IVF/ICSI in het UMCG deel 2

Discussion in 'MMM clubs' started by Elmo, Jan 21, 2010.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Janis

    Janis Bekend lid

    Jan 26, 2009
    789
    0
    0
    NVT
    Friesland
    Dat het ivf traject zwaar is daar ben ik me heel goed van bewust, maar na alles wat we de afgelopen jaar hebben meegemaakt, kan dit er ook nog wel bij!!!
    26 januari, moet ik voor controle komen bij mijn dokter (die echt heel lief is). Ik hoop dat ze mij dan meer kan vertellen, over hoe lang we moeten wachten.
    Ben gewoon nu erg verdrietig omdat je gewoon afhankelijk bent van het ziekenhuis. Dat zal wel weer over gaan, maar het is allemaal zo vers nu. en als je er goed over nadenkt is het ook zo weer februari. (de tijd vliegt) nu denk ik van jemig nog 2 maanden, maar in werkelijkheid is de tijd zo voorbij. Ik had net een goede vriendin van me aan de telefoon en die herinnerde me er aan dat het allemaal voor een goed doel is, dat probeer ik maar in gedachten te houden.
    Laat me vandaag maar verdrietig en boos zijn, morgen voel ik me hoop ik weer beter,
    zo zeg ben blij dat ik oa hier mijn frustratie kwijt kan.

    Liefs Janis
     
  2. mariska165

    mariska165 Fanatiek lid

    Jan 4, 2009
    4,106
    624
    113
    groningen
    Ja hoor schrijf het maar lekker van je af, ik weet nog wel dat we op die chromosomenonderzoek moesten wachten 3 maand!!!!!!!:$ Ik wou gewoon beginnen, had al lang genoeg gewacht. Snap echt dat het je frusteerd. Logisch ook. Ik kon er ook slecht tegen.
    En het is makkelijk praten dat het voor een goed doel is, het is altijd maar weer afwachten of het wel een haalbaar doel is en dat is ook nog eens erg frusterend, de vragen die maar door je kop malen, wanneer, hoelang, zou ik ooit........... Hoop dat voor jullie ook het wachten snel beloond mag worden. De tijd zal het leren, kan jullie alleen maar heel veel sterkte wensen.
     
  3. Marj

    Marj Fanatiek lid

    Oct 26, 2009
    1,096
    0
    0
    Noord-oost Groningen
    Maris, idd! En het was bij ons toen nog 6 mnd wachten (kregen in juni groen licht, Start eind dec). Er warend bij 1e en 2e wachtlijsten van half jr na intake en voorlichting
     
  4. Janis

    Janis Bekend lid

    Jan 26, 2009
    789
    0
    0
    NVT
    Friesland
    Thanks meiden, ben echt blij met jullie. Ik ga er wel vanuit dat we erg lang moeten gaan wachten, en ga het proberen om het naast me neer te leggen en me concentreren op andere dingen. maar het is wel zo doordat je wel afpraken hebt lopen dat je wel weer met de neus op de feiten wordt gedrukt. En dat is dan wel weer vervelend.
    Ik kan wel op mijn kop staan de dubbeltjes sch...ten maar daar schiet ik toch niks op, ik zal en moet me er bij neerleggen, heb anders alleen mezelf er mee te pakken.
    En jah de tijd zal het leren.
    Maar intussen hoop ik voor de gene die er nu nog midden inzitten, wel alle geluk toe en zal voor jullie duimen. En blijf lekker meekletsen tot zover ik dat kan, want hier leer ik ook weer veel van. dan ben ik goed voorbereid als we er eenmaal in gaan.
     
  5. KateK

    KateK VIP lid

    Dec 26, 2008
    5,185
    0
    36
    Drenthe
    Hey Janis, vervelend he dat wachten! Ik weet niet meer wanneer wij op intake zijn geweest.. zijn zovaak ik het UMCG geweest de afgelopen jaren.. Vorige week was er een ronde prikinstructies en uitleg.. we kunnen nu over anderhalve maand beginnen. Het is inderdaad lastig om niet te weten hoe wat en wanneer maar als het eenmaal zover is lijkt het best wel snel te zijn gegaan allemaal. Ik hoop dat je die vervelende wacht weken een beetje doorkomt.

    Ik heb een vraag en ik hoop dat iemand mij dat kan vertellen;
    omdat ik graag in de week van de punctie en tp vrij wil hebben van mijn werk (ze zijn niet op de hoogte) wil ik graag een weekje (of 2) vrij plannen zodat ik niet op het laatste moment me ziek moet melden of excuses gaan bedenken. Nu heb ik op 10 en 16 feb een echo om te zien hoe de eicellen groeien en begin ik op 16 feb met puregon. Dan gaan ze ook kijken hoe de rest van de weken erna er uit gaan zien. Op het schema staat nl nog niets ingevuld. Hoeveel dagen na de 2e echo is er bij jullie een punctie gedaan? (gemiddeld?) en na 2 dagen is de terugplaatsing als alles goed is gegaan heb ik begrepen. Ik hoop dat jullie mij een beetje meer helderheid kunnen geven..
     
  6. Jantienn

    Jantienn Actief lid

    Aug 27, 2010
    232
    0
    0
    Hoi Mariska, dank je voor je antwoord. Dat lijkt me inderdaad frustrerend zeg, niet ongi worden en nega test hebben...!!! Hoeveel dagen is (was) jouw cyclus meestal? Kan het zijn dat je een iets langere cyclus hebt waardoor je een keer twee dagen na de testdatum pas ongi werd? Of komt dat gewoon door alle hormonen die je moest spuiten?
    Hoe gaat het met je? Nog misselijk?

    En mien, hoe is het met jou?
     
  7. Janis

    Janis Bekend lid

    Jan 26, 2009
    789
    0
    0
    NVT
    Friesland
    Goedemorgen meiden,

    Het gaat vandaag weer een stuk beter dan gister, zie het iets meer zitten allemaal.
    Gister is alles er uit gekomen, verdriet, boosheid en frustratie van wat er de afgelopen jaar is gebeurt. Ben nog niet helemaal 100 % maar dat komt wel weer als ik lichamelijk helemaal ben opgeknapt en weer aan het werk ga.
    Heb niet echt veel zin in de feestdagen, dan ben je weer verplicht om je "blije" masker op te zetten, maar het is wel een goede afleiding dat je niet aan alles denkt.
    Bedankt voor alles jullie he!!
    Hoe gaat het hier verder?

    Liefs Janis
     
  8. Be Happy

    Be Happy Niet meer actief


    Daar is helaas geen peil (pijl?) op te trekken! Met IVF had ik de punctie dik twee weken na de eerste Puregon-prik. Ik had toen geloof ik intussen wel 7 echo's/follikelmetingen gehad. Met ICSI zat ik geloof ik op zo'n anderhalve week na de eerste Puregonprik en heb ik zo'n 4 echo's gehad.

    Maar het is afwachten hoe je follikels groeien. Dat kan snel gaan, maar ook langzaam. Bovendien wachten ze tot er meerdere follikels boven de 18 mm zijn voordat ze de punctie gaan inplannen.

    Ik ken meerdere verhalen hier van meiden die rekening hielden met een punctie op een bepaalde datum, maar dat ze uiteindelijk toch een tegenvaller te horen kregen en de punctie later plaatsvond dan ze uiteindelijk dachten.
     
  9. mariska165

    mariska165 Fanatiek lid

    Jan 4, 2009
    4,106
    624
    113
    groningen
    Hoi Muppet, net als wat Behappy zegt is daar niks van te zeggen. Ik heb geloof ik 2x cyclus gehad waar ik na de eerste echo gelijk al punctieafspraak kon maken omdat follikel al heel groot was, maar heb ook wel gehad dat ik er zelfs spuiten bij moest halen omdat de follikels na 5 echo´s nog niet groot genoeg waren.
    Ik denk dat je er niet onderuit komt om het aan je werk te vertellen waar je mee bezig bent. Het is een slopend traject en je weet nooit precies wanneer je naar het ziekenhuis moet. Je kan het proberen om het met vrije dagen op te lossen maar dat kost je heel wat denk ik.
    Succes meid.

    Hey jantienn, ik heb normaal een cyclus van ca 30 dagen. En de artsen houden vaak al rekening mee met de testdatum dat ze die twee dagen te ruim nemen ook ivm de pregnyl.

    Hey janis, blij om te horen dat het weer wat beter met je gaat. Het is een vreselijkemotionele achtbaan. En ik vrees dat je nog wel vaker een tegenslag zult krijgen, garantie heb je immers niet en je moet wel heel erg veel geluk hebben wil een behandeling gelijk aanslagen.
    Ik hoop natuurlijk voor jullie dat jullie ook snel zwanger zijn. Heel veel sterkte met het wachten en de ups en downs;)
     
  10. Janis

    Janis Bekend lid

    Jan 26, 2009
    789
    0
    0
    NVT
    Friesland
    Dank je maris,

    Ik ben me heel goed bewust dat we nog niet uit de emotionele achtbaan zijn en dat we zeer waarschijnlijk nog meer tegenslagen krijgen te verwerken, en dan ook nog je omgeving die er geen reet van snapt, tenzij er zelf mensen tussen zitten die het mee hebben gemaakt (ivf dan).
    Ik hoop natuulijk ok dat me mazzel hebben, wat dat hoop ik voor iedereen, dat het snel raak mag zijn en mag blijven!
    En mijn duimen draaien ook voor jullie ;)

    Liefs Janis
     
  11. mien84

    mien84 Bekend lid

    Dec 1, 2010
    626
    0
    16
    Wij hebben gister intake gehad voor ivf (in eigen cyclus). In januari krijgen wij een oproep voor de ivf bijeenkomst. Kunnen ws eind feb/maart beginnen. Kan niet wachten. Eerst maar s genieten van de feestdagen en in februari nog lekker op vakantie en daarna gaan we er weer voor:).

    Janis, jij ook heel veel succes en duimen draaien ook voor jou.

    Jantien hoe gaat het met jou? Al getest;)
     
  12. Jantienn

    Jantienn Actief lid

    Aug 27, 2010
    232
    0
    0
    Thanks Mariska, mijn langste cyclus was 28 dagen en meestal is ie 26 of 27 dagen. Nu is het dag 29 en nog geen bloed (en durf niet meer naar de wc haha), dus krijg een beetje hoop. Al weet ik dat het door de pregnyl kan komen dat ongesteldheid later komt... toch beetje hoop. Morgenochtend weet ik meer....
     
  13. Jantienn

    Jantienn Actief lid

    Aug 27, 2010
    232
    0
    0
    Hoi Mien, mooie vooruitzichten dus voor jullie, lekker kerst, oud en nieuw, nog op vakantie en dan zo eind febr starten met ivf, klinkt goed!!! Eerst lekker ontspannen en dan zwanger worden, ik hoop het zoooooo voor je/jullie!!!!!!!!!!

    Ik nog geen bloed en ook nog niet getest (goed he, haha), morgenochtend ga ik testen, als ik durf. Ben bang voor teleurstelling, maar ook veel te nieuwsgierig! Ik schrijf morgenochtend de uitslag van de test... Thanks voor je steun en meeleven Mien!!! Echt fijn!!!
     
  14. Janis

    Janis Bekend lid

    Jan 26, 2009
    789
    0
    0
    NVT
    Friesland
    Mien, geweldig dat ze dan in februari/maart kan beginnen. Ik heb pas in februari de intake dus bij mij duurt het nog wel even. Maar ga voor jullie ook duimen.


    Jantiennn, hoe gaat het? durf bijna niet te vragen, maar mijn duimen draaien nu overuren voor je!!!!!!!
     
  15. Sammie88

    Sammie88 VIP lid

    Jun 12, 2008
    11,287
    0
    36
    Emmen
    Jantienn, en en en ?!

    Janis, helaas welkom hier.. ken je van het nod topic, had het graag anders gezien!
    Hopelijk vliegt de tijd voorbij en zijn jullie snel aan de beurt!

    Mien,fijn dat jullie in Februari/Maart mogen beginnen.

    Hoe gaat het met iedereen?

    Duim voor jullie!!
     
  16. mien84

    mien84 Bekend lid

    Dec 1, 2010
    626
    0
    16
    Jantien, dit ziet er wel goed uit zeg. Maar je houdt t wel spannend! Ben reuze benieuwd:):)
     
  17. Jantienn

    Jantienn Actief lid

    Aug 27, 2010
    232
    0
    0
    Ik ben zwangerrrrrrrrr!!!!! Zo'n test van clearbleu die je eigenlijk al 4 dagen voor je verwachte menstruatie kan doen, die gaf direct aan zwanger en ook al hoe lang vanaf de eisprong (2-3 weken). En van een andere test was het streepje was wel heel vaag en ga nog even voor de zekerheid bloed laten prikken straks. Maar zeer waarschijnlijk dus zwanger... ik kan het bijna niet geloven!!! En ben ontzettend blij!!!!! Ik kan het echt bijna niet geloven en als ik er aan denk schieten de tranen in mijn ogen. Zou het echt...??? Ja!!! Wooow wat een mooie kerst zal dit worden. Ben zo blij!!!

    Thanks meiden, voor alle steun en meeleven!!!
     
  18. Sammie88

    Sammie88 VIP lid

    Jun 12, 2008
    11,287
    0
    36
    Emmen
    Jaaaaaaa Gefeliciteerd!!

    Wij schroeven de cijfers mooi op ;)

    Dan word je ook een Augustus mama :D
     
  19. Janis

    Janis Bekend lid

    Jan 26, 2009
    789
    0
    0
    NVT
    Friesland
    Ahhhhh gefeliciteerd!!!!!! krijg er kippevel van!!!!!
    @ Sammie, ik ken jou ook nog van de nod topic. Jij ook nog Gefeliciteerd!!!!
     
  20. KateK

    KateK VIP lid

    Dec 26, 2008
    5,185
    0
    36
    Drenthe
    @Jantienn: wow gefeliciteerd!!!!!! :D

    @BeHappy & Maris: dank jullie voor de info.. ik heb nu de week na de puregon vrij genomen. Ik heb met mijn man afgesproken dat ik me gewoon ziek meld als ik al naar het zh moet. Open kaart spelen richting werkgever ligt nog wat gevoelig omdat we willen dat zo weinig mogelijk mensen het weten en daarnaast is het in mijn werk niet zo makkelijk om een vervanger te vinden voor mijn diensten omdat we volgens een vast rooster werken. (hulpverlening.)
     

Share This Page