Rekening houden met eten in de tijd voor NOD?

Discussion in 'Zwanger worden' started by Druif78, Dec 15, 2010.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Druif78

    Druif78 VIP lid

    Feb 11, 2008
    9,724
    1
    36
    Wat doen jullie qua eten als je nog niet weet of je zwanger bent of niet?
    Eerder hield ik er wel rekening mee, dus in ieder geval geen alcohol en gerookte zalm, carpaccio etc. Maar nu met de feestdagen voor de boeg en de lekkere menuutjes lukt het me bijna niet.
    Ik vraag me af of het schadelijk is?
     
  2. Marnat

    Marnat VIP lid

    Aug 10, 2009
    29,821
    3
    38
    Female
    Medewerker Thuiszorg
    Groningen
    Ik hou me niet aan het eten, ik eet alles wat ik lekker vind.
    Alleen drink ik geen alcohol!!

    Alleen zolang ik niet ongi ben verschoon ik de katten bak niet!!
     
  3. Druif78

    Druif78 VIP lid

    Feb 11, 2008
    9,724
    1
    36
    Ik zie dat je ook in het medische circuit zit; is dat ook iets wat "mag" van de gyn?
     
  4. jada08

    jada08 VIP lid

    Jan 14, 2009
    7,567
    332
    83

    Ja hoor dat mag gewoon, je hoeft voor je NOD totaal geen rekening te houden met wat je eet omdat als je net zwanger bent je kleintje niks neemt van jou. Dus lekker genieten van de dingen die straks even niet kunnen
     
  5. Druif78

    Druif78 VIP lid

    Feb 11, 2008
    9,724
    1
    36
    Zoooo, dat scheelt een hoop smoezen met de kerstdagen!!!
    Weet jij of alcohol drinken en alle "verboden" dingen eten nog invloed heeft op je vruchtbaarheid/ innesteling etc?
     
  6. jada08

    jada08 VIP lid

    Jan 14, 2009
    7,567
    332
    83
    Alcohol kan natuurlijk wel je ei beinvloeden en je vruchtbaarheid, althans dat vertelde mijn gyn. Dat geld ook voor een man trouwens. Eten maakt echt niks uit.
     
  7. Druif78

    Druif78 VIP lid

    Feb 11, 2008
    9,724
    1
    36
    Voor eisprong geen alcohol of verkeerde dingen gegeten, maar ik bedoelde nu na de eisprong o het invloed heeft op je innesteling. NOD valt na de feestdagen ;)
     
  8. jada08

    jada08 VIP lid

    Jan 14, 2009
    7,567
    332
    83
    Ik moet je eerlijk zeggen dat ik nooit ergens rekening mee heb gehouden tot de test positief was. Ik ben niet echt een alcohol drinker maar ben zeker nog wel eens op stap geweest in de periode na mijn ei en heb toen gewoon wat drankjes gehad.
     
  9. Desert

    Desert Fanatiek lid

    Jul 18, 2008
    3,216
    0
    0
    Ik ben met kerst 2008 zwanger geraakt..enne..ik heb gegeten, gedronken..zelfs per ongeluk rauwe kip gegeten! De gyn zei toen ook tegen mij, dat het in het beginsel gewoon kan..

    en zoals eerder hier gezegd, alcohol heeft wel invloed op t een en ander..

    Succes aan komende kerst:D
     
  10. Marnat

    Marnat VIP lid

    Aug 10, 2009
    29,821
    3
    38
    Female
    Medewerker Thuiszorg
    Groningen
    Druif@ Jada heeft je al geantwoord, als ik me aldoor overal aan zou houden wat wel en niet zou mogen werd ik gek denk ik.al die jaren!!
    Ik zou zeggen eet wat je lekker vind!!

    Weet niet of je het al had gezegt maar hoe lang hoop je al op een wondertje als ik mag vragen?
     
  11. Sugarblossom

    Sugarblossom VIP lid

    Jul 23, 2010
    5,439
    11
    38
    Female
    Nederland
    Oh god. Ik heb al echt al lang geen alcohol meer gedronken en is het dalijk raak en dan 9 maanden geen druppel! Hahaha :p lekker.

    Maar ben toch liever zwanger. Heb geen neiging naar alcohol gelukkig (wat ik van begin veel meer had) toen ik nog niet met de pil was gestopt.

    Ik ben wel iemand die overal rekening mee houd zoals: niet teveel leverpastij, niet drinken, sla wassen ook al is het gewassen sla etc. maar iedereen is anders en moet het natuurlijk zelf weten :) maar drinken.. zou ik zwz echt NIET doen!
     
  12. Druif78

    Druif78 VIP lid

    Feb 11, 2008
    9,724
    1
    36
    Tijdens de zweangerschappen ben ik heeeeel strikt: geen druppel alcohol en absoluut geen zalm etc, durf gewoon de risico's niet te nemen en hoef dat ik het dagelijkse leven ook niet. Maar zo met de feestdagen lijkt het wel alsof er niks anders op het menu staat dan verboden eten. En het punt is dat ik het wel allemaal heel erg lekker vind! Heel verdacht als ik dat dus allemaal moet afslaan.... En ook heel erg jammer als het ook niet schadelijk is!

    Oja hoelang ik al hoop op een wondertje? Nog niet zo extreem lang hoor, vanaf september dit jaar zijn we "actief" bezig, was toen de eerste ronde raak maar werd een miskraam helaas..., heb onwijs lange cyclussen, zie onderschrift. Nu weer de eerste eispong na MK geklust en hopen dat t raak is, anders moet ik aan de clomid...
     
  13. Frummel

    Frummel Niet meer actief

    verboden eten mag gewoon voor je nod.. er is nog geen placenta niets dus je kindje zal niets van deze stoffen opnemen.. Het leeft nog op de eigen reserves van de eicel en de dooierzak:) dus gewoon genieten van het eten met de kerst!
     
  14. BolBuikje34

    BolBuikje34 Niet meer actief

    Maar hoe zit het dan met gerechten waar rauwe eieren in verwerkt zijn? Dan kun je toch heel ziek worden en dat dit ten koste van de zwangerschap gaat ook al is die nog zo pril? Ik roep ook maar wat hoor ;)

    Hier word in ieder geval weinig gedronken tussen eisprong en NOD. Hoogstens een half glas wijn. Ik let zowieso goed op mijn eten,alles wassen enzo.
     
  15. Janna

    Janna Fanatiek lid

    Dat schreef iemand anders ook al. Maar als je kindje dan nog niks van je op neemt, hoe kan het dan dat alcohol wel kwaad kan? Want dat is het enige dat bijna iedereen hier mijdt.

    Ben vooral heel benieuwd, omdat ik heerlijke handgemaakte bonbons met alcohol heb gekregen, van mijn favoriete chocolaterie. Wil heel graag aanvallen! :D Moet zeggen dat ik er de afgelopen dagen af en toe wel eens een heb genomen.

    Daarnaast eet ik meestal niet de kaas die mijn man eet: dat is boerenkaas, die van rauwe melk wordt gemaakt. Heb zoiets van: als ik een infectie krijg, kan die misschien wel aanhouden tot na het moment dat het kindje stoffen van je begint op te nemen. Ik houd het dus bij gewone supermarkt-kaas.

    Drinken jullie in je lf wel gewoon koffie / thee / caffeïne-houdende dranken?
     
  16. Janna

    Janna Fanatiek lid

    Precies! Dat bedoelde ik dus ook met die kaas!

    Nou moet ik zeggen dat ik sowieso niet vaak dingen eet met rauwe eieren erin...
     
  17. Hopmarjanneke

    Hopmarjanneke VIP lid

    Jul 10, 2008
    13,556
    529
    113
    Female
    Docent Frans (in opleiding)
    Duitsland
    Rauwe eieren heeft te maken met de salmonella...je kindje krijgt daarvan niets mee... alleen jijzelf kunt daar hondsberoerd van zijn.

    Harde hollandse kazen (dus de gele kazen) mag je gewoon hebben hoor, ondanks dat ze van rauwe melk zijn gemaakt. Het zit meer op de franse zachte kaasjes die je niet mag tijdens zwangerschap.

    Moet zeggen dat ik er tot NOD verder niet mee bezig ben, nu ik zwanger ben is het uiteraard anders.
     
  18. Druif78

    Druif78 VIP lid

    Feb 11, 2008
    9,724
    1
    36
    Koffie, thee en andere caffeine vrije dranken sowieso, zou niet weten wat voor kwaad dat kan, ik ga er van uit dat je geen liters drinkt? En thee bevat ook minder caffeine dan koffie.

    Dit vond ik op google wb alcohol en vruchtbaarheid:
    Wat is de invloed van alcoholgebruik op de vruchtbaarheid van de vrouw?


    De eisprong wordt geremd
    Meer dan twee alcoholische consumpties per dag heeft invloed op de geslachtsorganen van de vrouw.De functie van de lever verslechtert

    Overmatig alcoholgebruik remt de eisprong waardoor een kans bestaat op verminderde vruchtbaarheid

    Onder invloed van alcohol kunnen de menstruaties uitblijven (amenorroe) of onregelmatig worden

    In een enkel geval treedt de overgang vervroegd in


    Over alcohol in de LF kan ik niks vinden...
     
  19. Frummel

    Frummel Niet meer actief

    rauwe eitjes kun je zelf ziek van worden.. ook hier krijgt je kindje niets van mee.. alcohol kan invloed hebben om je slijmvlies en dus op deze manier de vruchtbaarheid beïnvloeden. dan moet je echter wel heeul veeul drinken hoor:D

    Kazen: tot de nod geen probleem!
    eigenlijk mag alles gewoon totdat de ongi zou moeten worden(theoretisch gezien nog iets langer maar dat is een groot punt van discussie)

    als jij geen vruchtbaarheidsproblemen hemt met betrekking tot je slijmvlies is alcohol geen probleem. anders kun je het beter even laten:)
     
  20. Frummel

    Frummel Niet meer actief

    @druif: dat klopt maar dat is bij langdurig gebruik van meer als 2 consumpties per dag.. maargoed daar krijg je ook korsakov van:D
     

Share This Page