De rescue remedie van bach blijkt goed te helpen maar daar had je beter al iets eerder mee moeten beginnen volgens mij. Het is sowieso te halen bij de tuinen maar ook bij de betere dierenwinkels. Wij hadden het wel gehaald maar die van ons is niet zo angstig, hij zit een beetje uit het raam naar de lichtjes te staren
het ligt er natuurlijk wel aan hoe je met de alcohol om gaat...je gaat niet een hele fles geven en bouwt het langzaam op. Zo krijgen de lever en nieren niet ineens n opdonder en wanneer je je hond extra water laat drinken kunnen de nieren van een gezonde hond het prima aan. Ik ben paraveterinair en heb tijdens mijn studie bij 3 honden onderzocht wat het met de lever en nieren deed. Mijn eigen 2 honden hadden zowel 1 dag voor als 2 dagen na de advocaat geen afwijkingen in bloedwaardes. Die andere hond had 1 dag ervoor een licht afwijkend creat en die was 2 dagen erna wel verder afgeweken. De stress die een bange hond ondervind is ook niet niks, het hart en longen draait overuren en die afvalverbrandingsstoffen moeten ook (extra) door de nieren worden verwerkt.
Ik ben vast wel overtuigd over je kennis als paravetirinair, maar je hebt je eigen honden als proefpersoon gebruikt??? Ik neem aan dat je het dan hebt over een zeer gecontroleerd experiment, in plaats van om de zoveel tijd een scheut drank. Uit jou onderzoek is dus wel gekomen dat alcohol de waardes negatief beïnvloed, hetzij tijdelijk, als ik het goed begrijp? Maar hoe stel je dan vast dat alcohol de stress wegneemt? Voor een exacte uitslag van die proef zou je dan toch twee - gelijk angstige - honden moeten hebben, waarvan je de één alcohol geeft, en de ander een placebo. Ik blijf het een riskante buisiness vinden. Net als pilletjes bij de dierenwinkel overigens. ('Och, Bello is nog steeds bang, stop er nóg maar een pilletje in. Het is immers een grote hond.') Ook diverse kattenfora staan vol met horrorverhalen van deze pilletjes. Maar ik kan me dus wel voorstellen als je lobbes uit angst de hele keet afbreekt, dat je de dierenarts om iets van diazepam of een andere bezodiazepine vraagt.
Hier gewoon pillen hoor. Geen vetranquil ofzo (die verslappen, maar geestelijk zijn ze nog bij), maar gewoon pillen die alleen de angst wegnemen. Ik ben nu al 1,5 dag bezig en hond is totaal niet suf, maar reageert ook niet meer op de knallen! Dus er zijn echt wel pillen die goed werken hoor!
Aan die pillen zal 't meestal niet liggen. Het is vaak de wijze van toedienen. Langzaam en verantwoordt (zoals Skye hierboven) of een handjevol om 23:45, en nog een paar extra want 'het is al laat'.
Uit "blik op het nieuws" Den Haag - Met het voor de deur staan van Oud en Nieuw breekt voor veel honden een angstige periode aan. Honden met vuurwerkangst zijn ontzettend bang en kunnen bij het horen van een harde knal in paniek vluchten. Een vervelende tijd! Veel hondenbezitters willen er dan ook voor zorgen dat hun hond zo goed mogelijk de oudejaarsavond doorkomt. Niet zelden nemen de hondenbezitters dan hun toevlucht tot medicijnen om hun honden te kalmeren. Helaas wordt door veel dierenartsen nog steeds een medicijn voorgeschreven met als werkzame stof acepromazine. Er zijn sterke vermoedens dat het medicijn de geluidsgevoeligheid vergroot, terwijl het dier zijn angst niet meer kan uiten omdat het medicijn de spieren verslapt. 'Het medicijn is bijvoorbeeld bekend onder de merknaam 'Vetranquil'. Hondenbezitters denken vaak dat het fantastisch werkt omdat ze niets aan hun hond meer zien. Wanneer de geluidsgevoeligheid door het medicijn wordt vergroot, lijdt de hond echter wel degelijk. Terwijl hij dit niet kan uiten', aldus woordvoerder Just de Wit van de Hondenbescherming. 'Bijzonder hondonvriendelijk!' In het Tijdschrift voor Diergeneeskunde van november 2010 staat een onderzoek vermeld onder een groot aantal dierenartsen. Hieruit is gebleken dat van de dierenartsen die medicatie adviseren bijna een kwart nog altijd acepromazine voorschrijft bij vuurwerkangst. Indien u als hondenbezitter dit middel krijgt voorgeschreven, weiger dit dan resoluut. Indien medicijngebruik nodig is overleg dan met uw dierenarts over alternatieve medicijnen.
Vetranquil is ook rotspul! Is ook gewoon zielig. Mijn dierenarts (werkgeefster) is een va de weinige die de vetranquil tabletjes niet meer voorschrijft! Ik geef nu Alprazolam! Werkt perfect en de hond is gewoon nog zichzelf, alleen dan zonder de angst!
hier ook een hond die nu zit te trillen van angst. hijgen, piepen en om 00.00 vrijdag zal ze ook gaan hyperventileren. ze slaapt al 2dagen boven naast mn bed. dit mag ze normaal echt nooit maar dan krijgt ze iig wat slaap. moet eigenlijk ook maar ff gaan kijken voor die kalmeringspilletjes. probleem is alleen dat hier geen dierenarts of winkel in de buurt is dus moet even oplossing gaan zoeken.
is hier 20min vandaan fietsen en hier ligt nog overal sneeuw/ijs dus ik stap niet op de fiets met mn zoontje. dood eng (geen rijbewijs en gene auto) en verder werkt hier iedereen
Hier gelukkig een hond die het allemaal wel prima vindt, hij ligt zelfs om 00.00 uur gewoon buiten hoor, geen kik. En nee, hij is niet doof, hooguit oost-indisch Hij schrikt wel eens met wandelen als er ergens een rotje wordt afgestoken, maar wij geven er geen aandacht aan, en dan is het ook klaar. Maar ik hoor veel van Bach Bloesems dat dat een kalmerende werking zou hebben. Ik vind alcohol ook wel een beetje bizar eigenlijk ... gevaarlijk ook aangezien dieren alcohol anders afbreken dan mensen.
Hier ook een doodsbange Golden die nu trillend, en hijgend tegen me aangeplakt zit, ik heb Sanal Relax gekocht net bij de dierenwinkel, ik heb er geen ervaring mee maar het is wel 100% natuurlijk. Vroeger thuis hadden we ook een Golden, we hadden toen pillen bij de dierenarts gehaald, gewoon op tijd toegediend, maar het beest was zo bang dat ie het tegen heeft gewerkt en dus op het moment zelf klaarwakker was en nog steeds bang, en daarna heeft ze 2 dagen geslapen, was echt zielig. Het begon dus te laat met werken. Ik ben benieuwd wat ik van dat Sanal kan verwachten.
net maar ff naar de stad gefietst, kleine lag op bed en manlief is thuis dus kon wel ff 'snel' heen en weer. wat is het glad!!! Heb nu gehaald: Sanal Relax. 2tabletten 2x per dag. Ben benieuwd of het werkt. Kreeg t met pijn en moeite bij haar naar binnen want ze is zó bang dat ze niks eet of drinkt. zit in dr mand alleen maar de trillen van angst
Agos. Sterkte / succes. Hier kijken de katten alleen even op bij een knal die dichtbij is. Wat dat betreft ben ik 'blij' dat het gedurende deze drie dagen langzaam opbouwt, voordat het morgenavond echt losbarst.
@ Roozjuh, wat sneu voor je hond. Lijkt me echt vreselijk om je hond zo te moeten zien. Onze hond is absoluut niet bang, mijn man stak net wat af in de tuin en ze zit gewoon voor de ramen te springen omdat ze zo graag naar buiten wil
@ jada: geef mij ook maar zo'n hond was net bij dierenwinkel en ze vroeg hoe erg het was, ze had al meerdere verhalen gehoord maar mijn hond stond als angsthaas toch echt op nummer 1 zonder twijfel. hier is een knal om de 3min denk ik. dus ze blijft trillen en hijgen. hopen dat die pilletjes werken, kan ze in ieder geval lekker rustig slapen vannacht. ze zit tussen de knallen door te knikkebollen omdat ze zo vreselijk moe is maar niet durft/kan slapen
Kun je niet lekker met haar in bed gaan liggen, kan ze lekker dicht tegen jou aan liggen en dan een beetje haar koppie onder de dekens zodat ze de knallen iets minder hoort? Succes voor morgen. Ik moet eerlijk zeggen dat ik blij ben dat onze hond totaal niet bang is.
Nee dat gaat m niet worden. Dan tril ik mn bed uit. Manlief wilt ook geen hond op bed. Doek zelf soms wel (op de deken) maar ze is echt helemaal van slag. Nu op moment valt t mee volgens mij. Denk dat die pillen werken want hoor opeens geen getril en gehijg meer. Nu hopen dat het morgen om OO.OO ook werkt