerker binnen uw bedrijf te kunnen ontpoppen. Zo heb ik tijdens mijn werk bij BLABLABLAA DIT EN DAT GEDAAN EN BIJ BLABLABLAAA ONTDEKTE IK DAT IK GOED BEN IN DIT EN DAT EN DAT IK VEEL PLEZIER BIJ DE UITVOERING VAN DIE WERKZAAMHEDEN BELEEFDE.
    NOEM EEN PAAR BEDRIJVEN EN TAKEN OP WAAR JE GOED IN BENT EN JE VAN PAS KOMT BIJ HET NIEUWE BEDRIJF DUS DIE OOK IN DE VACATURE STONDEN. NIET ALLES OPNOEMEN!! ALS HET BEDRIJF EEN COPIE VAN DE WERKZAAMHEDEN VAN JE FUNCTIE ZOUDEN WILLEN ZIEN HADDEN ZE DE VACATURE WEL GEWOON ZELF GECOPIEERD ;)


    Ik werk accuraat en ik vind het altijd plezierig om zaken nauwkeurig uit te werken. Ik kan goed overweg met MS Office en ook met diverse andere geautomatiseerde systemen. Nieuwe systemen kan ik mijzelf snel eigen maken. Verder is het belangrijk te weten dat ik een vrolijke persoonlijkheid heb met een professionele werkhouding. Ik vind het prettig om in een team te werken maar kan ook uitstekend zelfstandig functioneren.

    Graag zou ik in een persoonlijk gesprek mijn enthousiasme voor de functie van Administratief Secretarieel Medewerker nader toelichten. Ik zie met belangstelling uw reactie tegemoet.

    Met vriendelijke groet,


    JOUW VOORLETTER EN ACHTERNAAM


    Bijlage: curriculum vitae
     
  14. lieselot84

    lieselot84 Fanatiek lid

    Oct 11, 2008
    4,362
    0
    36
    Adm. mw.
    Overijssel
    mag ik een bemerking maken? In de laatste alinea staat:

    Ik vind het prettig om in een team te werken maar kan ook uitstekend zelfstandig functioneren.

    -> ik zou persoonlijk het woord 'maar' vervangen door 'en'. (alles wat voor het woord 'maar' staat, wordt ontkracht door het woord 'maar' zelf) Bovendien vind ik 'en' positiever klinken.
     
  15. Bloem1981

    Bloem1981 Bekend lid

    Aug 4, 2009
    800
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik heb de mail verzonden en hopelijk word ik uitgenodigd!!

    Met dank aan Maartje dan ;)

    Ik laat het jullie weten als ik iets hoor!!
     

Share This Page