Hi allemaal, Even een vraagje, want ik weet niet goed of ik me nu aanstel... Toen mijn zoontje een paar maanden oud was wilden mijn schoonouders gaan sparen voor later (voor hem dan). Wij hadden op dat moment al een rekening waar we 15 euro per maand op spaarden, dus gingen ze daar ook op sparen, met de mededeling tegen mijn zoontje: Zo nu gaan we van jou een rijke stinkerd maken. Dat ze dat ook zo letterlijk bedoelden wist ik toen nog niet... Zoonlief is nu dus nog geen 2 jaar en er staat serieus al 5100 euro op die rekening. Ik vind dat gewoon echt te veel...Ik bedoel reken maar eens uit wat hij dan krijgt als hij straks 18 is.... Ik weet dat ze het goed bedoelen en het is ook niet mijn bedoeling om hen hier zwart te maken...maar toch. Ik vind het gewoon niet goed als iemand het geld zo in zijn schoot krijgt geworpen..Ik heb ook altijd hard voor mijn eigen centen gewerkt en zelf een auto gekocht en zo en daardoor kan ik nu wel heel goed met geld omgaan.... Daarnaast komt ook nog dat we het nu niet super breed hebben omdat ik niet meer werk...en ik dus ook wel wat geld op zijn gewone rekening zou kunnen gebruiken...Ik zou het niet voor mezelf gebruiken, maar voor hem natuurlijk... Wat vinden jullie? Zouden we er iets van kunnen zeggen...Of het gewoon zo laten. (want het is natuurlijk ook wel fijn als hij straks geld heeft om te studeren of whatever)
Ik zou er niks van zeggen, hoor! Zie het gewoon als een studiefonds en een mooi startkapitaaltje voor als hij bijv. op zichzelf wil gaan wonen...? En hij kan er toch pas aankomen als hij 18 is? Dan zou je ook kunnen overwegen hem voor die tijd niet eens te vertellen dat die rekening bestaat. Dan kun je hem gewoon de waarde van geld leren en heeft hij een prachtig kado als hij 18 wordt
Ik zou er je niet druk om maken. Wees juist blij. En het is aan jou om je zoon te leren met het geld om te gaan toch? Dat begint al als ze klein zijn en besef krijgen van zakgeld oid..
Ik zou idd doen wat Mvs zegt. Ik had vroeger ook een spaarrekening en daar wist ik ook niks vanaf (ok er stond niet zoveel op als bij je zoontje, maar toch een leuk bedrag). Ik heb dus idd ook altijd gewerkt voor mijn geld en ook altijd veel zelf betaald, maar kon zo wel met mooie meubels in mijn eerste huisje zitten. Ik zou er niks van zeggen en het geld straks lekker gebruiken voor de studie van je zoon!
Het is toch fijn dan kan hij idd gaan studeren of misschien zijn inboedel ervan kopen als hij op zichzelf gaat misschien wel beide! rijbewijs auto noem maar op er zijn genoeg dingen en nu is het al duur aat staan over 16jaar als hij 18 word
Ik vind niet dat je je aanstelt. ik begrijp heel goed dat je het niet nodig vind dat hij straks ineens 30.000,- zo krijgt. Maar voor een studie zou het wel mooi zijn natuurlijk! Maar stel dat hij niet gaat sturderen, dan zou ik het bedrag echt veel te veel vinden. Kun je niet een afspraak met ze maken dat dit een potje is voor zijn studie, en als dat niet doorgaat dat je dan niet alles in 1 keer geeft? Dan zou je er een noodpotje van kunnen maken bijvoorbeeld. Ik noem maar wat. Wel lief trouwens dat ze zo veel voor hun kleinkind sparen.
Mijn schoonouders sparen ook samen met ons op een rekening voor onze dochter. Ook dat bedrag is best flink vind ik. Wij hebben de rekening op onze naam staan, zo kan mijn dochter em nooit "opeisen" als ze 18 is en kunnen wij bepalen wat er mee gaat gebeuren. Voor haar studie hebben we zelf een andere rekening, ik vind nl niet dat mijn schoonouders haar studie hoeven te bekostigen. Haar rekening zal ze krijgen in deeltjes denk ik, bv rijbewijs, eerste autootje of huisje. Gewoon om haar lekker op weg te helpen. Ik zou me er neit druk om maken als ik jou was.
nou ik zou het geweldig vinden het leven word steeds duurder misschien wil hij straks studeren of een huis kopen dan is dit alleen maar super het gaat heus niet met de knollen de pot in en volgens mij kan je t dan ook nog zo regelen dat hij iedere maand iets krijgt niet ineens alles
ik krijg meer het idee dat jij het vervelend vind dat zij meer voor je zoontje (kunnen) sparen dan julliezelf..........? klopt dat? Want het is toch fijn dat ze zoveel geld voor hem sparen? En inderdaad, tegen de tijd dat hij erbij kan kan hij het leuk voor z'n studie gebruiken en/of uit huis gaan e.d. En als je het teveel vind, moet je nu iets regelen met de bank dat het een rekening word waar jullie autoriteit over houden? of gedeeltelijk met 18 uitkering en de rest met 21 ofzo... En als jullie nu echt op een houtje moeten bijten bij wijze van, of hij heeft echt nieuwe kleding nodig die je niet kan betalen, dan zou je toch aan je Souders vragen of ze het goed vinden dat je daarvoor gebruikt maakt van wat geld van de spaar, dat snappen ze toch heus wel als jullie zoontje kleding nodig heeft?
Ik zou het zeker laten staan op die rekening. Wel zou ik een klein gedeelte van het totaalbedrag aan hem geven als hij 18 wordt. De rest bewaren voor eventueel uit huis gaan, trouwen, noodgevallen.. Voor hem beheren zeg maar. En als je vind dat hij verstandig genoeg met zijn geld omgaat hem het resterende bedrag storten. Zou het vooral niet op je eigen rekening zetten. Wie weet wat voor fiasco's daar allemaal van kunnen komen.
Dat ligt dan waarschijnlijk aan de band met je schoonouders. Hier weet ik nl zeker dat ze gewoon sparen voor de kleinkinderen uit liefde zonder er ook maar iets voor terug te willen.
Ik zou het ook veel vinden hoor. Mijn ouders sparen 100 euro per jaar (keer 2, want ze wonen apart), dus de jongens krijgen straks zo'n 5000 euro als ze 18 worden (ook nog wat ander geld met verjaardagen bij ingerekend... ik heb geen rekening gehouden met rente). Dat vind ik een mooi bedrag. 50.000 euro vind ik persoonlijk wel erg veel. Kun je niet aan ze vragen of je het geld mag gebruiken voor het bekostigen van de studie? Of dat je het in ieder geval meer in eigen hand hebt? Dus dat jouw zoon een goed doel kan opperen bij jou (reis naar het buitenland, rijbewijs, studeren in het buitenland, etc.) en jij hem dan vervolgens het geld geeft? En alles wat hij overhoudt, krijgt hij als hij op zichzelf gaat wonen. Zoiets Ik zou dat zelf wel prettig vinden althans.
ik zou het ook zo doen.. en vertellen als hij 18 is: Niet perse.. Mijn broers wisten het pas (hoeveel er op stond) toen ze uit huis gingen. Want daar hadden mijn ouders het voor bestemd, voor de inrichten van je eerste woning. Dus toen het moment daar was, dat ze op zichzelf gingen - kregen we het geld van die rekening. Ik was de 3e -dus wist al eerder hoe en wat er op stond - maar ook dan wist ik dat het geld alleen was voor de inrichting van m'n eerste huisje. En met dat bedrag was ik érg blij. Máár: Ik zou wél overleggen met je schoonouders, wat zij vinden wat de bedoeling is van het geld. Natuurlijk is dat aan jullie - maar het is wel prettig om een beetje op 1 lijn te zitten daarover. Verder is het natuurlijk ook zo, dat als ze op dit tempo doorgaan - dat je dadelijk zit met de belasting - dat hij zo veel geld op z'n rekening heeft staan, dat je extra belasting er over moet gaan betalen. Dat zou natuurlijk ook zonde zijn. Ik kan me zo voorstellen dat ze er niet bij nagedacht hebben, hoe snel het nu gaat.. Maar oke: Je kindje zou ik sowieso niet over het geld vertellen. Wanneer je het gaat gebruiken voor studie ook ofzo - dan nog: Dan is het geld er gewoon.. Pas als je het echt gaat overdragen (en misschien pas met de 23 ofzo ?) dan zou ik erover vertellen.
Ik zou het alleen maar een fijn gevoel vinden...Misschien wil je kindje straks een hele dure studie volgen. Of anders kan je kindje het later misschien gebruiken voor een eigen woning... Mijn zwager zijn ouders hebben het geld toen aan hem gegeven toen hij een uit het huis wilde gaan..
Wees toch blij!! Wow! Des te meer reden dat hij later niet overal voor hoeft te sparen (studie) en boeien dat opa en oma meer sparen als jullie, ik neem aan dat zij een ander uitgavepatroon hebben. Ik zou dankbaar zijn!
Komen er eventueel nog meer kinderen? Brutale vraag misschien van mijn kant, maar wellicht zou je het dan kunnen verdelen oid.
Ik ben het eens met de dames die opperen het hem niet te vertellen dat er zoveel geld op de spaarrekening staat. Zodoende kan hij zich geen gekke dingen in het hoofd halen zolang hij nog niet verstandig genoeg is En kunnen jullie het hem meegeven op het moment dat jullie het verstandig achten. Zodoende kun je een beetje inspelen op zijn behoefte (heeft hij het bijvoorbeeld een tijd over die ene dure studie die hij zo graag zou willen doen...).
Wij sparen ook voor onze kinderen en mijn schoonouders storten hier ook maandelijks een bedrag op. Ik vind het prima en laat het lekker zo om straks een eventuele studie te kunnen bekostigen. Het geld krijgen ze hier pas in hun handen als wij ze verstandig genoeg achten om hier goed mee om te gaan. Groetjes Anita