Even een korte reactie van mij, ben druk bezig met de kerstboom. cle23, allereerst welkom en gefeliciteerd met je zwangerschap! PE kun je inderdaad vroeger dan 38 weken zwangerschap krijgen maar volgens mij niet voor de 20 weken (dacht ik ooit gehoord te hebben maar weet ik niet zeker). Vervelend dat je onderdruk nu al verhoogd is en je al vocht in je voeten voelt. Ben je al bij de gyn geweest? of ben je bij de verloskundige onder controle? Ik zou het altijd even met een van hen bespreken. Kan me goed voorstellen dat je bang bent, zou ik in jouw geval ook zeker zijn. Maar misschien is er wel niets aan de hand en maak je je onnodig zorgen. Dus mijn advies is toch om het te bespreken met de vlos of gyn. Veel sterkte en probeer je niet te druk te maken, als je je verder niet ziek voelt en de bloeddruk en het vocht lopen niet op is er misschien wel niets aan de hand! Ik hoop het in ieder geval voor je. Groetjes!
Naar mijn idee kan je het ook pas na 20 weken krijgen, maar ik zou lekker aan de bel trekken als je je er niet goed bij voelt!
Volgens mij kun je het ook niet zo vroeg krijgen, maar gewoon even de gyn bellen! @sanja, hoe lang geleden ben je nu bevallen? Qua stolling kan de gyn daar namelijk niets over zeggen voordat je 12 wk niet meer zwanger bent geweest. Ik zou hem hoe dan ook even bellen en vragen of je uitleg bij de uitslag kunt krijgen. Dus, wat hebben ze precies onderzocht? Eiwitten, lever en nieren is dus zeker. Stollingsproblematiek kan door verschillende oorzaken komen dus wat heeft hij allemaal getest? (Denk aan factor 5 leiden, anti-fosfolipiden) En vraag hem of hij vindt dat het er goed uitziet, of dat hij een kanttekening maakte.
Wilma26, ik had het ook bij 2 gelaten. Al snap ik mensen die een sterke wens hebben voor een derde wel dat ze het toch doen. Stel je voor dat het weer PE / HELLP wordt. Ik zou bang zijn in de periode erna 3 (!) kindjes voor je gevoel misschien tekort te moeten doen. En je man zal zorgen hebben. Maar nogmaals, als iemand perse een derde wil kan ik het wel begrijpen. Ja is ook zo hoor, het is slechts een wens en wensen gaan niet altijd invervulling stiekem hoop ik op een of andere pil voor pe en ook een pil voor diabetes, het is soms zo unfear dat vrouwen geen kindjes meer nemen vanwege de angsten. Terwijl die wens best wel aanwezig is, en dan heb ik het zeker niet over mijzelf. Wij zijn echt meer dan compleet, alleen een gestoorde wens voor een derde haha maar gun alle mama's gewoon zo graag een kindje die zo bang zijn voor herhaling. Liefs Voor allemaal
Weet wel dat een goede vriendin van me (allebei vroeg pre-eclampsie en Hellp gehad) waarmee ik samen in het ziekenhuis gelegen heb het nu ook bij de 2e terug heeft gekregen met 17 weken. Ze had ook een verhoogde bloeddruk en spoortjes eiwit in urine. Net als ik liep zij ook al in het Radboud en werkte ze mee aan het onderzoek voor vroegtijdige opsporing. We hebben ook allebei de priusonderzoeken gehad. Ze zijn bij haar direkt begonnen met bloeddruktabletten. Hebben ze wel moeten ophogen maar ze zelfs nog overtijd gegaan. En strak iedere 2 weken of zelfs minder onder controle. Bij ieder verschijnsel weer aanpassing medicijnen. En bloedverdunners. Dus hoop dat je ook in een goed ziekenhuis loopt. Maakt erg veel verschil!!! Als je meer wilt weten dan mag je altijd contact met me opnemen
Dag dames, Bedankt voor jullie warme reacties. Op 27 december heb ik weer een afspraak bij de verloskundige, dan ga ik het uitgebreid met haar bespreken. Ik heb vandaag wel minder vocht in mn voeten en handen, dus wie weet dat het toch allemaal meevalt. Mijn ergste nachtmerrie zou zijn dat ik met 20 weken in het ziekenhuis kom te liggen en dat het maar de vraag is of je de 30 weken wel gaat halen. Hebben hier dames ervaring mee? Met langdurige opname? Ik ga jullie in ieder geval op de hoogte houden over de gang van zaken. Soms vind ik het ook wel oneerlijk, ik zou ook graag een mooie zwangerschap en een natuurlijke bevalling willen meemaken, daar heb ik best moeite mee...
Als je je zo voelt zou ik niet afwachten tot de 27e maar nu bellen, zeker met jou voorgeschiedenis. Beter een keer te vaak gebeld dan een keer te weinig. Ik begrijp eigenlijk niet waarom je niet bij een gyn onder controle bent. Sterkte.
Ja ik weet het niet, ik heb toen ik weer contact opgenomen met de verloskundige toen ik zwanger was en die hebben mij verzekerd mijn bloeddruk goed in de gaten gehouden,zodra hij 95 of hoger zou zijn zou ik wederom doorgestuurd worden naar de gyneacoloog. Ik heb er eigenlijk nooit aan gedacht om meteen weer bij een gyneacoloog aan te kloppen. Mmm nu begin ik wel te twijfelen. Ik voel me verder wel goed hoor, tis alleen dat ik voccht ontdekte in mn handen en voeten wat nu dus weer minder is.
Cle, ik sluit me aan bij Malaika, snap ook niet dat je niet direct naar de gyn bent doorverwezen! Als het de vorige keer zo is misgegaan en je hebt nu al zo vroeg klachten hoor je bij een gyn onder behandeling hoor! Ik kreeg na mijn eerste bevalling direct te horen dat ik de volgende keer naar de gyn moest ipv verloskundige, en in het ziekenhuis zou moeten bevallen. Heb bij mijn tweede zwangerschap heel strenge controle gehad en heb een weekje in het ziekenhuis gelegen (harde buiken en hoge bloeddruk). Toen ik thuis kwam dezelfde avond weer teruggegaan en de volgende morgen (36 wk) ingeleid omdat het erop leek dat ik weer p.e. had. Ben hier erg blij mee want hierdoor heb ik de tweede keer helemaal geen herstelperiode gehad, was direct weer helemaal fit!
Ik sta inderdaad nu ook onder strenge controle. Vanaf het begin. Ben nu ook al met bloedverdunners begonnen. Dit allemaal preventief. Heb een complete crew bij iedere check. En nu al om de 3 weken controle. Zowel groeiecho als bloeddruk.
Mij is ook verteld dat zodra ik weer zwanger ben gelijk de gyn moet bellen. Er komt geen verloskundige in beeld dan. Vind het ook wel een beetje vreemd dat je dat niet gezegd is.
hier was het zo dat toen we de wens alleen al hadden, ik onder hele strenge controlle van de gynaecoloog kwam te staan. Ik kreeg ascal (aspirine) Toen het eenmaal zo was, moest ik om de twee week voor controlle. (en dat was ook nog een streekziekenhuis) Wat mij verteld is dat het aan de aard van pe ligt als het niet heel heel erg is geweest de vorige keer, mag je gewoon onder controlle van de vk. Ik kan niet voor je kijken hoe erg je het hebt gehad want voor iedereen is het even erg, maar toch wil ik je even vertellen waarom je wel onder een vk kunt komen te staan. Maar als ik je klachten zo hoor meteen de gyn bellen en het er zeker niet op aan laten komen. Liefs Wilma
Ik ben ook gewoon in het streekziekenhuis geweest. Ja hoe erg is erg... Ik geloof niet dat ik in serieus levensgevaar ben geweest en Mischa heeft er "geen last van gehad" in die zin dat hij heel groot was voor de termijn. En dus toch extra controles en niet bij de vk. Volgens mij is haar kindje overleden (zie toch een sterretje?) dus dat lijkt me ernstig genoeg... Vind het dan heel raar als ze geen extra controles doen, al is het maar voor je gemoedsrust!
@ Sanja; fijn dat je bloeduitslagen goed zijn! Gewoon de gyn bellen en vragen om duidelijkheid, daar zijn ze voor. Ik heb persoonlijk geen idee. Maar weet wel dat het Prirus onderzoek belangrijk is om te doen. @ hier, ik slaap nog steeds beroerd, al vanaf de bevalling eigenlijk. Denk zelf dat het te maken heeft met de hele toestand tijdens de zwangerschap. Er is zoveel gebeurd. Moet gewoonnog het één en ander verwerken en die hormonsters moeten m'n lijf nog uit Fiona groeit als kool, overdag heeft ze een prima ritme, maar vanaf 20uur 's avonds is het mis t/m 1 uur 's nachts. Dan komt ze om de 2 uur! Pff zwaar hoor, ik kolf alle melk en die krijgt ze dan in de fles. Denk dat ik ga afbouwen, want trek het zelf bijna niet meer. Liefs!
Meiden, hier weer een berichtje van mij. Heb tijdje niet geschreven omdat ik nog steeds heel erg misselijk ben. Maar las jullie onderwerp nu en kan me hier bij aansluiten. Ik zit ook lekker in de penairie wat betreft de begeleiding en voel me daardoor nog belabberder. Vorige keer dus met 31 week hoge bloeddruk gehad, hele zware bevalling tien weken zeer hoge bloeddruk en eiwit en een vreselijk lang herstel. Toen prius gedaan dit jaar ( 4 jaar geleden bevallen) en is uitgekomen gelukkig maar 1% kans op herhaling maar wel onder begeleiding van 1 gyn in het ziekenhuis. Heb zelfs een officiële doorverwijzing van mijn eigen HA met medische geschiedenis/ PE/traumatische baring/trage herstel/ etc. En wat nu, ben dus geadviceerd door Maastricht vanuit het prius naar een bepaalde gyn in Purmerend. Daar ben ik nu 2 keer geweest ( ben negen wegen zwanger nu) en hij vind dat ik gewoon naar de verloskundige kan!!!! Ik ben dus een advies uit Maastricht en een doorverwijzing van de Ha ( voor de verzekering en med. geschiedenis). Hij bracht het heel raar, na mijn 2e bezoek,.... gewoon op de gang, van je kan gewoon naar de VK hoor,... Ik heb twee keer met hem aangehaald dat ik dat echt niet wilde maar hij luisterde niet. Mijn man gaat vandaag bellen hoe het zit,... ik ben heel erg teleurgesteld. Juist voelde ik me bij mn eerste zwangerschap overgeleverd aan de medische wetenschap, ze controleren wel maar vooral pappe en nat houden. Nu wilde ik het goed voorbereiden, heb heel goed gesprek gehad in Maastricht en vond het onderzoek en de mensen echt top! Had echt weer vertrouwen.... heb lang getwijfeld of ik het hier neer wilde zetten want ben ""bang"" dat andere misschien weten over wie ik het heb,maar voel me er echt naar onder. Het lijkt of deze gyn mijn indicatie gewoon bagatelliseerde.Hij gaat er heel nonchalant mee om. Het valt me zo tegen. Ik heb helemaal voor een ander zkh gekozen omdat hij goed bekend zou staan en nu dit.... Als ik heb zeg dat ik me ook toch zorgen maar in deze zwangerschap is zijn enige antwoord: Nieuwe ronde nieuwe kansen.... tja dat kan ik zelf ook wel verzinnen. Wordt vervolgd dus....ik kan me aansluiten bij bovenstaande verhalen en had dit nooit verwacht.... Ben me meer dan een jaar wezen voorbereiden ( geestelijk en dmv onderzoeken) op deze zwangerschap en nu dit gezeur. Ik wordt neer gezet als een zeur, iemand die snel in de stress zit, lichtelijk labiel ofzo...zo gaat hij iig met mij om...
Oh Mijntje, wat een rare man die gynaecoloog! Zo ga je toch niet met zwangere vrouwen om en zeker niet met vrouwen die hebben meegemaakt wat jij hebt meegemaakt?! :x Bah! Als ik jou was zou ik een ander ziekenhuis proberen. Het gaat er niet om hoeveel ervaring ze hebben maar om hoe goed ze naar je luisteren en hoe serieus ze je nemen! Ik ben in hetzelfde ziekenhuis (waar ik de 1e keer absoluut niet serieus werd genomen) terechtgekomen bij een ander team en werd zóoo serieus genomen en voelde me daardoor zo veilig en in goede handen en dat is zo belangrijk! Laat je niet kisten hoor, dit ligt aan die man (daar ga ik trouwens vanuit, dat het een man is?) en NIET aan jou!!! Trouwens, alle zwangere vrouwen zijn lichtelijk labiel en als je daar niet mee om kunt gaan moet je vooral geen gynaecoloog worden.
Juul en selma, bedankt voor jullie reactie, het was tijdens het bloedprikken wel 12 weken geleden dat ik bevallen ben. in febr. heb ik een nieuwe afspraak om eea te bespreken voor de nieuwe zwangerschap. Cholesterol en BMi zijn voor nu zijn aaandachtspunten. Het zou beter zijn als dat verlaagd. even aansluiten op wat hierboven allemaal besproken is. Ik had al heel snel, rond 17 weken ongeveer PE wat bij rond 24 weken overgegaan is in acute HELLp. Dit was een uitzondelijk geval, zo vroeg in de zwangerschap werd mij verteld! Als ik nu zwanger word moet ik direct bellen en blijf ook zeker onder controle van de gyn. Sanja
Jeetje Mijntje, dat is een onvriendelijke gyn. Ik zou Maastricht nog eens bellen en je verhaal uitleggen, misschien kunnen zij een goed woordje voor je doen of een nieuw advies uitbrengen.
hier al een tijdje niet geweest. Nu blijkt dat ik nog pril zwanger ben! Heb ik contact opgenomen met het Radboud! Wat blijkt gaat dr Spaanderman daar weg! Vraag ik naar een ander gyn gaat die ook weg. Dus moet maar afwachten hoe het allemaal gaat lopen? Ik zal het zien in januari de eerste afspraak. ben benieuwd. @ Mijntje, zie dat je ook zwanger bent! Gefeliciteerd.