Goed, Pelle ging uiteindelijk in ons bed om kwart voor 10 slapen. Het is zo lastig he... Als hij gaat huilen en hij houdt het lang vol, dan loopt zijn neus op een gegeven moment vol. Vervolgens raakt ie daar weer overstuur van, omdat ie dan niet door zijn neus kan ademen. Hebben andere kindjes dat ook? Maar goed, om 23.00 uur de wekker gezet. Uiteindelijk daar pas om 23.10 uur wakker van geworden Tegen half 12 heeft ie zijn fles gehad en daarna ging ie wel gewoon slapen. Om 02.00 uur begon ie erg te woelen dus toen bij ons in bed gelegd. Daar heeft ie de hele nacht door liggen spoken. Hij verslikte zich een paar keer flink, volgens mij kwam er gedurende de hele nacht steeds melk omhoog Af en toe was het net of ie stikte... Naja, pas tegen 5 uur begon ie een beetje te zoeken volgens mij, dus toen heb ik hem de speen gegeven. Uiteindelijk heeft ie om half 7 de volgende fles gehad. Wat drinken betreft is het dus goed gegaan Maar de nacht was verder heel erg onrustig... Ik baal zo van die reflux, ik weet namelijk niet meer wat we eraan kunnen doen. Dus het wordt wachten totdat het vanzelf minder wordt, maar blijft ie dan tot die tijd zo onrustig slapen? Ik vind het niet normaal namelijk... Ik heb ook het vermoeden dat de melk zijn neus dan inloopt. Soms komt er namelijk witte "snot" uit zijn neus als ik hem spray.
Pelle heeft trouwens dus ook uiteindelijk ruim 1,5 uur gehuild. Niet continu. Hij was vaak tussendoor 5 a 10 minuten stil om weer opnieuw te beginnen. Tegen kwart voor 10 raakte hij dus helemaal verstopt en toen besloten hem bij ons in bed te leggen. Want dan is het echt hopeloos wat slapen betreft. @ tessa: wat een lieve foto! Leuk dat je haar lach hebt weten vast te leggen! Ik durfde Pelle eerst ook niet te laten huilen in zijn bed vanwege Tobe. De slaapkamers liggen naast elkaar en het is geen dikke muur die er tussen zit. Maar toen ie nachten achter elkaar weigerde te slapen en wij tot 12 uur in de woonkamer zaten, was ik het echt zat. Op dat moment kon het me niets meer schelen of Tobe wakker zou worden of niet. Maar hij is er geen enkele keer wakker van geworden en slaapt er dus gewoon doorheen! Helemaal niet verwacht... We zouden het niet om 4 uur 's nachts moeten doen hoor, want dan wordt ie zeker wel wakker (hij kan al wakker worden als we de fles gaan klaarmaken). Maar 's avonds ligt ie blijkbaar in een diepe coma. @ cherryayden: naar bed gaan 's avonds wil zeggen dat ie dan definitief de nacht in gaat. Dus donkere kamer, pyjama aan, fles in alle rust in bed geven etc. Overdags slaapt Pelle ook in zijn eigen bedje, maar dat is wel een ander (korter) ritueel.
Wat een lieve foto Tessa! Ik herken het van op de verkeerde tijd de nacht ingaan... Daar zijn wij dus nog steeds mee aan het rommelen. Maar omdat ze gisterenmiddag lang geslapen had, kwamen we s avonds wat beter uit. Dus s avonds laat nog onder de douche geweest en van 23.30 (gaap!) tot 7.00 uur heeft ze geslapen. meiden, ik ben benieuwd hoe het verder gegaan is! zwemluiers van de Etos zijn inderdaad het kleinst... maar als je er een zwembroekje overheen doet (die wel goed past ) dan houd die de eventueel te grote zwemluier, ook wel op z'n plek. @cherry, spelen: Hier ook weinig en zelfs tijden de fles, ben ik vaak ook nog bezig met de oudste. Ik herken het gevoel ook nog wel van indertijd bij Fae... alsof je te weinig met ze doet en nu heb ik dat eigenlijk weer, omdat ik nóg minder aandacht lijk te kunnen geven. En als ik 1 op 1 met haar bezig ben is dat na 5 tot 10 minuten ook wel 'klaar' . Maar qua ontwikkelen , dat komt écht vanzelf wel hoor, lekker tegen je kindje praten als je met ze bezig bent en verder niet te veel zorgen maken . avondritueel: Dat hebben wij hier (nog) niet. Maar ik moet bekennen dat ze overdag toch regelmatig ook beneden in de box slaapt. Af en toe gaat ze wel naar bed, maar als ze dan niet snel 'goed' slaapt, moet ik op en neer blijven lopen en daar heb ik de puf niet voor + het is niet zo handig met de oudste. Dus dan beland ze weer in de box. Behalve na 20.00 uur meestal.
Bekijk bijlage 113993 even spammen... Katelynn ligt linksboven -haar kleine buurman kusjes te geven. Op een gegeven moment was ze echt op z'n hoofd aan het sabbelen
Goeiemorgen meiden! Jullie geloven het nooit.... Ik sta zelf op knappen, maar goed, je moet er iets voor over hebben! Thijs heb ik gisterenavond om half acht voor het laatst gevoed, daarna heeft hij geslapen tot half negen. Toen een uur mee aan het rommelen geweest, om half tien viel hij in slaap en NU wordt hij pas wakker!!!!! Hij heeft dus gewoon van 21.30u tot 8.15u geslapen!! Ik ga hem nu snel voeden en dan daarna nog maar even kolven denk ik, dat is wel nodig! Maar goed, Thijs had dus geen avondvoeding nodig blijkbaar gisteren! - ben even Thijs voeden -
Hoi dames! Alweer bijna een week geleden sinds mijn laatste post hier Wel lekker mee blijven lezen maar weinig tijd gehad om echt te reageren. Sorry! @Yukl; Vorige week met de drama nachten lag het niet alleen maar aan Damian hoor. Ik heb af en toe periodes waarin ik heel slecht slaap en had dus van de week zo'n periode. Normaal slaap ik overdag nog wel even maar vorige week had Damian geen zin om overdag te slapen of ik had het te druk met het huishouden Qua drinken doet mijn mannetje het echt super - noem hem vaak liefkozend mijn hongerlapje @Naar buiten gaan; Ik probeer elke dag eventjes naar buiten te gaan met de kleine man maar als het extreem glad is ga ik niet hoor. @Sinterklaas; Zo me kleine man is al verwend Heeft een loopauto gehad, een bolletje voor op zijn kamer die een sterrenhemel maakt en muziek afspeelt (hoe noem je zo'n ding?) , een Woezel en Pip puzzel, een leer/speel sleutelbos ding en een heleboel kleren! Yukl; leuk dat Tobe het zo bewust meekreeg! @Kleertjesmaat; Damian hangt een beetje tussen 56 en 62 in maar duurt volgens mij niet lang meer voor hij 62 echt goed past. @Paloe; Lief dat je een kaartje had gestuurd namens de oktober mama's @Gwn; Ook wij gaan kerstkaarten maken met Damian erop @Amaryllis; wat vervelend van dat scheurtje maar hopelijk kunnen jullie het nog een beetje gezellig maken door lekker te knuffelen en het masseren. @Paloe; Lekker rooster zeg!(wel balen dat het zo lang is maar gelukkig niet vaak) Ik krijg een aangepast rooster maar ik hoef pas in februari weer dus duurt nog even voor ik mijn rooster weet. @Denise38; Ik voedt op verzoek maar Damian heeft wel al een ritme daarin ontwikkelt Ik voedt rond de klok van 7 dan om een uur of 11, dan weer 1 en de volgende voeding pas tussen 4 en 6 en s'avonds clustert Damian dus dan verschilt het maar inmiddels slaapt hij de nachten door dus vindt dat niet zo erg Als we weg gaan krijgt Damian overigens wel een flesje, ik ben niet zo van in de openbaarheid @CherryAyden; Kan je ook onze foto leuk bewerken voor de kerstkaart?
Cherry: Thijs slaapt over het algemeen thuis altijd in zijn wiegje. Maar het verschil tussen s nachts en overdag is dat hij s nachts in pyjama in slaapzakje slaapt en overdag niet. Overdag slaapt hij ook veel korter dan s nachts. En echt spelen doet Thijs ook niet hoor. Ik praat en zing veel tegen hem, leg hem soms in de box, dan mept hij tegen wat speeltjes (vaak onbewust) en ik heb een voorleesboek met grote zwart/witte kijkplaten. Verder zit hij ook lekker op schoot om zich heen te kijken. Yukl: voor jou dus een onrustig nachtje, niet qua drinken, maar qua woelen. Is het geen idee om zijn hoofdje/matrasje wat omhoog te leggen, zodat de melk in ieder geval naar zn maagje loopt, ipv naar zijn neus? Maak je zn neusje leeg ergens mee, of werkt hij de snot er zelf uit op zon moment? Athina: wat een lieve fotos!! Onze terugkomdag is nog steeds niet gepland, dus ik hoop toch wel binnenkort wat te horen, anders ga ik er zelf een organiseren denk ik Zo, Thijs heeft stevig doorgedronken. Daarna nog 100ml gekolfd, dus ik zat goed vol Nu vanochtend naar mijn schoonouders, om fotos in te scannen van de broer van mijn man die 30 wordt met kerst (cadeautje wordt een boek met fotos van 0 tot 30 jaar) en vanavond gitaarles, gelukkig een uur vroeger. Dus dan wordt het slaapritueel om 20.30u. Ben nu al benieuwd!
@Paloe; vervelend dat je kleintje aan de laxeermiddelen moet zeg maar hopelijk werkt het wel. Wat heeft Liam zijn prikjes vroeg gehad? Damian krijgt zijn eerste prikjes pas met 2 maanden en 2 dagen. Wat een leuke jas zeg trouwens. @Skatjuh87; wat leuk dat je gastouder bent! Jammer dat je zo ver weg woont, zoek nog een gastouder voor Damian @ooitmamavan3; Wat is moeder natuur toch wrang he @Amaryllis; hier oefenen we door Damian op onze borst te leggen maar ook op de bank en er dan zelf naast gaan liggen maar dan ietsje hoger. @Escal; fijn dat je nieuwe ha je beter bevalt. Sorry dames, op de laatste 10 pagina's reageer ik later op de dag even. Heb sinds gisteravond een enorme migraine aanval en ze zijn hier beneden aan het renoveren en al dat geboor is niet bepaald lekker nu (alsof dat het normaal wel is ) Ga dus even naar mijn moeders huis, genieten van de rust!
Nou, die van mij is het doorslapen verleerd. Hij kwam vannacht weer 2x, maar hij drinkt dan maar 5 minuten en dan slaapt hij alweer. Dus vraag me af of hij echt behoefte heeft aan voeding of dat hij gewoon even wat warmte zoekt.
Hier even snel voor we gaan opstaan... Amy heeft zo tegen half 8 gisteravond de laatste voeding gehad in de fles, kwam daarna om 01:20, wat al best netjes was en toen om 09:50 pas weer!! Zo lang heeft ze nog niet eerder gedaan . Ok, als ik moet werken werkt dit schema niet, maar komt vast goed
hihi toch wel goeie tijden tussen de voedingen, nu nog volgens onze wensen en de kleintjes mogen blijven
@ chikai: joehoeeee, wat goed!!! Heerlijk zeg! *doet een dansje* Ik spray zijn neusje wel, maar dat helpt niet geweldig. Het loopt vanzelf weer leeg, maar niet naar buiten volgens mij. Ik denk dat het weer terugloopt? Zijn wieg ligt al omhoog, maar dat helpt dus niet... @ kwebbelsnoes: heb je wel eens een speen geprobeerd? Of ie dan verder gaat slapen? Pelle gaat ook regelmatig woelen in de nacht, maar dan leggen we hem tussen ons in en dan slaapt ie verder. Tsja, ook niet ideaal nog, maar beter dan voeden @ gwn: in jouw geval zou ik haar dus wakker maken in de avond Of laat je het liever aan haar over? @ athina: aaah ook zo'n lieve foto! En wat een knappe meid! @ spelen: ik herken het ook wel hoor, het idee hebben dat je te weinig met je kleine doet. Zeker nu met Pelle, ik heb het idee voor hem veel minder oog te hebben vanwege Tobe. Pelle kan ook gerust een half uur in de box liggen op sommige momenten! Bovendien, hij lacht zich een slag in de rondte tegen zijn mobiel, maar nauwelijks naar ons Boefje.
@Yukl: waarom zou je haar in mijn geval wakker maken 's avonds? Voor een handiger schema? Punt is dus dat, hoe gek ook, als ik haar om hal 11 ofzo nog voedt, ze meestal 6 uur later weer komt, dus rond half 5, en dan alsnog vervolgens rond 10 uur, wat dat betreft helpt dat dus niet... Weet ook niet zo goed wat handig is hoor, maar zo lang als vannacht had ze nog niet eerder gedaan, dus denk dat ik het paar dagen probeer, iemand suggesties?
yukl: het gekke is dat hij 's nachts zijn speen niet wil. hij heeft hem sowieso niet vaak, als hij per dag een kwartier zijn speen heeft is het veel. hij sabbelt liever aan zijn vuist.
Zo daar ben ik weer even tussen het huilen door... Voedingsritme: Hier overdag om de vier uur. Na voeding van 18 uur, zo rond 19 uur, avondritueel. Daarna maken we hem wakker rond 22-22.30 uur. Daarna slaapt ie tot 6 uur/half 7. Mooi ritme voor straks als we gaan werken! Spelen: We hebben hier twee babygyms, die favoriet zijn. Eentje van nijntje met een kleed eronder. Hij kan echt een uur tegen de koe brabbelen en er tegen aan slaan. De andere babygym heeft een ring, die hij nu steeds probeert te grijpen...soms lukt het en is ie helemaal gelukkig. Verder is de mobiel in de box ook erg leuk. Gisteren heb ik hem voor het eerst een rammelaar gegeven. Hij snapt het nog niet helemaal volgens mij.... Verder lees ik af en toe verhaaltjes voor. Favoriet zijn verhaaltjes met een rijmpje erin, dan gaat ie mij brabbelen. En met hem praten vindt ie ook geweldig. Verder gaat het hier ietsje beter met de reflux heb ik het idee. Moet alleen niet te vroeg juichen...Als ie echt last heeft van de reflux kan ik hem nu redelijk afleiden met speeltjes. Dan is ie het volgens mij even vergeten. Hierdoor niet meer echt een ritme. Spelen nu meestal voor ipv na de voeding maar ach... Volgende week nog naar de kinderarts. Nog steeds weinig vertrouwen in, maar goed wie weet. Verder zit ik er over te denken een afspraak te maken met de osteopaat. Ik hoor hier wel goede verhalen over. Ben zelf eigenlijk helemaal niet van geneeswijzen die niet bewezen zijn. Maar ik heb nu zoiets van baat het niet dan schaadt het niet. Zelf gisteren bij de huisarts geweest omdat ik al een aantal nachten heel slecht had geslapen. Hoorde hem steeds huilen al was dat niet zo, want 's nachts slaapt ie prima (*klopt het even af*). Heb slaaptabletjes gekregen. Erg fijn. Heb echt even kunnen bijslapen vannacht. Mag ze alleen niet te lang nemen ivm borstvoeding. Maar wel fijn om even bij te tanken! Over anderhalve week gaat Mees al wennen bij het kinderdagverblijf....bah dat gaat veel te hard! Hoe is dat bij jullie? Misschien straks nog even op jullie berichtjes reageren. Eerst even voor mezelf zorgen: boterhammetje eten.
@Nike: wat leuk dat ie zo speelt! En fijn dat het iets beter lijkt te gaan met de reflux. Hier wil Amy opeens sinds gister eigenlijk helemaal niet meer spelen.. Wat opvang betreft: hier komt mijn schoonmoeder op maandag, op dinsdag gaat ze naar mijn moeder, op woensdag envrijdag ben ik thuis en op donderdag papa. Wennen hoeft dus ook niet (beide oma's hebben al paar keer opgepast), maar dat ik over 3 weken weer moet werken vind ik ook al snel, vooral ivm het (non)ritme...
@ Gwn: Ik zou denk ik gewoon wachten tot ze zelf komt hoor, op verzoek. Als Amy er aan toe is gaat ze vanzelf langer tussen de voedingen laten. Of vind jij dat niet prettig werken? @ Chikai: Wow, wat heerlijk! Wat een knots van een nacht! @ Yukl: Haha, wat een boefje idd! Ik vind het grappig om te lezen dat jullie allemaal al zo bezig zijn met een avondritueel! En ik ben stiekem ook wel een beetje verbaasd, want voor mijn gevoel zijn wij daar nog lang niet aan toe...Imee ligt gewoon beneden, bij ons of in de kinderwagen, tot wij naar boven gaan. Dan krijgt ze bij ons op bed een voeding en daarna gaan we tegelijk liggen. Soms huilt ze dan nog even (en soms heel lang ) om dan in slaap te vallen tot de volgende voeding, meestal zo'n 4 uur later. Zou een avondritueel bij ons ook wat toevoegen? Ik heb het gevoel dat ze nog veel te klein is om voorgelezen te worden oid, en zou ook niet weten hoe dat zou moeten want als ze niet drinkt of slaapt huilt ze meestal...