Toen mijn dochter 2,5 jaar geleden geboren werd, wilde ik haar graag in 'een soort van draagdoek' dragen, maar dat is toen helemaal mislukt. Een gewone draagdoek snapten we niet en ze ging er keihard van huilen (was nog in de kraamweek). Na de kraamweek heb ik een ringsling geprobeerd, maar daar bleef ze niet in liggen, zodat ik haar alsnog gewoon in mijn armen droog en ook daarin vond ze het helemaal niet leuk. Al met al heel jammer, want het was (en is) een kindje dat graag heel dicht bij ons wilde zijn en eigenlijk alleen maar sliep als ze tegen ons aan lag. Het einige wat uiteindelijk 'werkte' was een babybjorn, toen ze al wat ouder was. Maar ook dat vond ze niet leuk en alleen accceptabel toen ze met haar hoofd naar buiten mocht (en dus wat ouders was). Inmiddels ben ik weer zwanger en verwacht ik opnieuw een zomerkindje. Omdat ik dan ook een peuter van 3 heb en graag lekker naar buiten en naar de kinderboerdelij, speeltuin, het strand etc. wil, ga ik een nieuwe poging tot dragen doen. Het lijkt me namelijk véél makkelijker dan een kinderwagen. Ben ook altijd heel jaloers als ik moeders met een kindje tegen zich aan zie. Maar nu... met het debacle van destijds in mijn hoofd en het enorme aanbod aan draagmogelijkheden kom ik er niet uit. Wat is een makkelijke en handige manier om te dragen? Wat zijn goede producten (zowel voor mijn kindje als voor mijn eigen rug, die niet supersterk is)? Wat is fijn in de zomer als het heel warm is? Volgens mij zijn hier wel veel ervaringsdeskundigen... Kan iemand me verder helpen? Groetjes, Esther
Hoi hoi, Ik heb geen verstand van dragen, maar heb hier onlangs een topic over geplaatst, omdat ik ook op zoek was naar een babydrager, die wat makkelijker te hanteren was dan een draagdoek. Ik heb het topic buikdrager baby bjorn genoemd (volgens mij... zoiets.... ) je kan hem hieronder ergens lezen! Heb er leuke reacties op gehad en heb zelf uiteindelijk voor de Bandolino gekozen. Misschien is het wat voor je om dat topic ook ff te lezen?? Groetjes!!
Zoek een goede draagdoekconsulente. Misschien kan die van mij jou verder helpen. Je kunt haar bereiken via haar site www.naturebabies.nl Zij (Petra) heeft draagdoeken en draagzakken. Ontzettend veel keus. Je kunt ze ook eerst huren. En ze geeft regelmatig wel ergens een workshop of je kunt dat bij haar aanvragen. Ook kun je wachten tot je kindje geboren is en dan samen met je kindje kijken wat prettig is. Maar zij heeft ook poppen overeenkomstig het gewicht etc van een baby. Heb er in ieder geval veel plezier van gehad. En ga het bij de volgende ook zeker weer doen. Weinig kinderwagen. Oh en 4 juli is er een beurs www.oudersnatuurlijk.nl. Wordt door haar georganiseerd. Groetjes Melanie
Bedankt voor de tips! Topic gelezen: sluit inderdaad mooi aan bij mijn vragen... Ik ga de website even uitpluizen. 4 juli is helaas net rond mijn uitgerekende datum. Jammer! De beurs leek me namelijk sowieso wel heel interessant. Gelukkig heb ik nog even voor het zover is, dus tijd genoeg om me te oriënteren en te kiezen. Het voordeel van nu is alleen wel dat ik nu nog een klein buikje heb en dat het over een paar maanden (met grote buik) wat lastiger wordt om bijvoorbeeld te passen en proberen. Groetjes! Esther
@Melanie: heel gave site van die Petra. Ik werd helemaal enthousiast en wilde me al inschrijven voor een workshop... Maar... Ik woon in het westen en zij zit in de Achterhoek... Echt jammer! Maar ik zal haar wel mailen, misschien weet ze wel iets bij mij in de buurt.
Kies je babydrager - babydragers van Boba | Bondolino | ERGO baby | Marsupi | Manduca en meer Hier staan ergonomischie draagsystemen op
er zijn meer draagconculenten in NL op dragen-en-voeden.nl zitten er veel die gecertificeerd zijn, en draagconsulten geven. het knopen van een doek eist een beetje techniek.. het helpt niet dat je gestrest raakt en hierdoor je kindje ook. wil je knopen met een doek, dan adviseer ik je eerst te oefenen met een pop, knuffel of desnoods een kussen. wil je wel iets knopen, maar bv niet zitten hannessen met meters doek, dan kan je een mei tai gebruiken.. dan knoop je alleen de uiteinden wil je helemaal niet knopen maar wel ergonomisch dragen voor zowel moeder als kind.. dan kan je gaan kijken voor een beco butterfly (vind ik niet zo handig voor pasgeborenen), een bandolino of zon soort dragers.. ( een baby bjorn hoort niet in dit rijtje maar hier verschillen meningen over voor er weer een discussie losbarst). bij de meeste consulenten heb je de mogelijkheid kennis te maken met meerdere draagsystemen. veel succes op je zoektocht
slingomama in diemen (tegen a'dam aan) organiseert ook regelmatig inloopuurtjes. kun je ter plekke ook voelen, kijken en proberen. even googlen.
Ik zit met precies hetzelfde al Konijn, ik had de Lascal Carrier gevonden, maar kan daar niet veel over vinden. Heeft iemand daar ervaring mee?
Ik heb hier net een afbeelding van gezocht en deze ziet er zowat hetzelfde uit als de babybjorn en is dus geen ergonomische drager. Een draagdoek lijkt erg ingewikkeld maar dat is het écht niet zenne, mits je op voorhand wat oefent. Je kan ook altijd een draagconsult volgen of bij iemand gaan oefenen die wat ervaring heeft met dragen. Op het dragen en voeden forum zitten véél ervaringsdeskundigen en je mag vast eens bij iemand gaan proberen. (bij mij mag ook maar in woon in België dus dat zal voor de meesten hier niet echt dichtbij zijn) Je kan daar ook tweedehands doeken en dragers kopen en er is véél info te vinden over dragen.
Slingomama idd, zij heeft ontzettend veel ergonomische dragers. Je bent bij mij ook welkom om te komen kijken en proberen. Ik woon vlakbij L eiden en heb aardig wat verschillende doeken en ergonomische dragers (D&Vérs hier beginnen spontaan te lachen, ssshhh joh! )
Elke bedankt! Ik ga toch maar eens kijken op het dragen en voeden forum, want zie er best tegenop zo'n doek. Maar een rondrennende peuter van 3.5 en een baby in doek, lijkt me wel ideaal
Superbedankt voor de tips! Ik ga toch ook een poging doen voor een draagdoek... Het lijkt me sowieso het gaafst en wat ik erover lees spreekt me erg aan. En inderdaad: rondrennende peuter van 3 en baby'tje in draagdoek staat mij ook wel heel idyllisch voor ogen... Het lijkt me in de zomer ook fijner. Al die dragers zien er zo vreselijk warm en zweterig uit. Alleen dus even héél goed oefenen van te voren. Ik ga even alle websites die jullie noemden af en op zoek naar een adresje in de buurt van Gouda. En dan... er zijn er zoveel! Hoe kies je nou weer de mooiste, beste en fijnste doek? Een van mijn fouten destijds is volgens mij trouwens geweest dat ik haar liggende in de doek en sling wilde leggen. Op de foto's van draagdoeksites 'zitten' alle kindjes gewoon rechtop... Bedankt alvast en groetjes! Esther P.S. grappig trouwens dat 'dragen' en 'voeden' zo bij elkaar genoemd wordt steeds. Heb destijds wel een jaar gevoed (en ook samen geslapen trouwens tegen alle opmerkingen in... zie veel in het principe van 'natuurlijk ouderschap' en je kindje dicht bij je hebben), maar het dragen mislukte dus helaas...
Door het gesprek met een draagddoekconsulente gaat er een wereld voor je open. Zij kunnen je zelfs veel vertellen over de anatomie en ook het duidelijke verschil in draagdoeken en draagzakken. Weet dat er soms ook workshops gehouden worden bij bijeenkomsten van bijv. borstvoedingsinformatie.