Zoontje loopt achter met praten

Discussie in 'Peuter en kleuter' gestart door carretje25, 7 jan 2011.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. carretje25

    carretje25 Actief lid

    16 apr 2006
    161
    0
    0
    Hoi Allemaal,

    Ons zoontje is in Dec 2 jar geworden maar hij zgt nog bijna geen woordjes en praat allen zijn eigen onverstaanbare taaltje. Als je iets zegt tegen hem dan snapt hij je wel b.v pak je schoenen dasn pakt hij zijn schoenen. Ik denk dat hij zo'n 5 woordjes zegt. Ik vroeg me af of hier nog meer laat praters zijn en wat er mee gedaan word. Wij gaan dinsdag weer naar het consultatiebureau met hem dus wie weet kunnen we dan iets bespreken hoe en wat. Ik vraag me af of kinderen zo jong al naar een logopediste worden gestuur? Ik hoor het graag van jullie! Doei!!!
     
  2. 123miesje

    123miesje Bekend lid

    5 dec 2008
    872
    0
    0
    Nog niet naar de logopediste. Wel wordt het advies gegeven om b.v. op tijd te starten met een peuterspeelzaal enz. dan komen ze in contact met leeftijdgenootjes en dat wil nog wel eens helpen.
     
  3. Blue Eyes

    Blue Eyes Bekend lid

    30 jul 2010
    985
    0
    0
    Gelderland
    Hoi Carretje, uit ervaring van een vriendin weet ik dat haar zoontje niet goed hoorde. Na onderzoek aan oren en kleine ingreep is hij ineens gaan praten :) Dat valt natuurlijk makkelijk uit te sluiten door een bezoek aan de HA/KNO en zijn oren na te laten kijken.En sommige kindjes zijn geen snelle praters. Nodig je zoontje uit dmv liedjes zingen en boekjes lezen uit om woordjes te zeggen. Ook aan tafel bijvoorbeeld een ideale situatie om hem te laten kiezen wat hij op het brood wil. En dan motiveren tot het zeggen van het beleg.
    Zo jong naar logopedist is volgens mij niet nodig. Blijven je zorgen bestaan dan is je vraag neerleggen bij HA over CB een goed idee. Of naar een centrum voor jeugd en gezin.
    Maar vooralsnog zou ik mij nog geen zorgen maken :)
    Succes!
     
  4. carretje25

    carretje25 Actief lid

    16 apr 2006
    161
    0
    0
    @Blue eyes..Hij snapt wel alles als je iets vraagt dus dan zou je toch zeggen dat het niet aan zijn oortjes zou leggen?? We lezen wel veel met hem en benoemen ook alles duidelijk.

    @123 miesje...Ze mogen hier vanaf 2 jaar en 4 maanden naar de peuterspeelzaal, ik heb hem daar ook al voor opgegeven leek mij ook wel verstandig, alleen ben ik dan bang dat hij misschien niet goed mee komt met de andere kindjes en misschien niet goed vriendjes maakt omdat hij niet goed praat.
     
  5. Blue Eyes

    Blue Eyes Bekend lid

    30 jul 2010
    985
    0
    0
    Gelderland

    Ik snap je overweging dat als hij je volgt dat hij dan goed kan horen. Dat was bij zoontje vriendin ook. Wat ik altijd heb met die kleintjes is het zekere voor het onzekere. En dus lichamelijke oorzaken uitsluiten. Het was zeker geen aanval op je :) Je vroeg om advies en dit is de kennis die ik heb. Goed weekend!
     
  6. carretje25

    carretje25 Actief lid

    16 apr 2006
    161
    0
    0
    Blue eyes...oh ik zag het zeker niet als aanval hoor! Ik zal je advies zeker ook meenemen als ik naar het consultatie bureau ga. Jij ook een goed weekend!!
     
  7. toefje

    toefje Niet meer actief

    hier ook een achter stand.
    wij hebben aan het cb gevraagd of hij voor rang kan krijgen op de peuterspeelzaal.en hij zit er nou 3 maanden op.
    en nou zegt hij woorden niet normaal.en hij kletst wat af.
     
  8. raspberry

    raspberry Niet meer actief

    Ook ik zeg: oortjes laten checken bij de KNO! Oorproblemen worden door huisartsen nogal eens over het hoofd gezien, (logisch ook, helemaal geen goede apparatuur) en kids kunnen idd door kleine gehoorproblemen die zo in de dagelijkse omgang niet opvallen, toch behoorlijke spraakproblemen hebben.

    Is hij vaak verkouden? Dat zou namelijk een (van de) teken(s) kunnen zijn dat je dat echt even na moet laten kijken.

    Hier een jongedame die na de operatie aan neusamandel en oortjes echt enorm veel beter ging praten. Als ze dan weer verkouden is, is het direct weer een stuk slechter en wordt het weer gebrabbel.
    Ik denk achteraf dat ze toch ook niet helemaal goed hoorde, want ze verbasterde ook woorden met klanken die ze wel goed kon zeggen...
     
  9. Mily

    Mily Fanatiek lid

    2 okt 2008
    1.088
    0
    0
    Ik zou ook zijn gehoor even laten checken mijn zoontje loopt ook achter op zijn taal, en hij begreep vaak ook wel iets als we het hem vroegen maar onze kinderarts heeft toch een gehoortest afgenomen waaruit bleek dat zijn gehoor slecht was.
    Nu worden er volgende week donderdag zijn amandelen eruit gehaald en krijgt hij buisjes

    Beter het zekere voor het onzekere
     
  10. cindybaby71

    cindybaby71 Niet meer actief

    mijn zoon begon ook laat met praten. hij snapte alles hoor! met ongeveer 2 en een half toen begon hij opeens te praten,maar dan ook echt hele fatsoenlijke zinnen! dus volens mij had hij eerst alles opgeslagen voordat hij losbarstte:D:D

    trouwens hij wordt bijna 18jaar en het is helemaal goed gekomen hoor:$ dus ik zou mij niet al teveel zorgen maken ;);)
     
  11. carretje25

    carretje25 Actief lid

    16 apr 2006
    161
    0
    0
    Rozemarijke...Verkouden of "vol"is hij inderdaad wel regelmatig misschien inderdaad wel handig om het na te laten checken. Hebben jullie een doorverwijzing gehad van de huisarts?
     
  12. Nikita23

    Nikita23 VIP lid

    31 jul 2006
    5.198
    0
    0
    Als het bij iedereen goed zou komen zouden er geen dokters bestaan.

    Ik vind de adviezen waardevol, ik zou ook even goed kijken of er iets is wat zijn praten belemmerd, zoals zijn oren. Als je alles uitgesloten hebt kun je er redelijk op vertrouwen dat het wel goed komt zodra hij wat meer in contact komt met anderen (psz e.d.)
     
  13. zo79

    zo79 Fanatiek lid

    27 nov 2007
    3.925
    0
    36
    En voor wat betreft wat ze moeten kunnen op deze leeftijd kun je kijken op de site van Kind en taal. Daar staat een testje waarbij je de leeftijd moet invullen en wat vragen moet beanwoorden.

    Overigens zou ik niet nu al naar de KNO arts rennen om de oren na te laten kijken, tenzij hij al eerder en vaker al last van zijn oren heeft gehad (oorontstekingen en dergelijke). Het zal heus wel bij een deel van de kinderen die laat praten zo zijn dat ze niet goed kunnen horen, maar het is nou ook weer niet bij alle kinderen het geval. Ik zou het persoonlijk nog even aankijken, hij is pas net 2. Het kan ineens heel snel gaan in een paar weken tijd! Over een maandje of 2 kun je dan altijd nog verder kijken.
     
  14. Ellenore

    Ellenore Fanatiek lid

    13 mei 2008
    2.035
    0
    0
    Ik heb ook een zoon van bijna 2 en mijn lieverd is sinds de kerst eindelijk eens begonnen met praten. Het gaat opeens enorm hard. Heel lief al die adviezen, maar een kind van 2 hoeft nog helemaal geen grote vocabulaire te hebben. Als hij rond zijn 3e nog steeds niks zegt zou ik pas aan de bel trekken.
    Persoonlijk vind ik dat kinderen tegenwoordig wel erg snel naar de logopedist moeten. Geef hem de tijd. Het komt echt wel, dat hij jullie begrijpt zegt al heel wat. Liedjes zingen en veel praten zonder stoorzenders (radio, tv) heeft hier geholpen. Lezen vind hij niet interessant.

    Succes!
     
  15. Elmo

    Elmo Niet meer actief

    Ik moest ook meteen aan zijn oren denken.
    Het is niet zo dat er niks aan de hand is met zijn oren omdat hij jouw vragen wel begrijpt.
    Een kindje wat zichzelf niet zo goed kan horen, kan een taalachterstand krijgen.

    Onze 3 jarig heeft chronische oorontsteking, praat wel maar ik begin nu het idee te krijgen dat zijn ontwikkeling stagneert.
    Ook zijn gedrag begint te veranderen.
    We zijn doorgestuurd naar een KNO arts en er gaan zeer w.s. buisjes in.

    Checken kan nooit kwaad. Is dit het niet, dan kunnen jullie verder gaan zoeken.

    Misschien is er inderdaad niks aan de hand en ontwikkelt hij dit wat later dan andere dingen.

    Succes!
    Elmo
     
  16. Popkoorn

    Popkoorn Niet meer actief

    mijn zoon is bijna 2, hij gaat sinds juni naar een kdv en heeft daar veel woordjes geleerd,

    voordat hij daar heen ging zei hij geen woord, nu kan hij er ongeveer 40/50

    hij loopt ook achter op zijn spraak, hij babbelt veel in zijn eigen taal en als je hem zegt : wat zeg je lieverd? herhaald hij echt precies het zelfde in zijn eigen taaltje,

    hij maakt met de woorden die hij kent ook nog geen zinnetjes.

    op het kdv hebben ze nu een plan van aanpak gemaakt, hoe ze hem gaan stimuleren tot zinnetjes maken enzo,

    en of wij dat thuis ook willen invoeren,

    * bij alles wat je doet benoemen wat je doet,hoe je het doet,en waarom je het doet, eventueel bij kleur noemen

    * 2 keer per dag minimaal 5 minuten een boekje lezen,en ook dan alles benoemen op het plaatje.

    * zoonlief zegt als hij iets wil hebben steeds DIE...DIE DIE !!!
    en dan zit je steeds alles te pakken,,, bedoel je dit schat ? nee o ehm dit dan ?? NEE DIE !! deze ? oke

    dit moeten we nu dus ook niet meer doen, als hij DIE zegt... dan zeggen wij ..wat wil je schat, Wil je jou drinken ? of bedoel je dat je nog extra aardappels wil.
    en wanneer hij een poging doet tot zeggen wat hij bedoelt, dan pas geven. het hoeft natuurlijk niet meteen goed uitgesproken te worden, als hij de "klank" maar zegt.
     
  17. bruce2004

    bruce2004 Bekend lid

    12 okt 2008
    708
    0
    0
    hoogvliet
    Hier ook een achterstand met taal

    Mijn zoontje is in nov 2 geworden en begrijp ook dondersgoed wat je vraagt ook als ik tig dingen achter elkaar vraag, bijv schoenen uitdoen/wegzetten/jasophangen. Alleen hij spreekt in zijn eigen taaltje die wij echt niet begrijpen hij heeft voor sommige voorwerpen dezelfde klanken, en wat Mejojo ook zegt goed doorvragen en het benoemen wat hij wilt of aanraakt etc. dat werd mij geadviseerd bij het CB en PSZ.
    Nu mijn zoon sinds nov naar de PSZ gaat, gaat het iets beter ook al zit ie er maar net 2 maandjes op ik zie vooruitgang. In mei moeten wij extra naar het CB vanwege het taalachterstand, maar nu met 2 jr deden ze er niet zo heel moeilijk over, want ieder kind ontwikkeld natuurlijk op een andere manier, mijn zoontje was weer wat sneller met kruipen en lopen, en ze kunnen eenmaal niet alles tegelijk...

    Mocht je je echt zorgen maken, ga dan naar je HA of CB
     
  18. carretje25

    carretje25 Actief lid

    16 apr 2006
    161
    0
    0
    Bedankt allemaal voor jullie reacties! Je gaat ook een beetje vergelijken ook al weet je dat je dat je dat niet moet doen. Onze oudste van bijna vier was heel vlot met praten dus vandaar! Maar goed desalnietemin zeiden ze van het CB de vorige keer al dat hij achter liep dus ben benieuwd wat we aankomende week te horen krijgen. Hij zit trouwens al 1 dag per week op het kdv dus heeft wel contact met kindjes en we hebben hem dus voor de psz opgegeven daar kan hij met 2 jaar en vier maanden heen. Dat van die oortjes ga ik zeker in gedachten houden zeker omdat hij ook wel regelmatig verkouden is een ander iets is, dathij een hele korte tongriem heeft dat zag ik al vanaf zijn geboorte(ben tandartsassistente dus dat valt mij dan weer op!) heb het toen al wel eens aangekaart bij het CB en huisarts dat ik hem wel erg kort vind maar die zeiden zolang hij gewoon kan eten en drinken is er niks aan de hand en spraak daar komen we later wel achter! Op zo'n jonge leeftijd doen we daar niks aan! Ik trek daar ook mijn twijfels bij dat het niet daa rmee te maken heeft, maar ja wie ben ik als zowel de huisarts en het CB zeggen dat er nu nog niks mee gedaan word???
     
  19. Salapio

    Salapio VIP lid

    15 jan 2007
    13.917
    0
    0
    Zuid-Holland
    Mijn neefje ging ook pas met ruim 2 praten. Wel direct in mooie volzinnen ;). Mn schoonzus denkt dat ie gewoon heeft gewacht tot hij zeker wist dat ie het goed kon (past wel bij hem). Inmiddels is hij 4 en heeft hij eerder een gigantische voorsprong op zn leeftijdsgenoten: prachtige bijwoorden en bijzinnen.

    Maar een check van de oren kan natuurlijk geen kwaad.
     
  20. Malaika

    Malaika Fanatiek lid

    27 aug 2006
    1.359
    0
    36
    Limburg
    Hier ook een late prater, onder andere door achterstand door vroeggeboorte, maar ook door terugkerende oorontstekingen. Na buisjes en verwijderen neusamamdel ging het snel een stukje beter. Hij sprak ook nauwelijks toen hij naar de psz ging, maar dat was geen probleem, hij begreep al veel en de andere kindjes maakt het echt niet uit.

    Vanaf zijn derde verjaardag krijgt hij logopedie (eerder doen ze niet heb ik begrepen) en hij gaat met sprongen vooruit.

    Dus lekker naar de psz en tevens de oortjes laten nakijken zoals eeder al gezegd.
     

Deel Deze Pagina