Zoontje (bijna 5 maand oud) krijgt sinds 3 weken kv, daarvoor alleen bv. Nu dus beide. De bv wat ik kolf (erg weinig, zo'n 100cc per dag), geef ik in de fles. Hij dronk aan de borst vaak en een beetje. En dat zet hij nu ook door bij de fles. Hij drinkt bijna elke 2 uur en dan rond de 100cc. Soms 2,5 uur en heeel soms zit er 3 uur tussen maar dan nog drinkt hij weinig, maximaal 140cc. Ik wil graag wat meer tijd tussen de voedingen zien te krijgen maar hoe? Als hij honger heeft heeft hij HONGER, kan hem moeilijk een half uur laten krijsen. Iemand tips?
Hoi maja82 Je zoontje is oud genoeg om wa rijsebloem in zijn flesje te krijgen dit zou ook wat vullen.. alleen zou hij er ook verstopt van kunnen raken.. mijn dochtertje is nu 13 weken en kreeg altijd omneo en was op een gegeven moment ook niet meer verzadigd, ik ben er toen de standaard door heen gaan doen ( is wat zwaarder ).. wel heel langzaam opgebouwd me 1 schepje etc.. en nu kan ze er makkelijk 4 uur tussen laten. maar welke voeding drinkt hij nu van de KV? en poept hij goed? groetjes Sherina
Hij krijgt de hypoallergene voeding. Dit is natuurlijk lichter verteerbaar. Maar ik blijf het nog wel geven tot hij 6 maanden is, daarna wil ik voorzichtig overstappen op de standaard. Hij poept redelijk, moet er wel wat moeite voor doen en hij poept 'maar' 1x per 2 dagen. Dus ben een beetje bang dat rijstebloem gaat verstoppen idd. Wil de rijstebloem een keertje proberen als hij 5 maanden is en dan door de laatste fles. Want elke fles een schep rijstebloem lijkt me ook niet de bedoeling. Best lastig zo, het lijkt ook wel alsof hij steeds niet verzadigd is, behalve net na de fles.
Mmm ja moeilijk.. want zitten er allergieen in de familie? ik zou ook erg oppassen hoor met die rijstebloem.. veel gebruiken het om door telaten slapen maar rijst stopt! ik zou het niet durven en idd net wat je zegt moet je dalijk bij elke fles doen, lijkt me helemaal niet goed je en wat je ook kan doen is Johannes brood Pitmeel (nutriton) dat maakt de voeding wat dikker en geeft misschien een wat voller gevoel.. daar zit ook niets in qua calorien. mijn dochter krijgt het ook anders drinkt ze te snel.. zij poept hier juist wat makkelijker door bij haar laxeerd het juist, maar bij de ander juist weer niet! anders weet ik het ook niet..
Wat hier geweldig heeft geholpen, is meer regelmaat in zijn dag en hem slapende te houden tot de volgende voeding. Het gaat dus zo: wakker voeden spelen slapen Hij is dan zo'n 1,5 uur wakker (soms korter, soms langer). Daarna leg ik hem op bed en probeer ik hem daar zolang mogelijk te houden (tot aan een max van 4 uur sinds de vorige voeding). Dit deed ik door steeds naar hem toe te gaan als hij wakker werd en hem dan de speen te geven. En warempel, het lukte vrijwel direct, had ik helemaal niet verwacht. Soms zaten er wel mindere momenten tussen, maar inmiddels laat hij standaard 3,5 uur en soms 4 uur tussen 2 voedingen! En ik hoef ook steeds minder naar hem toe. Ik laat het hem nu ook meestal eerst zelf even uitzoeken en vaak gaat hij na even woelen toch zelf weer verder slapen (zonder te huilen). Door zo weinig tijd tussen voedingen te laten, kreeg P. ook niet de kans goede dutjes te doen overdags. Het waren alleen maar hazenslaapjes. Ik word zoals je weet nog steeds wel knetter van het heen en weer geloop, maar de goede momenten komen steeds vaker in beeld. Vanmiddag heeft hij bijvoorbeeld 3 uur aan 1 stuk geslapen en moest ik maar 1 keer naar hem toe! En dat was ook maar omdat ik gehuil voor wilde zijn omdat T. op dat moment ook sliep...
Ik zou niets toevoegen maar toch iets grotere hoeveelheden gaan aanbieden en wat langer blijven zitten met hem. Het is ook wel wenselijk dat hij gaat leren iets meer tot zich te nemen. Je wilt ook dat hij over een aantal maanden een redelijke avondmaaltijd kan verwerken en dan moet die maag wel iets gewend zijn. Flink laten krijsen is natuurlijk geen optie. Maar misschien lukt het wel om hem even af te leiden, in bad te doen / douchen wandelen. En dan niet gelijk een half uur maar begin is met 10-15 minuten.
hey Yukl mijn dochter slaapt 2 x tussen de voedingen door. bijv: 09.00 uur fles en daarna spelen in de box 10.00 uur slapen (meestal 1 uur precies na de fles) tot ongeveer 10.30/10.45 uur weer spelen in de box tot ongeveer 12.00/ 12.15 en dan weer slapen tot de volgende voeding van 13.00 uur ik dacht eerst altijd dat ze na haar eerste slaapje weer honger had maar ze wilde gewoon weer ff spelen
@Cygnet2 ik kon chloë echt niet rekken door haar in badje te doen, hier werd ze nog kwaaier en hongeriger van helaas.. ook hier houden we zoals mijn eerdere berichje echt een ritme aan en dit werkt bij ons goed, alleen als we op bezoek gaan bij iemand dan is het zo moeilijk want ze zit dan lang op je schoot en kan niet slapen (in haar bedje) dat is wel rot want ze word hier helemaal hahaha ritmeloos van en vervelend.. slapen in de wagen vind ze ook moeilijk!!
@ zeemeermin: volgens mij heeft jouw dochtertje niet door hoe ze na haar slaapcyclus van ongeveer 45 minuten weer verder moet slapen Dat is een bekend probleem bij baby's en resulteert dus in zogenoemde hazenslaapjes. Baby's komen na ongeveer 45 minuten in een lichtere slaapfase waarin ze in principe weer verder slapen. Maar veel baby's worden in die fase te alert en slapen dus niet meer verder. Dat kan uiteindelijk zelfs leiden tot nachtelijke slaapproblemen of extreem vroege vogels op latere leeftijd.
Ik sluit me overigens aan bij cygnet. Het is ook hetgeen wat ik bij mijn zoontje oa heb willen bewerkstelligen (naast het feit dat ik zijn hazenslaapjes patroon wilde doorbreken): hem meer voeding tot zich laten nemen zodat hij het er langer op zou doen.
jeetje krijg helemaal een schrikgevoel .. dacht dat het zo wel goed ging.. maar wat je zegt.. dat wil ik natuurlijk niet!! ze drinkt nu 5 flessen van ongeveer 180 ene keer iets meer of minder... miss kunnen jullie me ook hier mee helpen? ze heeft op deze tijden de fles 04.00/05.00 uur (deze wil ik verschuiven) 09.00 13.00 17.00 ze maakt vanaf hier al een diepe slaap 22.00 maar eigenlijk moet het allemaal een slag draaien zodat ze die nachtvoeding niet meer heeft!! maar hoe?? helpp
Bij ons ging de rijstebloem helemaal mis; zijn begonnen met een halve theelepel en bij drie kwart theelepel kreeg hij al mega-kramp. rustig opbouwen en kijken hoe hij erop reageert..... Hier trouwens ook HA-voeding
Begin elke dag op dezelfde tijd.. dus altijd om 7 uur of 8 uur. Of ze nou 's nachts (5 uur) gedronken heeft of niet of nog slaapt, toch de dag beginnen. Je geeft 's nachts zo min mogelijk en begint dan weer om 7 uur (of andere vaste tijd). De eerste dagen zul je zien dat er weinig gedronken wordt maar dat wordt snel meer. Let er goed op dat je dus 's nachts GEEN 180 geeft maar 90 bijvoorbeeld. dus 7:00 aanbieden gewone fles (lukt de eerst tijd niet) 11:00 15:00 19:00 22:30 05:00 klein flesje (steeds kleiner maken!) Als dit lukt, zal je zien dat de fles van 22:30 snel kan vervallen
Oh sorry, ik wilde je geen rotgevoel geven! Mijn oudste deed het ook hoor, die slaapjes van 45 minuten. Het is uiteindelijk wel goed gekomen met hem Maar ik moet wel eerlijk bekennen dat hij een lange tijd een moeilijke slaper is geweest. Hij sliep met 2 maanden door, met met 8 maanden opeens niet meer en dit heeft zeker een half jaar geduurd. En overdags bleef hij kort slapen. Pas sinds een paar maanden slaapt hij eindelijk zo'n 2 uur in de middag (sinds hij maar 1 keer op een dag slaapt). Wat je zou kunnen proberen is haar voordat ze echt wakker is weer in slaap te sussen. Ga eens na zo'n 30 minuten bij haar bed staan en wacht totdat ze wakker wordt. Ik merk bijv. aan mijn jongste dat hij na zo'n cyclus echt nog wel moe is omdat hij met de speen in weer verder slaapt (niet dat een speen voor goede slapers zorgt, maar goed ). Maar beter is om haar niet direct uit bed te halen en het dr even te laten uitzoeken. Msschien valt ze na wat mopperen en woelen zelf weer in slaap. Als het niet lukt, dan zou ik er ook niet te veel om stressen hoor Misschien dat jouw dochtertje het wel gewoon goed blijft doen zo.
@ Cygnet2 bedankt voor je advies, heb hier nou nog helemaal niet aan gedacht!! dus daardat je dat elke dag s'ochtends op het zelfde tijstip gaat voeden bv 07.00 idd, dan zal ze op een gegeven moment die van 4.00 a 5.00 uur laten vallen omdat ze aan de andere gaat wennen... maar dan als ze dan die van 07.00 heb gehad gelijk weer naar bed doen of niet? ( zou het fijn vinden als ze dan nog ff doorslaapt namelijk) of zeur ik dan te veel @ Yukl.. geeft niet hoor, kreeg gewoon ff de kriebeltjes, dus ze kan dan eigelijk nog wel ff spelen na de voeding maar daarna wanneer ze moe word naar bed doen tot de volgende voeding. ik ga jullie advies beide echt opvolgen dankjewel!!!!
Even snel.. Hij heeft om 6u een flesje gehad, wou 80cc. Toen uiteraard om 8.45u weer honger. Heb het kunnen rekken tot 9.30u, 140cc.. pff. Ik hoef hem echt niet vol te proppen maar een keer 4 uur tussen de voedingen zou wel fijn zijn. Of zelfs 3 uur Yukl, hij slaapt redelijk/slecht. Een hazeslaapje idd maar eind vd middag wil hij wel eens 2 uur tukken. Dan zit er dus wel eens 3 uur tussen de voedingen maar dan nog drinkt hij niet meer. Ik bied hem vaak wat hij laat staan later weer aan (dat rijmt). De ene keer drinkt hij nog een beetje maar meestal is het genoeg. Dat van die 7u fles vind ik wel een goeie, dat ga ik ook proberen. Vannacht had hij om 3u honger, had 1 enorme knaltiet (heb nog 1 producerende borst) dus aangelegd. Toen om 6u dus een fles, weinig gedronken en om half 10 dus redelijk. Maar 7u zou ook half 8 kunnen zijn toch? Dat je het schema een half uurtje verschuift?
Ja daar zat ik ook aan te twijfelen om half 8 te doen alleen word de laatste fles dan weer zo laat. Denk ik! Ik heb het vanochtend ook om 7 uur gedaan maar 5 uur wilde ze ook heb haar 90 gegeven en om 7 uur weer 180 ben benieuwd
Joh, wij hebben een routine tussen 8:00 en 20:00 (en toen we nog een late avondfles hadden gaven we die rond 23:00 en dat deed manlief)