Ben ik nou overbezorgd? -> Kinderen in de auto laten

Discussie in 'De lounge' gestart door Arti13, 3 jan 2011.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Arti13

    Arti13 Niet meer actief

    Vanmorgen parkeerde ik mijn auto naast een andere auto en in die auto zaten 2 kinderen. De kinderen waren denk ik 2 en 4. De een zat vast, de ander los. Er was geen ouder te bekennen.
    Dus ik ben even blijven wachten, omdat ik het idee van 2 kinderen in een auto die geparkeerd staat en geen ouder in de buurt redelijk eng vind.
    Ik heb zeker 5 minuten staan wachten. Ik heb toen de lokale politie gebeld. En natuurlijk op dat moment komt moeder uit de apotheek. Ik vraag aan de dame van de politie of ze even wil wachten, omdat ik de moeder wil aanspreken. Ik heb de moeder toen aangesproken en zij snapte niet waar ik mij zo druk over maakte.
    Ik heb uitgelegd dat ik in ieder geval 5 minuten sta te wachten, de kinderen er koud uit vind zien (het vriest 5 graden) en dat het een kleine moeite lijkt om ze even mee te nemen. Er is zelfs speelgoed in de apotheek. Ze gaf aan dat ze ze kon zien, maar dat kan niet, omdat je nauwelijks uit het raam kan kijken bij de apotheek.

    Ze ging weer weg en de politie heeft onze conversatie ook meegeluisterd. De agente vond het ook onverantwoordelijk, maar het blijft de verantwoordelijkheid van de ouders vertelde ze.
    Ik was er helemaal van streek van (zwanger he ;))

    Die moeder begreep echt niet waar ik me nou zo druk om maakte. Wel bedankte ze me dat ik bezorgd was om haar kinderen. Nou ja zeg,.. :( Ben ik nou overbezorgd?
     
  2. nanette77

    nanette77 VIP lid

    11 jan 2009
    10.817
    545
    113
    Vrouw
    nee jij bent niet overbezorgd.
    Ik kan mij daar zo boos over maken..
    Er kan ik weet niet wat gebeuren met de kinderen..
    En je weet bij een apotheek nooit hoe lang het gaat duren voor je terug bent..

    Nee hoor je hebt groot gelijk!
     
  3. Devilschase

    Devilschase VIP lid

    1 dec 2007
    21.158
    8.135
    113
    Generaal zonder leger.
    Flevoland
    Nou ik laat Luca ook we eens 5 min in de auto zitten als ik bij de bakker sta of iets ga halen in de apotheek, maar alleen als ik hem kan zien en de auto niet ver weg staat.
     
  4. Caithlin79

    Caithlin79 VIP lid

    21 mei 2006
    6.208
    3
    38
    Het ligt aan de situatie. Ik heb mijn kinderen ook eens in de auto gelaten toen ik naar de apotheek moest. Ik kan ze wél zien zitten dan en Yasmine was toen ziek, wou niet met dr rondslepen.
    Normaal gesproken neem ik ze wel gewoon mee, trouwens. Kleine moeite en ze vinden het vaak juist wel leuk om mee te gaan.
     
  5. kwebbeltje

    kwebbeltje VIP lid

    13 jul 2005
    15.340
    1
    0
    Verpleegkundige
    Duitsland
    Of je nu overbezord ben dat weet ik niet. Ik kan me voorstellen dat je het niet goed keurd, maar ook ik vind het de verantwoordelijkheid van de ouders. Om nu na 5 min. de politie te bellen vind ik persoonlijk wel wat vergezocht.

    Rond de feestdagen stond ik bij de AH geparkeerd en moest een parkeerkaartje halen. Ik zei tegen de kids (6, 5 en 2) wachten jullie maar even in de auto anders staan jullie in de sneeuw te wachten.
    Had de auto in zicht, maar er stond een lange rij en het duurde een kleine 10 min voordat ik aan de beurt was.
    Ik zou niet blij zijn geweest als er dan een agent naast mijn auto stond ;)
     
  6. missym

    missym VIP lid

    14 mei 2006
    7.750
    12
    38
    Hier ook, en zeker met 2 kindjes is het niet altijd even makkelijk, maar dat merk je wel als je er eenmaal 2 hebt ;)
     
  7. sjorsje

    sjorsje VIP lid

    17 aug 2007
    11.361
    266
    83
    Noord-Brabant
    Ik laat mijn kinderen ook wel eens in de auto zitten als ik naar apotheek moet of net als afgelopen vrijdag toen ik vuurwerk moest gaan halen. Ik ga ze echt niet alledrie uit de auto halen, om vervolgens veel moeite te moeten doen om ze weer mee te kunnen krijgen. En het is in de auto niet meteen zo koud als buiten en ze zitten goed ingepakt.
     
  8. Caithlin79

    Caithlin79 VIP lid

    21 mei 2006
    6.208
    3
    38
    Ben het met je eens, zou ook niet vrolijk worden als hier al de politie om werd gebeld.
     
  9. Arti13

    Arti13 Niet meer actief

    Ik stond er 5 minuten. De auto met kids dus in ieder geval langer. Maar wat ik niet begrijp is dat in deze situatie er geen zicht was op de kinderen. Daarbij lag de auto vol met zooi, waar in ieder geval 1 makkelijk bij kon.
    Er stonden al boodschappen in de auto. Wat ik dan niet snap is of ze heeft ook boodschappen gedaan zonder kinderen of die drie meter naar de apotheek was te ver om d'r kinderen mee te nemen.
    Nee ik snap het nog steeds niet.
     
  10. tulip

    tulip Niet meer actief

    ik vind je helemaal niet overbezorgd en ik vind het ook wel goed dat iemand eens actie onderneemt, je weet niet of iemand alleen een parkeerkaartje halen is. Het welzijn van de kinderen staat hier bovenaan en zou het zelf niet zo interessant vinden wat de moeder ervan vind.

    Ik zal ook nog even uitleggen waarom ik het zo link vind. Ik heb het volgens mij al een keer vertelt op het forum. Maar een kindje van mn vriendin is het bijna noodlottig geworden. Zij ging tanken, ze ging even naar binnen om te betalen, maar het is een heel klein pompstation hier in het dorp, dus van de auto naar de kassa is misschien 30 meter. Ze kon haar zoontje dus makkelijk zien. Op het moment dat ze weer naar buiten loopt ziet ze een auto aan komen rijden die waarschijnlijk op haar plekje wilde gaan staan. Deze meneer lette alleen niet goed op en reed zo achterop de auto. Haar auto schiet dus met zoontje erin zo vooruit op een andere auto (2 tankplekken achter elkaar). Het feit dat de snelheid niet hoog was maakte dat hij er gelukkig niet veel aan over heeft gehouden. Maar voor mij een reden om haar nooit maar dan ook nooit meer alleen in de auto te laten.
     
  11. Mikki77

    Mikki77 VIP lid

    17 nov 2007
    5.698
    0
    36
    Noord-Holland
    Ik vind het echt bewonderenswaardig van die moeder dat ze zo rustig reageerde op deze actie. Ik denk dat ik behoorlijk pissig was geworden als je dit bij mij had geflikt. Sta je even in de apotheek, komt er weer zo'n 'perfecte moeder' die de politie gaat lopen bellen ;)
     
  12. Arti13

    Arti13 Niet meer actief

    Oh wat erg Tulip. Gelukkig is het goed afgelopen.
     
  13. cherie

    cherie VIP lid

    18 okt 2009
    5.757
    0
    36
    toen ik er 1 had deed ik t niet .. nam ik m altijd mee naar binnen (nooit extreem druk gemaakt over de kids van een ander trouwens tenzij t 30graden is of zo... )

    als je kan zien dat er iets in de buurt is waar waarschijnlijk een ouder is zou ik me er ook niet druk om maken.

    ik loop nu omdat ze met zijn 2en zijn . 1,5 en 4 ook gewoon een apotheek binnen doe wel altijd de auto op slot. en verder probeer ik zoveel mogelijk uit het raam te kijken..

    zou er niet na 5 min de politie voor gebeld hebben iig..tja.. als ik ze mee naar binnen moet nemen ben ik alleen achter 2 kids aan t aanrennen. terwijl ze samen in de auto voor 5 min niet erg vinden.
     
  14. missym

    missym VIP lid

    14 mei 2006
    7.750
    12
    38
    Nou inderdaad, en dan ook nog, heb je wel boodschappen gedaan met de kids of had je ze toen al in de auto?

    Waar gaat het heen joh, elkaar zo lopen verbeteren. Die moeder (en dus ook ik, want ik laat ze ook weleens in de auto) weet vast wel wat ze deed hoor. Ga je thuis dan nooit even iets alleen doen? Even naar de wc? Oid?

    @Tulip, dit kan toch ook gebeuren als je zelf in de auto zit? Wel heel vervelend.
     
  15. Arti13

    Arti13 Niet meer actief

    Dan maar een 'perfecte moeder', die misschien een keer iets te snel vanuit emotie reageert. Er is genoeg gebeurt met kinderen die in de auto achter werden gelaten. En niet alleen als de zon schijnt.
     
  16. Umm85

    Umm85 VIP lid

    17 jun 2007
    26.310
    248
    63
    Vrouw
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    nee, want wanneer je met je kind tussen de auto´s loopt is het wel veilig wil je zeggen? dit was gewoon domme pech. heeft niks met het wel of niet in de auto laten te maken.
     
  17. Rono

    Rono Niet meer actief

    ik vind je eerlijk gezegt wel wat overdreven.. is de moeder nou een half uur tot een uur weg ok... maar 5 a 10 minuutjes.. kommop..
     
  18. tulip

    tulip Niet meer actief

    op het moment dat je in de auto zit en je ziet dat die niet op tijd kan stoppen dan heb je meestal nog de mogelijkheid om te reageren, als je kindje er alleen in zit niet.

    Ik vind het gewoon onverantwoord om kinderen alleen in de auto te laten, en dan maar een perfecte moeder.
    Van mij is ook maar een voorbeeld, maar er kunnen veel meer andere dingen gebeuren. Ook op klaarlichte dag worden auto's gejat, toch lullig als je kindjes erin zitten. Nee, dan doe ik liever de moeite om ze mee te nemen.
    Ik heb zelf nu maar 1 kindje, maar heb 1 keer per week mn nichtje van 4 ook bij. Dus ik weet hoe het met 2 kinderen is.
     
  19. Arti13

    Arti13 Niet meer actief

    Oke, misschien dat ik te snel vanuit emotie reageerde, maar niet door haar aan te spreken. Dat zou ik zo weer doen. Ik zou het zelf gewoon niet doen. Het idee dat ik ze niet kan zien, maar wel op een onbewaakte en onveilige plek achter laat, zou ik gewoon niet kunnen. Dan maar 'slepen' met de kids.
     
  20. bosi333

    bosi333 VIP lid

    1 aug 2006
    37.268
    6.800
    113
    Nee ik vind het niet overdreven.

    Misschien had je wel iets langer kunnen wachten met de politie bellen.

    Ik laat mijn kinderen niet alleen in de auto. Met moeite doe ik dat met onze hond ( als het echt niet anders kan) maar niet langer dan 10 minuten.

    Als ik iets moet doen gaan ze mee en haal ik alle zooi uit de auto ( wagentje) en neem ze mee.
     

Deel Deze Pagina