Is/lijkt ze dan echt zo klein?

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door Gentle, 12 jan 2011.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Gentle

    Gentle VIP lid

    10 okt 2007
    6.979
    1
    36
    Overijssel
    Pffff, word gek van de opmerkingen over mijn dochter. Ze is nu 17 maanden oud, maar ik word overal bijna aangestaard als ik dat zeg. Echt?? Neeeeee!! Ze is wel tenger he? Wat een kleintje! Is ze zoveel te vroeg geboren dan?

    Ze is niet heel groot, maar ook echt geen uitgemergeld meisje (76 cm en 9,2 kilo ongeveer). Er zijn altijd mensen die "zomaar" iets willen zeggen, maar ik krijg nu bijna iedereen zo ver dat ze er iets over zeggen. Ze loopt ook goed, gisteren een vrouw in de wachtkamer bij de HA die er echt zo bij zat :$ Ik voel me bijna bezwaard! Ik zit te denken over een mooie terugkaatser, iets over dat ze geadopteerd is uit een heel zielig arm land waar ze niks te eten kreeg ofzo :) Word er erg moe van! Hoe is dat bij andere moeders van "kleinere" kindjes? Word er over gezeurd?

    Kledingmaten trouwens idem. Zit ze nog in maat 74 :$:$:$ Ja en? Alsof ze heel raar is ofzo. In de kinderwagen, zo lekker in de voetenzak, word ik ook nog altijd aangezien als een 'baby-moeder'. Laatst in de bloedbank vroegen ze of dit de eerste keer was sinds de bevalling :$

    Dit is ze trouwens. Zouden jullie haar veel jonger schatten?
     
  2. Sunlight

    Sunlight Fanatiek lid

    7 nov 2007
    2.717
    0
    36
    beveiliger
    friesland
    ik vind haar wel mager. maar de 1 is gewoon dikker dan de ander. maar nee ik zou haar niet veel jonger schatten dan anderhalf.
    en dat is ze volgens mij ook.

    dit is mijn zoontje met 14 maand
    heb jammer genoeg niet een foto van hem helemaal
     
  3. DeeLighT

    DeeLighT VIP lid

    9 jan 2007
    8.722
    628
    113
    Heel irritant lijkt me dat.
    Ja ze ziet er kleiner en jonger uit dan mijn dochter van 17,5 maanden, maar dat wil toch niet zeggen dat ik zo overdreven moet reageren als ik daarachter kom in de wachtkamer van de dokter????

    Raar dat mensen zo tactloos zijn. Je hebt een mooi leuk meisje!

    (die van mij is dus wel groter maar die loopt nog maar net goed.... nou je moet de mensen daar over horen, ook zo irritant haha. T is nooit goed)
     
  4. Antares

    Antares VIP lid

    17 nov 2008
    19.894
    3
    38
    nee hoor! ik vind van niet, ze ziet er wel schattig en lief uit, misschien dat mensen daarom denken dat ze jonger is. (en het missen van veel haar helpt ook.... hihihi)

    hier mijn dochter met 17 maanden. lengte was ongeveer 80 cm en gewicht 13 kg ofzo....ze is wel een groot kind altijd geweest dus tsjah...
     
  5. Cygnet2

    Cygnet2 Niet meer actief

    Mijn dochter is 8 maanden en bijna net zo lang en zwaar dus ja, ik zou jouw dochter ook jonger schatten (zeker als ik haar niet zou zien lopen)...

    Niets van aantrekken joh.. het is nooit 'goed' maar wat maakt het uit... mensen hebben altijd wel iets aan te merken. In je zwangerschap is je buik te groot of te klein. Daarna is je kind te licht of te zwaar, dan weer lopen ze niet snel genoeg of ontwikkelen ze zich juist te vlot... Leer het van je af te laten glijden want het wordt NOG VEEEEEEEL ERGER! :D;)
     
  6. Sunlight

    Sunlight Fanatiek lid

    7 nov 2007
    2.717
    0
    36
    beveiliger
    friesland
    #6 Sunlight, 12 jan 2011
    Laatst bewerkt: 12 jan 2011
    als ik har niet zou zat zien lopen had ik haar ook jonger geschat denk ik
     
  7. sidmick

    sidmick VIP lid

    23 jun 2008
    17.814
    4.194
    113
    Mijn meisje was met die leeftijd net zo groot en zwaar als jouw dochter. NU met 2jr3mnd is ze 85 cm en 11 kilo. Nog steeds een uk.
    Lekker niks van aantrekken, mooi toch dat klein maar fijn
     
  8. nonnie26

    nonnie26 Niet meer actief

    tsjah ze is net zo zwaar als de mijne en 6 cm groter dan de mijne dus ze is misschien klein maar ik krijg juist de volle laag dat ze te dik is en nog niet kruipt met 8,5 mnd maar heb het van mea fgezet dan maar een dikke toet mijn dochter is voor zover ik weet gelukkig en dat zal ook voor jouw dochter gelden met een minder dikke toet :D
     
  9. Madeliefke

    Madeliefke VIP lid

    19 jan 2008
    6.317
    216
    63
    Mijn dochter scheelt niet veel met jouw dochter en weegt 9,5 kg en is 78 cm. Heb daar zowel op straat als op het cb nog nooit opmerkingen over gehad :). Vind mijn dochter niet klein of mager en jouw dochtertje ook niet. Heeft denk ik te maken met je referentiekader, alle kindjes in onze omgeving zijn ongeveer zo gebouwd.


    Mensen willen graag iets zeggen over kindjes en bedoelen het vaak vriendelijk. Denk dat het vervelender is om steeds verhalen te moeten horen over Hollands welvaren ed.

    Lekker genieten van je prachtige meisje :)
     
  10. MvS

    MvS VIP lid

    19 okt 2008
    5.563
    1
    36
    Mijn zoon is met zijn 15 maanden groter en zwaarder dan jouw dochter, dus ik zou ook wel denken dat ze iets jonger zou zijn, maar weet je? De meeste mensen (ik ook!) vinden het gewoon heel moeilijk in te schatten hoe oud een kindje is. Er zit zoveel verschil in groeitempo, dat het gewoon lastig is.
    Zie mijn zoon: 82 cm en bijna 12 kilo....
     
  11. DeeLighT

    DeeLighT VIP lid

    9 jan 2007
    8.722
    628
    113
    Nog effe een "geanonimiseerde" foto van dochterlief, naast de box voor een ide van de grootte. Hier ongeveer 83cm en 9,6kg.
     
  12. pinter

    pinter Fanatiek lid

    9 jan 2010
    4.015
    1
    36
    noord limburg
    Hallo,

    ik krijg juist het tegenovergestelde te horen.
    Ons zoontje is 6 maanden en weegt 9,1 kilo en is 73 cm lang.....
    Hij was al flink met de geboorte,en is erg lang,niet dik ofzo,hij zit met alles vanaf de geboorte al boven het gemiddelde.
    Hij wordt ouder geschat,en krijg ook echt de meest domme opmerkingen over hem...maar ik laat ze lekker lullen,wat ik ben waanzinnig trots op mijn kereltje,en jij mag dat zijn op je meisje,want het is een mooi lief poppetje...
     
  13. Niike

    Niike Actief lid

    31 aug 2010
    125
    0
    0
    NULL
    NULL
    Mijn dochter heeft dezelfde afmetingen ik krijg nooit te horen dat ze zo klein is. Misschien schatten ze je kindje jonger in omdat ze nog niet zoveel haar heeft? Dan zien ze er al snel jongen uit.
     
  14. Joyce1983

    Joyce1983 VIP lid

    8 feb 2008
    6.688
    0
    36
    Joh, maak je niet druk.. Hier wordt ze zaterdag 2.. ze is mini draagt maat 80 van kleding en is iel.. Daarbij praat ze ook nog eens duidelijk, loopt zelf in winkels.. En ook hier krijg ik verbaasde gezichten en vreemde vragen.. Ik negeer het gewoon ;) Lach een beetje en draai me om en loop verder!
     
  15. adi

    adi Niet meer actief


    Voor mij ziet ze er hartstikke 'normaal' uit voor haar leeftijd, maar die van mij zijn natuurlijk ongeveer net zo groot/ zwaar.
    Maar bij hun op het KDV zijn andere kindjes echt niet veel groter hoor, dat baby-achtige is er af, en die baby-hangende wangen gaan bij de meeste dreumesen eraf.
    Ik vind mensen die haar in een wachtkamer vergelijken met een baby van 9 maanden echt belachelijk. Je ziet toch dat het een dreumes is, aan haar houding, haar gezicht, haar bewegingen.

    Niks van aantrekken meid..
     
  16. noa80

    noa80 Bekend lid

    7 jun 2009
    695
    0
    0
    NULL
    NULL
    hier ook een klein meisje hoor, ze woog met de 14 maanden controle op het cb 9,1 kilo en is 77 cm.

    Hier nog geen nare opmerkingen alleen maar dat ze zo'n mooi fijn poppetje is...........

    hier even een foto ter vergelijking
     
  17. Rosado

    Rosado Niet meer actief

    Ja, vergeleken bij mijn dochter (8,5 maand, 71 cm en 9,6 kilo8)) vind ik haar wel licht/klein, maar je kan toch wel duidelijk aan haar zien dat het geen baby meer is ;). Mijn advies: die mensen gewoon laten kletsen, geen energie in steken...
     
  18. mamavanDdjim

    mamavanDdjim Actief lid

    21 nov 2009
    363
    0
    0
    borne
    mijn zoon is nu 20 maand en 80 cm en 11 kg draagt nog maat 74 of 80 ook niet groot dus maar ook niet TE klein
     
  19. mamakarlien

    mamakarlien Actief lid

    31 jul 2009
    280
    0
    16
    NULL
    NULL
    Oh oh wat ben ik blij!!! :D
    Dat klinkt vast heel raar, maar ik ben zo blij om te horen dat ik niet de enige ben!!!
    Ik weeeeeeet dat ik me er niks van aan moet trekken, ik weeeeeeet dat het niks uitmaakt en dat ze gezond is, maar toch... Als mensen het maar vaak genoeg zeggen komt het je op een gegeven moment gewoon je keel uit!! En ik kan me ook heel goed voorstellen dat het andersom (wat is ie al flink!) ook zo is!
    Ik begin zo langzamerhand te denken dat ze mini is, terwijl dat volgens mij ook best meevalt (16 mnd, 75 cent en 9,2, bijna hetzelfde dus!). Mensen zijn soms gewoon heel spontaan/bot, zo was er laatst een mevrouw in het zwembad die vroeg hoe oud ze was. Ik vertelde dat ze 16 maanden is en toen zei ze letterlijk: zo die is dan wel HEEL ERG klein! Wat zeg je dan??
    Ik vraag me ook steeds meer af of de curves bij het CB niet verouderd zijn, ik hoor niet anders als dat kindjes veel groter zijn, kleiner heb ik nog niet meegemaakt. Zelfs bij het kinderdagverblijf vroegen ze zich af of ze gezondheidsproblemen had omdat ze zo klein is.
    Ik kan je dus weinig advies geven, ik vind het soms ook even slikken als ik de derde/vierde/vijfde opmerking op een dag krijg.
    Ik probeer maar gewoon te blijven denken: het belangrijkste is dat ze gezond is en hoe belangrijk is het dan hoe groot ze in centimeters is? ... ach, haar willetje is groot genoeg ;).
    Nou sterkte!

    Liefs en knuf van mamakarlien
     
  20. belize

    belize VIP lid

    25 feb 2009
    11.105
    203
    63
    gentle: vraag je je echt af of je dochter echt zo klein is?of is het alleen dat je je irriteer aan de mensen die graag willen opmerken wat obvious is?want je weet toch wel dat je dochter zeker kleiner is dan gemiddeld voor haar leeftijd. en ze is ook vlugger in haar ontwikkeling dan gemiddeld qua beweging enzo. dat is toch ontzettend schattig?waarom laat je je irriteren aan mensen die gewoon verbaasd zijn? je zit in zo een wachtkamer antwoorden te bedenken aan de mensen die je niet eens kent. waarom vind je dat zo irritant? je had eerder ook een topic hierover geopend volgens mij toen mensen op straat veel teveel naar je dochter toe keken omdat ze zo goed kan lopen terwijl ze klein is of jong lijkt...ik begrijp niet waarom je je zoveel aan mensen op straat irriteert.denk je dat er iets met haar aan de hand is?(ze lijkt me op de foto gezond en normaal en erg lief)
    ik heb zelf een groot kindje, en iedereen wil ook iets hierover zeggen. ik zeg altijd 'ja hij is groot'. maar ik blijf niet aan de opmerkingen van de mensen denken.ik neem ook aan dat die mensen ook niet aan mij blijven denken....of aan het feit dat mijn zoon zo enorm is.
     

Deel Deze Pagina