Hier maak ik me een beetje zorgen om mn meissie... Gister begon ze al wat te kwakkelen en gistermiddag 38.3gr verhoging.. af en toe een loopneusje.. Vandaag is ze begonnen met hoesten,gigantische loopneus en temp was net 40.2 en de 2 zetpillen van vandaag hebben niet geholpen.. snot loopt dr uit dr neus... Die stomme tacogriep zet me dan weer aant denken hea. Wat zal ik doen Ha bellen of niet?
Mijn zoontje heeft vorig jaar (toen 11 maanden) de mex griep in behoorlijk ernstige vorm gehad, wat bij hem in het begin vooral opviel was het continue hoesten. Een nare, diepe hoest. Snotteren viel nog wel mee en koorts in eerste instantie ook - al was dat wel de aanleiding om de huisarts in te schakelen omdat we al zoiets vermoedden. Uiteindelijk zijn er twee ziekenhuisopnames nodig geweest om hem er bovenop te krijgen Uiteraard kan het bij jouw kindje van alles zijn en de kans is groter dat het geen mex griep is dan dat dat het wel is (want ze zijn nou eenmaal erg vatbaar op deze leeftijd) Maar ik zou echt zeggen: Bij twijfel de huisarts of HAP bellen, het kan heel rap gaan met die kleintjes.
Onze dochter kwam maandagavond thuis met koorts. Dinsdag overdag ook koorts gehad. Richting avond ging de koorts boven de 39 graden en ging met paracetamol (120) niet naar beneden. Toch even naar de HAP geweest daar werden we ontvangen met de vriendelijke vraag "wat is er aan de hand wat niet tot morgen heeft kunnen wachten". Daar bleek ze rechts oorontsteking te hebben en een rode gezwollen keel. We gaven te weinig paracetamol dat moest 240 zijn en dat was het we konden weer gaan. Kind is gisteren hondberoerd geweest, vanmorgen weer > 39 koorts en ze trok ook aan haar linkeroor inmiddels. Naar mijn eigen huisarts geweest en wat bleek linkeroor was nu net zo rood als rechts had ze gelijk een kuur gekregen had erger voorkomen kunnen worden. En bedankt l*l van de HAP. Mijn huisarts gaf aan dat de griep erg heerst. Ik hoop dat de kuur aanslaat. Zojuist weer getempt en weer 39 hopelijk werkt de paracetamol. Ze hoest trouwens ook erg en eerlijk is eerlijk. Ik heb er een naar gevoel over, noem het maar moederinstinct. Ik hoop dat mijn gevoel me bedriegt. Als je het niet vertrouwt bel HAP of huisarts.
meis, hier hetzelfde, onze meid is nu bijna 14 maanden, Gisteren vond ik ze al wat warm aanvoelen (niet getemperatuurd) geen reden toe, eet drinkt goed en speelt normaal. Vandaag na haar middag dutje, voelt weer zo warm/warmer, toch even temop. gemeten 39.2 maar klein beetje een loopneusje, niest wat, verder eet drinkt goed en speelt, maar is wel wat vermoeid. heb een zetpil gegeven, temp is gezakt naar 38.3 in 2 uur tijd. heb voor de zekerheid toch maar even de HA gebeld (ook omdat het weekend er aan komt en ik 30w. zwanger ben) Er werd me gevraagd of ze al laner koorts heeft, zowieso vandaag, maar denk gister ook wel, of ze goed eet drinkt en levendig is, als de temp. morgen vroeg weer 39 is moet ik even langskomen voor de zekerheid, goed in de gaten houden dat ze genoeg drinkt en dat ze niet sloom/lam wordt. Maar de temperatuur moet absoluut zakken 30 min na het geven van een zetpil. Je kunt beter voor niets gaan dan het te laat is, zelf ben ik absoluut niet zo snel met de dokter bellen en ze heeft ook wel eens hogere koorts gehad, maar nu door de mex. griep let ik toch wel extra op. Echt goed in de gaten houden.
Hier beide kids ook flinke verkoudheid/griepje gehad. Geen mexicaanse. Meestal is het volgens mij niet zo ernstig, omdat nu verkoudheid en gewone griep ook erg heerst. Beide kids hebben ook een oorontsteking (gehad) en beide ook antibiotica. Wij zijn pas na 4 a 5 dagen met ze naar de huisarts gegaan. Thijs bleek en middenoorontsteking te hebben en die arts vond antibiotica wel verstandig. Gister vond de HA het niet per se nodig om AB te geven voor Rick, maar omdat het al een tijdje duurde hebben we er toch wel voor gekozen. Er wordt tegenwoordig voorzichtiger omgegaan met AB omdat het in het verleden teveel werd gegeven en er nu mensen vrijwel resistent zijn.
Nou vanacht is ze 5 keer wakker geweest niet getempt omdat ze niet heel warm aanvoelde... telkens wat water gegeven.. Vanochtend begon het weer... snot wat er uit bleef lopen, nare hoest.. roggelen, overgeven en de hele tijd hangen en huilen... Gisteravond had ze 40.5 nu 40.1 dus net maar weer een zetpilletje gegeven.. 2e vandaag al.. weet het echt niet meer nu. En ik heb een lul vna een huisarts die gewoon zegt aankijken totdat ze benauwd word.
Hier ook een heel ziek kindje, sinds woensdag hoge koorts en erg benauwd. Vandaag naar de HA geweest, die heeft haar doorgestuurd naar de kinderarts. Die heeft haar nagekeken op een ontsteking van de luchtwegen, maar de ontstekingswaarden waren laag... Advies was nu het aankijken tot zondag en als het dan niet beter gaat starten met AB. Maar als ze zieker wordt, bel ik van het weekend de HAP... Rono, als je het niet vertrouwd zou ik vanavond/morgen ook gewoon de HAP bellen, wie weet krijg je dan een behulpzamere arts. Of misschien een arts die hetzelfde zegt, maar dan weet je dat ook, heb je in ieder geval een second opinion gehad. (Ik weet dat de HAP daar niet voor is, maar toch...)
Het is januari Er is een (gewone) griepvirus Het is gewoon om verkouden te zijn 40.2 is voor een kind geen idiote koorts mits het niet te lang aanblijft. De mexicaanse griep kenmerkt zich ondermeer door hoesten, benauwdheid en griepverschijnselen. Die zie ik hier niet. Je kan altijd je HA bellen om gerustgesteld te worden maar zolang je kindje goed drinkt en niet apathisch is, is ze GEWOON ziek